Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Od czego jest to gniazdo/wtyczka
Autor Wiadomość
Speszaq 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 14
Skąd: Dąbrowa Górn.
Wysłany: 1 Wrz 2013, 11:34   [MK3] Od czego jest to gniazdo/wtyczka

Witam
Odbudowuję i "wzbogacam" Fiestę MK3,5. Obecnie rozgryzam kabelki. W konsoli środkowej za radiem jest taka wtyczka z dwoma kablami prądowymi (bez stacyjki) masą, podświetleniem (chyba bo szaro-żółty to przeważnie podświetlenie wskaźników) i kablem niebieskim - nie wiem od czego. Cała wtyczka z tym zestawem kolorów nie występuje na żadnym ze schematów na forum, ale znalazłem już temat z jej udziałem - niestety bez wyjaśnienia do czego ona służy. Chodzi mi o tą wtyczkę.

Druga sprawa - mam wersję gołą w kwestii elektryki, chcę podłączyć el. sterowane szyby, centralny zamek i klapę - znalazłem w skrzynce bezpieczników przewody za to odpowiedzialne czyli mam wyjście do podłączenia urządzeń, ale gdzie szukać drugiego końca tych przewodów - czerwono-żółty i czarno-żółty zaznaczone strzałkami - teoretycznie od szyb szukałem w konsoli środkowej, bo tam powinien być przełącznik, ale od centralnego zamka nie mam pojęcia gdzie może iść, bo zasilanie idzie od razu do zamków. Czy gniazda końcowe tych przewodów są gdzieś w środkowej konsoli, pod kierownicą czy jeszcze gdzieś indziej?

Przy okazji przeglądania skrzynki bezpieczników znalazłem bezpiecznik, który jest połączony z przekaźnikiem, ale nie pasuje do żadnego schematu (miejsce bezpiecznika i kolory kabli - od czego on może być?

I na koniec pytanie o przewody pod maską - nie zrobiłem niestety fotek bo było już ciemno - przy lewym reflektorze mam dwa osobne przewody z wtykami podwójnymi z kablami brązowym (masa) i niebiesko-zielonym - pierwszy pomysł to podłączenie do świateł dalekosiężnych, ale kolory nie zgadzają się ze schematami. Jest tam też jeden przewód podwójny z kablami brązowym (masa) i brązowy z paskiem o trudno rozpoznawalnym kolorze (ciemno i brudno) - ten przewód/wiązka jest w pobliżu chłodnicy, przyczepiony nisko do pasa przedniego - jego przeznaczenia w ogóle nie mogę skojarzyć. Instalacji do przeciwmgielnych nie mam wcale - nie ma nawet gniazda bezpiecznikowego, więc to odpada.
Proszę o podpowiedzi do czego to może być - będę zakładał zderzak z lampami od XR-ki, więc może ta instalacja mi się przyda.
Pozdrawiam
K.
 
 
Speszaq 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 14
Skąd: Dąbrowa Górn.
Wysłany: 5 Wrz 2013, 19:38   

Nikt nie odpisuje to odpowiem sam na jedno pytanie. Wiązka z zasilaniem do elektryki (szyby, klapa, zamek) czyli szukane przeze mnie kabelki są we wtyku sześciopinowym (takim samym jak ten na pierwszym zdjęciu) i jest on schowany za wiązką i za rurą w środku konsoli za radiem. Nie było jej widać ani z przodu, ani z boku, dopiero po rozmontowaniu wszystkiego co się dało z konsoli udało się ją namacać, a jak już wiedziałem, że tam jest to nie było przebacz i została wytargana na zewnątrz.

A jeśli chodzi o ten bezpiecznik podpięty pod przekaźnik zapłonu to wygląda to na zabezpieczenie przed otwarciem klapy po włączeniu silnika.
Nadal nie wiem od czego jest ta druga wtyczka (pierwsza w temacie) i wiązki pod maską - ale jak dojdę do tego to napiszę - jak nikt nie wie to może się komuś przyda taka informacja.
Pozdrawiam
Krzysiek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Kto jest z Wrocławia ? Dolnegośląska ?
Ilu nas jest ? Wpisz się !
Piter Grupa Wrocław - Frakcja Dolnośląska 75 9 Sty 2016, 10:57
roch57
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 09:46
ttomek71
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 21:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 13:13
szagrad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.