Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
26 Mar 2014, 17:44
[MK6] Poziom oleju w skrzyni biegów - za wysoki ?
Autor Wiadomość
Mantis82 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 41
Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Sty 2014, 01:49   [MK6] Poziom oleju w skrzyni biegów - za wysoki ?

Witam Serdecznie

Jestem Tu nowy, Moja fiesta także jest dla mnie nowa :)

Dziś pojechałem do mechanika, aby wymienił mi czujnik wstecznego w skrzyni biegów, ponieważ z niego sączył się olej ze skrzyni (może nie bardzo, ale nie lubie jak coś jest na pół gwizdka).

Mechanik odkręcił czujnik i wyrażnym strumieniem leciał olej z otworu.

Czytając posty na tym forum, olej uzupełnia się do poziomu korka kontrolno dolewowgo, a czujnik biegu wstecznego wydaje się być wyzej niż korek kontrolno dolewowy?

Mechanik bał się spuścić olej do poziomu korka, ja mówiłem mu ze czytając tutaj posty, musi być go wlasnie tyle ile da się wlać korkiem, nie mniej, nie wiecej.

pytanie 1 ... jakim cudem ktoś dolal oleju wiecej niż jest to fizycznie mozliwe, wlewal go pod cisnieniem poprzez korek? czy samochod był pod przechyłem (przodem do góry) zeby mozna bylo dolac wiecej?

pytanie 2 ... czy spokojnie może upuścić nadmiar tego oleju, odkrecając korek spustowy i czekając az wyleci go tyle ze zatrzyma sie na korku kontrolno dolewowym?

Pytanie 3 ... jak wymienic olej w tej skrzyni, nie wyjmując skrzyni? podobno nie ma korka spustowego...

Pytanie 4 ... na pierwszym biegu skrzynia szumi (swiszcze), nie jest to glośny swist, ale slyszalny w srodku (tocząc się okolo 10 km/h przy wcisnietym sprzęgle, wrzucając 1 slychac swist, wyrzucając lub wrzucając inny bieg świstu brak.

Problem pojawia się także czasem z wrzuceniem 1 lub 2 biegu, nawet na postoju (skrzynia haczy) CO może być przyczyną?

Pytanie 5 ... załączam zdjecie skrzyni od strony korka kontrolno dolewowego, z pytaniem co to za śruba (zaznaczona na niebiesko)



widac takze zacieki oleju po odkreceniu czujnika wstecznego


Serdecznie Dziekuje wszystkim za pomoc, i ewentualne odpowiedzi. propostu nie chce zarżnąć skrzyni nieswiadomie. Samochod niedawno sprowadzilem i co moglem to powymienialem (plyny, braki w wyposarzeniu itp itd), nie moge przejsc etapu oleju w skrzyni biegów.

Pozdrawiam

Jarek
Ostatnio zmieniony przez trzeci 9 Sty 2014, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Sty 2014, 13:33   

W opisie masz 1.4TDCi - nie wiem jak w tych silnikach....ale w benzynowych prawidłowy poziom oleju powinien być 1cm poniżej korka zalewowego (to ten korek nad Twoją niebieską kropka na zdjęciu)
Korka spustowego nie ma więc jedynie możesz wymienić olej przy rozbiórce skrzyni ewentualnie spróbować go odessać.
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
Mantis82 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 41
Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Sty 2014, 14:01   

pawel182 napisał/a:
W opisie masz 1.4TDCi - nie wiem jak w tych silnikach....ale w benzynowych prawidłowy poziom oleju powinien być 1cm poniżej korka zalewowego (to ten korek nad Twoją niebieską kropka na zdjęciu)
Korka spustowego nie ma więc jedynie możesz wymienić olej przy rozbiórce skrzyni ewentualnie spróbować go odessać.


Dziękuje za odpowiedź. Tak właśnie myślę ze trzeba go spuścić do poziomu korka tego nad niebieską kropką...dziśbędę znów u mechanika i poprosze zeby jednak spuścił.

Troche się martwię, bo przed wymianą tego czujnika wstecznego wczoraj, skrzynia szumiała na jedynce, w momencie jak wymienil mi czujnik i olej z czujnika polecial ciąglym strumieniem (spuścił bo ja wiem moze 100 ml), wracając do domu szumiało jakby bardziej, a nawet piszczało (tocząc się okolo 5 km/h chciałem włączyć 1).

mam nadzieje ze to nie jakiś zabieg sprzedającego aby wyciszyc skrzynie przed sprzedażą :|

Pozdrawiam
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 9 Sty 2014, 14:08   

Mantis82 napisał/a:
mam nadzieje ze to nie jakiś zabieg sprzedającego aby wyciszyc skrzynie przed sprzedażą :|
Oby ta nadzieja nie okazała się płonną... :9:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Mantis82 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 41
Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Sty 2014, 14:21   

Parzych napisał/a:
Mantis82 napisał/a:
mam nadzieje ze to nie jakiś zabieg sprzedającego aby wyciszyc skrzynie przed sprzedażą :|
Oby ta nadzieja nie okazała się płonną... :9:


niby to tylko skrzynia :|

Myślisz że jest to skuteczny zabieg wyciszenia skrzyni (przelewka oleju duzo ponad max?)
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 9 Sty 2014, 14:25   

Mantis82, słyszałem jeszcze o dosypywaniu trocin do skrzyni, żeby ją wyciszyć... :9:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Mantis82 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 41
Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Sty 2014, 14:40   

Parzych napisał/a:
Mantis82, słyszałem jeszcze o dosypywaniu trocin do skrzyni, żeby ją wyciszyć... :9:


chyba w polonezach i tym podobnych ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - skrzynie biegów, przełożenia
Marcin Tuning mechaniczny 74 22 Lis 2018, 09:32
lukaszceglarski
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.