Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

1.3 2003 - problem z obrotami
Autor Wiadomość
Luxon 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Łukasz
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 14
Skąd: Sopot
Wysłany: 13 Lis 2014, 15:08   1.3 2003 - problem z obrotami

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem, że podczas jazdy silnik wariuje.

Po odpaleniu bardzo często traci obroty i gaśnie, gdy się nagrzeje na ogół ich nie traci, ale wtedy gdy staję np. na światłach obroty falują (z 800 rosną do 2000, później spadają i znowu rosną.. Obrotomierz wygląda jakbym jechał i zmieniał normalnie biegi..).

Poczytałem trochę i sporo osób podaję jako przyczynę silniczek krokowy.. Tylko za bardzo nie wiem gdzie go mogę znaleźć ;-(

Czy ktoś może mi pomóc?

Jestem trochę zielony w tych sprawach ;)
 
 
zielony1pl 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 6
Skąd: Konin
Wysłany: 12 Gru 2016, 11:46   

Witam.
Mam również problem jak wyżej.
1. Auto odpala gdy zimne tylko z wciśniętym pedałem gazu. Po odpuszczeniu gaśnie. Dopiero po trzymaniu na gazie około 2 minut - po złapaniu temperatury auto nie gaśnie i trzyma 800-900 obrotów. Na ciepłym silniku pali normalnie (bez gazu)

Czasami działa dobrze przez np. godzinę lub kilka i pojawia się kolejny problem.

2. Na ciepłym silniku obroty zwiększają się same z 1 do 3 tyś i spadają - i tak w kółko. Wygląda tak jakby sama dodawała sobie gazu. Raz pomogło gdy zwiększyłem obroty do 6 tyś, zaczęła działać normalnie. Zazwyczaj zwiększenie obrotów do 6 tyś nie pomaga.

Problem z wariującymi obrotami pojawiał się od roku ale rzadko (raz na 2 miesiące). Po 2 dniach przechodziło samo, kiedyś pomogło zdjęcie klemy. Teraz występuje często: codziennie / co 2 dni.

Wymieniono: olej i filtry, przewody wysokiego napięcia, świece wymienione pół roku temu, nowy akumulator, krokowy wyczyszczony i ustawiony przez mechanika, wyczyszczona przepustnica, naprawiony rozrusznik (bendix), wymieniony wkład stacyjki (przerywało w trakcie rozruchu)
 
 
zielony1pl 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 6
Skąd: Konin
Wysłany: 13 Gru 2016, 09:49   

Witam

Problem rozwiązany.
Przyczyną kłopotów przy odpalaniu na zimnym i wariujących obrotów był zanieczyszczony „zawór bocznikowy powietrza (silnik krokowy)”

Uwaga: bezpośrednio przy przepustnicy znajduje się „potencjometr położenia przepustnicy” , Krokowy znajduje się 10cm w lewo, między plastykowym kolektorem a ścianą silnika. Aby go wykręcić należy: posiadać małe dłonie, dużo czasu i jeszcze więcej cierpliwości.
Po wymyciu w nafcie problem znikł.

Mechanikowi, który twierdził że czyścił Krokowca prawdopodobnie nie chciało się tam dostać.
Ostatnio zmieniony przez zielony1pl 19 Gru 2016, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zielony1pl 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 6
Skąd: Konin
Wysłany: 19 Gru 2016, 14:44   

Witam

Czyszczenie jednak nie pomogło, silnik odpalał, jednak obroty nadal się zwiększały.
Pomogła wymiana silniczka krokowego na nowy, niemiecki zamiennik - 75zł. (oryginał w ASO 527zł)

Usterka nie występuje.
 
 
Kaczy888 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: L
Silnik: 1.3/69KM
Wiek: 35
Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 10
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 14 Paź 2017, 16:13   

Witam
zielony1pl powiedz mi jak sobie poradziles z wymiana krokowca?
bo mam dokladnie te objawy co ty,zlokalizowalem go po twoich radach ale jak zobaczylem w jakim miejscu jest to zaczalem sie zastanawiac jak tam rece wsadzic...;/
bylbym wdzieczny za info ;)
 
 
zielony1pl 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 6
Skąd: Konin
Wysłany: 3 Lis 2017, 09:49   

Aby go wykręcić należy: posiadać małe dłonie, dużo czasu i jeszcze więcej cierpliwości. Czujnik daje się wykręcić wkładając rękę z prawej strony pod "kolektor", usunąć należy akumulator. Nie jest to łatwe ale wykonalne.
 
 
gruby907 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Miłosz
Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 200
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Lis 2017, 22:47   

Albo zdjąć kolektor ssący, wymienić krokowiec, dać nową uszczelke pod kolektor i zmontować wszystko :)
_________________
Pozdrawiam
 
 
frankez 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 82
Skąd: Legnica
Wysłany: 27 Lis 2017, 22:16   

Ja mam podobne objawy dostałem info od mechanika "ten typ tak ma " spotykam się po raz kolejny z Fiestą która szaleje
 
 
gruby907 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Miłosz
Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 200
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Lis 2017, 11:03   

frankez napisał/a:
Ja mam podobne objawy dostałem info od mechanika "ten typ tak ma " spotykam się po raz kolejny z Fiestą która szaleje

zmień mechanika, u mnie jak coś sie dzieje to robie od ręki i nic nie gaśnie, nie wchodzi an za wysokie obroty... chodzi tak jak powinien. Nie ma gadania, że ten typ tak ma - zapraszam do Lublina zobaczyc nie szalejącą fieste xD
 
 
frankez 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 82
Skąd: Legnica
Wysłany: 28 Lis 2017, 20:13   

gruby907 napisał/a:
frankez napisał/a:
Ja mam podobne objawy dostałem info od mechanika "ten typ tak ma " spotykam się po raz kolejny z Fiestą która szaleje

zmień mechanika, u mnie jak coś sie dzieje to robie od ręki i nic nie gaśnie, nie wchodzi an za wysokie obroty... chodzi tak jak powinien. Nie ma gadania, że ten typ tak ma - zapraszam do Lublina zobaczyc nie szalejącą fieste xD


Dziś zauważyłem że jak zmieniam bieg z 3 na 4 to obroty trzymają się np koło 3tys i jak redukuje z 4 na 3 to przy 2 tys obrotach też mimo wciśniętego sprzęgła przez 10 sekund ciągle 2 tys obrotów (oczywiście działo się tak z 10 razy na dzisiejszym odcinku gdzie przejechałem ze 150 km ). na innych biegach chyba zawsze działa podobnie . Gdzieś przeczytałem i ktoś mi powiedział o czujniku prędkości pojazdu VSS, ktoś wie coś na ten temat czy warto go wymienić ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Problem z obrotami
nataliabtm Mechanika silnika 3 7 Lip 2014, 20:54
Puff
Brak nowych postów Problem z obrotami.
rafal270684 Elektryka silnika 5 25 Kwi 2015, 10:52
TSRules
Brak nowych postów 1.3 - problem z obrotami
Kaczy888 Mechanika silnika 25 27 Mar 2015, 12:54
toshiba
Brak nowych postów [MK3] 1.3 problem z obrotami
essien Mechanika 5 11 Wrz 2009, 08:40
Gość
Brak nowych postów [MK4] Problem z obrotami
Zondahsp Mechanika 1 20 Paź 2010, 17:54
trzeci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.