Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

odzyskanie dowodu rejestracyjnego
Autor Wiadomość
Oskaros 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Classic
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Oskar
Wiek: 29
Dołączył: 29 Sie 2013
Posty: 12
Skąd: Gdansk
Wysłany: 4 Mar 2014, 09:33   odzyskanie dowodu rejestracyjnego

Heja wszystkim zgłaszam się do was o pomoc Związku z problemem z odzyskaniem dowodu rejestracyjnego. sprawa wygląda następująco, mój ojciec który był posiadaczem samochodu stracił dowód rejestracyjny ponieważ nie posiadał ważnego przeglądu dostał dowód tymczasowy jednak nie zdarzył odebrać dowodu ponieważ zmarł, w tym momencie auto nir mozecjezdzic bo nie ma dowodu ani ubezpieczenia. mmwiem że powinienem sie zgłosić do wydziału komunikacji ale jak będzie wyglądać rozwiązywanie tej sytuacji ponieważ jest to skomplikowane potrzebne są dokumenty których nie posiadam, jakieś rady bądź sugestie? słyszałem o pośrednikach którzy załatwiają tskie rzecZy za ciebie, a słucham waszych sugestii.
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 41
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 4 Mar 2014, 10:19   

Przede wszystkim, aby móc cokolwiek zrobić z autem, musisz uzyskać orzeczenie sądu o nabyciu spadku. Wtedy dopiero możesz udać się do diagnostyki, potem do wydziału komunikacji.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
Oskaros 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Classic
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Oskar
Wiek: 29
Dołączył: 29 Sie 2013
Posty: 12
Skąd: Gdansk
Wysłany: 4 Mar 2014, 10:29   sąd

Czyli najpierw muszę mieć ten dokument tak? jeśli go nie posiadam muszę założyć sprawę o przyznanie spadku rozumiem? w tym momecie jest to dla mnie tragicznie wiadomość bo zależało mi na czasie a jak wiadomo otrzymanie dokumentu spadku nie jest rzeczą do załatwienia w kilka dni. niestety jesteśmy w Polsce
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 41
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 4 Mar 2014, 10:34   

Musisz mieć nabyty spadek bo nie możesz dysponować nie swoją własnością. Dopiero po nabyciu spadku stajesz się właścicielem auta i możesz cokolwiek z nim zrobić.

Możecie spróbować potwierdzić spadek u notariusza: http://www.infor.pl/prawo...k-po-kroku.html Powinno być szybciej niż przez sąd.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 4 Mar 2014, 15:47   

Freeman, może i dobry artykuł, ale:
- musza się zebrać wszyscy zainteresowani
- musi być zgodność
- nie wiemy jak wyglądają sprawy u Oskaros, bo mogą być spadkobiercy zstępni ni i ci drudzy .. nie pamiętam
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 41
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 4 Mar 2014, 16:10   

szynszyl, to wszystko jest w tym artykule co podałem no i napisałem, że można spróbować.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 15 Kwi 2014, 22:31   

Oskaros, mówisz że Twój tata zmarł i nie zdążył załatwić tych spraw. Ja mam takie rozwiązanie. Napisz umowę kupna-sprzedaży między Tobą, a tatą oczywiście jeżeli wszyscy spadkobiercy taty się na to zgodzą. Potem z umową lecisz do urzędu komunikacji. Więc własność pojazdu masz już wtedy załatwioną. Teraz tylko problem z dowodem.
Jeśli chodzi o dowód rej. to pewnie zrobią Ci xero dowodu (5-10zł) i z xerem do diagnosty. Diagnosta wystawi świstek, że dopuszcza do ruchu i z tym świstkiem pędem do urzędu. Tam pokazujesz umowę i świstek. Oni wydają Ci dowód rej. na tatę i z tym dowodem idziesz do innego okienka gdzie przerejestrowują pojazdy.

Ja miałem osobiście podobną sytuację tylko ja pierw roztłukłem moją fofi, a tata zmarł 4 dni później. Tata również miał samochód, tylko mnie auto było potrzebne, bo moja mama i siostra nie mają prawka, a ja pracowałem na 2 końcu miasta. Więc postąpiliśmy jak wyżej pisałem, bo w innym wypadku auto mogłoby być uruchomione dopiero 2 kwietnia jak dostałem postanowienie sądu.
A jeśli chodzi o fofi to po naprawie musiałem pojechać do urz. kom. i tam wziąć kopię dowodu za 10zł, potem do diagnosty i powrót do urz. ze świstkiem od diagnosty i odzyskałem dowód.

Lege Artis powinieneś postąpić tak:

Piszesz wniosek do sądu o sprawę spadkową i wpisujesz w nim, że w skład spadku wchodzą np: samochód, konto bankowe itd.
We wniosku do sądu musisz wymienić wszystkich spadkobierców (Ty, mama, twoje rodzeństwo). Potem składacie wniosek(jedno z Was) w sądzie. Sąd wyznacza sprawę (oczywiście nie od razu, chyba że masz chody) u mnie to trwało 3mc, co w moim przypadku uziemiłoby mi furę 3mc.
Po tym czasie jesteście wezwani do sądu i rozdzielacie spadek.
Potem czekasz jeszcze miesiąc na wydanie orzeczenia sądu i dopiero wtedy możesz cokolwiek zrobić z tym samochodem.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

Ostatnio zmieniony przez brewa7 15 Kwi 2014, 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 15 Kwi 2014, 22:40   

wszystko co pisane wyżej to prawda, ja kupowałem fiestke od wdowy, to też czekała prawie pół roku na załatwienie wszystkiego po mężu i mogła mi sprzedać autko
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wymiana dowodu rejestracyjnego
TSRules Ubezpieczenia i rejestracja aut 4 26 Sty 2016, 08:21
damianisko5
Brak nowych postów Moc silnika odczytana z dowodu rejestracyjnego a VIN
motylanoga Mechanika silnika 4 18 Sie 2017, 14:53
PrzemKo80
Brak nowych postów Wymiana dowody rejestracyjnego.
SebeG Ubezpieczenia i rejestracja aut 11 16 Kwi 2014, 12:03
FFDriver


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.