Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
26 Mar 2014, 17:51
[MK6] Gaśnie nagle podczas jazdy.
Autor Wiadomość
jacek2704 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: L
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 5
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 30 Wrz 2012, 18:43   [MK6] Gaśnie nagle podczas jazdy.

Witam wszystkich użytkowników tego forum :)

Mam ogromny problem z moją Fiestą 1.4TDCi 2007 r., z którym nie poradzili sobie nawet w serwisie Forda w Olsztynie!
A mianowicie, autko gwałtownie gaśnie podczas jazdy. Gaśnięcie nie jest poprzedzone zapaleniem się którejkolwiek z kontrolek. Również komputer nie notuje żadnych błędów, co sprawdzali mi w serwisie Forda.
Nie zanotowałem żadnych sensownych przyczyn tego gaśnięcia - dzieje się tak zarówno na zimnym jak i na rozgrzanym silniku.
Czasami zgaśnie mi raz w drodze do pracy, tj. na odcinku 10 km, a czasem 5 razy i więcej... Raz mi zgasł podczas wyprzedzania autobusu...aż mi się gorąco zrobiło wtedy :placz:
Nie wiem co mam z tym defektem zrobić, skoro w serwisie nawet nie wiedzą i KAZALI MI ZABRAĆ AUTO, AŻ SIĘ MOCNIEJ ZEPSUJE! :głowąwmur:

Wymieniłem ostatnio filtr paliwa i filtr powietrza. Paliwo tankuję na Orlenie.
A, i jeszcze ważne! Jak mi zaczyna gasnąć podczas jazdy i kilkakrotnie "podpompuję" pedałem gazu, to silnik zaskakuje i dalej jedzie już płynnie. Gdy jednak jadę wolno i mi zaczyna gasnąć, to nie zdążam "podpompować" i silnik definitywnie gaśnie.

I jeszcze ważne, że od razu po zgaśnięciu autko odpala mi normalnie i dalej jedzie do czasu kolejnego zgaśnięcia!

Nie zaobserwowałem też żadnego ubytku mocy, falowania obrotów, rwania... Po prostu gaśnie i już. Tylko że zdarza się to wyłącznie podczas jazdy. Nie zdarzyło mi się to nigdy na postoju.

Na początku gasł mi tylko na zimnym silniku zaraz po ruszeniu. Z czasem zaczął gasnąć coraz częściej....

Może ktoś mi pomoże, bo czuję się bezsilny.... a autka potrzebuję, bo mieszkam poza miastem i nie mam jak do pracy dojeżdżać...
Ostatnio zmieniony przez trzeci 30 Wrz 2012, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 30 Wrz 2012, 20:10   

Mi auto gasło z nienacka gdy niedokręciłem masy pod maską. Tyle, że u siebie ja popełniłem ten błąd podczas montażu. Może u Ciebie też była jakaś naprawa i ktoś czegoś niedokręcił ? Czyli odpalić auto, poruszać przewodami pod machą, przy masach pomajstrować. A nuż się trafi.

Ciężko zdiagnozować problem, którego nie można sztucznie wywołać :bezradny:
 
 
jacek2704 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: L
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 5
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 1 Paź 2012, 09:08   Re:

O gaśnięciu auta spowodowanym niełączeniem z masą czytałem już gdzieś i sprawdziłem przewód podłączony do masy (jest OK).

Dzisiaj rano było dość chłodno i przy ruszaniu moją Fiestą na zimnym silniku miałem niebagatelny problem - gasła mi chyba z 10 razy! Później, jak silnik dostał temperatury, to zgasła mi już tylko jeden raz.

Poza tym dzisiaj zauważyłem, że na zimnym silniku autko ma problem z wejśćiem na wysokie obroty.

A może ktoś się orientuje, czy we Fieście poza filtrem paliwa przy silnku jest jeszcze jakiś inny, np. przy zbiorniku lub gdzieś na wężyku? Może gdzieś tam mi się coś przypchało? :sad:
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Paź 2012, 12:13   

Może pompa paliwa?
 
 
misiak 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 33
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 314
Skąd: Białystok
Wysłany: 1 Paź 2012, 13:11   

Jakby pompa zdechła to ani rusz by było.
Poza elektrycznymi przyczynami to może rozrząd źle ustawiony, paliwo za późno jest wtryskiwane i zdycha. Przy wyższych obrotach paliwo jest wcześniej i dłużej wtryskiwane i temu może się przebudzać silnik przy depnięciu.
Filter paliwa to zdaje mi się jest tylko 1.
Chłodno to może i rano bywa, ale to na zawołanie powinno autko palić jeszcze. U mnie bez świec to przy -16 jeszcze odpalał.
Nikt się nie grzebał przy sterowniku ? (amatorskie chipy, wirusy, mody i tym podobne)

jak rano będzie zimno to nagraj filmik jak odpala i wstaw to zobaczymy jak to wygląda. Ważne żeby dźwięk był w miarę dobry.
 
 
jacek2704 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: L
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 5
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2 Paź 2012, 09:24   

Dzisiaj autko spędziło noc w ciepłym garażu i na 10-cio kilometrowej trasie do pracy przygasło "tylko" dwa razy...
Jestem umówiony do znajomego mechanika na sobotę i zostawię mu auto na dłużej do obserwacji, więc może coś sensownego stwierdzi. Oczywiście podzielę się wynikami diagnozy na forum:)

Znajomy wspominał mi, że miał w swoim aucie usterkę zbliżoną do mojej (nagłę gaśnięcie) i u niego problem był z zaworem EGR, który podawał błędne dane do komputera. Mam nadzieję, że to samo nie występuje u mnie, bo to chyba duży koszt naprawy....
 
 
jacek2704 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: L
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 5
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2 Paź 2012, 09:27   

A, jeszcze dodam, że przy sterowniku mojego samochodu nikt nie grzebał.
Nagranie wstawię, jak tylko rano szybciej się ogarnę i będę miał jeszcze czas na zabawę z nagraniami;)
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 2 Paź 2012, 12:11   

jacek2704 napisał/a:
Znajomy wspominał mi, że miał w swoim aucie usterkę zbliżoną do mojej (nagłę gaśnięcie) i u niego problem był z zaworem EGR, który podawał błędne dane do komputera. Mam nadzieję, że to samo nie występuje u mnie, bo to chyba duży koszt naprawy....
EGR można po prostu zatkać, autko ponoć staje się żwawsze, poczytaj tu: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=55885 I nie wal posta pod postem, na górze po prawej masz przycisk "edytuj"...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
misiak 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 33
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 314
Skąd: Białystok
Wysłany: 2 Paź 2012, 12:45   

EGR możemy se zatkać pod warunkiem, że jest czyste i faktycznie zawór opadnie. Poza tym w takim roczniku może być już elektroniczny zawór egr, więc to robota inna niż odczepienia podciśnienia i zaślepienie go
 
 
szumi81 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 31
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 70
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Paź 2012, 09:59   

W tym roczniku zawór egr sterowany jest przez komputer. Koszt nowego to ok 750zł. Nie można go tak po prostu odłączyć. Komp po odłączeniu przejdzie w tryb awaryjny i nagle będzie jeździć normalnie ale spalać ze 20l/100km.
_________________



 
 
misiak 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 33
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 314
Skąd: Białystok
Wysłany: 3 Paź 2012, 10:37   

EGR elektroniczny da się wyłączyć komputerem serwisowym. Jakoś w DDiS jak się go wyłączy to nadal jeździ tak trzeba i pali jak trzeba a nie 20 na 100
 
 
mirek 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 1
Skąd: internet
Wysłany: 16 Gru 2012, 16:05   

mam bardzo podobny problem z moją fiestą. Możesz kolego odpisać co było przyczyną tej usterki u Ciebie.
 
 
art202 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 10
Skąd: gdynia
Wysłany: 28 Gru 2012, 23:27   miałem to samo

też szukałem odpowiedzi, rozwiązanie okazało się prozaiczne przewód który szedł od filtra do czegoś tam nie był wciśnięty zrobiło pstryk i nie zgasł od pół roku (jak coś jutro zrobię fotkę i zaznaczę co i jak) a nóż widelec masz to samo
_________________
była mk3 nie narzekał lał i jeździł
 
 
jacek2704 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: L
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 5
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 27 Sty 2013, 08:06   

mirek napisał/a:
mam bardzo podobny problem z moją fiestą. Możesz kolego odpisać co było przyczyną tej usterki u Ciebie.


Jak się ostatecznie okazało, gaśniecie w mojej Fieście powodował wadliwie działający czujnik położenia wału korbowego... Problem został rozwiązany dzięki doświadczeniu pracownika warsztatu, a nie dzięki błędom z komputera, których o dziwo nie było, choć zazwyczaj usterki czujników w autach są sygnalizowane odpowiednimi komunikatami w kompie...
 
 
Sztandi 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Grzesiek
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 350
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Sty 2013, 00:48   

jacek2704 napisał/a:
mirek napisał/a:
mam bardzo podobny problem z moją fiestą. Możesz kolego odpisać co było przyczyną tej usterki u Ciebie.


Jak się ostatecznie okazało, gaśniecie w mojej Fieście powodował wadliwie działający czujnik położenia wału korbowego... Problem został rozwiązany dzięki doświadczeniu pracownika warsztatu, a nie dzięki błędom z komputera, których o dziwo nie było, choć zazwyczaj usterki czujników w autach są sygnalizowane odpowiednimi komunikatami w kompie...


Przerabialiśmy to z Peugeotem, błędów zero a auto gasło, ostatecznie cały układ wtryskowy wymagał regeneracji, a auto i tak poszło w obce ręce :) Ciesz się, że to tylko czujnik położenia wału ;)
_________________
Była: Fiesta 1.1i C "ćwierćfutro"
Potem: Fiesta 1.8D C "Ale widać, że była malowana"
Profil Facebook
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.