Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Dziwny hałas przy prędkości ponad 60km/h
Autor Wiadomość
igor.czapagajew 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Trend
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Paź 2014, 13:18   Dziwny hałas przy prędkości ponad 60km/h

Witam
Mam od kilku tygodni pewien dość słyszalny problem,mianowicie przy predkości ponad 60km/h we wnetrzu auta daje słyszeć się dziwny hałas,ni to trzeszczenie ni to ćwierkanie...Dokłądnie nie moge go umiejscowić ale to okolica przy przedniej szybie przy drzwiach po stronie pasażera.
Powyjmowałem wszystko ze schowka-to samo.
po otwarciu maski znalazłem luźną osłonę nad filtrem kabinowym-po stronie pasażera.Dobiłem uszczelkę-pomogło na chwilę-teraz ją całkowicie wyjąłem-to samo.
Odkurzyłem wszystkie liście z komory silnika,ze wszelkich zakamarków,filtr kabinowy-dalej to samo.
Umocowałem wszystkie widoczne luźnawe elementy mi.in ta przegrodę między silnikiem a blachówą (przy zbiorniczku płynu do spryskiwaczy)-dalej to samo.Sprawdziłem czy nie ma luzów na błotniku,lampie,wnętrze nadkola (te plastiki),podokręcałem co się dało-ciągle ten sam hałas...Nadmienię tylko że pojawia się dopiero po jakimś czasie przy jeździe ponad 60km/h...przy czym czasem daje się to już słyszeć przy ok. 55km/h.
Jak jadę do pracy to mam tak odcinek gdzie rozpędzam się do 70-80km/h na ok. 1-2min. i wtedy jest cisza.Dopiero jak wyjadę na trasę to po kilku minutach znowu słyszę ten irytujący dźwięk...

Nie jest on też zależny od jazdy po wybojach,dziurach,choć wydawało mi się że przy jeździe pod górkę było trochę lepiej.Najgorzej jest przy prędkości między 60-80km/h.
Nagrałem krótki filmik na którym obok dźwięku motoru słychać to cholerne "ćwierkanio-trzeszczenie"...
Kończą mi się pomysły a nie chcę na razie jechać do mechanika nie próbując samemu wyeliminować przyczyny tego dźwięku,bo być może to głupia błahostka którą mogę samemu wyeliminować...
Proszę o wszelkie sugestie.

FILMIK: http://youtu.be/jIjQYyYc7Ho

Pozdrawiam Igor.
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 28 Paź 2014, 13:34   

może jednak zawieszenie jak juz wszystko wyeliminowałeś
 
 
igor.czapagajew 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Trend
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Paź 2014, 13:43   

Biorę pod uwagę to co mówisz,jednak dlaczego dopiero po przekroczeniu 60tki i do tego jak pisałem czy jadę po równym czy po dziurach-efekt ten sam-ale dopiero po kilku minutach jazdy...Dziś dla przykładu przejechałem jakieś 10km po mieście max 80km/h i cisza nic zupełnie-auto odstawiłem na godzinę-wsiadam,rozpędzam się-jest!!!No cholery można dostać...
Pomyślałem że może to od pędu powietrza coś dostaje wibracji i stąd ten hałas-ale co może wpadać w takie drgania-nie wiem.Wszystko co luźne już chyba umocowałem,może pod błotnikiem coś jest odkręcone-nie wiem...
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 28 Paź 2014, 14:16   

no rozumiem, a może sprawa prozaiczna jak złe wyważenie koła ? od kilku tygodni może wymieniałeś na zimę oponki ?
 
 
igor.czapagajew 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Trend
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Paź 2014, 14:37   

opony zmieniałem 23.10 a hałas pojawił się dokładnie 26.09.
też brałem pod uwagę że jak go podniosą do zmiany,to coś się "samo" zrobi,jednak po dwóch dniach jak pojechałem w trasę to w jedną i drugą stronę to samo...hałas od 60km/h
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 28 Paź 2014, 17:56   

Podobne świergotanie miałem u siebie :) Jeśli dobrze pamiętam, przewody paliwowe dotykały okolic zbiornika wyrównawczego płynu chłodniczego i zwyczajnie rezonowały. Poprawiłem też przewody z klimy na odcinku między prawą lampą i w/w zbiornikiem i jest cicho do dziś. Sprawdź, może to akurat to. :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
igor.czapagajew 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Trend
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Paź 2014, 23:47   

pogrzebałem trochę w tych miejscach,niestety nic to nie dało...dam sobie jeszcze kilka dni i jadę na podnośnik może co się znajdzie...

[ Dodano: Nie Gru 14, 2014 08:51 ]
Cześć
okazało się że najprawdopodobniej przyczyną powstawania dziwnego hałasu była mata izolująca pod maska-wyrobiły się plastikowe nity/napy i ten materiał wpadał w wibracje powyżej określonej prędkości i obijał się o maskę...Po zdemontowaniu jej problem został wyeliminowany.Teraz muszę tylko kupić nowe kołeczki i ponownie ją zamontować.
Pozdrawiam Igor
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 20:17
Mizer 59
Brak nowych postów [MK3] Hałas, huczenie przy większej prędkości
Matis Mechanika 2 10 Kwi 2006, 13:03
jogar26
Brak nowych postów Hałas, dziwny odgłos przy ruszaniu
kamil208 Mechanika ogólna 2 20 Mar 2017, 17:34
Ashvili
Brak nowych postów [MK6] Dziwny hałas przy jeździe na wprost
rozwiązany
ficus Mechanika 9 19 Gru 2010, 18:59
Gość
Brak nowych postów Dziwny hałas
whirl Mechanika silnika 0 16 Cze 2017, 15:06
whirl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.