Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Zakup nawigacji
Autor Wiadomość
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 30 Maj 2013, 12:24   

Też mam larka 43.3 kupiony za grosze i nie narzekam, wiadomo że nie jest to najnowsza konstrukcja ale do takiego korzystania od święta jest ok, dotyk może mniej precyzyjny ale też w czasie jazdy nikt sie nawi nie bawi, ustala sie trase i heja.
Jesli chodzi o automapke to mam najnowszą, żadnych wad nie stwierdzam, wystarczy tylko odpowiednio skonfigurować (pamięć, POI, instalka na karcie) i wszystko płynnie działa.
_________________

 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Maj 2013, 18:12   

Należy rozróżnić hardware od software,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Maj 2013, 21:35   

TSRules napisał/a:
Jesli chodzi o automapke to mam najnowszą, żadnych wad nie stwierdzam, wystarczy tylko odpowiednio skonfigurować (pamięć, POI, instalka na karcie) i wszystko płynnie działa.

Moja skonfigurowana prawidłowo, ale jest bardzo czuła na wyłączenie urządzenia przed wyjściem z automapy - wtedy się wykłada i najczęściej kończy się to reinstalką, ewentualnie po długim boksowaniu z ustawieniami wraca do życia. Poprzednie wersje nie były na taki sposób wyłączania wrażliwe - w trakcie nawigowania urządzenie na off i po ponownym włączeniu normalnie wstawało i działało... Możliwe, że wynika to z tego, że nie jest na panelu i urządzenie z założenia obsługuje dwie niezależne mapy.
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Maj 2013, 22:13   

Automapa w trakcie prace wiele plików ma otwartych w pamięci urządzenia (RAM), tzn nie zapisuje danych na kartę czy gdzie tam siedzi,,, robi to dopiero przy zamykaniu programu,,, olanie wyraźnego komunikatu "Nie wyłączaj urządzenia" i zaistniałe w związku z tym problemy nie należy traktować jako wady programu :P

Zauważyłem ze do AM 400Mhz na CPU to już mało,,, a ostatnio były 200Mhz w marketach po 89 złotych, wiele osób kupiło i teraz psioczy że nic na tym działać nie chce,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Maj 2013, 22:27   

JoeMix, nie do końca uważam to za wadę programu, po prostu wcześniejsze wersje jakoś miały gdzieś, że wyłączam urządzenie bez zakończenia pracy automapy, ba, pozwalały na wyłączenie jej na trasie w trakcie nawigowania i po ponownym włączeniu podejmowały prowadzenie do wcześniej zaprogramowanego celu. Najnowsza wymaga "delikatniejszego" traktowania i tyle :) A procesor mam 400Mhz
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Maj 2013, 22:32   

Nie wiem, ja u siebie jak wyłączę urządzenie bez zamykania AM to po porostu jakby tego włączenia nie było, nie zapisuje się trasa, historia, nie uaktualnia się przebieg w komputerze,,, itp. jeśli wcześniej AM była zamknięta z trasą to po włączeniu, skasowaniu tej trasy, wyznaczeniu innej, i wyłączeniu bez zamykania Am, przy kolejnym odpaleniu będzie stara trasa,,, jeśli np. dodam POI i wyłączę urządzenie to to dodane POI nie zostanie zapamiętane,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 31 Maj 2013, 00:37   

No i dokładnie tak u mnie działały wszystkie starsze wersje. A ta ostatnia jakosik nie bardzo chce "współpracować" ;)
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
sla32 

Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 86
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31 Maj 2013, 12:54   

Od kilku lat jeżdżę z larkiem voyage 35.5c



Ogólnie jestem zadowolony.
Wielkość ekranu jest wbrew pozorom wystarczająca a nawet powiedziałbym że do tej wielkości samochodu idealna.
Uważam też że dobrym rozwiązaniem jest przykręcenie uchwytu na stałe do kokpitu :ok:
http://www.fiestaklubpols...ghlight=#668720
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 31 Maj 2013, 13:06   

Ja zamykam przytrzymując przycisk wyłączenia, potem klikam wyłącz i tyle, nic sie nie działo po tym, te dwie, trzy sekundy mnie nie zbawią ...
Co do procka to tez nie stwierdzam problemu, wystarczy tylko nie szaleć z punktami i jeśli muli to wyłączyć 3D (ostateczność), no i zakupiłem szybszą kartę pamięci co też troszkę pomaga, to tak jak z komputerem, zaśmiecisz system to wolno działa ;)
_________________

 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 31 Maj 2013, 13:48   

sla32 - mój pomysł na montaż nawigacji (mówiłam, że nietypowy, po lewej :P )



Z jednej strony wymuszony tym, że w miejscu, gdzie większość wozi navi u mnie jest monitorek od zestawu głośnomówiącego i iPoda (widać na fotce). Druga sprawa, że jakoś wygodniej mi mieć go po lewej stronie pod ręką, mam go tam od początku i się przyzwyczaiłam, poręcznie i zawsze w zasięgu. A trzecia to właśnie widoczność uchwytu z zewnątrz i od środka :) Współpasażer jeżdżący ze mną najczęściej kilka razy w tygodniu po mniej więcej pól roku zauważył w ogóle, że nawigacja tam jest :D A ja jej w zasadzie nigdy nie wypinam (no, chyba, ze auto stoi gdzieś pod marketem, czy ma dłuższy postój z dala ode mnie, to chowam do schowka i zostaje sam uchwyt). Co do kwestii zasilania - kabel poprowadzony dołem pod kierownicą razem z wiązką i połączony na stałe z zasilaniem do świateł - w efekcie nawigacja dostaje ładowanie zawsze z chwilą zapalenia świateł, chyba, ze wypnę z niej wtyczkę, a kabel nie pałęta mi się po kabinie.

TSRules - nie chodzi o czas, tylko jakoś tak się przyzwyczaiłam, że mogę nawigację spokojnie wyłączyć nie zamykając trasy i po włączeniu wstanie i będzie nawigować dalej, ale jak mówię - kwestia przyzwyczajenia, już się przestawiłam na klikanie KONIEC ;)
Co do obciążenia POI, używam tylko wszelakiej maści radarów, punktów pomiarowych itp. oraz stacji Orlen i Bliska - reszta okazjonalnie, jeżeli akurat potrzebuję, ale to rzadko. Swoich POI też nie dodaję, bo mi zbędne, więc przeciążona nie jest.
Podejrzewam też, że sam system w nawigacji ma wpływ na jej płynność, moja nie jest oparta o panel Windows, więc ma mniej też do wczytania - ekran startowy wyboru map i samą mapę po wybraniu jednej z dwóch dostępnych.
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
pawel_mk3 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4i/75KM
Wiek: 32
Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 341
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 31 Maj 2013, 15:07   

Ja używam smartfona z automapą android to fajna rzecz a telefon i tak i tak mam w uchwycie i jak dla mnie 3,5" wystarcza
_________________


Auto-Elektryka Zielona Góra


 
 
sla32 

Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 86
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 1 Cze 2013, 22:49   

Magda M. napisał/a:
sla32 - mój pomysł na montaż nawigacji (mówiłam, że nietypowy, po lewej :P )

Całkiem fajnie. :piwkowanie:
Ale ja w miejscu, gdzie masz nawigacje mam wyświetlacz od czujników cofania, a uchwyt do telefonu mam też po lewej stronie ale poniżej kratki nawiewu. Jak zrobię to wstawię fotkę jak to wygląda w moim przypadku.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 1 Cze 2013, 22:55   

Ja nawigacje wieszam z kolei wysoko, w miejscu lusterka wstecznego, a jak auto takowe posiada to na jego wysokości po prawej stronie - kto co lubi :-P
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 1 Cze 2013, 23:55   

w moim odczuciu nawigacja po lewej się nie sprawdzała z tego względu, że gdy patrzyłem na nawigacje to kątem oka widziałem mniej drogi, niż gdy była po środku.
 
 
elmek13 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.5 V6 170KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 45
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 1995
Skąd: z Elemelkowa
Wysłany: 2 Cze 2013, 00:49   

vegetagt, dla mnie najlepszym miejscem na navi z uchwytem jest zaraz pod lusterkiem(uchwyt krótki). No chyba, że prowadzę Audi to na desce jest MIO P 550 ( bez uchwytu). Mieści się idealnie w obudowę deski A6. :V:
_________________
Burbo Team
Profil Facebook
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 2 Cze 2013, 07:33   

vegetagt napisał/a:
gdy patrzyłem na nawigacje to kątem oka widziałem mniej drogi
Podczas jazdy na nawigacje się nie patrzy :-P nawigacji się słucha,,, dlatego Google maps jest prawie idealne,,, gdyby można było na nią tylko nanieść POI,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2 Cze 2013, 11:43   

JoeMix nie do końca się słucha, momentami jednak trzeba spojrzeć, bo komunikaty nie zawsze są jednoznaczne, chociaż faktem jest, że Automapa ma to jeszcze w miarę logicznie, w odróżnieniu na przykład od MioMap, gdzie kiedy mówi "jedź prosto" to może to oznaczać równie dobrze prosto przed siebie, jak i prosto po łuku w lewo zgodnie z pierwszeństwem, a na przykład "skręć w prawo" czasami oznacza po prostu jedź po łuku drogi w prawo... A to, który zjazd z ronda nawigacja ma na myśli i jak je sobie policzyła to też loteria. Poza tym limity prędkości, POI, to, czy masz przed sobą radar, punkt pomiaru czy radiowóz z radarem jadący drogą... Tyle, że ja po prostu patrzę na drogę i kątem oka w navi, a nie na odwrót i dlatego u mnie akurat to miejsce się sprawdza. Co kto lubi.
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2 Cze 2013, 13:08   

Magda M. napisał/a:
odróżnieniu na przykład od MioMap, gdzie kiedy mówi "jedź prosto" to może to oznaczać równie dobrze prosto przed siebie, jak i prosto po łuku w lewo zgodnie z pierwszeństwem, a na przykład "skręć w prawo" czasami oznacza po prostu jedź po łuku drogi w prawo...


Ostatnio na automapie tak miałem. Lekko w lewo = na skrzyżowaniu prosto i za skrzyżowaniem po łuku w lewo :D
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2 Cze 2013, 13:20   

Zgadza się - w Automapie trzeba odróżnić "lekko w lewo" od "skręć w lewo" :D Poza tym pozostaje jeszcze kwestia ustawień (a jest ich tam sporo, w tym czułości mapy). A dla MioMap nie ma różnicy - "skręć w lewo" równie dobrze mogło znaczyć skręć na skrzyżowaniu, jak i jedź po łuku - przerabiałam, no chyba, że na najnowszej poprawili, nie wiem, nie aktualizowałam od 2 lat już ;)
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 2 Cze 2013, 15:05   

Dlatego Google rządzi w tym temacie,,, "na skrzyżowaniu skręć w lewo w ulicę adama mickiweicza", "na rondzie jedź prosto pozostając na drodze 673", "punkt docelowy będzie za skrzyżowaniem po lewej stronie" itp

Druga sprawa ze po wytyczeniu trasy wypadało by ją przeanalizować,,, bo to co wybierze navi nie zawsze jest dobra trasą,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Mapy do nawigacji
fiestka04 Elektryka ogólna 2 18 Paź 2019, 18:56
fiestka04
Brak nowych postów Prędkość na budziku, a nawigacji
gruby907 Elektryka ogólna 8 7 Sie 2017, 16:42
Puff
Brak nowych postów Zakup wzmaka :)
Gość Car Audio i CB 18 17 Mar 2008, 13:57
Tofikos
Brak nowych postów Zakup Fiesty
bartek87 Przed zakupem 6 27 Lis 2017, 10:17
Qlimaxss
Brak nowych postów [MK8] zakup
tantal Przed zakupem 3 23 Wrz 2018, 18:53
nowy1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.