Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK3] Felek, czyli Fiesta CLX w moim władaniu.
Autor Wiadomość
Pedzacypodwiatr 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Mariusz
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Cze 2012, 02:10   [MK3] Felek, czyli Fiesta CLX w moim władaniu.

1. NICK: pędzącypodwiatr
2. IMIĘ: Mariusz
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: CLX
5. ROCZNIK: MK3, 94r

6. SILNIK: 1.3 HCS
7. OPIS AUTA: W momencie zakupu, jak na zdjęciu, ładna, zadbana, wyposażona w dwa jaśki, dobrze się prowadzi, nic nie puka, nic nie stuka, twardo trzyma się powierzchni po której sunie. Generalnie cud i miód.




Niestety od zakupu minęło 9 miesiecy, i autko zaczęło coraz poważniej szwankować. Pomijam fakt, iż po zimie nagle szpachla z każdej strony zaczęła odpadać, to mechanicznie się wysypała. Silnik bierze olej a do tego przez dziurawy korek wlewu, sika po całym silniku, tłumik odpadł, zawieszenie stuka i cieknie, zatem podjąłem stosowne kroki, i wziąłem się za remont! : D



Strzelali do mnie o_O






8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: Cóż, wymieniona maska, na bordową z racji tego iż z białej odpadła szpachla i pojawił sie rów, wielkości mariańskiego, zaraz pod znaczkiem Forda.
b. mechaniczne: Aktualnie wymienione tuleje wachacza, sworznie, gałki na drążkach kierowniczych, krzyżak kolumny kierowniczej, założone przednie amortyzatory kayaba, wymieniony tłumik środkowy i końcowy, wymienione filtry powietrza i paliwa.
c. audio: Jak narazie seryjne głosniki Forda z przodu, dają radę. :D
d. inne: Założone zostały elektryczne lusterka podgrzewane z kierunkiem. Jeszcze prądu nie uświadczyły, ale już siedzą na aucie. :D


9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: Wspawanie reperaturek nadkoli, progów, uruchomienie lusterek, wymiana reflektorów i kierunków, z racji tego iż obecne są każdy z innej parafii, a kierunki pęknięte i dostaje się do nich woda, i w końcu, załatanie dziury po kuli w klapie bagażnika! : D Konserwacja podłogi, zakup i montaż aluminiowych felg 14", czyszczenie i malowanie zacisków. : )
b. mechaniczne: Blok silnika wylądował u szlifierza, niedługo odbiór, czekam na pierścienie olejowe, panewki czekają, rozrząd czeka, tylne amortyzatory czekają, filtr oleju czeka, wszystkie uszczelki, świece, kable wysokiego napięcia, zastanawiam się nad nową chłodnicą.
c. audio: Poszukuję subwoofera który mogę wsadzić w konsolę środkową, zamiast półeczek przed mieszkiem z gałką zmiany biegów. ; p
d. inne: Swap boczków i foteli z mk4, swap deski rozdzielczej z pumy/mk4. Centralny zamek leży i się kurzy. :D Oczywiście otwierany bagażnik z guzika. Planuję również klimatyzację i wspomaganie, lecz, zobaczymy jak to będzie. : )


Oto kilka fotek z rozpoczętej pracy. :)




A tak oto wygląda lusterko lewe! :D


Silnik troszkę ogołocony. :)


Uśmiechnięty sworzeń. :)



A tak prezentuje się amortyzator kayaba. ;)




Dziś dowiedziałem się, że w samochodzie posiadam ALARM! : D


Poza alarmem, dowiedziałem się także, że mam dwie cewki zapłonowe, a raczej miałem. Jedną, niesprawną, przyczepioną do bloku silnika, tak jak cewka powinna sobie siedzieć, a drugą, sprawną, wiszącą na drucie, między blokiem a kabiną. :p


Podsumowując. W niedziele zaczęliśmy razem z sąsiadem przerabiać i budować to co mam, na to co chcę mieć. Troszkę pracy przed nami, jako że mamy tylko wieczory, jednak sądzę iż pójdzie szybko i przyjemnie, problemy mogą być jedynie z elektryką, jednak i z tym sobie damy radę. Stwierdziliśmy że najpierw uporamy się z mechaniką i zawieszeniem, później będziemy bawić się w blacharzy. Życzcie powodzenia! : ) Oczywiście będę aktualizował na bierząco temat. : ) :piwkowanie:
_________________
`Zamień słowo problem, na słowo wyzwanie.`
Ostatnio zmieniony przez Pedzacypodwiatr 7 Cze 2012, 13:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
maciejek 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Maciej
Wiek: 35
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 59
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Cze 2012, 08:20   

Hej. Bardzo fajnie że wziąłeś się za autko od podstaw :)
Czy nie zastanawiałeś się nad innym silnikiem z racji wieku tego?
Gratuluje samozaparcia oraz sukcesów przy tej kosiarce ;)

Pozdrawiam
 
 
 
BuMeL 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 40
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 1046
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Cze 2012, 09:47   

Ja gratuluje remontu HCS :) jak szlifierz to nie Twój tata/wujek to koszta mogą przerosnąć zmianę silnika.
_________________
BUILT, NOT BOUGHT
fiesta fiestolot fiestodrom fiestodont fiestokrator dj fiesto
Fofik
i pincet kuniuf
 
 
Pedzacypodwiatr 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Mariusz
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Cze 2012, 13:24   

Szlifierzem jest znajomy mojego sąsiada, z którym wspólnie dłubiemy przy tym aucie. :) Cena remontu silnika nie przeraża, oczywiście, za cenę tego remontu mogłem kupić silnik używany z małym przebiegiem, etc, jednak, szczerze mówiąc, nie mam pojęcia czy nie kupiłbym gorszego grata niż ten był, dlatego wolę remontować. :p


Jeżeli chodzi o luzy zaworowe... Generalnie mogłem wsadzić mały palec, taki luz miałem w zaworach. :D
_________________
`Zamień słowo problem, na słowo wyzwanie.`
 
 
 
Pedzacypodwiatr 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Mariusz
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 27
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Kwi 2013, 16:06   

Była zima, prace totalnie wstrzymane z racji temperatury. Teraz wiosna przybyła, wracamy do roboty. Niedawno zakupiłem wiązkę kabli, która właśnie leży w mieszkaniu i czeka na założenie, do tego zakupione reperaturki nadkoli, wlewu, progów. Klapa tylna z mk4, deska rozdzielcza z mk4, poszukuję boczków z mk4 i foteli... Zakupione również zaślepki do elektrycznych lusterek z mk4. Nowy akumulator.

Z tym oto zestawem, ruszam do pracy nad fiestą, z nowym zapałem, mocą i chęciami. Kolor docelowy samochodu to "zielony mat", i chyba zostanie on po prostu zrobiony "PlastiDipem", ponieważ to jestem w stanie zrobić sam, na dworze. Wszelkie elementy wnętrza niedługo idą pod delikatną obróbkę i zmieniają kolor na czerń. Nie zabraknie w środku elementów czerwonego i żółtego. Od tak, żeby sprawdzić jak będzie prezentowało się takowe połączenie.

Będę na bierząco robił update tematu, aby wiadome było jak to wszystko działa.

PS: Silnik HCS po remoncie, działa jak złoto, cicho, równo. Auto troszkę się trzaska w trakcie jazdy, jednak wydaje mi się, iż jest to spowodowane tysiącem gratów w jego wnętrzu, ponieważ przednie zawierzenie całkowicie wyremontowane, a tylne czeka na przeszczep. :) )

Pozdrawiam! :)
_________________
`Zamień słowo problem, na słowo wyzwanie.`
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Brak nowych postów Ogłoszenie: NASZE OSIĄGNIĘCIA - czyli chwalimy się :)
PUCIO Frakcja wielkopolska 8 5 Gru 2008, 21:51
PUCIO
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - REPERATURKA WLEWU/NADKOLA czyli spawanie
LOY Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 54 28 Lut 2014, 18:11
deejay
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.