Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
27 Mar 2014, 20:24
[MK7] Problem, biegi nie wchodzą
Autor Wiadomość
madver 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Konin
Wysłany: 13 Sty 2014, 21:16   [MK7] Problem, biegi nie wchodzą

Od 2 miesięcy jestem dumnym właścicielem nowej Fiesty. Ale od początku mam coraz większy problem. Otóż gdy przejadę około 2-3 km po raz pierwszy każdego dnia, jadąc średnio 80 km/h i dojeżdżając do skrzyżowania lub ronda itp. jest bardzo duży problem żeby biegi wskoczyły. Jak wskoczy ( bez zgrzytania ) to ciężko wyskakują. Na początku był problem z 2 biegiem, obecnie jest już praktycznie ze wszystkimi. Zawsze się to dzieje gdy tylko skrzynia i silnik są już schłodzone lub rano po nocy. Ta usterka występuje tylko jak rozpędzę auto powyżej tej prędkości, testowałem na mieście przy niskich prędkościach i problemu nie było, ale jak tylko wszystko się rozgrzało i ponownie auto rozpędziłem problem wrócił. Ważna informacja że jest tak jak jest na zewnątrz poniżej 8 stopni Celsjusza tak sie dzieje. Na serwisie byłem już 3 razy, tłumacze tym pseudo fachowcom i za każdym razem niby coś regulują i zapewniają że jest ok. ale ponownie rano jadą rano i znowu jest to cholerstwo. Problem zaczyna się nasilać i robi się niebezpiecznie. Może ktoś ma podobny problem i go rozwiązał??
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 13 Sty 2014, 21:27   

madver, masz min 2 lata gwarancji, nie są w stanie usunąć problemu, to jak się skrzynia rozleci - będą musieli wymienić i jeszcze za holowanie zwrócić...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 13 Sty 2014, 21:38   

madver,

Jaki masz przebieg ? Trochę to niepokojące.
Ja na razie nie zauważyłem u siebie nic niepokojącego poza czasem źle wchodzącym wstecznym. Ale to czuć kiedy źle wszedł i trzeba po prostu wybić, wcisnąć sprzęgło na nowo i jeszcze raz wbić.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
madver 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Konin
Wysłany: 13 Sty 2014, 21:42   

Przebieg 4200, aż boli jak to jest coraz bardziej gorzej.
 
 
Igraszki 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: ST
Silnik: 2.0 16V
Imię: Radziu
Wiek: 33
Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 186
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Sty 2014, 22:11   

Wsteczny to chyba w kazdej mk7 wchodzi ciezko, bujalem sie 4 i w kazdym byl ten problem. A co dziwne w jednej tez byl problem z 2 i 3 ponizej 0 stopni przez pierwsze 3 minuty, ale dalo sie je wbic bez zgrzytu. Przebieg 33 tys... nikt nie potrafil powiedziec dlaczego sie tak dzialo. Ale to chyba nie "tenttyp tak ma"
_________________
 
 
madver 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Konin
Wysłany: 13 Sty 2014, 22:17   

Serwis też odpowiada, że ten typ tak ma i że się ułoży. Cholera, ostatnio stanęliśmy na rondzie bo żadne bieg nie chciał wejść, korek niesamowity. po około minucie wskoczył 1 bieg i dalej juz z lekkim oporem wszystko działa. Boję się że w końcu stanie w ch..j i będzie że źle użytkowałem auto.
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 13 Sty 2014, 23:02   

madver napisał/a:
Cholera, ostatnio stanęliśmy na rondzie bo żadne bieg nie chciał wejść, korek niesamowity. po około minucie wskoczył 1 bieg i dalej juz z lekkim oporem wszystko działa


Miałem podobnie w mk2. Przeważnie pomagało przesunięcie lewarka tyle, ile się da (z wyczuciem) w stronę pierwszego biegu, puszczenie sprzęgła by skrzynia zgrzytnęła i wtedy zaczynala chodzic normalnie. Nie wiem co to było, bo wymieniłem cały układ napędowy.
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 14 Sty 2014, 07:09   

Ej no panowie, wsteczny to wsteczny ale jak biegi do przodu nie chca wchodzic to co sie tam ma ulozyc...
Mecz serwis a jak nie pomoze to odwiedz ich z prawnikiem i juz
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
LefQ 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 90
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14 Sty 2014, 08:28   

W mojej MK7FL jest czasami problem ze wstecznym. Ze dwa razy mi "wypadł" przy cofaniu, a czasami trzeba poprawiać, bo nie wchodzi do końca. Z pozostałymi biegami nie mam żadnego problemu, wszystko precyzyjnie wchodzi. Trzeba odrobinę więcej siły, niż w takiej Picanto :-) ale nie zauważyłem niczego niepokojącego.

Ja bym pojechał do innego ASO, poprosił o diagnostykę na gwarancji - niech się ktoś z Tobą przejedzie, pokaż dokładnie o co chodzi pracownikowi. Możesz też nagrać film i odtworzyć w serwisie. Masz nowe auto na gwarancji, więc z niej korzystaj. No i zrób to zanim się skrzynia rozpadnie, bo potem naprawią, ale będziesz przez 2 tygodnie bez Fiesty :|
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 14 Sty 2014, 08:58   

Słuchajcie to nie jest takie proste, jakoś megan nie uznali reklamacji i płaciła sama !! za naprawę skrzyni. Teraz mówią, że wszystko o.k., a potem powiedzą, że to wina użytkownika, że się skrzynia rozpadła.

Ciekawą rzecz napisał diodalodz, może to jest tak banalnie proste:
diodalodz napisał/a:
Przyczyną problemów był źle odpowietrzony wysprzęglik i było to spaprane fabrycznie . Bo problemy były od samego początku ze sprzęgłem w tym aucie . po odpowietrzeniu wszystko wróciło do normy na kilka lat.


U mnie jest tylko tak jak pisze LeFQ z wstecznym, czyli nie ma się widzę czym przejmować :)
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
madver 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Konin
Wysłany: 28 Kwi 2014, 07:45   

No i napisze tak, wizyt w serwisie nie policzę bo już sam się pogubiłem. Przy okazji ktoś mi fieste na parkingu przerysował wiec należy to naprawić:( Do rzeczy. Auto stoi juz prawie miesiąc w serwisie i serwis ciągle odpowiada że auto naprawiane. Powiedzcie mi ile auto może maxymalnie być w naprawie bo mnie już kur...ca bierze. Auto nowe a więcej go nie mam niż mam! Zaczynam myśleć aby pójść do radyc prawnego i zacząć walczyć o swoje!
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 28 Kwi 2014, 11:09   

Jeśli to już trwa tak długo to chyba nie ma na co czekać. Nich Ci się określą dokładnie (najlepiej na piśmie) dlaczego tak długo to trwa, co jest uszkodzone i ile dokładnie jeszcze potrwa. Może trzeba by się poskarżyć do Ford Polska. No i kolejna opcja to rzecznik praw konsumenta.

Bardzo to przykre ;-(
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
looki8329 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Łukasz
Wiek: 41
Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 56
Skąd: Wlkp
Wysłany: 5 Maj 2014, 18:06   

madver, ja też ma problem z wbijaniem drugieo biegu. Regulacja linek nic nie pomaga. Teraz trochę nauczyłem się z tym "udogodnieniem " jeździć i bieg przy wrzucaniu rzadziej zgrzyta ale nie jest to zbyt komfortowe.

FFDriver, gdy jest żle odpowietrzony wysprzęglik to może źle wchodzić tylko jeden bieg? Czy wtedy nie wchodzą wszystkie?
_________________
Lepiej stracić sekundę z życia , niż życie w ciągu sekundy...
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 5 Maj 2014, 19:55   

looki8329 napisał/a:
FFDriver, gdy jest żle odpowietrzony wysprzęglik to może źle wchodzić tylko jeden bieg? Czy wtedy nie wchodzą wszystkie?


Ja tylko cytowałem wypowiedź kolegi diodalodz w wątku megan o problemach ze skrzynią: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=51388
Trzeba by jego spytać.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Badi 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 80
Skąd: Gniezno
Wysłany: 6 Maj 2014, 22:31   

Jesli problem jest powtarzalny to mozesz sprobowac 2-3 razy wcisnac sprzeglo przed zapieciem dwojki, jak to pomoze to styknie odpowietrzyc wysprzeglik i bedzie gitara. Teoretycznie jesli byloby gdzies powietrze to powinien byc problem ze wszystkimi biegami, bo to tak jakby przelaczac przy nie do konca wcisnietym pedale sprzegla.
 
 
porosty 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Tomek
Wiek: 40
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 109
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Maj 2014, 23:34   

Ja ma troszkę podobny problem ze wstecznym - w 60% przypadków wypada przy cofaniu, jak powiedziałem o tym w serwisie to zrobili oczy!

MK7 2013 1,4 96KM
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 10 Maj 2014, 09:13   

porosty napisał/a:
Ja ma troszkę podobny problem ze wstecznym - w 60% przypadków wypada przy cofaniu, jak powiedziałem o tym w serwisie to zrobili oczy!


Standardowa reakcja serwisu na 90% problemów.
Ze wstecznym to jest raczej typowe.
Po kilku razach dość łatwo wyczuć kiedy wsteczny wszedł nieprawidłowo i na bank wyskoczy. Trzeba po prostu od razu poprawić. No chyba, że u Ciebie wchodzi głęboko, a i tak wyskakuje ?
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
jopek 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4DuratorqTDCi/70KM
Imię: Jarek
Wiek: 36
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 3
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 10 Maj 2014, 11:03   

Dorzucę swoje 2 gorsze jako sugestia.
Właśnie napisałem temat o pękniętej lince od zmiany biegów w mojej Mk7 2012 1.4TDCI.
Może to jest i Twój ból. Linka powoli pęka, druciki odskakują i blokują w peszlu.
Czy wajcha biegów jest "precyzyjna" czy rozmyta jak stara szmata?

Ponadto linka lewo-prawo podlega regulacji i może mimo, że na wajsze już Ci zablokowało przy 1/2 lub 5/R to tak naprawdę w skrzyni jeszcze nie doszło do właściwej pozycji i czuć haczenie/opór?

Weryfikacja jest prosta.
Odkręcasz obudowę od dołu, ściągasz plastik na zatrzaskach na skrzyni i widzisz dwie linki zakończone jabłuszkami - pomachaj ręcznie i powbijaj biegi. Później niech ktoś wbija biegi od środka, a ty kukaj czy osiąga skrajne pozycje pewnie i solidnie.

Tyle mojego. Może się przyda.
 
 
porosty 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Tomek
Wiek: 40
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 109
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Maj 2014, 16:56   

Wiecie.. samochód na 1400 przejechane (tysiąc czterysta km) zatem moim daniem dziwne to. Dźwignia jest precyzyjna moim zdaniem co do zmiany na sam wsteczny, wydaje się, że zawsze tak samo wchodzi ale może toć niuans którego nie wychwytuje moja ręka... I tak mam do lakierowania bok samochodu - dwa elementy - wandale marketowi, więc karzę im to ogarnąć!
Dzięki za pomoc
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 10 Maj 2014, 21:49   

porosty napisał/a:
wydaje się, że zawsze tak samo wchodzi ale może toć niuans którego nie wychwytuje moja ręka


Tak jest. Może jeszcze za mało przejechałeś żeby to wyczuć. Jeśli wypada to nie wszedł do końca tak jak powinien.

porosty napisał/a:
więc karzę im to ogarnąć


Powodzenia :)
Mechanik się przejedzie i powie, że wszystko gra. Potem ewentualnie "przeszkoli" Cię z wbijania biegów i po sprawie.
Jeśli będzie inaczej to daj proszę znać to przy okazji przeglądu powiem żeby u mnie też poprawili :D
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 12:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.