Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Zamknięty przez: Puff
1 Lis 2012, 23:00
Zdjęcia do kalendarza 2013 - wytyczne i zgłaszanie
Autor Wiadomość
sowa 





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 2844
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21 Paź 2012, 15:42   

Jak ktoś chce wykorzystać przysłane przeze mnie zdjęcia z Biłgoraju ma moje błogosławieństwo <8> Do obróbki też bo to surowizna leciała <8>
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ

siekierap
s'klarnia

 
 
 
Tommi 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Tomcio ;)
Wiek: 37
Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 280
Skąd: POS
Wysłany: 21 Paź 2012, 18:31   

poczytałem, popatrzałem, znów kalendarzyk się szykuje :) fajnie :-)

hihi słyszę że moje foto z praniem w tle zostało zapamiętane na długo przez niektórych forumowiczów i będzie wspominane co roku :-P choć za cuś bedę zapamiętany :hihihi:

tym razem pranie wyschło i obiecuje że następnym razem też będę chuchał i dmuchał aby zostało jak najszybciej zdjęte :2xf:

cuś mało tych fot, pewnie wysyp będzie w ostatnich dniach, nie bawie się w krytyka, ale jak narazie widzę ino trzy w miare ładne i fajne foty które mogłyby znaleźć się w kalendarzu :-P

Pufcio: chwali się, że masz tyle dystansu do siebie, żeby się teraz z tego pośmiać :P a i poprawę w fotach widać znaczną :) Jakie foty się znajdą, to akurat rozstrzygnie głosowanie - każdemu się podoba co innego, także nie ma co typować faworytów :) Zdjęcia "ubiłem" w rządek, żeby nie zajmowały całej strony :)

a więc, aby nie było wam przykro i smutno, to i ja moi drodzy dodam jakieś zdjęcia :-P i łaskawie proszę szpecóf o ocenę :)

to nie jest ori rozmiar

przynajmniej dwa bardzo podobały się fotografowi gdy drukowałem jedno na konkurs, a drugie na ściane :-) zobaczymy co Wy powiecie :)

czekam na opinie i wybierzemy jedno do głosowania

Pufcio: w pierwszej kolejności patrzyłem na nr 5, ale jeśli nie będzie się rozsądnie dało rozjaśnić dołu kadru (no i prześwietlenia nieba trochę zmniejszyć), to niestety dla mnie będzie za ciemne. Natomiast nr 3 po lekkim doświetleniu jest z tej piątki najlepszy. W sumie każda fota ma bardzo ładne kolory. Co do reszty: nr 1 wygląda jakbyś jechał, widział takie ładne niebo i auto uwzględnił w kadrze z przypadku - jest go za mało na zdjęciu :) Nr 2 to gorszy kompozycyjnie nr 3. Nr 4 z kolei to świetne niebo, ale raz, że dół kadru za ciemny, a dwa, kompozycyjnie nieco kuleje. Jako że 3 i 4 wyciąłeś pewnie z jednego, większego zdjęcia, to z chęcią bym jeszcze właśnie je zobaczył :)
Rzecz jasna możesz się nie zgodzić i zgłosić każde (no, może prócz numeru 4) - Twój wybór :)



bidżej: po mojemu ostatnie jest ok :>




otóż...

najsamwpierw Dziękuje :-)

mnie też podobają się 3 i 5 i z posród tych wybierałbym foto do zgłoszenia :)
nr3 bardzo ładnie prezentuje się wywołany w formacie A4, tak jechał na konkurs foto i choć się podobał to nic nie wygrał :-P
nr5 osobiście obciąłbym ciut z dołu i od lewej :)

foto nie były robione pod kalendarz, są poprostu z niedalekich podróży, ostatnio lubię fatografować niebo, a Fiesta się zabłąkała :) żartuje :)
nic nie jest wyciete z jednego zdjącia, poprostu podobne kompozycje :)
jeśli to pomoze mogę podesłaś ori rozmiar 2800x2100

aby nie było za łatwo proszę jeszcze jedno, choć jest brzydkie i mało fiesty na nim


hehe, a ja mam 6letni kompakcik gy

arecki
sorki, ale nie :-P mam teraz taki humor i jakoś wole ciemności

Cytat:
jeśli to pomoze mogę podesłaś ori rozmiar 2800x2100

Pufcio: No nie żartuj... to nie jest nawet 6Mpix... :/ Nie masz nic lepszego czym dałoby się to cyknąć? Bo to już jest poniżej pewnej granicy akceptowalności, jeśli mowa o kalendarzu... I to jest ewidentnie w regulaminie napisane...



otóż... poniekąd byćmoże mam, aczkolwiek, ponieważ czasu wolnego brak, nie zrobię

a te sie do niczego nienadawają ??????

Pufcio: albowiem iż azaliż jednakowoż jest regulamin, to chyba nie muszę nic więcej dodawać. Żeby jednak było dla potomnych: nawet najładniejsze zdjęcie, jeśli będzie za małe, się nie ma szans załapać. W temacie samych zdjęć się już wypowiadałem.

Skoro mistrzu tak uważa :hihihi: a regulamin nie uwzględnia wyjątków :-P to nie będzie mych przeładnych zdjęć w kalendarzu :bezradny:
_________________
Pozdro :!:
FORD FIESTA - PROBABLY THE BEST CAR IN THE WORLD.

Ostatnio zmieniony przez Puff 27 Paź 2012, 15:36, w całości zmieniany 13 razy  
 
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 22 Paź 2012, 20:29   

no i moje :V:


Pufcio: dorzucone, zaszczytny nr 13 ;)


Ja: czyli pechowy gy
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
Ostatnio zmieniony przez Puff 22 Paź 2012, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pazurek13 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1/55KM
Imię: Ewa
Wiek: 31
Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 35
Skąd: okolice Rze
Wysłany: 24 Paź 2012, 00:16   

mogłoby być? :)



praktycznie surówka - nic nie przerabiane: kontrast, głębia itp. nie ustawiane:) kadr przy pomocy programu też nie:) posiadam w większej rozdzielczości, bo na serwer plik za duży:)

Moja Fiesta jeszcze przedstawiana na forum nie była:)

zdjęcie mojego autorstwa, więc prawa mam:D

Pufcio: poproszę pełny rozmiar - możesz załadować na imageshacka, w ostateczności na jakiś serwer hostingowy. Zobaczę wtedy co da się z tym zrobić :)

Link do oryginalnego rozmiaru (4608x3072): KLIK

Po drobnej korekcji:


Pufcio: Jak pasuje, to wrzucam na listę :)

Jak najbardziej pasuje:) proszę o dodanie do listy:D
Ostatnio zmieniony przez Puff 25 Paź 2012, 09:04, w całości zmieniany 5 razy  
Profil Facebook
 
 
 
Piter 
Ninja TEAM




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: RS2000/150KM
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 3843
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Paź 2012, 17:34   



Pufcio: jak dla mnie nr 2 odpada (mleko zamiast nieba), a z pozostałych wybrałbym osobiście nr 1 :) Daj znać, na które się decydujesz


Wszystko się da. Przemieszaj kanały



Pufcio: Myślałem raczej o pełnym niebie, ale jeśli taki trik jest wg Ciebie ok i takie chcesz zgłosić, to nie ma problemu.

Jest mi obojętnie które, ale nie odrzucaj zdjęcia które można wyciągnąć ile tam chcesz w 90sek. I akurat te jest najbardziej dynamiczne.
Nie chce robić zdjęć pod drzewem bo charakter auta to tor, a te są jedyne które są całkiem niezłe.

Pufcio: odrzuciłem, bo "pomalowanie" nieba podkręceniem kanału czy kolorowaniem przez hue to ostateczność i bez odpowiedniego dopieszczenia efekt jest w najlepszym wypadku średni... Najlepiej byłoby wstawić ujęcie chmur z innego foto, ale nic na ten temat nie napisałeś. A w 90 sekund porządnie "kolorowania" nie zrobisz, bo i tak dalej masz białe przepalenia na tej fotce :) Jeśli zgłosisz akurat tą fotę, to się z nią pobawię, ale nie wymagaj, że będę tutaj od razu akceptował każde zdjęcie, na którym niebo jest białe jak śnieg bo gdybym tak robił, to na musiałbym spędzić kilka ładnych dniówek nad obróbką wszystkich zdjęć - bo przecież "wszystko się da" :)

No jasne że wymaga dopieszczenia ja to wiem ale właśnie ta fotka oddaje fajnie klimat auta. Jeśli wyciągniesz z niej to co chcesz osiągnąć to ją daj, jeśli nie to daj inna Spoko

Pufcio: ok, to wrzucam na listę :)
_________________
MK3 XR2i Czarna Curva 1.6 CVH --- RSCurva 2.0 N7a + SZPERA :V:
MK4 1.25 ZETEC Ghia
MK6 1.4 TDCI w automacie - coraz gorzej ze mną ...
Ostatnio zmieniony przez Puff 24 Paź 2012, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Obywatelka Higienistka 
Rodzynek FKP

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 25
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 416
Skąd: WaWa
Wysłany: 25 Paź 2012, 16:27   

http://s1323.beta.photobu...brary/Kalendarz
Proszę o pomoc użytkowników forum oraz szanowną komisję, wybierzcie, które zdjęcie Wam się podoba oraz technicznie jest ok i nadaje się do konkursu, bo ja jako kobieta mam dylemat :P
Także jeśli nie naruszam mocno regulaminu i Jacek wyrazi zgodę zgłaszam "Bliżniaczki" także do konkursu :)

Pufcio: Czy przedostatnie masz w RAW-ie może?

Wrzucone są oryginały.
Uważasz, że z Basenem Narodowym w tle jest najlepsze?

Pufcio: no z tych tutaj to tak... tylko te przepalenia nieba fajnie byłoby usunąć, a takie rzeczy to najlepiej właśnie na RAW-ie... Dziś już nie, ale jutro lub pojutrze spróbuję coś z tym zrobić. I tak nie wygląda to tak źle jak na kompaktach, ale wymaga poprawek :)
Drugie mogłoby być fajne, gdyby powstała wersja w ruchu - na Karowej są ładne łuki, więc "ciągnięcie" obiektywu za autem nie byłoby takie trudne, a efekt byłby jak wyrwany z jakiegoś OS-u :) To tak na przyszłość :P :)



Dziękować za rady :) Szkoda, że te nie Stadionowe niezbyt się nadają, bo mnie osobiście bardzije się podobają :P
Ostatnio zmieniony przez Puff 26 Paź 2012, 17:48, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 25 Paź 2012, 17:08   

Ja nie mam nic przeciw... :D
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Kruszon 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 32
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 99
Skąd: SD
Wysłany: 26 Paź 2012, 16:39   

Kolejna próba ;D


Pufcio: ujęcie bardzo fajne... jeśli tło się "naprostuje" :P to nie Piza :D Masz "prostą" wersję?

Raczej sie nie znajdzie z tego ujecia

Pufcio: z cyklu "wszystko się da": mała pokazówka dot. prostowania



ale że prostowanie jednego zdjęcia potrafi zająć nawet 2-3h czasu, to naprawdę zalecam robienie zdjęć w taki sposób, żeby budynki nie kładły się na bok... to znacznie ułatwia nam robotę...

Zdjęcie mogę "stonować" (tzn. zmniejszyć nasycenie kolorów) jeśli wg Ciebie jest zbyt duże, póki co ląduje na liście w takim stanie jak widać.


Te kolory by mozna delikatnie zmniejszyc(nasycenie) i wydaje mi sie ze przednie koło jest krzywe :ok:

Pufcio: Ok, wrzucę niebawem delikatniejszą wersję. A co do koła - jest lekko skręcone, tutaj nic nie zmieniałem. Ew. różnice wynikają ze zmiany perspektywy.

EDIT 2:
Ostatnio zmieniony przez Puff 31 Paź 2012, 21:45, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
MONIA 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 45
Dołączyła: 27 Lis 2004
Posty: 364
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Paź 2012, 21:03   

Jak to Parzyszek mawiał ...upieram się jako baba przy składzie budowlanym :-) i jak to zwykle baba mam dylemat które.....i czy JPG można zamienić czrodziejską różdżką na RAW??? :ups:

...
Pufcio: kurde, Monia no... fajny dupowóz, ładnie się prezentuje (w tym wariancie 1. zdjęcie wypada najlepiej), ale z takim tłem to "nydyrydy"...[/b]
Pufcio z mojej praktyki foto rajdowego...właśnie taki "plener" uważam dla Tuśki najlepsiejszy,ile można cieszyć oko piknymi widoczkami...tu jest surowo loft-owo i tak ma być! Tuśka powstała z popiołów,odżyła a ten magazyn był jej mieszkaniem dopóki nie doszła do pełnej sprawności....dupowóz powiadasz..to nie dupowóz to moje szczęście :V:

Co do JPG -> RAW - niestety tak się nie da :) Takie dość proste "co i jak" masz tutaj: KLIK[/b] tak u mnie i w mojej fotografii foto ma wyjść z aparatu takie jakie chce z takim kontrastem i z taką ekspozycją ,nigdy nie zapisywałam foto w RAW-ie ,zawsze mnie uczono żeby była dobra fota,to taka co ma wyjść pełną gębą z aparatu...ot takie moje zdanie
_________________
Była RS 1800...
jest PUENTA RESURRECTION
"Przez 3000 lat człowiek usiłował wyjaśnić przyczynę złych nastrojów.Tymczasem Ford pokazał nam jak sobie z nimi radzić" J.Clarkson
Ostatnio zmieniony przez Puff 30 Paź 2012, 22:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
modell1 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Marcin
Wiek: 47
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 1866
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 28 Paź 2012, 14:33   

Oto moja niunia :) :)



W sumie z wszystkich wypocin to mi się spodobało

Pufcio: po lekkiej korekcji tonów będzie ok - wrzucam na listę :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Puff 28 Paź 2012, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
grzesiek646 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grzesiek
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 352
Skąd: Wwa
Wysłany: 28 Paź 2012, 20:47   

To i ja zgłaszam swoją MK7 :) ale tak jak poprzednicy mam problem co do ostatecznej decyzji więc wrzucę kilka i może Wy przeprowadzicie jakąś selekcję lub Pufcio z automatu wyrzuci coś pod względem technicznym :)








Troche tego jest ale nie moge się zdecydować :D :P

Freeman: wg. mnie 12 najciekawsza.

Ale felgi nawet nie widać :D

bidżej: jak dla mnie tylko i wyłącznie 5 - najlepsza! (chociaż felgi nie widać :P )

Pufcio: i mój koment wsiąkło... [bidżej: robiłeś edita w trakcie jak swoje 3 grosze dorzucałem i wszystko nadpisałeś ;P]
Poczyniłem też "kompresję", która uciekła, bo post na 2 strony to lekkie przegięcie ;)

Zaś co do zdjęć: trzymając się tego, że ma być widać auto, a nie fragment, to ja typuję 2, 4 i 6, ze wskazaniem na dwójkę i szóstkę. Piątka bardzo (bardzo!) fajna i (po delikatnym przyciemnieniu tła) jako zawartość na stronę tytułową kalendarza nadawała by się świetnie :)


no to teraz mi powiedz co mam zrobić skoro tylko jedno zdjęcie można zgłosić :P
a co do 5 też bardzo mi się podoba ale jeśli je zgłosze to ma jedynie szanse tylko na stronę tytułową według ustalonych zasad

Pufcio: daj linki do 2, 4, 5 i 6 w pełnej wersji - może to rozstrzygnie :)
Natomiast co do foty nr 5, to widziałbym ją na "tytułówce" bez względu na to, co zgłosisz (bo wg tego, że wrzucamy jako zdjęcia całe auta, a nie ich fragmenty, to nr 5 bezpośrednio do kalendarza się nie łapie).
Dzięki temu też wiem, że można dołożyć kolejny punkcik w regulaminie, dot. strony tytułowej właśnie :) Jak wymyślę jego brzmienie, to od razu wyląduje w kolejnych "regulaminach kalendarzowych". :)


Wysłałem Ci na PW linki. Czekam na selekcje :D

Pufcio: no to tak... zacznę od końca - szóstka odpada, bo ostrość jest ustawiona na budynek, a nie na auto(!). Czwórka ładna, ale dwójka zdecydowanie najlepsza. Z takim niebem ta fota to swoisty rodzynek :)
A co do piątki... postaraj się na przyszłość stanąć w takim miejscu, żeby w ciemnym lakierze nie odbijały się osłony elewacji, bo na pierwszy rzut oka ich nie widać (człowiek skupia się na ujęciu jako całości), ale gdy się spojrzy na detale, to jednak kłuje to po oczach... Poza tym do foty brak zastrzeżeń :)

Pozwolę sobie od razu wrzucić na listę numer dwa, ale gdybyś jednak chciał koniecznie zgłosić czwórkę, to mogę podmienić :)


Okej niech zostanie 2 :) tylko też zwróć uwagę na to, że ta co Ci wysłałem w full rozdziałce nieco się różni od tego co jest wstawione tu wyżej :) i wydaje mi się, że to co Ci wysłałem na PW jest ładniejsze - więc może podmień do głosowania :)

aa no i na PW wysłałem Ci z widocznymi numerami - zmienić ?

Pufcio: podmienione, a co do "numerów" - wedle uznania - zależy czy chcesz, żeby w kalendarzu finalnie wylądowały foty z blachami czy bez

To nich blachy zostaną, a co tam :0
_________________
Ostatnio zmieniony przez Puff 30 Paź 2012, 21:25, w całości zmieniany 12 razy  
 
 
 
Obywatelka Higienistka 
Rodzynek FKP

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 25
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 416
Skąd: WaWa
Wysłany: 29 Paź 2012, 14:16   

Widzę, że moje fotki nie zostały ciągnięte na listę, więc mam przez to rozumieć, że się nie nadają i z tą Stadionową nie będziesz się nikt już bawił?

Pufcio: po wejściu na linki są rozmiary rzędu 1024x768 - to raczej nie jest oryginalny rozmiar :) Poproszę link do pełnej wersji, to się zobaczy jak to będzie :)
Ostatnio zmieniony przez Puff 1 Lis 2012, 00:50, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
hanysek 
Arbuzowy artysta FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 861
Skąd: Kalety
Wysłany: 29 Paź 2012, 22:37   

http://img145.imageshack....8/dscf7196b.jpg nasze frakcyjne :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: aż mi serce ścisko że ino 2 frakcje sie zmobilizowały do może nie licznych ale jak ze wartych uwagi zdjęć :ok: a województw momy chyba 16?? czy mie coś pamięć myli?? wszyscy sie wypowiadają :ok: ale do roboty czegoś jest ciężko komukolwiek....gratki dla Wawateam :ok: no i do Fiesta Squad :ok:

Freeman: Z frakcjami i działalnością ich to osobny temat raczej pasujący do forum Stowarzyszenia.

trzeci napisał/a:
Pomysł hanyska jest fajny, bo zdjęć frakcyjnych w kalendarzu chyba za wiele nie było jeśli wogóle były
Freeman jo rzucil propozycja...a a Wawa tema jes juz wrzucono wiec o co Ci chodzi??

Freeman: Tylko to, że to jak obecnie działają frakcje to jest dyskusja na osobny temat. Ja się zgadzam bo wg. mnie byłoby fajnie gdyby na kartach kalendarza były frakcje, Tylko niestety aktywnie działają 3 może 4 frakcje. I tylko o to mi chodziło. Wasza i Warszawy fota jak najbardziej cieszy.
_________________
Była Mk2 1,1 Czerwono
Była Chianti 1,3 skasowano
Jest XR2i Czarno Perła
Turbo było ale sie zmyło :(
dawaj czadu! ale nie siebie!
Ostatnio zmieniony przez Freeman 29 Paź 2012, 23:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29 Paź 2012, 23:44   



Zdążyłam :) Fotka pstryknięta w sesji do zeszłorocznego kalendarza, ale wtedy nie wykorzystana :)

Pufcio, jak coś, to ful size na maila wysłać? Czy gdzie wstawić, zebyś miał do niego dostęp?

Pufcio: imageshack, a jak się nie mieści, to pufcio (at) o2.pl
Mam nadzieję, że fota ma ciut więcej niż 8Mpix :)

EDIT: dorzucone do listy :)
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
Ostatnio zmieniony przez Puff 31 Paź 2012, 00:10, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
hanysek 
Arbuzowy artysta FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 861
Skąd: Kalety
Wysłany: 31 Paź 2012, 18:44   


no to moja propozycja :-) i nie robione komórka jak w zeszlym roku :-P

Pufcio: wrzucone :)
_________________
Była Mk2 1,1 Czerwono
Była Chianti 1,3 skasowano
Jest XR2i Czarno Perła
Turbo było ale sie zmyło :(
dawaj czadu! ale nie siebie!
Ostatnio zmieniony przez Puff 31 Paź 2012, 19:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 31 Paź 2012, 22:02   

Mała prośba w imieniu Oli, wstrzymajcie się chwilkę z tematem ankiety, przed północą powinno do mnie dotrzeć foto w ori rozmiarze to je tu zapodam...

Pufcio: Czekam :)
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
Ostatnio zmieniony przez Puff 31 Paź 2012, 23:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 31 Paź 2012, 23:00   



Pufff: na pewno jest do poprawki, bo składałem i obrabiałem je ze dwa lata temu na lapku bez korekcji barw na monitorze, mam surowe na dysku 3szt pod hdr w 12Mpix

Pufcio: rzutem na taśmę widzę :D ja się nie mam do czego przyczepić w tej chwili - dorzucam do listy, a ew. "szaleństwa z suwaczkami" się zrobi się później :)

Ja: ok, jak coś mogę podrzucić materiał bezpośrednio do Ciebie :)
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
mlodyfiesta 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Limousine
Silnik: 1.1/53KM
Imię: Mariusz
Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 80
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 31 Paź 2012, 23:48   

Zdążyłem w samą porę :hihihi:





Nie wiem jak się wrzuca z miniaturką wiec wstawiłem link :|

Pufcio: jak dla mnie numer jeden :) Jeśli się zgadzasz, wrzucam na listę :)

zgadzam się, zapodaj na listę :)
_________________
Moja Landara :)
Ostatnio zmieniony przez Puff 31 Paź 2012, 23:56, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 1 Lis 2012, 00:28   

Udało się załadować zdjęcie Oli ST w pełnym rozmiarze:



Pufcio:

Niestety nawet przy najlepszych chęciach, nieba się tutaj nie uratuje - zostaje biały placek. Reszta foty po korekcji tonów jest całkiem ok. I paradoksalnie, gdyby niebo było całe białe (zachmurzenie lub lekkie prześwietlenie), to sytuacja byłaby lepsza niż obecnie, bo - jak widać - ponad pół nieba ma wręcz bajeczny kolor, a reszta... :/

Pojawia się też pytanie czym to było robione - brak EXIF-a i niesamowicie wysoki stopień rozmycia szczegółów (zwłaszcza widoczny na zdjęciu z dwoma Fiestami):

wskazywałby na komórkę, jednocześnie taki rozmiar nie jest jeszcze popularnie osiągany przez współczesne smartfony (nie licząc wyjątków typu Xperia TL, ale ona raczej EXIF-a do zdjęć dodaje...). Z kolei te urządzenia, które mają po 10Mpix, to i tak potrafią zrobić wyraźniejsze zdjęcia.

Szczerze mówiąc nie wiem co mam sądzić, ale jeśli to:

jest fragment nawierzchni składającej się z kamieni i kamyków, to jakość zdjęcia mówi sama za siebie...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
Ostatnio zmieniony przez Puff 1 Lis 2012, 01:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Obywatelka Higienistka 
Rodzynek FKP

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 25
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 416
Skąd: WaWa
Wysłany: 1 Lis 2012, 01:31   

Nie od dziś wiadomo, że w fotoszopie można wszystko, a tu się nie da z białego nieba zrobić niebieskiego... z resztą co komu białe niebo przeszkadza, przynajmniej widać, że słońce świeci... ale my tam z Perłą parcia na szkło znaczy na kartkę nie mamy :ok:

Niebo to rzecz, która najbardziej w oczy się rzucała na miniaturce, tak więc z automatu to szło pod nóż w pierwszej kolejności. Bardziej mnie martwi jakość tego zdjęcia (to jest jedna z tych rzeczy, której żaden "fotoszop" nie zrobi). Zupełnie nie widać tego w rozmiarze rzędu 1024x768, natomiast przy powiększeniu 1:1... przyznam szczerze, że dawno nie widziałem czegoś takiego. Spojrzyj na którekolwiek ze zdjęć, a zwłaszcza Kruszona czy Grzesia646 - u tego pierwszego możesz liczyć źdźbła trawy, u drugiego wyliczać pojedynczo kamyki widoczne wokół auta. A i tak te zdjęcia to nie jest nawet 1/10 tego, na co stać lustrzanki z wysokiej klasy obiektywem.

Możesz się dopatrywać złośliwości i pewnie 100 innych rzeczy, ale w sytuacji gdy masz pokazane czarno na białym i wymienione z przykładami dlaczego zdjęcie się nie nadaje, sądzę że wypada zdobyć się na odrobinę samokrytyki i przyznać, że faktycznie jakość zdjęcia jest za niska.
Ostatnio zmieniony przez Puff 1 Lis 2012, 02:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Zlot 2013 - Informacje i zapisy
trzeci IX Wiosenny Zlot / 01-03.05.2013 / Tor Kielce 88 1 Maj 2013, 13:59
hansvonb
Brak nowych postów Ogłoszenie: Zlot 2013 - zamawianie koszulek zlotowych
trzeci IX Wiosenny Zlot / 01-03.05.2013 / Tor Kielce 47 25 Kwi 2013, 23:02
van
Brak nowych postów Przyklejony: Konkurs na logo zlotu - zasady i zgłaszanie
trzeci XI Wiosenny Zlot FKP - Ułęż 2015 / 29-31.05.2015 19 30 Kwi 2015, 22:30
Parzych
Brak nowych postów Przyklejony: Konkurs na layout kalendarza
Czyli "szablon opracowujemy" ;)
Puff Kalendarz 2014 32 22 Gru 2013, 22:24
Puff
Brak nowych postów Przyklejony: Zdjęcia i filmiki ze Zlotu w Boszkowie
oraz wstępne informacje o płytce ze zlotu
trzeci Ogólnopolski Zlot FKP - Boszkowo 2007 113 15 Maj 2008, 05:35
trzeci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.