Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Cofnięcie umowy k/s
Autor Wiadomość
Mariox003 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.0/16V
Imię: Marek
Wiek: 29
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 471
Skąd: Pisarzowice
Wysłany: 19 Maj 2014, 16:30   Cofnięcie umowy k/s

Witam. Wie ktoś jak to jest z tym cofnięciem/anulowaniem umowy kupna sprzedaży z powodu nie podania wszystkich informacji dotyczących auta? Głównie chodzi tu o składkę OC.
_________________
Dwie już były, ale mówią że do trzech razy sztuka ;)
Czarna
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Maj 2014, 22:07   

Kopiłeś auto, wykupiłeś OC na siebie,,, co cokolwiek z nim nie zrobisz, czy sprzedasz czy anulujesz umowę, najwyżej dostaniesz zwrot OC za niewykorzystany okres,,, całej na pewno Ci nie oddadzą,,, bo przez ileś tam czasu Cie chronili,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Mariox003 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.0/16V
Imię: Marek
Wiek: 29
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 471
Skąd: Pisarzowice
Wysłany: 19 Maj 2014, 23:19   

Nie o to mi chodziło. Mam mianowicie problem taki, że gosciu, który kupił ode mnie auto najprawdopodobniej chce wyciągnąć ode mnie kase na drugą ratę ubezpieczenia, która jakimś trafem nie została zapłacona przez gościa od którego ja kupiłem auto, choć mi mówił, że zapłacił. Przepisy się pozmieniały, i właśnie chodzi mi o to ile jest czasu na anulowanie umowy k/s jeżeli został na co wychodzi ukryty okres zapłaconej składki oc. Z tego co wiem, jeżeli coś zostało ukryte przed kupującym, kupujący ma prawo anulować umowę
_________________
Dwie już były, ale mówią że do trzech razy sztuka ;)
Czarna
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 20 Maj 2014, 07:36   

Masz chyba miesiąc czasu na wypowiedzenie, aczkolwiek w kwestii czasowej to bym się upewnił tutaj :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Mariox003 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.0/16V
Imię: Marek
Wiek: 29
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 471
Skąd: Pisarzowice
Wysłany: 20 Maj 2014, 07:43   

No właśnie słyszałem trzy wersje czasowe. Jedna zakłada 30 dni, druga 3 miesiące, a trzecia 6 miesięcy. Więc nie wiem czy płacić coś gościowi czy mieć go gdzieś mimo jego gróźb sądem?
_________________
Dwie już były, ale mówią że do trzech razy sztuka ;)
Czarna
 
 
acti357 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.0 16V
Imię: Wiktor
Wiek: 33
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 259
Skąd: Lubań
Wysłany: 20 Maj 2014, 07:49   

Zawsze był miesiąc
_________________
Kolejna czarna i nudna XRka
1,4EFi
 
 
 
Mariox003 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.0/16V
Imię: Marek
Wiek: 29
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 471
Skąd: Pisarzowice
Wysłany: 20 Maj 2014, 07:55   

Z tym, że przepisy się pozmieniały. Co prawda brak info co do składki czy też wprowadzenie w błąd co do jej terminu ważności to nie jest wada ukryta, ale czy tym można anulować umowę?
_________________
Dwie już były, ale mówią że do trzech razy sztuka ;)
Czarna
 
 
Pyros 
King of Tor Kielce 2014


Model: Ford Fiesta Mk2`85
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 303
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Maj 2014, 08:15   

Nie no bez jaj gościu przez nie zapłacona rate OC chcę cofnąc umowę k-s?? :cojest:
Przecież ty mu mogłeś sprzedać auto bez OC i tyle. Jak dla mnie to próbuje wymigac sie z zakupu auta i szuka dziury w całym. Na twoim miejscu olał bym go i spał spokojnie.
 
 
acti357 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.0 16V
Imię: Wiktor
Wiek: 33
Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 259
Skąd: Lubań
Wysłany: 20 Maj 2014, 08:22   

Skoro typa nie stać na zapłacenie jednej raty to tym bardziej nie stać go na sąd.

Zadzwoń do wydziału komunikacji i wypytaj jak te przepisy się pozmieniały.
_________________
Kolejna czarna i nudna XRka
1,4EFi
 
 
 
Mariox003 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.0/16V
Imię: Marek
Wiek: 29
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 471
Skąd: Pisarzowice
Wysłany: 20 Maj 2014, 08:24   

Tyle, że on nie wiedział o tej racie, tak jak i ja, a w ogłoszeniu na tablicy został podany okres ubezpieczenia pełny tak jakby tej raty nie było. Ratę już trzeba opłacić, bo termin minął.
_________________
Dwie już były, ale mówią że do trzech razy sztuka ;)
Czarna
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 20 Maj 2014, 11:15   

musi sobie sam opłacić lub wypowiedzieć umowe. oc wraz z autem przechodzi na niego. to ze nie była zapłacona rata to jego problem.
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
Mariox003 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.0/16V
Imię: Marek
Wiek: 29
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 471
Skąd: Pisarzowice
Wysłany: 20 Maj 2014, 11:35   

Ale chce anulować umowę, bo to było "zatajenie informacji" przy kupnie samochodu. Co prawda nie jest to wada ukryta, ale ukryta informacja.
W wydziale komunikacji byłem i powiedzieli mi, że oni nie mają wiedzy w tych tematach, i kazali mi się udać do radcy prawnego czy tam prawnika, ze względu na to, że to rozwiązywanie umów cywilnych, i tyczy się kodeksu cywilnego.
_________________
Dwie już były, ale mówią że do trzech razy sztuka ;)
Czarna
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 20 Maj 2014, 12:06   

a od kiedy ubezpieczenie OC jest przedmiotem umowy kupna-sprzedazy samochodu albo elementem wyposazenia? to 2 oddzielne kwestie
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 41
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 20 Maj 2014, 12:07   

Jeżeli rata była nieopłacona to raczej umowa nie przechodzi tylko wygasa, a Ty musisz sobie nową wykupić.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 20 Maj 2014, 12:20   

ale wedle nowych przepisów (01.2014) musi mieć swoje ubezpieczenie. niewazne czy auto ma czy nie, jesli przepisał na siebie to i tak musi dopłacić do składki. Kupił auto z oc, ma bezwzględnie miesiac czasu aby wykupić sobie nowe lub przepisać na siebie to które jest. Jeśli będzie jezdził z Twoim oc to dostanie jakiś tam mandat.
A podejrzewam ze po prostu do goscia przyszła nowa umowa OC z skalkulowaną na nowo składką (wyższą niż była na starej umowie).
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
Mariox003 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.0/16V
Imię: Marek
Wiek: 29
Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 471
Skąd: Pisarzowice
Wysłany: 20 Maj 2014, 13:53   

Umowy oc nie miałem na siebie, tylko na poprzedniego właściciela, ale to bez znaczenia bo z TU sami przepisali po jakimś czasie.
Z rozmowy z gosciem, któremu sprzedałem auto wynika, że zadzwonili do niego z TU i poinformowali o konieczności zapłacenia drugiej raty za oc, a na dodatek dostał od Pani z TU(konkretnie Proama) informację, że wina leży po mojej stronie, bo nie powiedziałem mu o tym, że druga rata będzie do zapłacenia. Niby kontaktował się z adwokatem i kimś jeszcze, że jest taka sytuacja, a oni mu powiedzieli, że jak złoży sprawę w sądzie to sprawe ma wygraną, bo ma dowód w postaci wydruku ogłoszenia, w którym jest napisane do kiedy jest ubezpieczenie, i że napisałem tam kłamstwo.
_________________
Dwie już były, ale mówią że do trzech razy sztuka ;)
Czarna
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 20 Maj 2014, 13:55   

to może odbij pałeczke do poprzedniego właściciela? :P
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 20 Maj 2014, 14:10   

Mariox003 napisał/a:
Niby kontaktował się z adwokatem i kimś jeszcze, że jest taka sytuacja, a oni mu powiedzieli, że jak złoży sprawę w sądzie to sprawe ma wygraną, bo ma dowód w postaci wydruku ogłoszenia, w którym jest napisane do kiedy jest ubezpieczenie, i że napisałem tam kłamstwo.


Gość ewidentnie próbuje Cię zastraszyć.
Szansa, że w ogóle gdzieś był jest nikła, a to, że odda sprawę do sądu bliska zeru :)
W ogłoszeniu, z tego co piszesz, był podany okres na jaki zostało zawarte ubezpieczenie i to jest prawda :)
Kolejną sprawą jest to, że Ty działałeś w dobrej wierze bo poprzednia osoba wprowadziła Cię w błąd.
Kupujący dla własnego dobra powinien był sprawdzić polisę (chyba jest tam info o ratach ?) oraz poprosić o dowody wpłaty (to powinieneś już Ty zrobić jak kupowałeś auto).

Tutaj taki cytacik z poradnika:
Cytat:

Jeżeli rozłożyłeś składkę OC na raty, to z chwilą sprzedaży kończy się twój obowiązek ich płacenia. Jednak gdy nie powiadomisz zakładu ubezpieczeń o dokonanej transakcji, ubezpieczyciel zażąda zapłaty od ciebie, bo nic nie wie o sprzedaży!
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 20 Maj 2014, 15:41   

firmy (szczególnie windykacyjne) idą po najmniejszej linii oporu i szukają jelenia do zapłaty, nie mogą wyegzekwować od tamtego ex właściciela to uderzają do innych ... wina ewidentnie leży po stronie byłego właściciela (od tego co kupował Mariox003) który miał obowiązek poinformowania o zbyciu auta :yes:
_________________

 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 20 Maj 2014, 16:08   

Co Ty w ogóle piszesz ???
TSRules napisał/a:
firmy (szczególnie windykacyjne) idą po najmniejszej linii oporu i szukają jelenia do zapłaty, nie mogą wyegzekwować od tamtego ex właściciela to uderzają do innych

Ubezpieczyciel nie szuka jelenia tylko zgodnie z przepisami odezwał się do nowego właściciela, obecnego właściciela.
TSRules napisał/a:
wina ewidentnie leży po stronie byłego właściciela (od tego co kupował Mariox003) który miał obowiązek poinformowania o zbyciu auta

?????
Pierwszy sprzedający, tak samo jak najwyraźniej Mariox003, dopełnij swoich obowiązków i w terminie 14 dni zgłosił do ubezpieczyciela sprzedaż auta. Dlatego właśnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, ubezpieczyciel odezwał się do nowego właściciela o zapłatę zaległej składki. Skąd inaczej ubezpieczyciel wiedziałby do kogo się zgłosić ??
Błąd popełnił już na początku Mariox003 bo nie upewnił się czy OC jest w pełni opłacone czy są może jeszcze jakieś raty do zapłacenia. Ten sam błąd popełnił kupujący od Mariox003.

Czytasz co jest wcześniej napisane czy piszesz żeby pisać ???
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.