Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
22 Mar 2014, 17:28
[MK6] Sporadyczny stukot silnika podczas jazdy
Autor Wiadomość
kwasekk 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Gliwice
Wysłany: 11 Sty 2014, 17:21   [MK6] Sporadyczny stukot silnika podczas jazdy

Witam wszystkich na forum

Po wymianie u mechanika uszczelnień wtryskiwaczy w moim aucie powstał problem, którego nigdy nie wcześniej nie miałem. Podczas jazdy (bardzo sporadycznie i nieregularnie) samochód traci moc i zaczyna mocno klekotać. Po dosłownie 1-2 sekundach przestaje. Byłem u mechanika przedstawić mu ten problem i pokazałem nagranie (niestety dźwięk jest bardzo cichy na nagraniu):


Na początku odłączył na biegu jałowym zasilanie jednego wtryskiwacza, żebym mógł odpowiedzieć, czy to był ten dźwięk - brzmiał trochę inaczej, nie było słychać tego klekotu, tylko ciszej i nie równo pracujący silnik.

Po podłączeniu się komputerem i sprawdzeniu błędów wyskoczyło ich kilka ale tylko jednego nie dało się skasować - Błąd EGR

Umówiłem się na poniedziałek, żeby zostawić samochód do rozwikłania zagadki i przeczyszczenia EGR, ale chciałem zasięgnąć waszej opinii. Dodam, że podczas wymiany uszczelnień mechanik zauważył dziurę w gnieździe głowicy gdzie wchodzi wtryskiwacz i załatał ją jakimś środkiem (który schnął 24 h). Nie widziałem tego uszkodzenia więc, nie jestem w stanie powiedzieć jak duże było. Mechanik dodał, że bez jego załatania po jakimś czasie "wydmucha" mi z powrotem uszczelnienie.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc
 
 
kwasekk 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Gliwice
Wysłany: 31 Sty 2014, 14:34   

Witam
Niestety problem powrócił, lecz trochę w innej formie. Podczas normalnego i ciągłego przyśpieszania na trasie silnik czasem dostaje jak by czkawki i zaczyna szarpać, ale już bez tego klekotu, który słychać było na filmie. Po odpuszczeniu pedału gazu czkawka ustaje po krótkiej chwili (1-2 s). Problem występuje bez względu na to, czy silnik jest rozgrzany, czy nie. Po odbiorze samochodu od mechanika, który wymienił mi przewody przelewowe wtryskiwaczy i silnik krokowy EGR (EGR poprzednio był odłączony, a stary silniczek zacinał się po podłączeniu, więc został wymieniony na nowy) problem nie występował przez ok tydzień. Zauważyłem również dziwny pusty dźwięk z wnętrza silnika, gdzieś po środku (2-3 cylinder), którego wcześniej nie było. Problem występuje na tyle rzadko, że nawet nie jestem w stanie oddać go do mechanika, ponieważ musiałby pojeździć tym samochodem dłuższy czas, aby sytuacja mogła zaistnieć. Kilka tygodni temu wymieniłem filtr paliwa w serwisie czy może to jest przyczyną( źle wykonana praca mechanika)?
Dodam jeszcze, że silnik wydaje mi się głośniejszy niż przedtem i lekko ospały podczas jazdy, ale nie jakoś przesadnie.

Elementy które wymieniłem:
Filtr paliwa
filtr powierza
EGR (wraz z czyszczeniem)
przewody przelewowe wtryskiwaczy
uszczelnienia wtryskiwaczy (w jednym otworze był dziura, którą mechanik załatał)

P.S.

Czy ktoś może polecić dobry warsztat w Gliwicach, gdzie mógł bym rozwiązać problem z ów czkawką.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 22:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.