Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
10 Lip 2014, 16:09
[MK6] Oświetlenie LED jako światła dzienne
Autor Wiadomość
Transporteur 


Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: L
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Damian
Wiek: 35
Dołączył: 14 Paź 2013
Posty: 58
Skąd: Cz-Dz
Wysłany: 29 Paź 2013, 08:10   

I znów wydało się, że jestem elektronicznym ingorantem :-) Muszę potestować na aucie ojca, który ma takie lampy, bo aż nie chce się wierzyć.
 
 
grzes.l 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Grześ
Wiek: 39
Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 21
Skąd: bytom
Wysłany: 29 Paź 2013, 08:44   

pawel_mk3 napisał/a:
diody są takie fajne przez to że mają mały apetyt na prąd. + leda do +po zapłonie a masa na plus postojowych, przez żarówki postoju led ma masę ale płynie tak mały prąd że żarówki postoju się nie zaświecą ( nie ma bata) a jak włączsz pzycję to led ma dwa płusy przez co gaśnie a nie robi zwarcia między anodą i katodą. Trzeci przewód jest dla amatorów, w autach po 2000 roku jest za dużo nawalone żeby sie przepychać z dodatkowymi przewodami


Hej, spoko to działa. Chciałbym tylko zwrócić uwagę na mały szczegół aczkolwiek może nieistotny dla wielu - spalona żarówka oznacza także brak dziennych :-)
W praktyce trzy kable to problem? Zawsze od ledów wiązkę kładłem w stronę jednego z reflektorów - tam dopinka trzeciego a zasilanie obok przez bezpiecznik prosto do akumulatora.
Jak kto woli.
Profil Facebook
 
 
pawel_mk3 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4i/75KM
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 341
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 29 Paź 2013, 09:41   

grzes.l, Ale wątpię żeby spaliły się dwie na raz a co dopiero 4 :)
_________________


Auto-Elektryka Zielona Góra


 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 29 Paź 2013, 14:41   

pawel_mk3 napisał/a:
grzes.l, Ale wątpię żeby spaliły się dwie na raz a co dopiero 4 :)


Podziwiam Twoich klientów (ogłoszenie z opisu) za odwagę ;)
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
pawel_mk3 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4i/75KM
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 341
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 29 Paź 2013, 17:29   

Jeszcze nie było reklamacji.
_________________


Auto-Elektryka Zielona Góra


 
 
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Kwi 2015, 19:53   

Odświeżę nieco wątek.
Historia z cyklu; tego nie kupujcie.
Strasznie mi się zachciało świateł do jazdy dziennej. Chciałem takie w miarę porządne, żeby było je widać, żeby były ładne i w ogóle.

Parę dni temu, za pośrednictwem jednej z krakowskich firm kupiłem światła za ok. 140 PLN (co ciekawe na stronie firmy, która jest gwarantem produktu, światła te kosztują prawie 220 PLN). Myślałem, że za takie pieniądze to już będzie coś, co z dumą polecę na forum.
Ucieszyłem się, bo na wygląd były bardzo fajne, pasują co do milimetra w kratki pod reflektorami. Na dodatek są łukowato wygięte, niemal idealnie pasują do profilu atrapy Fiesty MK6.



Niestety po podpięciu nastąpiło mocne rozczarowanie. Światła od przodu są ledwo widoczne (pomimo, że odbłyśniki są ustawione pod kątem, tak aby przy montażu ukośnym świeciły do przodu). Tylko trochę lepiej jest gdy na auto patrzy się lekko z boku.





Światła nazywają się "Światła dzienne LED marki NSSC 828" - łatwo je wygooglujecie.
Wyglądają nieźle, ale świecą do dupy. Krótko mówiąc nie polecam.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 20 Kwi 2015, 21:02   

Oddaj je, bo nie spełniają podstawowej (i jedynej) funkcji. Jak koleś będzie kręcił nosem, postrasz go rzecznikiem konsumentów. Z palcem w 4 literach dostaniesz zwrot.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
yoyo72 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Dziadek
Wiek: 51
Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Kwi 2015, 21:13   

Znalazłem właśnie coś takiego:

Przepis ECE-R87 (wyciąg)
Intensywność światła reflektora do jazdy dziennej od 400 do 1200 kandeli.
Minimalna powierzchnia świetlna każdej lampy 20 cm²
Automatyczne włączanie świateł dziennych równocześnie z rozruchem pojazdu.
Włączanie i wyłączenie świateł dziennych bez użycia dodatkowych narzędzi.
Automatyczne wyłączenie świateł dziennych przy włączeniu świateł mijania lub przeciwmgłowych (jednakże nie przy krótkotrwałym włączeniu świateł drogowych).

Trzeba zobaczyć na opakowaniu ,lub na światłach czy mają jakieś oznaczenie tego typu o mocy świecenia.
_________________
Jest inne , ale tez Ford
Było MK3 1994r 1.1/2.0 136KM ;)
Było MK3 1995 r.1.6 16v 90 KM Futura swap 2.0 136KM
Było MK3 1993 r.1.3 NEWPORT z klimą ;) (ślimak)
Było MK3 1992 r.1.8 16v 130 KM (akwarium)

PRINCE OF RADOM 2016 ;) ;) ;)
 
 
 
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Kwi 2015, 00:36   

@ Puff być może, ale nie taka to prosta sprawa. Po pierwsze - jako, że dupa ze mnie techniczno-elektryczna - montaż powierzyłem elektrykowi = musiałem za to zapłacić i za to mi nikt kasy nie odda.
Druga rzecz - przebiegły elektryk, żeby sobie sprawę ułatwić, zamiast przykręcić światła według instrukcji montażu, wkleił je (co w sumie nie było złym pomysłem biorąc pod uwagę, że nawet nie wkręcone światła są na tyle pasownie osadzone, że trudno je wyciągnąć). Czyli nawet jak je zdemontuję to zostaną ślady po kleju, a to na pewno nie ułatwi reklamacji.

@ yoyo72 światła mają homologację. Co ciekawe holenderską, ale to zdaje się jest honorowane w całej UE, u nas także. Skoro mają homologację to muszą być zgodne z dyrektywą UE. Aby udowodnić niezgodność z homologacją, musiałbym oddać sprawę do rzeczoznawcy, zbadać rzeczywistą intensywność światła, no i co najważniejsze za to wszystko zapłacić.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 21 Kwi 2015, 02:36   

_KRis_ - to nie tak. Jeśli produkt nie uległ trwałemu uszkodzeniu (czyli np. LED-y są zamontowane na kleju na gorąco lub innym nieinwazyjnym kleju), to można takowe zdemontować i dalej nie będzie problemu ze zwrotem, wystarczy się paragrafem podeprzeć. Z drugiej strony jak się kupuje takie LED-y to warto je na krótko podpiąć pod aku lub zasilacz +12 i od razu będzie widać, że to chłam... :P
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
yoyo72 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Dziadek
Wiek: 51
Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Kwi 2015, 20:27   

Dokładnie chodziło mi o moc świecenia. Może te co Ty masz to mają tą najmniejszą wartość co jest podana?
_________________
Jest inne , ale tez Ford
Było MK3 1994r 1.1/2.0 136KM ;)
Było MK3 1995 r.1.6 16v 90 KM Futura swap 2.0 136KM
Było MK3 1993 r.1.3 NEWPORT z klimą ;) (ślimak)
Było MK3 1992 r.1.8 16v 130 KM (akwarium)

PRINCE OF RADOM 2016 ;) ;) ;)
 
 
 
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Kwi 2015, 21:35   

@ yoyo72 dostałem dziś bardzo uprzejmy mail od importera z wyrazami ubolewania, że nie jestem zadowolony z produktu. W korespondencji znalazło się również takie zdanie: "z naszych serwisowych pomiarów model 828 posiada strumień świetlny wynoszący 290 lm na lampę, co w zupełności wystarcza by światło było dobrze widoczne z dużej odległości"

Wiesz jak przeliczyć lumeny na kandele?
EDIT: zapomniałem, że żyję we wspaniałych czasach, kiedy wszystko jest na wyciągnięcie ręki. ;-)
290 lm przy "z sufitu ściągniętym" kącie widzenia 45 st = 606 cd
http://niviss.com/index.p...men-kandela,121

@ Puff podobną poradę, co do podpięcia dostałem dziś w w/w mailu. Jest to słuszna rada, tyle, że nie zawsze możliwa do spełnienia (zakupy przez internet, albo choćby zła pogoda w chwili zakupu). Co więcej, podczas montażu w stosunkowo ciemnym garażu światła wydawały się jasne. Dopiero po wyjeździe na światło dzienne pokazały swoją prawdziwa moc.

Kończąc wywody, zdemontowałbym te światła, ale powstrzymuje mnie jeszcze jedno. Wyciągnę je i zostaną mi puste otwory, w które nic nie wsadzę, bo jak kupię inne światła to będą zwykłe proste do montaży z przodu atrapy.

Podsumowując, może ktoś przeczyta ten wątek przed montażem i uniknie kosztownego błędu.
Ostatnio zmieniony przez _KRis_ 21 Kwi 2015, 23:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mixe 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Kwi 2015, 22:16   

Sprzedawca też ciekawy, że sprzedaje takie lipne ledy.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 21 Kwi 2015, 23:52   

_KRis_ napisał/a:
Wiesz jak przeliczyć lumeny na kandele?

To nie takie proste. :)

Strumień świetlny w lumenach = natężenie światła w kandelach * [2π*(1-cos(α/2))]

Parę wyników dla ważniejszych kątów i ich połówek:
90° = 158cd
75° = 223cd
60° = 344cd
45° = 606cd
37,5° = 870cd
30° = 1355cd

Zważywszy, że wg przepisów ma to być 400-1200cd (co w ogóle jest durne samo w sobie), to masz przedział od ~31.88° do ~55.56°. Przy czym to nie jest kąt liniowy.

Wyobraź sobie stożek światła (+/- taki jak z latarki), który ma kąt rozwarcia około 30° i taki w okolicach 60°. Niestety wiązka jest tak skonstruowana, że świeci ch** wie gdzie, ale na pewno nie w kierunku gdzie auto "patrzy", tylko przed siebie, co w praktyce powoduje to, co widać.

Ponadto producent musiał się cechować sporym poczuciem humoru, że zsumował jasności diod, dodał to do kupy, z przymrużeniem oka uznając, że świecą w jednym kierunku. Jak dla mnie te światła nigdy nie powinny otrzymać żadnej homologacji. Nie bez powodu światła dzienne od Philipsa kosztują ładnych kilka setek (jakiś czas temu były >1000zł, montaż w serwisach partnerskich Philipsa był wliczony w koszt) - jakość (połączona z trwałością) musi kosztować.

Tak na marginesie - 290lm to mniej więcej tyle, ile mogłaby dać zwykła żarówka mająca niecałe 30W mocy. Bliżej 25W, żeby być konkretnym. Masz tam 14 LED-ów, jeśli dobrze widzę, więc wychodzi 20lm na sztukę. Pobór mocy podobno 5 i 3/4W, czyli wszystko się zgadza. Porządne zestawy mają więcej na jedną(!) lampę. Czyli tak z 12-15W do kupy. A znajdziesz i mocniejsze.

A papier Holenderski wygląda mi mniej więcej na "dopuszczenie do ruchu" w takim sensie, że te LED-y nie świecą gdzieś po oczach albo w kosmos. Do tego fakt, że w przepisach mowa jest o kandelach i nie ma słowa o zakresie kątów... Prawie każda lampa, do której nie wleje się woda przejdzie taką "homologację", nawet jak wsadzisz tam LED-y za 2zł z Allegro.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Kwi 2015, 19:43   

Cytat:
A papier Holenderski wygląda mi mniej więcej na "dopuszczenie do ruchu" w takim sensie, że te LED-y nie świecą gdzieś po oczach albo w kosmos.

Właśnie ciekaw jestem czy mi Holendrzy odpowiedzą. Wysłałem im zapytanie z prośbą o potwierdzenie autentyczności homologacji.
 
 
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Lip 2015, 21:56   [MK6] Oświetlenie LED jako światła dzienne

Mały update do postu o światłach dziennych.
Trochę to trwało, pokorespondowałem sobie z holenderskim urzędem wydającym homologacje, a także z importerem - w obu przypadkach bardzo miło.
Skończyło się na wymianie świateł na inny model. Dziś je właśnie zamontowałem.

O ile o poprzednich światłach mogłem powiedzieć, że świeciły słabo ale pasowały do zderzaka naprawdę dobrze, o tyle o nowych mogę powiedzieć, że pasują jeszcze lepiej a świecą... no bez porównania.
Śmiało mogę powiedzieć, że polecam ten model do przedliftowych MK6. Krzywizna świateł pasuje idealnie do narożnika zderzaka. W zasadzie jedynie fabrycznie osadzone światła mogłyby pasować lepiej.
W załączeniu zdjęcia.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 25 Lip 2015, 00:33   [MK6] Oświetlenie LED jako światła dzienne

No i to to widać, że świeci! :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
szagrad 

Model: Ford Fiesta Mk7`08
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Łukasz
Wiek: 41
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 62
Skąd: Polkowice
Wysłany: 25 Lip 2015, 15:34   [MK6] Oświetlenie LED jako światła dzienne

Jakie światełka podaj firmę i model
 
 
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Lip 2015, 23:58   [MK6] Oświetlenie LED jako światła dzienne

szagrad nie wiem czy regulamin forum dopuszcza taką reklamę, więc pisz na PW.

Ponieważ domykając sprawę będę jeszcze korespondował z dystrybutorem świateł, zaproponuję, że może zrobiliby akcję promocyjną dla forumowiczów fiestaklubpolska.pl

Światła maja ok 30 cm długości idealnie tyle co szczelina w zderzaku i 19 mm grubości, więc zostaje niewielka szpara do wypełnienia. Poprzednie światła były pod tym względem idealnie dopasowane (24 mm). Żeby ją zlikwidować ja użyłem uszczelki do okien. Można oczywiście zostawić bez żadnego "uszczelniania".

Puff tak jak napisałem wyżej, po prostu nie ma porównania. Szczerze mówiąc to nie bardzo mi się chciało robić tę wymianę, bo bałem się, że te nowe światła też nie bardzo dadzą radę a na dodatek po demontażu zostaną ślady. Na szczęście nowe światła są naprawdę OK. To co mnie zdopingowało do wymiany to przede wszystkim miganie od kierowców jadących z naprzeciwka i przypominających mi o włączeniu świateł. O niemiłej rozmowie z policją nie wspominam, bo mi szkoda nerwów.

Problem tych starych świateł leży w tym, że nie tylko słabo świecą, ale swoim kształtem i układem odbłyśników sugerują montaż na rogu pojazdu. Tymczasem przy takim zamontowaniu światła świecą na boki. Moim zdaniem to jest wada konstrukcyjna.

Sorki za długi post, ale cholernie się cieszę z pozytywnego załatwienia sprawy.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 26 Lip 2015, 00:34   [MK6] Oświetlenie LED jako światła dzienne

Możesz śmiało podać producenta, inni mogą z tego skorzystać w przyszłości.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.