Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:18
Kontrolka akumulatora,obroty,elektryka
Autor Wiadomość
SUB 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 40
Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 11
Skąd: ok Katowic
Wysłany: 29 Kwi 2005, 21:21   Kontrolka akumulatora,obroty,elektryka

Witam wszystkich , mam problem z elektryką , moja fiesta to XR2i 91' 1.6 110km , mam następujące objawy: odpalam samochód ( obroty ok 950) i świeci się kontrolka akumulatora(słabo się świeci,w dzień prawie tego nie widać), jeśli włącze światła obrotomierz wskakuje na ok 3 tyś obrotów , ale tylko wskazówka (silnik chodzi normalnie 950 obrotów) a kontrolka akumulatora wraz z włączeniem tych świateł świeci o wiele bardziej, i tak dalej ,im więcej rzeczy włącze w aucie(dmuchawa,kierunkowskazy,przeciwmgielne,długie) tym bardziej intensywnie świeci ta kontrolka akumulatora, najlepsze jaja są jak włącze któryś kierunkowskaz to obroty ( sama wskazówka obrotomierza) skaczą wraz z rytmem kierunkowskazu :) , strasznie Mnie to wkurza :/, jeśli ktoś może mi pomóc to byłbym bardzo dźwięczny :D .
Przy okazji ,czy 12 L (benzyna) w mieście to normalne spalanie xr-ki (spokojna jazda , 5-cio kilometrowe odcinki). POZDRAWIAM I CZEKAM NA ZBAWIENIE :)
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 30 Kwi 2005, 01:45   

hm
wyjmij sobi licznik i poruszaj przewodami i kostka . Musi gdzieś być zły styk i masa zamiast iść przez brązowy przewód przechodzi przez obrotomierz . i kontrolke od akumulatora . Wyczaj gdzie na liczniku jest masa i przwodem podłacz ja bezpośrednio do jakiejś nie lakierowanej częśći auta np pedał gazu itp . Jeśli sytuacja sie uspokoi to masz usterke :)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Kwi 2005, 07:55   

Tak, a pomijając fakt tego RPM, to taki objaw z kontrolką świadczy o koncówce szczotek w alternatorze lub koncówce regulatora napięcia w ososteczności o koncówce alternatora, wieć może też sprawć szczoteczki, bo jak napięcie skacze to RPM tez moze wariować...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
TroyaN
[Usunięty]

Wysłany: 30 Kwi 2005, 12:37   

a ja bym se najpierw przewód do alternatora sprawdził ::))))))) miałem ostatnio tak, że kontrolka paliła mi się słabo jak jechałem a jak odpalałem światła to paliła się mocniej i czasem światła lekko przygasały, w końcu tak się to nasiliło że ledwo można było jeżdzic(światła) więc postanowiłem coś z tym zrobić. na początku pomyślałem że to szczotki juz do wymiany ale podniosłem maske i okazało się że przewód do alternatora miał strasznie skorodowaną końcówkę i zaczeła już się rozpadać. jak wziołem do ręki to odpadła całkowicie. założyłem nową końcówke i bryka aż miło :) )
 
 
lukjar6
[Usunięty]

Wysłany: 30 Kwi 2005, 20:22   

Witam!!!
Ja się zgodze z JoeMix, mocno zuzyte szczotki powodują słabe ładowanie akku a co za tym idzie nie przygasanie kontrolki ładowania a im wieksze obciążenie wtedy lampak sie może całokicie zaplić, a obroty to tak jak w radiu że gdy się szczotki kończą wprowadzaja zakłócenia i tak najprawdopodobniej jest u Ciebie z obrotkiem..

pozdrawiam..

[ Dodano: Sob Kwi 30, 2005 8:24 pm ]


p.s. możesz jeszce kondensator przeciwzakłóceniowy przy altku wymienić tak dla pewności..

pozdrawiam..
 
 
soltys 


Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 43
Dołączył: 22 Wrz 2004
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 1 Maj 2005, 00:43   

ja mialem podobne objawy wpierw wzyscy mowili ze poszla dioda w alternatorze sie okazalo ze przewod zasilajacy sei zerwal i raz stykal a raz nie tylo co dziwne ladowanie niby bylo tylko ze ladowanie mierzyli przy aku a dla mnie jak mierzy sie pzry aku to czy samochod jest wlaczony czy wylaczony to prod bedzie ale coz to sa uroki bydgoskich mechanikow:):):
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 1 Maj 2005, 10:03   

soltys napisał/a:
dla mnie jak mierzy sie pzry aku to czy samochod jest wlaczony czy wylaczony to prod bedzie ale coz to sa uroki bydgoskich mechanikow:):):

Uhum, tylko że jak będzie ylączony to prąd bedzie znikomy i bedzie wyłąził z akumulatora, a napięcie 11,5-13V a jak bedzie pracował to prąd powinien być wpychany do akusa, prz napieciu 13,5-14,4V
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
soltys 


Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 43
Dołączył: 22 Wrz 2004
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 1 Maj 2005, 12:55   

no tez tak myslalem ale ak u mnie mierzyli to bylo ok 14V no i p[ojezdzilem ok pol dnia i ako podlo dopiero jak podlaczyem przewod zasilajacy ten ktory sie naderwal to bylo wszystko ok i do tej pory jest wiec nie wiem albo oni cos zle mierzyli albo sie nie znali za bardzo ale to nie nowosc
 
 
 
SUB 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 40
Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 11
Skąd: ok Katowic
Wysłany: 2 Maj 2005, 18:05   

Witam , dziękuje wam bardzo za pomoc , po weekendzie jade do elektryka , sprawdze kabel od altern. i wymienie te szczotki , mam nadzieje ze to bedzie to , odezwe sie po operacji :) POZDRO
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ELEKTRYKA FAQ - lista zebranych instrukcji i fotorelacji
ZAJRZYJ TUTAJ ZANIM ZAPYTASZ
bidżej Porady eksploatacyjne 0 20 Mar 2010, 20:43
bidżej
Brak nowych postów Przyklejony: ELEKTRYKA FAQ - lista zebranych instrukcji i fotorelacji
-- ZAJRZYJ TUTAJ ZANIM ZAPYTASZ --
trzeci Porady eksploatacyjne 0 13 Lis 2011, 12:59
trzeci
Brak nowych postów [MK3] Kontrolka akumulatora, spadają obroty, gaśnie
gesi Elektryka 5 1 Gru 2010, 20:15
Gość
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Kontrolka cisnienia oleju ! (chyba elektryka)
harek Elektryka 5 18 Lut 2006, 08:31
Gość
Brak nowych postów Kontrolka akumulatora
kuuk Elektryka ogólna 4 31 Sie 2015, 09:43
diodalodz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.