Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: Freeman
21 Cze 2014, 20:19
[MK6] Klamka zewnetrzna
Autor Wiadomość
kyzy 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 3
Skąd: KRK
Wysłany: 25 Mar 2013, 12:59   [MK6] Klamka zewnetrzna

Witam serdecznie,
mam problem cos sie chyba popsuło w kalmce zew. bo lata bez zadnego oporu i co za tym idzie nie da rady otworzyć drzwi. I mam pytanie czy ktos z Was miał moze taki problem, bo tak naprawde sam nie wiem jak sie za to zabrac.

dzieki
pozdrawiam
Łukasz
Ostatnio zmieniony przez Parzych 25 Mar 2013, 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Mar 2013, 14:55   

Bez rozebrania nawet nie masz co się nas pytać :)
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
kyzy 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 3
Skąd: KRK
Wysłany: 12 Kwi 2013, 15:10   

tak tylko nie wiem jak otworzyc drzwi, bo wew klamka tez nie otworzy drzwi :sad:
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 12 Kwi 2013, 15:42   

kyzy napisał/a:
tak tylko nie wiem jak otworzyc drzwi, bo wew klamka tez nie otworzy drzwi :sad:
Nie chce otworzyć, czy zakładasz że nie otworzy, bo trochę niejasno napisałeś...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
kyzy 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 3
Skąd: KRK
Wysłany: 12 Kwi 2013, 16:06   

zewnetrzna klamka lata luzno bez zadnego oporu a i wewnetrzną klamka nie da sie otworzyc dzwi tak ze cieżko bedzie rozebrac tapicerkę
 
 
zizu 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Waldek
Wiek: 38
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 61
Skąd: Paczyna
Wysłany: 13 Kwi 2013, 11:12   

Mam ten sam problem z tylnymi prawymi drzwiami. Z zewnątrz klamka luźna, a od środka zamek nie reaguje. Rozebrałem tapicerkę, zdemontowałem szybę i nie potrafię zdemontować zamka od środka samochodu. Odkręciłem 3 małe śrubki z osłony zamka, nie widzę ich więcej, a nie da się rozebrać zamka. Z rozebraniem od środka auta chyba nie będzie tak prosto, bo nie można się dostać do śruby, która jest za zatrzasniętymi drzwiami.
Jak tobie się udało to daj znać jak to zrobiłeś.

Udało mi się naprawić zamek.\
Fotorelacji nie zrobiłem, ale mogę ci trochę pomóc.
Żeby dostać się do zamka musisz:
1 Zdemontować korbę opuszczania szyby (jeśli masz korbę), trzyma ją zawleczka, która dosyć łatwo da się rozszerzyć.
2 Odkręcić śrubę ukrytą pod zaślepką w klamce wewnętrznej.
3 Odkręcić śrubę ukrytą w "uchwycie" do zamykania drzwi.
4 Nie jestem pewien, ale jest chyba jeszcze śruba na wysokości zamka.
5 Zdemontować tapicerkę, mocno ciągnąc do góry i powinny wyskoczyć z zatrzasków.
6 Wyciągnąć linkę z klamki.
7 Zdemontować 2 okrągłe zaślepki
8 Uwolnić szybę, w miejscu w którym zdemontujesz górną okrągłą zaślepkę, po opuszczeniu szyby na odpowiednią wysokość ujrzysz biały plastikowy uchwyt szyby. Wciskasz śrubokrętem blokadę i jednocześnie łapiesz szybę i dźwigasz ją do góry. Za pierwszym razem trochę się z tym męczyłem, bo starałem się być zbyt delikatny.
9 Odkręcasz wszystkie śruby trzymające plastikową osłonę drzwi.
10 Wyciągasz osłonę, przy zamkniętych nie jest to takie proste, ale da się zrobić. Będzie cię wstrzymywał element mocowania szyby, musisz ciągnąc w dól i pociągnąć trochę dołem do siebie.
11 Teraz masz dostęp do zamka schowanego pod plastikową osłoną. Mi się nie udało, ale wydaje mi się, że drobne ręce dadzą radę dostać się do dźwigni ryglowania drzwi. Jest ona od strony klamki, jak wyczujesz palcami to musisz pociągnąć albo nacisnąć, nie wiem w którą stronę to działało.
12 Jeśli nie udało Ci się jeszcze otworzyć drzwi musisz "zdewastować" klamkę zewnętrzną (u mnie zadziałała ta metoda). Klamka zewnętrza składa się z 3 części, jedna ukryta jest od środka auta, druga to element za który ciągniesz otwierając drzwi, trzeci to plastik który się "nie rusza". Musisz go wyrwać, czyli złamać, jest on przykręcony śrubą ukrytą za zamkniętymi drzwiami. Jedna część plastiku zapewne zostanie w drzwiach, musisz ją wyciągnąć, żeby było później możliwe zdemontowanie całego zamka. W moim przypadku plastik dało się go bez problemu skleić najpierw kropelką, a później dołożyłem jeszcze poxipolu.
13 Po wyłamaniu plastiku widzisz mechanizm zamka, wystarczy trochę do ruszyć i drzwi powinny się otworzyć
14 Zdemontuj zamek odkręcając 3 śruby trzymające zapadkę, wciskając zatrzaski przy elemencie który przed chwilą wyrwałeś, odkręć śrubę ukrytą za ruchomym elementem klamki zewnętrznej.
15 Nasmaruj wszystkie widoczne ruchome elementy białym smarem, przetestuj czy zaczęły sprawniej działać. Jest jeszcze możliwość regulacji całego mechanizmu... poprzez zmianę pozycji "jednego elementu", ale nie wiem jak ci to wytłumaczyć;), na zdemontowanym zamku łatwo da sie zobaczyć co można przesunąć przez odkręcenie jednej śruby.
16 Miłego składania

W moim przypadku ten system zadziałał, okazało się, że zamek nie był uszkodzony tylko sam nie wiem czemu się przyblokował, po użyciu białego smaru w spray-u działa bez zarzutu.

pozdrawiam
 
 
 
tapiseba84 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Sebastian/Justyna
Wiek: 40
Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Lip 2015, 23:04   [MK6] Klamka zewnetrzna

Witam mam taki problem otóż dzisiaj zmieniłem klamki na srebne wszystko zrobiłem jak należy ale nie zamyka mnie w srodku samochodu chodzi mi oto ze jak wcisnąłem klamkę lewa od kierowcy to mnie zamykało a od srodko a teraz wg nic coś się mogło stać ? Pozdrawiam

Matko jedyna, jak to jest napisane? Popraw ten post tak, żeby dało się go przeczytać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.