Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Cieknie układ wspomagania.
Autor Wiadomość
lukaszwisniewsk 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Family
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Maj 2014, 11:36   Cieknie układ wspomagania.

Witajcie.
W mechanice jestem zielony, przechodzę od razu do sedna. Mam wyciek z przewodu wspomagania. Z pompy wspomagania wychodzi w dół i zaraz zakręca rurka-przewód wspomagania, nieszczelność jej jest ok. 15 cm od pompy. Chodzi o rurkę a nie o gumową dalszą część. Na ta chwilę na szybko zrobiłem to nakładając 4 cm wąż wzmacniany na uszkodzone miejsce i zacisnąłem 3-4 zaciskami skręcanymi. Po tej operacji nie cieknie ciurkiem, ale nie jest to w 100% szczelne.

Mam kilka pytań.
1). Da się to jakoś zatamować poxiliną, czy np. płynna stalą lub płynnym metalem ?? Robił ktoś taki numer ??
2). Tą rurkę można spawać ?? Jeśli tak to czy trzeba ją demontować całą ?? Odkręcić od pompy wspomagania można (jest dostęp) ale drugi koniec nie wiem gdzie biegnie dalej, z 30 cm za dziurą rurka przechodzi w grubszy gumowy wąż i chowa się w komorze silnika.
3). Ma może ktoś ten fragment rurki zbędny, chętnie odkupie.

Za każdą pomoc będę wdzięczny.

Dane fiesty w profilu.
MK5 Rok 2000
1.8 z turbiną.

Z poważaniem
Łukasz Wiśniewski
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 21 Maj 2014, 14:38   

Hello :)

To wersja z klimą czy bez?
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
lukaszwisniewsk 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Family
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Maj 2014, 03:46   

Bez klimy. Widzę iż parę osób czytało moje wypociny. Czekam na jakieś konstruktywne odpowiedzi :)
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 22 Maj 2014, 09:27   

Cięzko coś doradzić na odległość.
poxilina może i dałaby radę ale to i tak musiałbyś spuścić płyn, zmatowić, odtłuścić, a nie wiadomo ile by wytrzymało bo w układzie jest spore ciśnienie
myślę że z drugiej strony też można to zdemontować, potem podzwoń po jakiś zakładach dorobią nagwintują lub przełożą końcówki podobnie jak przewody hamulcowe, bo oryginał z ASO to pewnie kosztuje majątek, ew. zostaje allegro lub szrot
_________________

 
 
lukaszwisniewsk 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Family
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Lip 2014, 11:45   

Witajcie, piszę by inni mogli zrobić podobnie. Po kilkunastu podejściach do tematu udało mi się naprawić ten przewód.

1. Odkręciłem przewód przy pompie i spuściłem płyn.
2. Miejsce wycieku delikatnie potraktowałem papierem ściernym i dokładnie wytarłem.
3. W „Obi” kupiłem „Płynny metal” za ok. 13-15 zł są to dwie tubki, mieszamy jednakową wyciśnięta ilość z tubek i nakładamy w zależności od potrzeby.
4. Ja zostawiłem tak autko na 2 dni, by dokładnie stwardniało, papierem ściernym wyrównałem niedoskonałości.
5. Dla pewności okleiłem miejsce wycieku jeszcze szeroką wzmacniana czarną taśmą, coś w stylu dobrej taśmy izolacyjnej.
6. Skoczyłem na warsztat gdzie mechanicy za 5 zł na Browarka odcięli mi 3 cm wąż wzmacniany (chyba z starego węża który im został od układu chłodzenia) oraz dorzucili jeszcze 1 opaskę skręcaną która też zamontowałem dokładnie w miejscy wycieku.
7. Dokręciłem przewód do pompy wspomagania.
8. Zalałem układ płynem, odpowietrzyłem i ponownie dolałem płynu.

Taka mała podpowiedz, proponuje też zaznaczyć dokładnie miejsce wycieku, ja to zrobiłem 2 trytkami (plastikowe opaski zaciskowe) po jednej z każdej strony po 2,5 cm od dziury w przewodzie. Pomaga to ustawić zacisk skręcany centralnie na wycieku. Ja autko naprawiałem pod blokiem, nawet nie podnosząc go. Można też kupić „Płynną stal” ale tego nie próbowałem, może inna osoba z tym pokombinuje. W razie pytań służę pomocą.
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 3 Lip 2014, 16:21   

Dobrze że sobie poradziłeś ale uważam że takie rozwiązanie jest na jakiś czas, to coś jak łatanie wydechu, z czasem i tak trzeba wymienić, z ta różnicą że tutaj jak ci gdzieś na trasie puści to będzie problem i to spory.
Jak już spuszczałeś płyn i odkręcałeś to mogłeś wymierzyć, sprawdzić końcówki iść do zakładu hydrauliki siłowej i może byś miał coś pewnego na stałe
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów UKŁAD WSPOMAGANIA 1.6 DURATEC FXJA
NAPRAWA
painkiller Mechanika ogólna 0 2 Paź 2017, 13:39
painkiller
Brak nowych postów Fiesta mk6 2007 układ wspomagania
tadzikx561 Mechanika ogólna 1 6 Paź 2019, 13:08
JoeMix
Brak nowych postów [MK5] Układ wspomagania - nie działa
Gość Mechanika 1 9 Kwi 2010, 01:18
diodalodz
Brak nowych postów [MK3] Zmiana układu ze wspomaganiem na układ bez wspomagania
Hefas Mechanika 13 11 Cze 2010, 00:45
diodalodz
Brak nowych postów [MK6] Układ awaryjnego wspomagania hamulców EBA w Fieście
zwiększamy skuteczność hamowania
slawomirro Tuning mechaniczny 0 17 Sie 2017, 00:08
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.