Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Stuknięcie w okolicach dołu drzwi pasażera
Autor Wiadomość
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Lis 2014, 09:19   Stuknięcie w okolicach dołu drzwi pasażera

Witam
piszę tutaj a nie w ogólnym, bo nie wiem, czy ten problem dotyczy tylko Mk7, czy też mógł występować we wcześniejszych modelach.
Problem zameldowany przez moją żonę, a więc z założenia poważny (ona rzadko zgłasza cokolwiek z autem).
Przy pokonywaniu ostrych zakrętów słychać pojedyncze, dość głośne, stuknięcie w okolicach dołu drzwi pasażera - jakby ktoś upuścił twardą gumową kulkę na coś twardego. Nie ma dodatkowych dźwięków szurania, odbijania, toczenia się - jest pojedynczy dźwięk.
Z przeprowadzonych przeze mnie testów w czasie jazdy wygląda jakby pochodził z dolnej części drzwi pasażera: gdzieś pomiędzy ich środkiem a mocowaniem dolnym pasów bezpieczeństwa.
Efekt nie występuje zawsze - w czasie próbnej jazdy i pokonania ok. 15 ostrych zakrętów w każdą stronę - dźwięk wystąpił 2 razy (niestety nie zapamiętałem, czy podczas skręcania w tę samą stronę).
Najpierw wyeliminowałem możliwe powody typu rzeczy w schowku pasażera, kieszeni na drzwiach, pod fotelami, w podłokietniku, w bagażniku.
Przeprowadziłem próby dynamicznego "machania" samymi drzwiami (na postoju) i na wszelki wypadek "pomachałem" wszystkimi drzwiami i klapą bagażnika - nic. Wydaje się więc, że to raczej coś poza drzwiami ?
Sprawdziłem dźwięki, jakie może wydawać dolne mocowanie pasów - to nie ten dźwięk, jest zresztą za cichy.
Zrobiłem też testy dźwięku, jaki wydaje fotel pasażera, gdy ustala na zapadce swoją pozycję (tak się nieraz dzieje, jak ktoś przesuwa fotel na szynach ale nie dojedzie do zapadki) - to nie to samo (dźwięk jest za bardzo metaliczny i "dźwięczący").
Przyszło mi do głowy, że to może przenosi się (występuje gdzie indziej ale powstaje wrażenie innej lokalizacji) jakoś dźwięk związany z zawieszeniem albo układem kierowniczym ?
Oczywiście auto to nówka i na gwarancji i można pojechać do ASO, ale - jak napisałem - dźwięk nie występuje zawsze i podczas jazdy z serwisantem może nie wystąpić, co narazi nas tylko na niepotrzebne koszty...
Więc na razie pytam tutaj - macie jakieś pomysły, co to może być (i jak sprawdzić, czy to właśnie to) ?
A może ktoś z Was miał już podobny problem i znalazł jego rozwiązanie ?
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 27 Lis 2014, 19:14   

Kiepskie mocowanie/trzymanie zamka drzwi i huk tegoż zespołu przy wyginaniu się nadwozia?
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Lis 2014, 19:37   

No cóż, to raczej nie "huk", no i raczej ewentualne problemy z zamkiem wyobrażam sobie jako bardziej "metaliczne" :|
Aczkolwiek musze przyznac, ze generalnie wszystkie drzwi maja problem z domykaniem sie - trzeba uzyć sporo większej siły niż w 5-letnim Focusie.
Problem jest na tyle dokuczliwy, ze żona grzebie w kalendarzu i szuka dobrego terminu na wizyte w ASO… <wow> czego nie znosi robić :nawalony:
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
miro2013 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 55
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 39
Skąd: wlkp
Wysłany: 28 Lis 2014, 00:29   

Witam,
Stawiam na problem z głośnikiem, jego mocowaniem. Generalnie bez zdjęcia boczku trudno będzie zdiagnozować problem.
Wykonaj test z włączonym radiem (tylko grający głośnik w podejrzanych drzwiach), jeżeli coś będzie nie tak z mocowaniem głośnika to dźwięk powinien zostać odkształcony w czasie testów.
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Lis 2014, 09:06   

Nie wydaje mi się, kolego. W pierwszym poście napisałem przecież:
"Przeprowadziłem próby dynamicznego "machania" samymi drzwiami (na postoju) i na wszelki wypadek "pomachałem" wszystkimi drzwiami i klapą bagażnika - nic. "
Wydaje mi się, że jeśli powód byłby taki, jak Ty sądzisz to bym cokolwiek usłyszał. Tymczasem jest głucha cisza...
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
summers00 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Gru 2014, 23:25   

Ja bym obstawił 3 rzeczy:

1. Łącznik stabilizatora - one na początku wydają pojedyncze głuche stuki jak samochód się mocno przechyli (spróbuj ruszyć i zahamować gwałtowanie ewentualnie rozbujać samochód na boki tylko przydałaby się druga osoba bo to musi być dość mocne przechylenie właśnie jak ostre wejście w zakręt?)

2. Na środku podwozia są takie dwie klamerki mocujące rurę wydechową i pomagają przy amortyzacji drgań - może się zerwała? (One są właśnie na długości słupków bocznych) Trzeba by było na podnośniku obczaić

3. Może chlupanie paliwa w baku? Wiem, że to śmieszne ale niektóre typy tak mają niestety :) Żeby sprawdzić wystarczy otworzyć bagażnik i mocno rozbujać tył samochodu - wtedy powinno być takie chlup - chlup słyszalne zwłaszcza na zewnątrz z tyłu przy zgaszonym silniku.

Chyba, że już coś się okazało?
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 4 Gru 2014, 00:05   

Powody 1) i 3) bym odrzucił - auto to nówka a dźwięk występuje niezależnie od zatankowania zbiornika i jest zawsze taki sam (tak twierdzi żona, która jeździ autem).
dźwięk jest jak uderzenie małym gumowym młotkiem w twardy nieelastyczny przedmiot - np. nie dźwięczacą sztywną blachę (ja to tak słyszę; opisy żony są znacznie krótsze i mniej techniczne :rotfl: ) .
Pozostaje wiec 2) ale musiałbym mieć dostęp do kanału lub porządnego, 4-punktowego podnosnika śrubowego podnoszącego całe auto.
Na razie żona przestała marudzic i zapytana o dźwięk kręci w zeznaniach - pewnie nie chce jechac do ASO i wyjść na głupka (ja tez nie) :ups:
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Obcierające drzwi pasażera.
Jeżol Mechanika ogólna 4 2 Sty 2015, 15:46
Jeżol
Brak nowych postów Drzwi pasażera z przodu
Drzwi pasażera od środka się nie otwierają
leskar Mechanika ogólna 2 7 Gru 2017, 14:57
leskar
Brak nowych postów Listwa drzwi pasażera przód
Ghost28 Mechanika ogólna 5 23 Lip 2018, 21:32
Ghost28
Brak nowych postów Demontaż drzwi pasażera/ kierowcy 3D
Demontaż boczku drzwi , osłony , demontaż szyby , klamek itd
Chrystian Mechanika ogólna 0 5 Lut 2019, 09:12
Chrystian


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.