Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
24 Mar 2014, 20:22
[MK7] Tryb Eco - Jazdy z zimnym silnikiem w %
Autor Wiadomość
Twardygreg 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Gliwice
Wysłany: 26 Paź 2012, 00:32   [MK7] Tryb Eco - Jazdy z zimnym silnikiem w %

Witam

Jestem nowym użytkownikiem zarówno Forda Fiesty mk7 jak i tegoż forum

Chciałem zasięgnąć informacji czy ktokolwiek z was spotkał się z pozycją w menu swojego auta "Jazda z zimnym silnikiem" Znajdował się on w menu Eco, na tą chwilę nie pamiętam gdzie dokładnie się znajdował, ale zaraz przed informacją o moich zdolnościach w prowadzeniu auta tzn. 5/5 jeśli chodzi np. o prędkość. Zaraz przed tymi informacjami było wyświetlona pozycja wyrażająca w procentach czas jazdy z zimnym silnikiem. Po jakimś czasie u mnie ta pozycja znikęła i zamiast niej pojawiła się informacja "Dalsze informacje w instrukcji obsługi" Mimo przewertowania całej instrukcji obsługi pojazdu nie znalazłem nawet śladu takowej pozycji.

Stąd moje pytanie czy w waszych samochodach jest coś podobnego ? Czy w ogóle mieliście tą pozycje ? Czy jest ona nadal ?

Ps. Moje Auto to Ford Fiesta Mk7 z 2012 roku z marca. Wersja Gold x ( z wyświetlaczem 2 liniowym w konsoli centralnej ), ostatnio miałem dużo przygód ze sprzęgłem i odwiedzałem ASO ale zapomniałem zapytać


Pozdrawiam Grzegorz
_________________
Było Audi A4 1.8 125 KM + LPG
 
 
ks 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 03 Sty 2014
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Sty 2014, 22:13   

Miałem identycznie jak opisujesz. Do przebiegu około 300 km był % jazdy na zimnym silniku. Nagle zniknęło i pojawił się napis "dalsze informacje w instrukcji obsługi", a tam nic ciekawego nie ma.
_________________
pozdrawiam
Krzysztof
 
 
lukaszs 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 21 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Gdansk
Wysłany: 3 Sty 2014, 22:36   

In Europe, we offer the EcoMode system to help drivers maximize their fuel economy. EcoMode was first presented in the Ford Focus ECOnetic in Europe in 2009 and has since been made available in a wider range of vehicles. This system monitors the key parameters for optimal fuel consumption that drivers can affect by changing their driving behavior, including gear shifting, anticipation (i.e., driving as consistently and smoothly as possible) and motorway driving (i.e., driving with the most efficient speed on highways and country roads). In addition, the system considers the percentage of cold-engine short trips. Through this monitoring process, Ford EcoMode generates a driver profile with a scoring system for these driving parameters and offers information on how to improve fuel economy over time. This process can be translated into driver advice that can help make the best use of the vehicle’s technology. The system is now available in Europe on the new Fiesta, all-new B-MAX, Focus, C-MAX, new Kuga, Mondeo, S-MAX and Galaxy.

Reasumujac - komputer przez pierwsze 300km uczy sie twojego sposobu jazdy i pozniej proponuje jak oszczedzac paliwo
 
 
maciek127 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 93
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Sty 2014, 13:22   

można zresetować jakoś tą naukę komputera ?
_________________

Ford Fiesta mk7 Trend SVP + Goldx 1,4 96KM
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=65253
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 4 Sty 2014, 18:00   

Dajcie spokój przecież to jest tylko bajer, który nie ma wpływu na auto.
To nie jest tak, że on zbiera sobie jakieś dane i potem odpowiednio dostosowuje pracę silnika. On tylko proponuje kierowcy co i jak robić żeby silnik zużył mniej paliwa.


Pozdrawiam
FFDriver
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
maciek127 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 93
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Sty 2014, 18:16   

Sam nie wiem, jak kupiłem to przez pierwsze miesiące jeździłem prawie tylko w mieście, było ciągłe dogrzewanie silnika. i Teraz jak jest nieraz z +13 stopni odpalam silnik i widać że samochód dość agresywnie się dogrzewa wam też obroty podchodzą do 1500? Zresztą kiedyś na trasie spróbowałem zejść do jak najniższego spalania to 5,5 l na 100km to było maksimum oszczędności, teraz już mam tak że nie ważne ile zapierniczam to i tak wychodzi 6-6,5l na 100km w trasie.
tak z ciekawości osoby które mają mamlaną klimatyzację czy jak odpalacie silnik a macie ustawiony nawiew na przednią szybę włącza wam się klimatyzacja?

I teraz zastanawiam się czy nie dało by się zresetować tego nauczenia się ;)
_________________

Ford Fiesta mk7 Trend SVP + Goldx 1,4 96KM
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=65253
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 4 Sty 2014, 21:02   

No to pojechałem się przejechać żeby zobaczyć co i jak na gorąco.
Mam przejechane lekko ponad 2kkm. Wszystkie koniczynki są w pełni zielone, a średnie spalanie mam i tak ponad 7 litrów :)
No i cały czas mam informacje o dystansie na zimnym silniku.
Co ciekawe jest napisane, że 93% na zimnym :)
Normalnie jeździ moją żona i to jest tylko kawałek przez miasto do pracy. Na bank auto nie nagrzewa się w tak krótkim czasie.
Może ta informacja znika w momencie kiedy ta % wartość zejdzie poniżej jakiegoś zadanego progu ?
Tak czy owak nie wierze, że od tego cokolwiek zależy. Wydaje mi się, że to ma czysto informacyjną funkcję. Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę :) ?

Pozdrawiam
FFDriver
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
ks 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 03 Sty 2014
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Sty 2014, 21:08   

FFDriver napisał/a:

Może ta informacja znika w momencie kiedy ta % wartość zejdzie poniżej jakiegoś zadanego progu ?


Też tak myślę. Twoja żona jeździ na krókich odcinkach i nie dogrzewa silnika, to jej to "życzliwy system" przypomina.
Moja śmiga w jedną stronę 18 km i tak jak napisałem wcześniej około 300 km przebiegu przestało się to wyświetlać.
_________________
pozdrawiam
Krzysztof
 
 
LefQ 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 90
Skąd: Śląsk
Wysłany: 6 Sty 2014, 13:46   

Ja mam 58% jazdy na zimnym silniku i komplet listków. Dobijam właśnie do 2kkm i spalanie wyglądało następująco:
liczone z dystrybutora (z komputera)
2 tankowanie - 7.1 (6.7) l/100km
3 tankowanie - 6.6 (6.3) l/100km
4 tankowanie - 6.2 (6.0) l/100km

Za każdym razem leję tak samo (tak jak jest napisane w instrukcji - do drugiego odbicia) i jeżdżę w ten sam sposób mniej więcej tą samą trasą. Tankują ciągle Shell 95 FS na tej samej stacji.

Uważam, że komputer nie uczy się trasy czy też stylu jazdy i dostosowuje pracę silnika. Jedyna nauka, którą widzę, to zmniejszenie rozbieżności pomiędzy średnim spalaniem podawanym przez komputer, a tym wyliczonym po tankowaniu.

@maciek127 Samochód cały czas się "dogrzewa" tak samo. Przynajmniej ja nie widzę różnicy. Zawsze, jak włączysz nawiew na szybę lub odmrażanie (zależnie od wersji) to włączy się klimatyzacja aby osuszyć lub nagrzać powietrze.
Ostatnio zmieniony przez LefQ 6 Sty 2014, 19:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darian 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 34
Skąd: Piła
Wysłany: 6 Sty 2014, 16:36   

maciek127 napisał/a:
tak z ciekawości osoby które mają mamlaną klimatyzację czy jak odpalacie silnik a macie ustawiony nawiew na przednią szybę włącza wam się klimatyzacja?


pokrętło możesz ustawić wyżej i wtedy masz tylko nawiew na przednią szybę,jeżeli ustawisz całkiem na dół to automatycznie włączasz klimatyzację .
 
 
srs 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Gold
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Robert
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 43
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Lut 2014, 20:57   

klima załącza się zawsze w max położeniu na nawiew szyby wystarcz przesunąć o jedną pozycję wyżej i po problemie, a co do % jazdy na zimnym silniku to widoczny jest gdy pracuje silnik
_________________

 
 
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 44
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 10 Lut 2014, 21:59   

Jak byście o tabletach rozmawiali :rotfl:
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 11:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów tryb awaryjny na zimnym silniku
Jahu Mechanika silnika 3 6 Maj 2015, 06:06
Jahu
Brak nowych postów Problemy z zimnym silnikiem
Gość Mechanika 1 1 Kwi 2009, 14:16
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.