Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:18
halogeny
Autor Wiadomość
Darek s
[Usunięty]

Wysłany: 28 Kwi 2005, 17:12   halogeny

Gdzie sie wpiąć "+"z halogenów żeby świeciły tylko razem z drogowymi i do tego wyłączały sie jak włącze długie?<że ma być na przekażniku to wiem>
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 28 Kwi 2005, 17:15   

wysteruj przekaźnik dodatkowych halogenów z plusa świateł drogowych a masę odcinaną przyciskiem załączającym te halogeny - jak niejasne to narysuje schemacik
 
 
Darek s
[Usunięty]

Wysłany: 28 Kwi 2005, 17:22   

bash napisał/a:
wysteruj przekaźnik dodatkowych halogenów z plusa świateł drogowych a masę odcinaną przyciskiem załączającym te halogeny - jak niejasne to narysuje schemacik
Prosiłbym o schemacik,i jeszcze gdzie najlepiej podpiąc sie pod plus drogowych?
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 28 Kwi 2005, 18:03   Re: halogeny

Darek s napisał/a:
Gdzie sie wpiąć "+"z halogenów żeby świeciły tylko razem z drogowymi i do tego wyłączały sie jak włącze długie?<że ma być na przekażniku to wiem>


dość szybko odpowiedziałem ze spoko ze jest to proste, ale wprowadziles mnie w blad - swiatla DROGOWE i DLUGIE to wg mnie to samo - są światła MIJANIA i DROGOWE

ponizej masz schemat jaki wymyslilem dla podlaczenia swiatel dodatkowych w taki sposob, jak podlacza sie halogeny + zalozenie że mają się wylaczac po zalaczeniu swiatel drogowych (chociaz ja mam podlaczone tak ze pala sie tez razem z nimi - bez tego dolnego przekaznika)

jesli ktos nie zjarzyl o co chodzi w schemacie to uprzedzam pytania po co podlaczac zamiast masy drugiego przekaznika przewod z przewodu pradowego swiatel drogowych - jesli sa one wylaczone, to przez wlokno zarowek przeniesie sie tam masa a wiec przekaznik bedzie zalaczony - jesli wlaczymy swiatla drogowe to pojawi sie w tym miejscu potencjal +12, taki jak po drugiej stronie cewki sterujacej, a wiec nie bedzie roznicy potencjalow i przekaznik rozlaczy halogeny - tak jak chcial kolega
w razie pytan
gg:247034

 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 28 Kwi 2005, 20:50   

Po co te kombinacje... Mk3 ma żarówkę H4 z tego co wiem, czyli 2 włóknową, jak właczasz długie to mijania gasną, bo inaczej by sie klosz zagotował... więc wystarczy jeden przekaźnik z zasilania od swiateł mijania... a co dośiateł do sa swiatła mijania i swiatła dorogowe, pospolicie nazywane krótkie/długie...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 28 Kwi 2005, 21:02   

otóż nie - te kombinacje po to, aby spełnić PRZEPISY - wg przepisow MUSISZ mieć możliwość włączenia świateł przecimgielnych NIEZALEŻNIE od świateł mijania, ale razem z oświetleniem tylnim.... moj pomysl to umożliwia... gdyby nie to - oczywiscie zaproponowałbym tak oczywiste rozwiazanie jak zaproponował joe
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 28 Kwi 2005, 23:51   

No nie dokońca, gdyż właczenie switeł przeciwmgłowych powinno nastąpić dopiero po włczeniu swiateł pozycyjnych... gdyż zgodnie z przepisami: W razie niedostecznej przejrzystości powietrza należy włączyć światłą mijania lub siwiatła przeciwmgłowe albo oba te światłą jednoczesnie)... nie jestem tylko pewny czy dobrze zapodałem... nie mam kodeksu pod ręką... ale faktycznie moja propozycja umożliwia włacznei przeciwmgłowych tylko razem z mijania...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 29 Kwi 2005, 07:50   

JoeMix napisał/a:
No nie dokońca, gdyż właczenie switeł przeciwmgłowych powinno nastąpić dopiero po włczeniu swiateł pozycyjnych......


joe...czytaj dokladnie to co piszę w moim drugim poscie i przedostatnim....

bash napisał/a:

schemat jaki wymyslilem dla podlaczenia swiatel dodatkowych w taki sposob, jak podlacza sie halogeny + zalozenie że mają się wylaczac po zalaczeniu swiatel drogowych
...........
wg przepisow MUSISZ mieć możliwość włączenia świateł przecimgielnych NIEZALEŻNIE od świateł mijania, ale razem z oświetleniem tylnim.... moj pomysl to umożliwia...



po to pierwszy przekaznik jest wysterowany plusem z postojówek aby bylo mozliwe wlaczenie halogenow po uprzednim wlaczeniu swiatel pozycyjnych, a wiec aby zapalily sie tyły

I przekaznik (lewy) zabezpiecza zalaczanie swiatel halogenowych po uprzaednim wlaczeniu (conajmniej) postojowych, drugi przekaznik odcina zasilanie halogenow po pojawieniu sie potencjału na włóknie drogowym
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów halogeny
marcus_87 Elektryka 7 10 Sty 2006, 23:23
Piter
Brak nowych postów Halogeny
podłączenie jako dzienne
vargemp Elektryka ogólna 1 7 Mar 2018, 12:43
Puff
Brak nowych postów Halogeny
Jędruś Elektryka ogólna 1 17 Sie 2019, 23:18
JoeMix
Brak nowych postów halogeny futura
Kruku Hyde-Park 4 14 Paź 2014, 17:14
Kruku
Brak nowych postów [MK6] Halogeny
mocher Elektryka ogólna 12 22 Paź 2013, 13:02
vegetagt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.