Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[mk6] Fiesta St - Proszę o ocenę.
Autor Wiadomość
Atmanov 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Sie 2014, 23:45   [mk6] Fiesta St - Proszę o ocenę.

Cześć,
Zamierzam kupić fiestę ST mk6.
Zdaję sobie sprawę, że kupno usportowionego auta to trudne zadanie. Wybrałem fiestę bo chyba i tak jest lepszym rozwiązaniem niż okręcone 3 razy na drzewie bmw e46 330ci, albo upalana pod remizą stara s3-ka.
Po pierwsze bardzo bym był wdzięczny jakbyście, wy znawcy Fiest, powiedzieli mi co faktycznie siedzi w tym aucie. :) Wiadomo silnik 2.0 150hp etc etc. Czym to auto różni sie od podstawowej fiesty mk6. Jakie tam jest zawieszenie i inne dodatkowe bajery pozwalające na bardziej sportową jazdę.

Druga sprawa.
Znalazłem 3 ogłoszenia z Allegro itd (Nie ma duży tych fiest na sprzedaż) :(
1) http://allegro.pl/ford-fi...4536934777.html
2) http://otomoto.pl/ford-fiesta-st-C34141155.html
3) http://otomoto.pl/ford-fi...-C32701905.html


1) - jest trochę drogawa... Chciałbym wydać tak do 16-18 tyś za auto, Czy to jest w ogóle możliwe w przypadku ST?


Jeśli widzieliście te fiesty wcześniej albo zauważyliście coś ciekawego to piszcie, chętnie wysłucham opinii.

Tą z Luksemburga mogę skoczyć obejrzeć w nast. tygodniu bo jestem z Krakowa :)
 
 
Jondi 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 184
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Wrz 2014, 18:22   

1 jest rocznikowo 3 lata starsza więc cena jest ok
2 jest ze Szwajcarii skąd ściąga się raczej bite auta ze względu na akcyzy :) inaczej się po prostu nie kalkuluje (mam dojścia wśród handlarzy) więc pytanie jak bardzo :)

3 oglądałem ją :) dolicz do ceny 1500zł na sprowadzenie + do tego gość ma umowę in blanco z właścicielką z Luksemburga (więc w razie w jak to jakaś lewizna koleś nie istnieje i jesteś w dupie)
Auto nie mało malowanego chyba tylko dachu i maski ale to norma wśród aut tego typu nie czarujmy się (raczej obcierki niż jakiś gruby dzwon) :) jeśli chodzi o szpachlę dramatu nie było
Progi wkręcone są na wkręty więc licz się z że jakoś trzeba bedzie to reanimować i poprawić mocowanie + zakonserwować blachy pod nimi
Padnięta sonda lambda (gośc to mówił na wejście usterkę potwierdzam)
Odboje amorów wszystkich do wymiany + tylne amory wylane (konkretnie jeden)
Środek ładny zadbany ale któryś fotel się nie składał
Opony do wymiany wszystkie zarówno letnie jak i zimowe
Akumulator był dentka paliliśmy to auto na kable (nic dziwnego od maja chyba jest wystawiona)
I najgorsze... niby auto ma papiery na wszytskie wymiany itp i ma 20tys nalatane na tym oleju więc do wymiany ALE odpaliliśmy ją chodziła ładnie wszystko pięknie i po zgaszeniu nagle pod autem plama oleju ;/ podniosłem go i okazało się że to z filtra oleju. Gość mówi dokręć go. No to dokręciłem... filtr był tak przegniły że go rozgniotłem gołą dłonią... Z tego co mówił on tym autem czasem śmiga i pytanie jak długo gubiła olej (wydaje mi się że dopiero przy moich oględzinach się to zaczęło) dodatkowo stwierdził że on nią jutro pojedzie zmienić olej i filtr i nie widział problemu w jeździe autem z którego chwilkę wcześniej wyleciało ok 0,5l olej. Krzywki jak coś wytarte nie były

Policz sobie tak... za 12tyś ją kupisz + 1,5k opłaty z rejestracją + ubezpieczenie + to co wypisałem i w 17k się chyba zamkniesz o ile nie kupisz nowych opon.

Ja nie ukrywam swoją również wyrwałem za śmieszną kasę wpakowałem teraz w mechanikę 1500zł muszę jeszcze dołożyć jakieś 1200 na lakiernika + jedna rzecz z mechanicznych usterek i wyjdzie mnie ok 16tyś (byłem w pełni świadomy w co się pakuję i stwierdziłem że wolę kupić zaniedbaną i zrobić wszystko pod siebie raz i dobrze)

uważam że cena rynkowa ładnej sztuki to jakieś 16-17tys

przypomniałem dobie ta 3 ma jeszcze dojechany tylni zderzak więc licz się ze spawaniem lakierowaniem i klejeniem pasów na nowo
 
 
Atmanov 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Wrz 2014, 20:16   

To faktycznie z 3-ką chyba wychodzi klapa... :rotfl:
1-ka jest fajna, chyba, ze poprzedni właściciel śmigał nią w okolicznych rajdach. Cena mnie troche odstrasza i odległość od Krakowa, którą bym musiał pokonac żeby ją oglądnąć.

Wklejam jeszcze tą bitą z Niepołomic.
http://otomoto.pl/ford-fi...-C33709994.html
Przekalkuluje ile wyjdzie za naprawy i oglądnę czy wszystko tam się trzyma.
Odstrasza mnie ten paskudny czerwony kolor, nie pasuje w ogóle do Fiesty. No i ta czarna maska którą ciekawe czemu przemalowano albo wymieniono.
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 1 Wrz 2014, 20:22   

Atmanov napisał/a:
No i ta czarna maska którą ciekawe czemu przemalowano albo wymieniono.
A może oklejono bo tak się właścicielowi podobało :?: Zwróć uwagę że od spodu jest czerwona... :9:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Atmanov 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Wrz 2014, 20:26   

Faktycznie, jestem jednak ślepy... :ups:
 
 
Jondi 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 184
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Wrz 2014, 21:31   

licz tak
lapmyx2
chłodnice (wody dał bym nową jeździłem na chińczyku troche i było wszystko ok)
wzmocnienie pod zderzak
zderzak kompletny
nadkola?
w swoim budżecie się zamkniesz :)
sam nad nią myślałem ale kupiłem inną za 13k i doprowadzam do dobrego stanu :)
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Wrz 2014, 16:40   

Jondi napisał/a:
licz tak
lapmyx2
chłodnice (wody dał bym nową jeździłem na chińczyku troche i było wszystko ok)
wzmocnienie pod zderzak
zderzak kompletny
nadkola?
w swoim budżecie się zamkniesz :)
sam nad nią myślałem ale kupiłem inną za 13k i doprowadzam do dobrego stanu :)


Tam brakuje o wiele więcej rzeczy:
- akumulator;
- kierownice powietrza (3szt.)
- zbiorniczek płynu spryskiwaczy
- halogeny (2szt.)
- całe wzmocnienie przednie - to które jest założone jest według mnie uszkodzone.
i pewnie jeszcze co się znajdzie. Według mnie należałoby się dobrze zastanowić i ją dobrze obejrzeć bo może auto jest poskładane tak aby wyglądało na lekką stłuczkę a tak naprawdę miało poważniejszy dzwon... Części które ja tylko wymieniłem to pewnie lekko ok 1000zł
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: [Ogólny] Proszę o ocenę samochodu.
W tym temacie prosimy o ocenę auta z ogłoszenia i prośby o sprawdzenie
Freeman Przed zakupem 298 21 Maj 2021, 05:43
mariusz131
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.