Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: van
21 Cze 2014, 22:41
Jak wyciszyć Mk1?
Autor Wiadomość
Koszmar
[Usunięty]

Wysłany: 24 Kwi 2005, 19:26   Jak wyciszyć Mk1?

Jak najlepiej wyciszyć komorę silnika i podłogę w Mk1? Doradźcie i napiszcie najlepiej czym to zrobić i jak znacie to prosze podajcie w przybliżeniu koszt takiego wygłuszenia :)
Pozdrawiam Wszystkich :)
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 24 Kwi 2005, 20:16   

Sranie w banie .

Wyciszanie mk1 ne ma wiele wspólnego z wyciszaniem normalnego samochodu .
Co do wyciszania komory silnika to pomaga pospawanie wydechu ( wymiana na nowy ) , wymiana oleju , ustawienie prawidłowych luzów zaworowych oraz dporowadzenie do pożądku ukł dolotowego i dolanie oleju do skrzyni biegów .
Co do wyciszania podłogi to żeby jąwyciszać trzeba najpierw takową posiadać , a ty takowej nie posiadasz więc pytanie powinno brzmieć: " Co zrobić aby miećpodłogę w mk1 ? " .

Jak już będziesz miał podłogę to zabieżsieza przegrodę czołową która także jest w szczątkach i przy okazji za podszybie . Czemu mówięo tym przy okazji wyciszania ? Ano dlatego że przez te punkty cieknie do środka mk1 woda która idealnie zatrzymuje sie pod wszelkiej maści wyciszeniami powodując wilgoć, smród i korozję .

ps : nie łudź sie że kiedykolwiek dobrniesz do etapu zakładania wygłuszeń bądź mat głuszących . znam jedno mk1 do którego woda wlatuje w mniejszych ilościach niż wiadro na dobę podczas deszczu , a i ono nie jest gotowe przyjąć wygłuszenia .
Po prostu w youngtimerach dla ubogich nie wolno stosować wyciszeń w myśl zasady : Jak woda naleciała to musi mieć jak najłatwiejszą drogęaby wylecieć .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
qbus
[Usunięty]

Wysłany: 24 Kwi 2005, 21:55   

niestety żółwik ma tutaj troche racji. w mojej mk1 są przecieki gdzieś przez podszybie choć wiadra na dobe to na pewno nie ma. ja dałem mate wygłuszającą na przegrode czołową i powiem że silnik słychać już tylko na bardzo wysokich obrotach.dałem też mate pod tylną kanape, niewiele to dało ale zawsze coś.ja już niestety nic nie zrobie więcej w tej sprawie bo tłumik mam jakąś podrubke za 70 zł i on po prostu jest głośny. a poza tym w tym autku właśnie nie ma być całkiem cicho. to cały jego urok.a zresztą na kija dawać jakieś maty jak i tak wszystkie plastiki się tłuką jakby jakąś padaczke miały, o tych dechach w bagażniku już nie mówie.a jak w mk1 sobie chcesz radia posłuchać to polecam słuchawki.
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 24 Kwi 2005, 22:12   

qbus napisał/a:
w mojej mk1 są przecieki gdzieś przez podszybie choć wiadra na dobe to na pewno nie ma..


jest tylko że ty tego nie widzisz bo masz dziury także w podłodze przez które woda wylatuje .
qbus napisał/a:
ja dałem mate wygłuszającą na przegrode czołową i powiem że silnik słychać już tylko na bardzo wysokich obrotach..


psychologictuning to piękna sprawa .

qbus napisał/a:
dałem też mate pod tylną kanape, niewiele to dało ale zawsze coś..


nic nie dało . okrągłe nic .

qbus napisał/a:
ja już niestety nic nie zrobie więcej w tej sprawie bo tłumik mam jakąś podrubke za 70 zł i on po prostu jest głośny..


nie chodzi o tłumik tylko o stan silnika ( zawory wydechowe ) dlatego jest głośno .

qbus napisał/a:
.a zresztą na kija dawać jakieś maty jak i tak wszystkie plastiki się tłuką jakby jakąś padaczke miały, o tych dechach w bagażniku ...


i tutaj pudło z tyłu tłucze sie tylna klapa bo podoga w bagażniku zgniła na spawach z botnikami i nie trzyma sztywności tylnego zamka więc klapa mocowana tylko na zaiwasach obija sieo przemieszczającą sie budę na wysokości świateł tylnych .

:)
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
qbus
[Usunięty]

Wysłany: 24 Kwi 2005, 22:18   

no żółwik masz pecha. akurat w bagażniku nic nie jest pognite.a tłuką się te dechy bo jak je kiedyś na próbe wyjebałem i jeździłem bez nich to było duuużo ciszej.a co do tłumika to akurat on głośno idzie, bo jak był kiedyś inny to zanim się rozleciał to cichutko chodziło.a jeżeli chodzi o podłoge to mokry jest tylko kawałek dywanika od strony pasażera.a mata pod kanapą dała tam coś ale niewiele,
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Kwi 2005, 00:22   

sorry LOY ze sie wtrącam ale hm nie bardzo mozesz mowić o mk1 bo to jest zupełnie inna generacja i ma tylko troszke wspólnego z mk2 i totalnie nic wspólnego z mk3/4/5/6 . hm Podłoga hm zółw ma racje ze wydaje ci sie ze ja masz . A orzysz mowisz ze tez masz podłoge to po jakiego grzyba szukasz mk3 (samej budy) . Generalnie jeśli wydaje ci sie ze masz podłoge to weź srubokręt w dłoń i przejedz sobie do okoła podłużnic . Potem zdejmij deske i wbij go w wewnętrzne rogi podszybia i zaczniemy dyskusje . Powiem tak . jeśli w mk1 zamontujesz maty filcowe to po 2 latach zaden blacharz nie podejmie sie naprawy podłogi bo powie ze aby coś naprawić trzeba to mieć a ty podłogi mieć nie bedziesz . Sa tylko dwie możliwości posiadania dobrej podłogi 1 wymiana jej 2 i lubię chleb ze smalcem eksponatu z muzeum forda i przebicie numerów . Hm wszelkie maty bitumiczne nakładane na ciepło odbija sie podobnym echem . Ale jeśli jesteś na 100 % pewny ze masz nienaganny stan podłogi , ze jest idealnie szczelna przy podłużnicach i w rogach nadkoli i nie leci do srodka woda i masz dobre ogrzewanie to mozesz zastosować maty bitumiczne (stosowane w car audio) i w orginalnych wyciszeniach nowszych aut . Maty sa samo przylepne i podgrzewa sie je opalarka . Wszysto pięknie dopasowuje sie do orginalnych krztałtów podłogi . Ponadto stosuje sie specjalne farby na spód podłogi . nakłada sie je pędzlem i tworzy sie z nich gumowa warstwa . produkuje je naprzykład firma BOLL . pomaga tez zaklejenie folią progów (tak jest orginalnie) a wszyscy to sciągaja poco nie wiem . Dodatkowo pomaga zaklejenie folia drzwi staje sie cichsza przy wyższych prędkościach . widziałem tez raz przeszczepiona mate wygłuszeniowa ściany grodziowej z poloneza ale nie wyglądała za apetycznie . Ja osobiście w mojej mk1 unikam wszelkich wyciszeń i dlatego moja buda ma jeszcze właściwe konty i nie zmienia zbieżności po każdej nierównosci podłogi tez nie mam idealnej ale jest jeszcze co spawać i niedługo to uczynie . AAA pomaga tez wymiana uszczelek drzwiowych i założenie wyciszenia na maske silnika . A najbardziej pomaga wymiana łożysk w skrzyni biegów szczególnie 2 łozysk mechanizmu róznicowego . Hm generalnie mk1 wyciszyć sie nie da chyba ze twój stary ma wytwórnie waty , filcu . Hm taki jest urok tego auta . A tak miedzy nami poruszam sie fiesta od 4 lat zółw od 9 lat i jak zyje nie widziałem dobrej podłogi w mk1 a myśle ze 30 egzemplazy w życiu miałem okazje dotykać . wiec zacznij lepiej dbać o mechanike i bude a wyciszanie zostaw sobie na emeryture .
Pozdro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Jak powstało życie
Co było, a nie jest zapisane w rejestr!!!
PUCIO Frakcja wielkopolska 6 21 Mar 2010, 23:10
Piter
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK1] Fiesta MK1
Fordy Fiesta I generacji (1976-1983)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:38
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK1] Fordopedia
encyklopedia elementów z jakich składa się MK1
van Mechanika ogólna 1 25 Cze 2013, 12:00
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Wszystko o mk1/2
dane, opisy, porady
Laskosz Mechanika ogólna 2 7 Kwi 2010, 20:54
markos2101
Brak nowych postów Przyklejony: Galeria MK1 & MK2
fajne, oryginalne, ładne i zrobione z sensem :)
Piesek Mechanika ogólna 39 13 Sty 2014, 15:24
kostek88wjcz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.