Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Nie świecą tylne lampy i nie tylko
Autor Wiadomość
train32 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: SX
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 4
Skąd: Tychy
Wysłany: 12 Sie 2014, 23:00   Nie świecą tylne lampy i nie tylko

Witam.
Niedawno kupiłem fiestę 1.4 TdCI z 2010 roku. W momencie zakupu było wszystko OK. Dzisiaj wróciła tym samochodem do domu przerażona żona bo zorientowała się że nie działają tylne reflektory. Auto ma ustawione przednie lampy do jazdy dziennej. Po przekręceniu przełącznika na światła mijania przednie światła zaczynają nieco mocniej świecić. Tylne reflektory ciemne , załączenie świateł przeciwmgielnych nie daje żadnego efektu. Dodatkowo nie ma podświetlenia panelu sterowania nawiewem. Miałem nadzieję że to przekaźnik odpowiedzialny za światła mijania ale po przełączeniu się na światła drogowe jest dokładnie tak samo. Nie świecą też żarówki postojowe. Prawidłowo działają światła stopu. Przyznaję że zabawę zacząłem godzinę temu (22:00) nie sprawdzałem elementów miernikiem , jedynie sprawdzałem objawy. Może ktoś miał podobną sytuację i będzie miał ochotę podzielić się ze mną doświadczeniem? Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony przez Freeman 12 Sie 2014, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 12 Sie 2014, 23:08   

Ktoś chyba nieudolnie podłączył światła do jazdy dziennej.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
train32 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: SX
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 4
Skąd: Tychy
Wysłany: 12 Sie 2014, 23:12   

Ale te światła były zamontowane fabrycznie. Wcześniej (tydzień temu) światła tylne działały prawidłowo.
 
 
spiochu 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Piotr
Wiek: 47
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 50
Skąd: Dębe Wielkie
Wysłany: 12 Sie 2014, 23:13   

Nie ma tu świateł do jazdy dziennej. Przy włączniku świateł na "0" świecą się mijania ze zmniejszoną mocą. Deska nie jest wtedy podświetlona. Po właczeniu świateł, światła mijania świecą się z pełną mocą i deska ma podświetlenie. Tak więc to nie to co sugeruje kolega.
Gdyby to nie świeciły tylko tylne lampy to można by pokusić się o stwierdzenie problemu z masą (choć w obu na raz to mało możliwe). Ale nie włączają się też pozycyjne (czy po pierwszym przekręceniu włącznika świateł, kiedy tylko one powinny się świecić, też są ciemne?) oraz podświetlenie deski. W tym przypadku sprawdziłbym sam włącznik świateł. Wygląda, że coś nie kontaktuje, albo w nim albo w kostkach.
Zaznaczam, że nie mam schematów i to co piszę to tylko moje dywagacje i wróżenie z fusów. :)
 
 
pmbmn 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Piotr
Wiek: 30
Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 149
Skąd: Koniecwałd
Wysłany: 12 Sie 2014, 23:30   

Na początku najlepiej sprawdzić bezpieczniki
_________________
FIESTA XR 2i
Profil Facebook
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 12 Sie 2014, 23:56   

W takim razie sprawdził bym też mase w komorze silnika
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
train32 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: SX
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 4
Skąd: Tychy
Wysłany: 13 Sie 2014, 21:13   

Witam ponownie. Problem okazał się niebywale trywialny. Dzisiaj miałem nieco czasu i sprawdziłem bezpieczniki , jeden z nich okazał się że jest przepalony - 15A. Po wymianie uszkodzonego bezpiecznika wszystko zaczęło działać prawidłowo. Zaskoczony jestem że na jednym obwodzie są : światła pozycyjne tylne , światła przeciwmgielne tylne , światła pozycyjne przednie , podświetlenie panelu klimatyzacji. Dziwne to dla mnie , ale z drugiej strony wszystko już jest OK.
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 13 Sie 2014, 21:31   

train32 napisał/a:
Dzisiaj miałem nieco czasu i sprawdziłem bezpieczniki , jeden z nich okazał się że jest przepalony - 15A. Po wymianie uszkodzonego bezpiecznika wszystko zaczęło działać
I od tego należało zacząć, pewnie zajęło Ci to mniej czasu niż opisanie "problemu" na Forum... :9:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
train32 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: SX
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 4
Skąd: Tychy
Wysłany: 13 Sie 2014, 23:18   

Parzych , słuchaj. Nie mam zwyczaju truć czterech liter innym z byle powodu. Z jednej strony chciałem szybko rozwiązać problem , a wczoraj czasu nie miałem zbyt wiele bo żona późno wróciła do domu Fiestką. A powiedz szczerze - spodziewałbyś się że tyle różnych obwodów będzie zasilane z jednego bezpiecznika?? Powiem szczerze że jestem bardzo zaskoczony. Tak czy inaczej dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam :)
 
 
spiochu 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Piotr
Wiek: 47
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 50
Skąd: Dębe Wielkie
Wysłany: 14 Sie 2014, 00:13   

Ja rozumiem kolegę Parzycha. Bo sprawdzenie bezpieczników to podstawa i pierwsze kroki w tego typu problemach. Jak pisałem swoją wypowiedź to nawet mi przez głowę nie przeszło, że autor opisuje problem nie sprawdziwszy nawet bezpieczników. Cóż, teraz takie czasy, że każdy zaraz na forum pisze zamiast wykazać choć trochę inicjatywy :(
Cóż, dobrze, że "problem" rozwiązany. :)
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 14 Sie 2014, 03:31   

train32 napisał/a:
wczoraj czasu nie miałem zbyt wiele bo żona późno wróciła do domu Fiestką.
To się bierze latarkę i sprawdza bezpieczniki, chyba że woli się siedzieć na kanapie i trzepać posty...
train32 napisał/a:
A powiedz szczerze - spodziewałbyś się że tyle różnych obwodów będzie zasilane z jednego bezpiecznika??
Tak, spodziewałbym się, po Fordzie należy spodziewać się nawet niespodziewanego... :yes:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
pmbmn 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Piotr
Wiek: 30
Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 149
Skąd: Koniecwałd
Wysłany: 14 Sie 2014, 11:23   

Jak coś z elektryką się dzieje najlepiej zacząć od bezpieczników. Jak są całe to trzeba szukać dalej;)
_________________
FIESTA XR 2i
Profil Facebook
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - czarne reflektory, lampy, przyciemnianie lamp
MK3, MK4, MK5, MK6
LOY Tuning stylistyczny 86 29 Mar 2017, 18:08
barysm
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.