Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Co wy na to???
Autor Wiadomość
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Sty 2014, 16:36   Co wy na to???

http://wyborcza.pl/1,1005...suja_media.html
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
Brook 
Klubowicz





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: ST
Silnik: 2.0/16V
Imię: Wioletta
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 799
Skąd: Chełm
Wysłany: 4 Sty 2014, 17:58   

czytałam, dobry artykuł
_________________
www.geodetachelm.pl
www.geodezja-chelm.pl
Kiedy umierasz, nie wiesz o tym. Tylko innym jest ciężko. Tak samo jest jak jesteś debilem.
FKP RACE&RALLY TEAM
www.automobilklub.chelm.pl
www.ptg-org.pl
www.ewmapa.pl
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 4 Sty 2014, 19:48   

To wraca jak bumerang, rok w rok. Nawet jak tego nie pisał lekarz, to przesłanie jest dość jasne. No i kwestia dziurawych dróg... nieraz na centymetry mijam się z kimś, kto omija studzienki na swoim pasie i zaczyna wjeżdżać na mój. Zawodzi system (co za idioci tak projektują całość, że jadąc normalnie drogą, zalicza się każdą zapadniętą studzienkę po drodze?), zawodzą ludzie (chcąc jechać 50 w mieście, muszą jechać slalomem), a cała wina jest zwalana wyłącznie na tych ostatnich :D Śmiech przez łzy.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 4 Sty 2014, 21:21   

A ja pozwolę się do końca z tym listem nie zgodzić.
Mam wrażenie, że jest niewiele mniej stronniczy niż publikacje wszelkiej maści pismaków.
Jeżdżę już autem jakiś czas. Rocznie robię do 70kkm, to więcej niż przeciętny kierowca. Poruszam się po całej Europie ale głównie oczywiście w Polsce.
Widywałem już wiele wypadków, w tym śmiertelnych. Owszem, również spowodowane przez kobiety. Jednak zdecydowana większość z nich to typowe wypadki samochodowe bez uczestnictwa pieszych. Są to zarówno motory jak i auta. Zazwyczaj jest to wyprzedzanie na 3, nadmierna prędkość, brawura, głupota no i oczywiście wóda. W mojej, nazwijmy to, dalszej rodzinie również był przypadek śmiertelnego wypadku kilku młodych chłopaków spowodowany tylko i wyłącznie brawurą, prędkością i młodzieńczą głupotą. Takie właśnie wypadki widzi się na co dzień, nie w TV ale w realu.
Jasne, że jest też wielu pieszych ale o tym też się mówi i też się pokazuje w TV.
Ten lekarz o ile to w ogóle prawdziwy list bo jaką mamy pewność, że jest prawdziwy ??? też widzi rzeczywistość tylko przez pryzmat swojego szpitala. Gdyby tak było to w skali kraju dziennie ginęło by kilku pieszych.
Kolejną sprawą jest fakt iż często pieszy totalnie lekceważy auta i nie myśli o tym jak słabo w okresie jesienno zimowym jest widoczny z perspektywy kierowcy.
Kolejną sprawą są pijani piesi.
Tego typu list to głównie może poprawić samopoczucie tym, na których obecnie jest nagonka w mediach :)
Kolejną sprawą jest to, że wszystkich wypadków nie da się wyeliminować, szczególnie tych, które nie mieszczą się w standardowych statystykach. Natomiast pijanych kierowców, bez względu na wiek, należy piętnować i surowo karać.
Tyle tylko, że w tym kraju panuje ogólne przyzwolenie na jazdę po pijaku, włącznie z sędziami, którzy wydają takie, a nie inne wyroki.

Pozdrawiam
FFDriver
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
szczepan522 




Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Jarek
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2009
Posty: 1031
Skąd: .:CB:.
Wysłany: 4 Sty 2014, 22:52   

Kod:
Janusz Osadziński 16.06.2012 , aktualizacja: 04.01.2014 17:45


Niestety nic nowego, warto przeczytać.
 
 
mario3991 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: mateuszsz
Wiek: 30
Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 322
Skąd: stegna
Wysłany: 5 Sty 2014, 11:28   

Pufcio napisał/a:
(co za idioci tak projektują całość, że jadąc normalnie drogą, zalicza się każdą zapadniętą studzienkę po drodze?), zawodzą ludzie (chcąc jechać 50 w mieście, muszą jechać slalomem)


Ja mogę się wypowiedzieć bo pracowałem pół roku w skanskiej, jest tak że w okół studzienek jest słabsze podłoże słabo ubite i później są one obsadzane w ten sposób następie gleba siądzie pod wpływem wody itp a samochody ciężarowe dokańczają dzieła. To że są dziury w drogach jest winą słabej jakości asfaltu jest to sama smoła która po utwardzeniu ma pory w którą wchodzi woda i po zimie ją rozsadza.
_________________
Fiesta mk4 1.3 60 kucy 19.05.2013
 
 
 
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Sty 2014, 12:28   

Może i nic nowego jednak niestety AKTUALNE cały czas.
I jeszcze jedno w Polsce jest jeden problem-brak nieuchronności kary,no z małym wyjątkiem karę dostaje pijaczynka który nie ma kasy na adwokata,najczęściej nie kierujący autem a jadący rowerem czy idący pieszo. I jego ukarzą surowo-odsiadką(bo statystyki muszą być) ale ten jadący dobrym autem to dostanie w zawiasach i dalej robi to samo :(( , śmiejąc się w oczy ;-( . I nie tłumaczcie mi że to demagogia z mojej strony, bo znam osobiście taki przypadek i to nie jeden :głowąwmur:
mario3991. Tylko dziwne że to u nas się zdarza,polska firma budująca drogę po za krajem robi to porządniej, a inne drogi(poza polską )raczej incydentalnie mają takie problemy.
Po prostu robimy "po taniości" -czytaj na odp**rdal nunu -bo za jakiś czas będize ciąg dalszy zarobku(kolejny remont).[/b]
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 5 Sty 2014, 12:54   

mario3991 - już nie chodzi o to czemu to siada, tylko czemu studzienki są wyprowadzone na drogę zamiast (na modłę USA chociażby) być wpuszczone w chodnik i jedynie odrobinę wystawać na drogę? Przecież nawet odprowadzenie wody jest lepsze, gdy studzienka jest przy krawężniku. Nie ogarniam tego zupełnie...
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
mario3991 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: mateuszsz
Wiek: 30
Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 322
Skąd: stegna
Wysłany: 5 Sty 2014, 15:07   

Tobie chodzi o burzówki czy o studzienki kanalizacyjne??? Bo jeżeli o burzówki to one są przy krawężnikach, a studzienki kanalizacyjne hmm ciężka sprawa bo tam gdzie one są najczęściej już jest wybetonowane żeby to przełożyć trzeba wzywać ludzi z kanalizacji a w większości miast wiosek tak jest zrobione bo wcześniej droga biegła nie co inaczej w większych miastach które były odbudowywane po wojnie w czasach komuny nikt pewnie o tym nie myślał.
_________________
Fiesta mk4 1.3 60 kucy 19.05.2013
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 5 Sty 2014, 22:33   

Jedne i drugie, zwłaszcza te drugie :D
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
sla32 

Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 86
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Sty 2014, 23:43   

Temat studzienek był wałkowany w TV i radiu.
Sprawa jest tak skomplikowana że nic nie można zrobić, przynajmniej tak twierdzą :devil:
Ciekawą sprawą jest że często pokrywa studzienki jest niżej niż jej metalowy brzeg.
Jak kiedyś zgłosiłem brak pokrywy małej studzienki to po miesiącu i interwencji w mediach studzienka została zalana betonem. :hahaha:

Odnośnie listu powiedziałbym, że prawda leży jak zwykle po środku.

Czy najczęściej ofiarami są ludzie na przejściach a winni są kierowcy ?
Nie znam statystyk ale faktycznie ktoś z mojej rodziny był ostatnio świadkiem takiego zdarzenia. Z relacji wiem że to pieszy wszedł na pasy przy czerwonym.
Nie tak dawno w mediach z różnych kamer można było zobaczyć wypadek człowieka który został potrącony na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji. Tu winny był kierowca.

Niestety ludzka tragedia jest super pożywką dla mediów.
Pijacy zabijający na drodze zwłaszcza hurtem dorosłych i dzieci to idealne wiadomości dla mediów. Teraz mogą wałkować temat a ludzie to łykają jak kolejny serial pod tytułem "Alkohol jak śmierć na ul. Wspólnej". Nowy news i temat do całodniowej dyskusji z rozmaitymi celebryckimi ekspertami.

Każdy kto jeździ samochodem w większym mieście sam widzi co się dzieje na drogach. Są szaleńcy w samochodach, są kierowcy którym zdarza się zrobić coś głupiego ale moim zdaniem aktualnie dominują piesi, którzy przechodzą przez przejścia na czerwonym. Na drugim miejscu są kretyni z komórkami przy uchu.
Ostatnio zmieniony przez sla32 5 Sty 2014, 23:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Brook 
Klubowicz





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: ST
Silnik: 2.0/16V
Imię: Wioletta
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 799
Skąd: Chełm
Wysłany: 5 Sty 2014, 23:50   

na pierwszym są piesi na drogach bez chodników i szczególnie po zmroku.....
czy oni myślą cokolwiek? ja wieczorami jeżdżę środkiem drogi
_________________
www.geodetachelm.pl
www.geodezja-chelm.pl
Kiedy umierasz, nie wiesz o tym. Tylko innym jest ciężko. Tak samo jest jak jesteś debilem.
FKP RACE&RALLY TEAM
www.automobilklub.chelm.pl
www.ptg-org.pl
www.ewmapa.pl
 
 
 
sla32 

Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 86
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Sty 2014, 23:56   

I tu pytanie dlaczego nie ma obowiązku wszywania w ubrania elementów odblaskowych ? Różne kretyństwa są uchwalane a o odblaskach ratujących życie i zdrowie nikt nie pomyślał.
 
 
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Sty 2014, 00:59   

sla32, A kto myśli o zdrowiu -człowieku masz kapitalizm i nr 1 TO KASA!!!!
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
mario3991 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: mateuszsz
Wiek: 30
Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 322
Skąd: stegna
Wysłany: 6 Sty 2014, 11:05   

Co z tego że były by te odblaski wszywane, jak większość ubrań jest ściągana z chin a tam nie patrzą na jakość tylko ilość, może na 100 osób z 10 będzie miało taką odzież.
_________________
Fiesta mk4 1.3 60 kucy 19.05.2013
 
 
 
sla32 

Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 86
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Sty 2014, 12:09   

drjanusz napisał/a:
sla32, A kto myśli o zdrowiu -człowieku masz kapitalizm i nr 1 TO KASA!!!!


Być może tak jest, podobnie jak z kradzieżami samochodów.

mario3991 napisał/a:
Co z tego że były by te odblaski wszywane, jak większość ubrań jest ściągana z chin a tam nie patrzą na jakość tylko ilość, może na 100 osób z 10 będzie miało taką odzież.


Dla Chinoli raczej nie ma różnicy co wszywają w ubrania. Jeśli w UE byłby taki wymóg nie mieli by z tym najmniejszego problemu.
 
 
mario3991 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: mateuszsz
Wiek: 30
Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 322
Skąd: stegna
Wysłany: 6 Sty 2014, 12:16   

No właśnie nie mieli by, ale jakość tego czegoś by była na prawdę kiepska. Gdy jeździłem w zimę rowerem wieczorem kupiłem kamizelkę odblaskową wytrzymała nie całe dwa miesiące odblaski się wykruszyły a co było na metce ??? Oczywiście Made in China niestety polski rynek to zbyt dziadostwa z całego świata.
_________________
Fiesta mk4 1.3 60 kucy 19.05.2013
 
 
 
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 44
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 6 Sty 2014, 12:23   

Powiem raz: PRĘDKOŚĆ, prędkość, prędkość.... :głowąwmur:
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 6 Sty 2014, 21:46   

Marcinowaty napisał/a:
Powiem raz: PRĘDKOŚĆ, prędkość, prędkość.... :głowąwmur:
Miało być raz, a się powtarzasz... :9:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
sla32 

Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 86
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Sty 2014, 11:02   

mario3991 napisał/a:
No właśnie nie mieli by, ale jakość tego czegoś by była na prawdę kiepska. Gdy jeździłem w zimę rowerem wieczorem kupiłem kamizelkę odblaskową wytrzymała nie całe dwa miesiące odblaski się wykruszyły a co było na metce ??? Oczywiście Made in China niestety polski rynek to zbyt dziadostwa z całego świata.


Pewnie odblaski mogą się wykruszyć czy stracić właściwości po praniu.
Nawet jeśli jakiś procent odblasków działałby krótko ale byłby też takie, które spełniałyby swoją funkcję dłużej.

Nie tak dawno po zmroku na jakiejś mniejszej drodze gminnej minąłem dwie osoby w tym jedna prowadziła rower. Jechałem na krótkich i zobaczyłem je gdy byłem już bardzo blisko.
Jechałem dosyć wolno ale zdziwiłem się że z mroku wyłonili się ludzie. Gdyby mieli chociaż 1 widziałbym ich z dala.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.