Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
30 Mar 2014, 20:48
[MK6] znikajacy plyn chlodniczy
Autor Wiadomość
tymoteusz88 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Gru 2013, 20:17   [MK6] znikajacy plyn chlodniczy

Witam, mam fiesta mk6 2007rok 1.3 benzyna.
W lipcu dolewalem do pełna płynu chłodniczego, w międzyczasie we wrześniu zakladana była instalacja gazowa. Wczoraj zauważyłem że w zbiorniku z maksimum zrobiło się minimum. Mowa tutaj o tej podziale. Dodałem do pełna. Dziś byłem u mechanika przejrzal samochód i wycieków nie widzi. Zasugerował ze może być to uszczelka pod głowica. Ale nie kopci, silnik równo pracuje. Nie wiem kiedy tego płynu ubyło de facto. Ktoś cos sugeruje? 26 jedziemy w góry i zaczynam się martwić.
_________________
Wulkanizacja / Serwis Klimatyzacji
Łódź
 
 
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 44
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 16 Gru 2013, 20:54   

U kolegi w stilo okazało się że przeciekał przewód gumowy od układu, aż w końcu strzelił
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 16 Gru 2013, 21:59   

tymoteusz88, a po zamontowaniu instalacji gazowej (np tydzień po) kontrolowałeś płyn? Bo gazownik musiał rozłączyć przewody od wody, wpiął tam parownik, dolał do maksa i zostawił. Auto się odpowietrzyło po tej operacji i z tego powodu poziom zszedł niżej.
 
 
tymoteusz88 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Gru 2013, 22:37   

vegetagt napisał/a:
tymoteusz88, a po zamontowaniu instalacji gazowej (np tydzień po) kontrolowałeś płyn? Bo gazownik musiał rozłączyć przewody od wody, wpiął tam parownik, dolał do maksa i zostawił. Auto się odpowietrzyło po tej operacji i z tego powodu poziom zszedł niżej.



Hmmm, no fakt nie kontrolowałem poziomu wody, nawet po twojej sugestii mogę przypuszczać ze nie uzupełnił płyny chłodniczego A przy każdym montażu gazu rozłącza się ten układ? Zawsze jest mniej płynu w zbiorniku po instalacji gazu? Jak tak to jakie to mogą być ilości ?

Ktoś się orientuje jaka jest wartość między Max a Mini bo ja tak wczoraj dolałem a nie pomyślałem żeby to policzyć.

Czyli sugestia mechanika o uszczelce pod głowica jest chybiona ?
_________________
Wulkanizacja / Serwis Klimatyzacji
Łódź
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 17 Gru 2013, 01:48   

tymoteusz88, parownik jest ogrzewany płynem chłodniczym, stąd ingerenecja w ten układ. Co do ilości - nie mam pojęcia. Kiedyś niby gaz wstawiałem z kumplem, ale nie zwróciłem na to uwagi. Do tego staraliśmy się nie rozlewać płynu, więc ubytek nie był jakiś specjalnie duży. Tak czy siak - na koniec operacji trzeba dolać do maksa i po odpowietrzeniu sprawdzić stan.

Generalnie objawem uszczelki pod glowicą jest ginięcie płynu.. No ale patrząc na fakt montażu gazu, to prędzej obstawiałbym, że któryś z nowych węży cieknie na łączeniu bądź facet nei uzupełnił płynu :P
Możesz zerknać jeszcze w zbiorniczek wyrównawczy. Jak zobaczysz tam olej(dosłownie olej, bądź np jak w rosole - oczka z tłuszczu), czy inne dziwne rzeczy, to dopiero wtedy zaczynaj się martwić.
Z innych objawów, to ze zbiorniczka może spalinami smierdzieć, a jak odpalisz silnik na odkręconym zbiorniczku to potrafi wode wyrzucić praktycznie od razu.
 
 
tymoteusz88 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Gru 2013, 05:46   

Hmm, no to takich objawów narazie nie mam. Płyn jak odkecam to jest czysty, znaczy nic tam nie pływa. Płyn bulgoce jak osiągnie temparature ale nie od razu po odpaleniu :)

Mam nadzieje, że to efekt po montażu gazu. Muszę obserwować, bo nawet ciężko mi powiedzieć na jakiej przestrzeniu czasu to znikneło. MAm nadzieje, że to nic poważnego.

Dzięki :)
_________________
Wulkanizacja / Serwis Klimatyzacji
Łódź
 
 
misiek34 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Trend
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Przemysław
Wiek: 53
Dołączył: 20 Kwi 2011
Posty: 10
Skąd: Busko-Zdrój
Wysłany: 17 Gru 2013, 13:48   

Heyka :)

Jeśli mogę cos zasugerować to sprawdź czy na obudowie skrzyni biegów patrząc z góry silnika nie masz płynu chłodniczego u mnie ostatnio właśnie trochę znikało a od dołu było suchuteńko i okazało się, że poszła uszczelka obudowy termostatu i sobie po troszeczku ciekło a właśnie płyn zbierał się na obudowie skrzyni biegów.

Pozdrowionka 4all
 
 
tymoteusz88 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Gru 2013, 20:00   

Witam nie wiem gdzie ta obudowa skrzyni się znajduje...Natomiast płynu nie ubyło wogóle od niedzieli jak dolałem, na rozgrzanym silniku jak otworze zbiorniczek słychać charakterystyczne psssssyt. Na zimnym i ciepłym w wodzie nie ma oleju. Otworzyłem korek oleju nie ma masła, mazi. na bagnecie też czyściutko. Nie zauważyłem plam pod samochodem. Wiec wychodzi że albo mały wyciek albo nie dolali po instacji gazu. Muszę dalej obserwować. i dalej pozostaje problem...




Czy ktoś się orientuje w jakim odstępie czasowym od uruchomienia pojazdu silnik powinien osiągnąć 90 stopni ? Bo nie wiem czy już chodzę na ślepo czy mi się za szybko nagrzewa ?

Byłem sprawdzić jak odkręciłem korek od zbiorniczka to nic nie bąbelkuje tylko płynie. Płyn i chyba jakieś " brudy" albo coś ale nie plamki tłuszczu jak w rosole. Wężę od chłodnicy i przy parowniku są miękkie.

Czy po czymś takim można wykluczyć Wadliwa uszczelkę pod głowicą albo coś podobnie poważnego ????
_________________
Wulkanizacja / Serwis Klimatyzacji
Łódź
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.