Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: trzeci
22 Paź 2014, 20:02
[MK7] Ecoboost 1.0 fabryczne 140KM oraz 180KM
Autor Wiadomość
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 2 Lip 2014, 10:29   [MK7] Ecoboost 1.0 fabryczne 140KM oraz 180KM

Nowe "modele" fiesty z Ecoboostem 140KM:
http://www.leftlane.pl/cz...ocy-140-km.html







Oraz informacja o wersji 180KM
Cytat:

Inżynierowie firmy Ford pracują nad najnowszą wersją silnika EcoBoost, który ma rozwijać moc nawet do 180 KM, przy pojemności zaledwie 1.0 l! Po raz pierwszy silnik zamontowany ma być w sportowej wersji najnowszego Focusa.

1.0 EcoBoost180 KM z jednego litra pojemności
Ford od pewnego czasu konsekwentnie podąża drogą „downsizingu”. Z silników o niewielkich pojemnościach, poprzez doładowanie, uzyskuje dużą moc i montuje je w najnowszych modelach. Doskonałym przykładem jest Ford Focus, do którego w najbliższym czasie trafi trzycylindrowy silnik 1.0 EcoBoost o mocy 100 lub 125 KM, o czym pisaliśmy całkiem niedawno.

Ford FocusJak się okazuje Ford na tym nie poprzestanie i zamierza dalej rozwijać technologię wysilonych jednostek napędowych. Inżynierowie firmy pracują nad nową wersją tego silnika, która ma rozwijać moc nawet 180 KM i najprawdopodobniej już dysponują jego gotowym, działającym prototypem. Nowa jednostka miałaby trafić do sportowej odmiany Focusa, która w gamie tego modelu znajdowałaby się poniżej 250-konnej wersji ST. Sekretem konstrukcji nowego silnika jest sprężarka elektryczna pełniąca rolę małego turbo, która pracuje w trybie sekwencyjnym z większą turbosprężarką, pochodzącą z silnika 1.6 EcoBoost.

1.0 EcoBoost zastąpi silniki wolnossące

Główny inżynier Forda w segmencie modeli kompaktowych, Gunnar Herrmann, zapowiedział że do 2015 roku EcoBoost 1.0 całkowicie zastąpi bardzo popularny wolnossący silnik 1.6, a jego roczna produkcja ma wynieść 1,5 mln sztuk.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
Ostatnio zmieniony przez trzeci 22 Paź 2014, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2 Lip 2014, 12:30   

Niedługo wytną trzeci cylinder i zostanie silnik z malucha z mocą rzędu 300 koni, a w cenie auta będzie wymiana po 2 latach na nowy (turbina oczywiście osobno płatna).
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 2 Lip 2014, 16:34   

a potem "Turbo kamera TVN" i "ford nie chce wymienić mi silnika" :-)
_________________

 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 2 Lip 2014, 19:39   

Śmiejcie się, śmiejcie :D
Pożyjemy zobaczymy.
Z Kopernika też się śmiali ozor
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Lip 2014, 19:42   

Świat schodzi na psy... kiedyś 2 litry silnik brzmiał groźnie !! A teraz... 1 L i padajcie szakale :D
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 3 Lip 2014, 20:11   

Dla mnie ten EcoBoost to prawdę mówiąc jest bajer na kiju. Pomyślcie... 1.0 i 125KM... ile ten silnik wytrzyma. Na dodatek ma 3 garki które jeszcze trzeba wyrównoważyć jakimiś tam wałeczkami o turbo już nie wspomnę. Nie tańsza byłaby konstrukcja 4x250ccm? Przecie to że będzie miał 180KM to nie znaczy, że będzie mocny i trwały. Prawdę mówiąc to w silniku najważniejszy jest moment obrotowy bo to on popycha samochód do przodu, a nie znamionowa moc elektryczna. Moc tylko informuje ile prądu może wytworzyć ten silnik. Ale to już pomińmy. Zgodzę się z nowymi technologiami, ale nie takim kosztem, nie długo będzie tak jak pisali Pufcio i TSRules. Ja rozumiem nowsze technologie jako nowsze lepsze materiały do wykonania takich elementów jak silnik, czy blacha, wnętrze. Przecież my jako użytkownicy tych pojazdów mamy się nimi cieszyć przez kilka lat, a nie tak jak w F1, że po 2 wyścigach silnik i skrzynia są do wymiany przez tak wyśrubowane wyniki. Tam w F1 to i tak się bawią za setki milionów $, a Nas pospolitych zjadaczy chleba na to nie stać, żeby po 100-150kkm wymienić silnik na nowy. Po 2 to ja sobie jakoś nie wyobrażam mieć taką landarę jak powiedzmy MDO z silnikiem 1.0 no normalnie dla mnie porażka.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 3 Lip 2014, 21:31   

Te silniczki to jest dobra opcja w bogatszych krajach gdzie auto sie zmienia be płaczu po kilku sezonach sprzedając ze stratą, u nas gdzie każdy grosz sie liczy spadek ceny przy sprzedaży może być dość odczuwalny.
Dziwi też tylko 2 letnia gwarancja na mechanikę o ile dobrze pamiętam, jest jakaś dodatkowo płatna opcja na 5 lat lecz tez nie zawsze o tym mówią, zastanawiające zaiste ...
_________________

 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 3 Lip 2014, 22:38   

brewa7 napisał/a:
Nie tańsza byłaby konstrukcja 4x250ccm?

Niekoniecznie. Opracowanie czegoś kosztuje raz (tu: np. wałków wyrównoważających), natomiast wkładanie więcej alu i innego tworzywa, żeby był czwarty cylinder, kosztuje cały czas.

Poza tym jest jeden problem. Silnik mający 3 gary o pojemności ~333 ccm będzie miał w większości wypadków lepszy moment niż silnik 4x250 ccm. Wynika to z prostej zależności - większa pojemność gara = (generalnie) większy skok tłoka = większa bazowa wartość momentu obrotowego (generalnie silniki "undersquare"). Dlatego, jeśli będą dalej upychać ludziom "ekologiczne" jednostki, to zejdą na wariant 2-cylindrowy lub 4-cylindrowy w układzie 2+2 (np. rzędowa 4, gdzie 2 cylindry będą mogły być "wyłączane", poprzez zamknięcie zaworów).
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 3 Lip 2014, 23:28   

Pufcio napisał/a:
Poza tym jest jeden problem. Silnik mający 3 gary o pojemności ~333 ccm będzie miał w większości wypadków lepszy moment niż silnik 4x250 ccm. Wynika to z prostej zależności - większa pojemność gara = (generalnie) większy skok tłoka = większa bazowa wartość momentu obrotowego (generalnie silniki "undersquare").


Ale na upartego można zrobić tłok o mniejszej średnicy i większym skoku. Nie koniecznie cylinder musi mieć średnicę 80mm, może mieć 60mm i bazowy moment obrotowy będzie taki sam jak w 3x333. Poza tym w 4 suwowym rzędowym silniku o 3cylindrach w układzie rzędowym brakuje jednej fazy i na wolnych obrotach to chodzi jak cienkocienko. A już nie daj Bóg jak takie EcoBoost straci turbo. To co mu z tej mocy zostanie?
Pufcio napisał/a:
Dlatego, jeśli będą dalej upychać ludziom "ekologiczne" jednostki, to zejdą na wariant 2-cylindrowy lub 4-cylindrowy w układzie 2+2 (np. rzędowa 4, gdzie 2 cylindry będą mogły być "wyłączane", poprzez zamknięcie zaworów).


Niegdyś słyszałem że toyota czy honda zaczęła coś w podobie robić, że jak na trasie nie będzie potrzebna duża ilość mocy to rozłączy połowę cylindrów ten system. Coś jakieś takie bzdury...


TSRules napisał/a:
Dziwi też tylko 2 letnia gwarancja na mechanikę o ile dobrze pamiętam, jest jakaś dodatkowo płatna opcja na 5 lat lecz tez nie zawsze o tym mówią, zastanawiające zaiste ...


Dziwi? Przy tak wykręconym silniku nawet spece Forda nie gwarantują żywotności dlatego tylko 2 lata, a te 5 lat gwarancji pewnie za niebotyczne pieniądze oferują. Także nikt tego pewnie nie kupi.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

Ostatnio zmieniony przez Parzych 4 Lip 2014, 01:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 4 Lip 2014, 08:41   

Panowie a co wam po 10 letniej nawet gwarancji jeśli jest ona ograniczona ilością kilometrów ??????
Za gwarancje na 5 lat zapłaciłem 2k ale !! ona jest tylko do 100kkm.

Płaczecie nad tym silnikiem, a jakoś nie słychać żeby się coś działo choć silnik jest już na rynku 3 rok (chyba ??) i jest bardzo promowany w salonach więc nie jest to jakaś marginalna sprzedaż. Jak widać Ford planuje dalej rozwijać ten silnik i powoli nawet odejść od wolnossących. Myślicie, że strzela sobie w kolano ??
Z drugiej strony niech mi ktoś wytłumaczy jaki miałby być sens dla producenta samochodów aby produkować niezniszczalne auta ?? Przecież sprzedaż musi się kręcić :)
Ile przeciętny Polak robi km rocznie ??
Myślę, że można uznać, że 20kkm rocznie to już całkiem całkiem. Zatem po 5 latach auto ma dopiero 100kkm. Po 10 może ma 200kkm i w moim przekonaniu jeśli będzie zadbane to spokojnie do takiej wartości dojedzie. Ile chcecie jeździć takim autem ?? Ja nie mówię o pasjonacie, który chce mieć jakiś klasyk w domu. W 10 letnim aucie na polskich drogach zaczną z pewnością się już pojawiać problemy i nie koniecznie będą to problemy związane z silnikiem. Ile chcecie przejechać km bez remontu ?? Jaki inny silnik teraz wytrzyma 300kkm bez remontu ?? Jeśli chodzi natomiast o sam silnik to akurat tutaj części szczęśliwie nie są drogie. Koszt np. sprężarki nowej to około 800zl jak dobrze pamiętam. Zrobi się mały remoncik i Polak będzie dalej jeździł przez kolejne 10lat.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Lip 2014, 09:10   

kazde uzasadnienie jest dobre, jak sie jezdzi 10 czy 15 letnim autem i szkoda kasy na nowe... tylko zamiast potraktowac to jako swoja decyzje, takie osoby jadą po każdej nowości i probują dowartościować swoje stare autka... owszem, starsze maja swoj urok i byc moze przejada wiecej km - ale po co? co mi z auta, ktore zrobi 500 tys. km na jednym silniku a ma malo mocy albo duze spalanie? to juz wole naprawiac co 5 lat (chociaz nie wierze zeby mial pasc) takiego ecoboosta i cieszyc sie wygodnie dostepna mocna przy bardzo rozsadnym spalaniu

FFDriver napisał/a:
Koszt np. sprężarki nowej to około 800zl jak dobrze pamiętam

nie zartuj, minimum ze 3K pewnie albo i lepiej - za 800 to dobrej regeneracji nawet nie zrobisz
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 4 Lip 2014, 10:45   

MisiekT napisał/a:
nie zartuj, minimum ze 3K pewnie albo i lepiej - za 800 to dobrej regeneracji nawet nie zrobisz


Nie jestem w stanie teraz tego znaleźć. Jak kupowałem auto to taki fajny materiał znalazłem z opisem oraz podane ceny przykładowych części. Tam właśnie zwracali uwagę na wyjątkowo niskie ceny nowych części zamiennych w tym sprężarkę.
Będę szukał dalej tego materiału, a w razie czego spytam w serwisie :)
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Lip 2014, 11:00   

nawet jezeli, to przez pierwsze 2-3 lata, potem bedzie drozej...
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 4 Lip 2014, 11:12   

MisiekT napisał/a:
nawet jezeli, to przez pierwsze 2-3 lata, potem bedzie drozej...


Tak mi się przypomniało, znasz różnicę miedzy pesymistą, a optymistą ?
Pesymista mówi - gorzej być nie może, a optymista - może, może :D
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 4 Lip 2014, 11:12   

MisiekT, jak mam oszczędzać na nowe auto 10 lat to nie stać mnie na to żeby zmienić je po 5 latach "bo mi się znudzi". W takim wypadku potrzebuję kupić coś pewnego a nie coś co jest tak wyśrubowane i niewiadomo jak trwałe. A czemu sam sobie nie kupiłeś 1.0ecoboosta tylko durateca 1.6?
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 4 Lip 2014, 11:27   

MisiekT napisał/a:
takie osoby jadą po każdej nowości i probują dowartościować swoje stare autka...


może wcale starych autek nie trzeba dowartościowywać bo po prostu to solidne konstrukcje do pracy i jeżdżenia a nie pieszczenia i płaczem nad parkingową ryską

dodatkowo po nowościach nikt nie jeździ, chodzi raczej o porównanie do konkurencji, np KIA daje 7 lat gwary bez łachy

co do spalania to sam gaz założyłeś to nie rozumiem polemiki o kasie i kogo na co stać :yes:

podsumowując niestety ale ja na nowego forda (czy też 2-3 letniego) bym się nie zdecydował bo obecna oferta mnie nie przekonuje, silniki są dupiaste i zasadniczo prócz kilku mocniejszych do których trzeba dopłacać (bądź ciężko znaleźć kilkulatka w dobrym stanie), nie ma za bardzo w czym wybierać ...
_________________

 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Lip 2014, 11:32   

FFDriver - to nie pesymizm - tylko fakt... na poczatku produkcji czesci puszczaja tanio ze wzgledy na serwisowanie, ubezpieczycieli itp.
Kiedy dany model zaczyna konczyc zywot we flotach, ceny czesci rosna

brewa7 napisał/a:
czemu sam sobie nie kupiłeś 1.0ecoboosta tylko durateca 1.6?

bo nie bylo :fox: a gdyby tylko juz wtedy byl dostepny, bylby 1.6T
a gdybym mial wybor miedzy 1.0T i 1.6NA o podobnej mocy - bez zastanowienia bralbym 1.0T

brewa7 napisał/a:
jak mam oszczędzać na nowe auto 10 lat to nie stać mnie na to żeby zmienić je po 5 latach

i to jest problem, a nie jakosc samochodow... po prostu uwazasz, ze nie stac Cie na obecną formę "samochodu" i dlatego idealizujesz budy sprzed ilus lat... za to masz gdzies inne kwestie jak ekologia, bezpieczenstwo, gadzety i tym podobne - i jest to Twoje prawo, ale nie oceniaj na tej podstawie nowych rozwiazan, skoro one nie sa robione dla takich ludzi jak Ty.

[ Dodano: Pią Lip 04, 2014 12:37 ]
TSRules napisał/a:
to solidne konstrukcje do pracy i jeżdżenia

byc moze... ale teraz takie auta nie sa juz nikomu potrzebne (z osob, ktore stac na nowe auta)

TSRules napisał/a:
KIA daje 7 lat gwary bez łachy

przeczytaj zakres tej gwarancji, to zrozumiesz ze jest warta tyle co piasek na pustyni

TSRules napisał/a:
sam gaz założyłeś to nie rozumiem polemiki o kasie i kogo na co stać

wrzuc sobie to jeszcze do podpisu, bo kiedys zapomnisz uzyc tej mysli :rotfl:
jak naprawde masz taki problem z moją dystrybucją moich własnych pieniedzy, to zachowaj to dla siebie :-P
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 4 Lip 2014, 11:51   

MisiekT napisał/a:
byc moze... ale teraz takie auta nie sa juz nikomu potrzebne (z osob, ktore stac na nowe auta)


nie są potrzebne ? właścicielom firm lub robiących spore przebiegi do pracy myślę że tak, a osoby kupujące autko dla fanu to zupełnie inny target, co do twojego gazu to tylko zaznaczam fakt że sam patrzysz na ekonomikę i finanse więc nie wiem po co jakaś spina i udawanie "na co mnie tam nie stać" skoro grosza liczysz jak każdy ...

sam swego czasu myślałem na zamianę na mk6 ale po prostu nie ma w czym wybierać, silniki to zwykle 1.3 lub ew 1.25 który tez trochę pali, stylistyka nieciekawa, wnętrze średnie (z gałka zmiany biegów rodem z tranzita brr) czyli właściwie szkoda kasy, mk4 mi starcza bo jest ekomiczny, wsiadam jadę, sam naprawiam i tyle

podsumowując, rozmawiajmy szczerze i tyle ... :ok:
_________________

 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 4 Lip 2014, 11:52   

FFDriver napisał/a:
Płaczecie nad tym silnikiem, a jakoś nie słychać żeby się coś działo choć silnik jest już na rynku 3 rok (chyba ??) i jest bardzo promowany w salonach więc nie jest to jakaś marginalna sprzedaż.


na tle vagowego 1.4 turbo, to ecoboost jest chyba mega bezawaryjnym silnikiem ;P
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 4 Lip 2014, 11:56   

MisiekT napisał/a:
FFDriver - to nie pesymizm - tylko fakt... na poczatku produkcji czesci puszczaja tanio ze wzgledy na serwisowanie, ubezpieczycieli itp.
Kiedy dany model zaczyna konczyc zywot we flotach, ceny czesci rosna

brewa7 napisał/a:
czemu sam sobie nie kupiłeś 1.0ecoboosta tylko durateca 1.6?

bo nie bylo :fox: a gdyby tylko juz wtedy byl dostepny, bylby 1.6T
a gdybym mial wybor miedzy 1.0T i 1.6NA o podobnej mocy - bez zastanowienia bralbym 1.0T

brewa7 napisał/a:
jak mam oszczędzać na nowe auto 10 lat to nie stać mnie na to żeby zmienić je po 5 latach

i to jest problem, a nie jakosc samochodow... po prostu uwazasz, ze nie stac Cie na obecną formę "samochodu" i dlatego idealizujesz budy sprzed ilus lat... za to masz gdzies inne kwestie jak ekologia, bezpieczenstwo, gadzety i tym podobne - i jest to Twoje prawo, ale nie oceniaj na tej podstawie nowych rozwiazan, skoro one nie sa robione dla takich ludzi jak Ty.

[ Dodano: Pią Lip 04, 2014 12:37 ]
TSRules napisał/a:
to solidne konstrukcje do pracy i jeżdżenia

byc moze... ale teraz takie auta nie sa juz nikomu potrzebne (z osob, ktore stac na nowe auta)

TSRules napisał/a:
KIA daje 7 lat gwary bez łachy

przeczytaj zakres tej gwarancji, to zrozumiesz ze jest warta tyle co piasek na pustyni

TSRules napisał/a:
sam gaz założyłeś to nie rozumiem polemiki o kasie i kogo na co stać

wrzuc sobie to jeszcze do podpisu, bo kiedys zapomnisz uzyc tej mysli :rotfl:
jak naprawde masz taki problem z moją dystrybucją moich własnych pieniedzy, to zachowaj to dla siebie :-P


to teraz z drugiej strony, skoro twierdzisz że 10-15 letnie auta są kupowane tylko przez biedaków (to wywnioskowałem z toku twojego rozumowania) to co z całymi rzeszami pasjonatów danych marek, nastolatków którzy kupują pierwsze auto itd. Spójrz trochę inaczej, na fakt że nowe auta nie mają za grosz charakteru, wszystkie wyglądają podobnie, gadzety o których piszesz komu to potrzebne i do czego? Ile pali ten twój duratec .1.6 że aż gaz założyłeś? Pewnie z dziesieć litrów? Tu gdzie teraz mieszkam MK7 z ecoboostami wszędzie stoją po komisach sam się zastanawiam dlaczego. I nie mów że takie auta nie są potrzebne, bo paradoksalnie -są potrzebne. Choćby po to żeby zimą użyczyć prądu tym wszystkim nowoczesnym wynalazkom, bo akumulator padł. I nie mów że kogoś nie stać na nowe auto, bo akurat w moją XR2i włożyłem więcej kasy niż twoje mk7 jest aktualnie warte. A za parę lat brat będzie mógł sprzedać z dużym zyskiem.
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Informacje o zlocie oraz lista zapisów
trzeci VI Jesienny Zlot & III Eliminacja Youngtimerparty / 1-2.09.2012 / Tor Poznań 98 31 Sie 2012, 07:42
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 11:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK7] Mk7, 1.25 82KM spalanie? a może ecoboost?
Uprzejmie proszę o porady
Paweł79 Przed zakupem 4 14 Wrz 2017, 19:08
pmz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.