Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK4] GHIA BLACK by TERMIT
Autor Wiadomość
TERMIT 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Patryk
Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 1
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 22 Paź 2012, 19:00   [MK4] GHIA BLACK by TERMIT

1. NICK: TERMIT
2. IMIĘ: Patryk
3. MODEL: Ford Fiesta MK4
4. WERSJA: 5d GHIA
5. ROCZNIK: 1997
6. SILNIK: 1.25 16v 75km ZETEC-S (skrzynia automat CTX)
7. OPIS AUTA: W posiadaniu Fiesty jestem dopiero od dwóch miesięcy i właściwie jest to mój pierwszy własny samochód.Jednak już teraz mogę stwierdzić, że ten zakup był strzałem w dziesiątkę <8> Jestem bardzo zadowolony z tego, że jest tak dobre wyposażenie,świetnie się prowadzi,silniczek cichy,no i bardzo zadbany a to wszystko za niewielkie pieniądze (3500zł) <oki> Auto kupione od dobrych ludzi,serwisowane w ASO Mazda,wszystkie części a także płyny eksploatacyjne wymieniane na czas,wszystko oryginalne (np.wycieraczki BOSH).Ogólnie na wiosnę zostało wszystko zrobione (udokumentowane ok 2000zł na serwisie).Wymienione zostały miedzy innymi przednie lampy które były już matowe (jedna pęknięta).Także do przyszłego roku jest spokój z częściami i odpukać aby nic się nie zepsuło :hammer: Zaraz po zakupie auta na "alledrogo"
wyszukałem fordowskie felgi i nowe opony letnie.Od środka bardzo zadbany i ogólnie z wyposażenia wszystko działa jak należy.Z zewnątrz jak to w fordach przydałyby się poprawki lakiernicze.Nie jest źle ale w niektórych miejscach wychodzą bąble (wewnętrzna krawędź tylnej klapy,wysięgnik tylnej wycieraczki itp).Jako,że jest to wersja GHIA to tak dla przypomnienia podam tylko parę drobiazgów z wyposażenia:
- elektryczne lusterka
- elektryczne ustawianie fotela kierowcy
- ogrzewanie przedniej i tylnej szyby
- sprawna klimatyzacja
- światła przeciwmgłowe
- 2x airbag
- radio na cd
Jak zobaczyłem tą Fiestę na aukcji to się zakochałem i zdziwiłem, że ma tyle bajerów.Chociaż wiedziałem, że Ford robi świetne auta bo staruszki mieli niegdyś Sierrę GHIA (szkoda, że skończyła na złomie :sad: ) Jeśli chodzi o silnik i skrzynię.Jestem zadowolony ze spalania.Na trasie pali 5.5 L/100 a w mieście przy żwawej jeździe ok 9L/100.Skrzynia działa bez zarzutu chociaż trzeba pilnować obrotów ze względu na jej typ.Silnik zaskoczył mnie osiągami jak na tak małą pojemność.Przyśpieszenie jest wystarczające,a po mieście jedzie się bardzo żwawo.Kolejnym zaskoczeniem była dla mnie prędkość maksymalna na autostradzie - 170km/h przy około 5 tyś obrotów.To już jest całkowity max chociaż to i tak śmierć w oczach jadąc taką małą skorupką :ok: Myślę,że to by było na tyle :)




8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne:
- nowy znaczek "ford" na tylną klapę
- felgi i nowe opony
b. mechaniczne:
- filtr kabinowy
c. audio: wymienione głośniki
d. inne: raczej brak

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: poprawa blacharki, pranie tapicerki, jakieś dobre żarówki do lamp,nowa skóra na kierownicy,nowa konsola skrzyni biegów (w obecnej jest dziura w miejscu litery D),innych pomysłów na chwilę obecną brak.
b. mechaniczne: brak
c. audio: brak
d. inne: kto to wie ? ;/

10. FOTKI

http://imageshack.us/a/img155/2069/53619141.jpg
http://imageshack.us/a/img210/747/97108926.jpg
http://imageshack.us/a/img40/483/14395944.jpg
http://imageshack.us/a/img443/1668/27197006.jpg
http://imageshack.us/a/img33/7192/96673693.jpg

PS: Nie wiem dlaczego miniaturki nie działają.Może jakiś moderator pomoże ? notw
 
 
hubi_2006 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Hubert
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 1479
Skąd: Kruszwica
Wysłany: 22 Paź 2012, 19:40   

TERMIT napisał/a:
(skrzynia automat CTX)

No to masz o co dbać :) Na temat skrzyń automatycznych w fiestach było już trochę tematów, ale na pewno jeszcze tutaj nieco usłyszysz. Uprzedzę tylko, że te skrzynie nie znoszą katowania.
TERMIT napisał/a:
- elektryczne ustawianie fotela kierowcy
- ogrzewanie przedniej

No tego nawet pozazdroszczę :)
_________________
Powyższy post nie ma na celu obrazy czytelnika. Wszelka nadinterpretacja jego treści może wynikać z przypadku lub celowego doszukiwania się nieistniejących treści obraźliwych, jak i pogardliwych.
ebesz szkerebe debesz Ÿ(R)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 21:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 22:16
hubi_2006
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MK4] Black Lady- revival
mój nie-projekt
hubi_2006 Archiwum 507 7 Maj 2015, 08:36
Freeman
Brak nowych postów FF MK4 GHIA 1.25 ZETEC-S '98
szerszen Nasze auta 14 28 Lut 2015, 12:43
TSRules


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.