Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Problem z wewnętrzną klamką.
Autor Wiadomość
artex19 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Basic
Silnik: 1.3/69KM
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Kwi 2014, 18:48   Problem z wewnętrzną klamką.

Witam,
mam problem z klamką wewnętrzną. Jest ciągle w takiej pozycji jak na zdjęciu, czyli wepchnięta do wewnątrz, tak jakby były zamknięte drzwi. Poza tym nie mogę zamknąć ich od środka, jak popycham klamkę mocniej do wewnątrz. Drzwi da się tylko zamknąć od zewnątrz kluczykiem. W aucie nie ma centralnego zamka. Czy to problem ze zbyt mocna naciągniętą linką?? Ma ktoś jakiś pomysł?
Pozdrawiam

 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Kwi 2014, 20:52   

A więc, przeżyłem to i wiem w czym problem. A więc: Musisz rozkręcić ten boczek drzwi cały(znajdziesz instrukcję w FAQ Elektryka MK6, autorstwa Parzycha jak się nie mylę). Bo rozkręceniu wszystkiego musisz nasadzić plastikowy/gumowy kołnierz z linki od klamki na ten plastik,mechanizm od klamki. Zapodaje zdjęcia poglądowe....





Na drugim zdjęciu jest szczelina, gdzie trzeba wcisnąć kołnierz (kolor niebieski) z pancerza linki.
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 2 Kwi 2014, 21:21   

Można to ogarnąć również bez rozbierania boczków (wiem bo wymieniałem klamki w ten sposób), trzeba wyciągnąć klamkę i wcisnąć ten pancerz na miejsce... :ok:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Kwi 2014, 21:29   

Zawsze musi podciąć skrzydła..... zawsze....... :devil:
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 2 Kwi 2014, 21:42   

Radek, nie podciąć tylko ułatwić gy
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
artex19 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Basic
Silnik: 1.3/69KM
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Kwi 2014, 15:32   

Dzięki Panowie za pomoc pub2 . Musiałem odkręcić cały boczek, bo nie mogłem wyjąć samej klamki (ciężko szło i bałem się, że ją wyłamię). Klamka działa jak należy :ok:
 
 
bobo 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4i/75KM
Dołączył: 26 Maj 2017
Posty: 11
Skąd: Brzeg
Wysłany: 26 Maj 2017, 07:04   

Panowie mam podobny problem z tym, ze drzwi z zewnatrz moge otworzyc jedynie kluczykiem. Centralny otwiera wszystkie drzwi oprocz kierowcy, ktore musze otworzyc kluczykiem.

Moje pytanie, czy wystrczy zdjac tylko boczek drzwi, zeby dostac sie do tego ustrojstwa, o ktorym piszecie, czy tez trzeba odkrecic drugi (wewnetrzny) panel, z mechanizmem opuszczania szyb?

Nigdzie nie moge znalezc wspomnianej instrucji w faq elektryka autorstwa kolegi Parzycha.

Pomozecie? :)

dzieki
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 26 Maj 2017, 10:01   

bobo napisał/a:

Moje pytanie, czy wystrczy zdjac tylko boczek drzwi, zeby dostac sie do tego ustrojstwa, o ktorym piszecie, czy tez trzeba odkrecic drugi (wewnetrzny) panel, z mechanizmem opuszczania szyb?

dzieki


Musisz niestety odkręcić oba plastikowe boczki. Pierwszy boczek da Ci widok wyłącznie na wewnętrzną klamkę z linką.

A tu masz ogólny schemat elektryki w drzwiach:

 
 
bobo 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4i/75KM
Dołączył: 26 Maj 2017
Posty: 11
Skąd: Brzeg
Wysłany: 26 Maj 2017, 10:37   

Dzieki wielkie za odpowiedz Slwomirro. Ehh, tego sie obawialem. Nie znalazlem intrukcji Parzycha na forum, o ktorej byla mowa wyzej, ale na innym forum znalzlem taka instrukcje, i wygalda to troche przerazajaco.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy jesli zdecyduje sie na demontaz samego panelu, to musze demontowac klamke zewnetrzna oraz mechanizm blokady drzwi?
Zastanawiam sie nad propozycja parzycha, zeby wyjac klamke zewnetrzna i w ten sposob zalozyc kolnierz. Juz sam nie wiem co bedzie latwiejsze.
 
 
bobo 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4i/75KM
Dołączył: 26 Maj 2017
Posty: 11
Skąd: Brzeg
Wysłany: 26 Maj 2017, 15:56   

Właśnie dopiero co skończyłem. Sprawa wygląda tak: nie trzeba rozkręcać tego wewnętrznego boczku, bo ta część linki o której jest mowa i która jest na powyższych zdjęciach, przedstawia ciegno od klamki wewnętrznej, które widoczne jest po zdjeciu pierwszego boczku. U mnie wyglądało ok , tzn. Kołnierzyk był na swoim miejscu. Zdjalem drugi boczek, żeby zajrzeć do Linki przy klamce zewnętrznej. Zdjęcie tego nie było takie straszne, jak myślałem. Niestety i tym razem moim oczom ukazała sie linka z osłonka na miejscu. Popsikalem wd40, posmarowalem smarem, ale to nie pomoglo i nadal pozostaje z problemem i drzwi kierowcy mogę otworzyć jedynie kluczykiem.
Zamykam pilotem centralnego zamka i wszystko elegancko się zamyka, niestety kiedy nacisne przycisk otwierania, otwierają się wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy i z tego co zauważyłem klamka wewnętrzna w ogóle się nie rusza ( chociaż od środka mogę nią zamknąć i otworzyć drzwi).

Czy miał ktoś może podobny problem? Proszę o pomoc i dziękuję za wszelkie porady.
 
 
bobo 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4i/75KM
Dołączył: 26 Maj 2017
Posty: 11
Skąd: Brzeg
Wysłany: 9 Cze 2017, 12:47   

Koledzy, nikt nie pomoże :) kiedy wepchnę do środka klamkę wewnętrzną, blokują się wszystkie drzwi. Kiedy otwieram, otwieraja (odblokowuja) się wszystkie drzwi. Jedyne co nie dziala to otwieranie drzwi kierowcy z pilota centralnego zamka przy kluczyku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK4] Problem z klamką.
Hants Mechanika 2 6 Lis 2012, 15:48
Hants
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Problem
XXXDZIKIXXX Tuning mechaniczny 2 24 Sie 2007, 21:43
Daras84
Brak nowych postów Problem z CB
Allmag Elektryka 6 24 Kwi 2009, 21:11
diodalodz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Problem
Baraccuda Tuning mechaniczny 3 3 Mar 2007, 12:34
Gość
Brak nowych postów Problem z OC
maciek1224 Ubezpieczenia i rejestracja aut 12 9 Cze 2012, 10:12
Docio


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.