Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: trzeci
22 Paź 2014, 20:02
[MK7] Ecoboost 1.0 fabryczne 140KM oraz 180KM
Autor Wiadomość
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Lip 2014, 18:47   

brewa7 napisał/a:
to tylko oznaczają, że mamy średnio nowsze samochody niż 30 lat temu, są trochę mniej awaryjne i mamy lepszy dostęp do usług mechaniki.

o czym Ty mówisz? podalem Ci linki danych o wypadkach drogowych, nie o stanie technicznym :fox:

brewa7 napisał/a:
od 1987-1991 wzrosła liczba od 5000->8000 zabitych

no to teraz przemysl pewien temat: dostępność paliwa w kontekście tego okresu

jeszcze 1 obrazowy wykresik dla Ciebie:
http://www.defence24.pl/u...ypadki_2012.jpg

brewa7 napisał/a:
A teraz spada i za jakiś czas znów wzrośnie. To wynika z rachunku prawdopodobieństwa.

nie. i naprawdę boje się myslec skad miałeś taki pomysl

przekonany czy jeszcze nie?
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 4 Lip 2014, 18:59   

Freeman, Nie ja po prostu nie wierzę ludziom którzy mi mówią że w tym czy innym samochodzie mi się nic nie stanie bo to nie prawda. Zabijesz się zarówno w 126p jaki Volvo.

Kupując nowe auto kupuje nie bezawaryjność tylko dużo mniejszą awaryjność, bo tak jak pisałem "nowy może się popsuć, a stary musi"-taki los.
A nie widziałeś najnowszej reklamy Astry z Claudią Schiffer?

To że MisiekT ma 1.6 w gazie... Ok... Niech se ma i niech jego żonie się nią dobrze jeździ... To jego pieniądze w końcu.

1.0EcoBoost 125KM,140KM,180KM, kto chce niech go sobie kupi i niech mu się nim dobrze jeździ. Ja bym nie kupił takiego, ale to już moje zdanie.

A za to że ja mam nieco inne zdanie na pewne kwestie to przepraszam.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Lip 2014, 19:00   

zdanie zdaniem, ale czy z danymi statystycznymi tez się nie zgadzasz?
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 4 Lip 2014, 19:28   

MisiekT napisał/a:
o czym Ty mówisz? podalem Ci linki danych o wypadkach drogowych, nie o stanie technicznym

A Ty uważasz, że stan techniczny nie ma wpływu na wypadkowość i liczbę zabitych na drogach?
MisiekT napisał/a:
no to teraz przemysl pewien temat: dostępność paliwa w kontekście tego okresu

jeszcze 1 obrazowy wykresik dla Ciebie:

http://www.defence24.pl/u...ypadki_2012.jpg


Myślę, że akurat w podanym przez Ciebie okresie nie było większych problemów z paliwem i było na każdej stacji i nie było na kartki 20l/mc.

Poza tym w tym wykresie uwzględnione są wszystkie pojazdy silnikowe, czyli motorowery, samochody, wtym również ciągniki rolnicze, maszyny wolnobieżne, tramwaje i pociągi. Dlatego jest na tym wykresie taka duża ilość pojazdów silnikowych. Mogę się z Tobą zgodzić, że na przestrzeni ostatnich 25 lat faktycznie zmniejszyła się liczba zabitych na drogach z 8000 do 3500. Jednak nie powiesz mi i nikt mi tego nie wmówi, że liczba spodnie do liczb bliskich zeru.
Z tym że za jakiś czas liczba zabitych wzrośnie no może trochę przegiąłem, ale myślę że na tym pułapie 3500 to tak będzie. Wiesz zawsze musimy wziąć pod uwagę czynnik ludzki i losowość maszyny.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 4 Lip 2014, 19:34   

Taka krótka notka - trochę za dużo filozofii w postach Alka jest...
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 4 Lip 2014, 19:48   

no może i masz rację, że trochę za dużo filozofii

Ale stan techniczny ma jednak wpływ na liczbę wypadków-fakt
liczba zabitych na przestrzeni ostatnich 25 lat zmalała z 8000->3500- fakt
to że 90% ludzi nie stać na nowe samochody to też fakt tylko że smutny:(
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Lip 2014, 19:51   

brewa7 napisał/a:
Myślę, że akurat w podanym przez Ciebie okresie nie było większych problemów z paliwem i było na każdej stacji i nie było na kartki 20l/mc.

wypada znac chociaż trochę historie - reglamentacja została zniesiona z koncem 1988 i wlasnie od tego momentu liczba zabitych na drogac zaczęła drastycznie rosnąć. Dlaczego? Proste - bo ludzie zaczeli więcej jezdzic samochodami (Twój ukochany rachunek prawdopodobieństwa)

i dokładnie ten sam mechanizm bedzie działal na Malcie, Cyprze i każdym innym malym kraju/wyspie, gdzie mieszkancy pokonują mało kilometrow - zgodzisz się?

brewa7 napisał/a:
Z tym że za jakiś czas liczba zabitych wzrośnie no może trochę przegiąłem, ale myślę że na tym pułapie 3500 to tak będzie. Wiesz zawsze musimy wziąć pod uwagę czynnik ludzki i losowość maszyny

tak, prawdopodobnie nigdy nie osiągniemy zero.
nie, 3500 to bardzo dużo i w ciągu kolejnych lat zejdziemy pewnie poniżej 2000 spokojnie - częściowo dzięki autostradom, częściowo dzięki poprawie opieki medycznej i w największej części jak w końcu wprowadzony zostanie podatek ekologiczny, który zmusi ludzi do zainteresowania się młodszymi samochodami - nawet rownie rozklekotanymi, ale o niebo bardziej zaawansowanymi w kwestii bezpieczeństwa zarówno czynnego jak i biernego.
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Lip 2014, 20:11   

Tak czytam wasze wypowiedzi i naprawdę żal dupę ściska jak z jednego tematu można dojść absurdalnym myśleniem do następnego. Temat się zaczął o informacji że dany silnik ma daną pojemność i ilość koni mechanicznych. Wzieliście się od dupnej strony. Ja rozumiem że "spiniaczy" nie brakuje na forum, ale ludzie... ogarnijcie sie. Z Prostego tematu zaczęliście pitolić na temat stanu technicznego aut, na temat śmiertelności na drogach.. qrna zastanówcie się co wy piszecie. Wypadki są były i będą... niezależnie czy samochód ma 1 miesiąc czy 15 lat. A usiłujecie na chama wpoić użytkownikom Forum że stare auto to już Śmierć na drodze.... a to nieprawda.

Samochód może i nie jest młody... ale pamiętajmy że kieruje nim człowiek, osoba myśląca ale oczywiście również i mogąca się pomylić. Te wszelakie statystyki z tyłka wzięte można włożyć między akta..... . Realia są inne.
Ostatnio zmieniony przez Parzych 4 Lip 2014, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 4 Lip 2014, 20:12   

MisiekT napisał/a:
i dokładnie ten sam mechanizm bedzie działal na Malcie, Cyprze i każdym innym malym kraju/wyspie, gdzie mieszkancy pokonują mało kilometrow - zgodzisz się?

Zgodzę się z tym z Tobą, ale wykresy które nam pokazują powinny pokazywać ile mamy zabitych na 1 przejechany kilometr, a nie w całej rozciągłości.

MisiekT napisał/a:
nie, 3500 to bardzo dużo i w ciągu kolejnych lat zejdziemy pewnie poniżej 2000 spokojnie - częściowo dzięki autostradom, częściowo dzięki poprawie opieki medycznej i w największej części jak w końcu wprowadzony zostanie podatek ekologiczny, który zmusi ludzi do zainteresowania się młodszymi samochodami - nawet rownie rozklekotanymi, ale o niebo bardziej zaawansowanymi w kwestii bezpieczeństwa zarówno czynnego jak i biernego.


Wg. mnie 3500 zabitych to nie jest tak dużo, zważywszy że średni wiek auta w PL to około 15 lat.
Masz raję autostrady mogłyby zmniejszyć nieco tę liczbę, ale ile ich mamy w porównaniu do innych krajów i kiedy je wybudujemy?
Opieka medyczna nie jest taka bardzo zła, oczywiście do najlepszej nie należy, ale najgorsza też nie jest.
Na podatek ekologiczny jesteśmy jeszcze trochę za biedni. Takie coś można sobie wprowadzić w niemczech, USA,GB, ale jeszcze nie w Polsce. Chyba że samochody odpowiednio stanieją w co wątpię.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Lip 2014, 20:23   

brewa7 napisał/a:
Zgodzę się z tym z Tobą, ale wykresy które nam pokazują powinny pokazywać ile mamy zabitych na 1 przejechany kilometr, a nie w całej rozciągłości.

to sobie przelicz przez srednia ilość kilometrow dla polskiego kierowcy jak Ci tak zależy, tylko przeważone przez pasazerow, dzieci i tym podobne

brewa7 napisał/a:
3500 zabitych to nie jest tak dużo

to jest ogromna liczba

brewa7 napisał/a:
ale ile ich mamy w porównaniu do innych krajów i kiedy je wybudujemy?

z każdym rokiem coraz więcej... podobnie jak i sluzba zdrowa
"w ciągu kolejnych lat" to nie 2015 :fox:

brewa7 napisał/a:
Na podatek ekologiczny jesteśmy jeszcze trochę za biedni

jakie to ma znaczenie czy jesteśmy biedni czy nie? będzie przepis i tyle... w nieskonczonosc Polska nie będzie mogla odbijac piłeczki - a i deficyt nie pomaga, z kierowcow zawsze latwo sciagnac dodatkowa kase
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Lip 2014, 20:38   

Panowie Panie.. to że nie ma autostrad to nie jest wymówka na "ilość śmierci na Polskich drogach wzrasta". Uczepiliście się nie tej gałęzi. A tak wogóle to ta dyskusja robi się kabaretem... czepiacie się Panowie takich kwestii że uszy więdną.
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 4 Lip 2014, 20:40   

MisiekT napisał/a:
jakie to ma znaczenie czy jesteśmy biedni czy nie? będzie przepis i tyle... w nieskonczonosc Polska nie będzie mogla odbijac piłeczki - a i deficyt nie pomaga, z kierowcow zawsze latwo sciagnac dodatkowa kase

W gruncie rzeczy ma znaczenie, bo jak nie będzie Cię stać na nowszy samochód to go po prostu nie kupisz i państwo nie będzie miało z Ciebie takich dochodów jak miało wcześniej. I gdyby teraz kazali zezłomować wszystkie samochody powyżej 10 lat to po prostu bym nowszego nie kupił bo nie mam za co i przesiadłbym się na komunikację miejską i myślę, że sporo ludzi by tak zrobiło. Myślisz, że jak celowo jeżdżę 15 letnim autem? :-) Chyba każdy z Nas chciałby jeździć jak najnowszym.

Ale ten temat już zamknijmy bo nas Tu Mod pozamyka. I wróćmy do wyrażania swoich opinii na temat silnika 1.0EcoBoost.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

Ostatnio zmieniony przez Parzych 4 Lip 2014, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Lip 2014, 20:43   

Dodam tylko że każdy samochód... 1 miesięczny czy 15 letnie porusza się na ? ?Na co ? .. A no właśnie... na dane paliwo... Więc tak czy siak to i tak Państwo zarabia na Tobie... i nie musisz mieć auta 1miesięcznego czy ... 15 letniego ....
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 4 Lip 2014, 20:47   

AccessX napisał/a:
1 miesięczny czy 15 letnie porusza się na ? ?Na co ? .. A no właśnie... na dane paliwo... Więc tak czy siak to i tak Państwo zarabia na Tobie... i nie musisz mieć auta 1miesięcznego czy ... 15 letniego ....
Jak każą zezłomować auta starsze niż np. 10 lat, to państwo nie zarobi na paliwie do aut starszych niż 10 lat, bo? Bo ich po prostu nie będzie... :9:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 4 Lip 2014, 20:51   

Parzych napisał/a:
Jak każą zezłomować auta starsze niż np. 10 lat, to państwo nie zarobi na paliwie do aut starszych niż 10 lat, bo? Bo ich po prostu nie będzie...

Wyjąłeś mi z ust :-)
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1089
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 4 Lip 2014, 21:29   

MisiekT napisał/a:
edziecie po Fordzie za robienie silnikow, ktore sa zgodne z wymaganiami klientow


Z wymaganiami UE i ekooszołomów chyba chciałeś powiedzieć? ;) Myślę że gdyby nie dyrektywy unijne i normy euro, to nikt przy zdrowych zmysłach nie wpadłby na pomysł downsizingu w kontekście "rozwoju motoryzacji".
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Lip 2014, 21:47   

Jacek oczywiście masz racje. Ale oceniamy to co jest teraz a nie to co może być. I pomimo iż w przyszłości masz racje, że tak będzie to póki co jednak... starsze samochody jeżdzą i póki co oceniajmy stan na dzisiaj a nie to za pare miesiecy lat .....
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 4 Lip 2014, 21:58   

no i gdyby nie unia to dalej mielibysmy bene po 3 zł :ok:
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 4 Lip 2014, 22:03   

No i gdyby nie Ford nie mielibyśmy 1.0EcoBoost :twisted:
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
luk-90 
Prince of Tor Kielce 2014





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: ST 170
Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 2595
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Lip 2014, 23:04   

Je*** forda i jego ecoboosty, je*** ekologie i dwutlenek węgla. Zetec pałer :hahaha: opier****e i tak te gówienka


Pufcio: "cenzura mode" - to jest ogólnodostępne, hamuj trochę.
_________________
==> Co dwa wałki rozrządu, to nie jeden :D
Cytat:
Skąd wiesz, że masz 7,5s/100? Bo BMW 320i oraz 525i zostają w tyle
Tekst roku
Ostatnio zmieniony przez Puff 5 Lip 2014, 00:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Informacje o zlocie oraz lista zapisów
trzeci VI Jesienny Zlot & III Eliminacja Youngtimerparty / 1-2.09.2012 / Tor Poznań 98 31 Sie 2012, 07:42
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 11:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK7] Mk7, 1.25 82KM spalanie? a może ecoboost?
Uprzejmie proszę o porady
Paweł79 Przed zakupem 4 14 Wrz 2017, 19:08
pmz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.