Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Odpala i za chwile gaśnie, problem z ponownym odpaleniem
Autor Wiadomość
FAREN 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: S
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Tomek
Wiek: 36
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 6
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 11 Gru 2014, 23:38   Odpala i za chwile gaśnie, problem z ponownym odpaleniem

Witam ponownie.

Dziś po pracy poraz drugi pojawił się w mojej fieście pewien problem, wsiadam, przekręcam zapłon i samochód normalnie odpala. Włączam światła i ogrzewanie ruszam i przy pierwszym zrzuceniu na luz na czerwonym świetle gaśnie, problem w tym że nie da się za skur... ponownie odpalić - rozrusznik kręci, czasem zaszarpie ale nic z tego nie wychodzi, za pierwszym razem wykręciłem akumulkator do zera, kolega przyjechał próbowaliśmy na kable i znów bez rezultatu. Dopiero przy ciągnięciu na lince złapał. Dziś sytuacja się powturzyła tyle że bez wyładowania akumulatora. Dodam że w aucie jest niespełna dwuletni akumulator, po pierwszy razie czyściłem świece, w czym może być problem?
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 12 Gru 2014, 12:00   

Na początek sprawdź kody błędów opis jest na forum co i jak.
_________________
Córka Frankensteina
Profil Facebook
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 12 Gru 2014, 13:15   

z gazem w desce probowales odpalac?
silnik to monowtrysk czy gaźnik?
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 12 Gru 2014, 17:54   

Miałem podobnie to walnął mi się TPS. Zapalała po wciśnięciu gazu, a po puszczeniu go zaraz gasła i bez gazu nie dało się uruchomić. Tak możnabyło kręcić do usr... śmierci akumulatora. A żeby zapalała bez TPS to trzeba na sztywno ustawić stycznik biegu jałowego. Osobiście tak jeździłem ze 3 miechy.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
FAREN 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: S
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Tomek
Wiek: 36
Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 6
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Gru 2014, 23:23   

Silnik jest na gaźniku, próbowałem odpalać po zgaśnięciu z pedałem gazu w podłodze ale to nic nie daje, wykluczyłem pompe paliwa bo przy którejś próbie odpalenia czuć zapach benzyny czyli paliwo dochodzi. Troche poczytałem, pogadałem z ludźmi co wydaje mi się że coś się tam znają i ma pewien typ. Sam moją wiedze na temat mechaniki, silnika itp określam jako niezbędne minimum więć prosze o wypowiedzenie się kogoś zorientowanego w temacie czy taka rzecz jest możliwa.

Otóż wydaje mi się że problem jest w kablach WN, dwa razy kiedy samochód zgasł i nie dał się ponownie odpalić poprzedziło natychmiastowe włączenie po odpaleniu wiadomo świateł ale i nawiewu na pozycje 2 lub 3 oraz radia w efekcie czego jak już pisałem samochód zgasł po zrzuceniu na luz. Czy jest możliwe żeby w takim przypdku kable dostawały jakiegoś przeciążenia i nie były wstanie potem ponownie uruchomić samochodu? Kiedy wszystko czytaj radio, nawiewy, ogrzewanie tylnej szyby uruchamiam po kolei w czasie jazdy problemu nie ma.
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 13 Gru 2014, 02:31   

jak zgaśnie to wykręć świece i zobacz, czy ich nie zalało. Jak dla mnie dawkowanie paliwa przez gaźnik daje ciała (ew. ssanie automatyczne) i go przelewa.

FAREN napisał/a:
Otóż wydaje mi się że problem jest w kablach WN, dwa razy kiedy samochód zgasł i nie dał się ponownie odpalić poprzedziło natychmiastowe włączenie po odpaleniu wiadomo świateł ale i nawiewu na pozycje 2 lub 3 oraz radia w efekcie czego jak już pisałem samochód zgasł po zrzuceniu na luz. Czy jest możliwe żeby w takim przypdku kable dostawały jakiegoś przeciążenia i nie były wstanie potem ponownie uruchomić samochodu?


wg mnie przyczyną tego jest co innego. Poprzez włączenie nawiewu i świateł dałeś duże obciążenie na alternator, przez co silnik tez został obciążony. Jak to jest gaźnik, to automatycznie nie podbije ci obrotów. A że jest coś nie halo z wolnymi to gaśnie.


PS. ja nie wiem jak to jest z czyszczeniem świec. Kiedyś gdzies czytalem, ze sie nie powinno robic tego druciakiem, bo jakas tam powloke niszczy... Może świece mają sto lat i są kiblem, dlatego nie przepala mieszanki. Powinieneś wpierw je wymienić na jakieś normalnej firmy a potem dalej szukać przyczyn.

PS2. Czy ktoś na forum ogarnia gaźniki? :P
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 16 Gru 2014, 16:39   

FAREN, a może Ty nie masz problemów z dawkowaniem paliwa, a z alternatorem. Może on jest walnięty, czy coś że daje tak strasznie mało prądu, że silnik zdycha.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
johny_69 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Johny
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 2
Skąd: Osiek
Wysłany: 22 Kwi 2015, 00:16   

Też obstawiam alternator i przy okazji wymienił bym kable, świece i filtry.
 
 
Grax 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Courier
Silnik: 2.0 16V
Imię: Mariusz
Wiek: 40
Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 359
Skąd: Gloskow
Wysłany: 22 Kwi 2015, 07:47   

Zmien kable WN na samym początku u mnie tego nie zrobiłem i trzy cewki prawdopodobnie dobre wywaliłem ....

A nawet odrazu nie musisz kupować tylko odkręć cewka z kablami by latał luźno i się okaże czy miałem racje u mnie zdało to egzamin po czym wymieniłem kable WN i lata jak ta lala :D
_________________
Wejdz i zostaw komentarz rady pomysły co robić dalej.....
Profil Facebook
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 22 Kwi 2015, 09:25   

Koledzy... (a zwłaszcza johny_69) - ten temat ma pół roku, a Autor ostatnio się tu logował w grudniu ubiegłego roku. Reanimowanie trupów zostawcie specjalistom od sci-fi.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Fiesta 1,8D problem z ponownym odpaleniem.
adam-kaw Elektryka 4 26 Sty 2010, 20:21
Gość
Brak nowych postów [MK3] Po ruszeniu gaśnie, problem z odpaleniem
Ruszam, gaśnie, później nie mogę odpalić
maxx304 Mechanika 109 27 Gru 2010, 21:11
TomQ
Brak nowych postów [MK3] Problem z odpaleniem na gazie, czasami gaśnie
Bit1 LPG 11 18 Mar 2010, 23:43
Pawełos666
Brak nowych postów [MK6] Nie odpala - a właściwie, odpala i nagle gaśnie.
Problem z odpalaniem auta. Silnik kręci ale odpalić nie chce.
piotrgro Silniki diesla 11 8 Gru 2013, 23:10
piotrgro
Brak nowych postów [MK3] Odpala i gaśnie :/
echhh szkoda gadac :(
Mackoooo Mechanika 4 30 Gru 2008, 01:10
diodalodz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.