Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Problem z OC
Autor Wiadomość
maciek1224 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: 1.1/50KM
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 5
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 5 Cze 2012, 12:10   Problem z OC

Witam, kupiłem auto 12 maja bo potrzebne mi było na mecze przez dokładnie miesiąc. Przerejestrowałem ale nie wykupiłem OC. Pan od którego kupiłem auto miał OC rozłożone na dwie raty z czego była zapłacona ta do 27 maja. Z tego co wiem na przeliczenie OC mam 30 dni czyli kończy mi się termin 12 czerwca. Chciałbym auto zezłomować bo kupca już raczej nie znajdę (chciałbym za nią nawet 600 zł). Czy aby zezłomować auto muszę przeliczyć OC i opłacić składkę? Szkoda mi płacić np. 400 zł za OC jeżeli auto i tak ma być zezłomowane. Proszę o pomoc :)
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 5 Cze 2012, 12:32   

maciek1224 napisał/a:
Pan od którego kupiłem auto miał OC rozłożone na dwie raty z czego była zapłacona ta do 27 maja. Z tego co wiem na przeliczenie OC mam 30 dni czyli kończy mi się termin 12 czerwca.
Skoro opłacona była rata do 27 maja, to ubezpieczyciel będzie się domagał wpłaty drugiej raty, albo od tamtego Pana albo od Ciebie...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
maciek1224 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: 1.1/50KM
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 5
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 5 Cze 2012, 12:39   

Czyli muszę wykupić OC na kolejny rok na mnie? Czy jeżeli wykupię te OC za 400 zł i w ten sam dzień pojadę zezłomować i wyrejestruje to zwrócą mi te OC? W jaki sposób mam to zrobić aby nie stracić dużo pieniędzy?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 5 Cze 2012, 12:51   

Kupiłeś 12 maja? Masz 30 dni na rezygnacje, czyli najlepiej 10 czerwca najpóźniej wypowiedzieć to OC, że rezygnujesz z niego i nie będziesz kontynuował - zostanie ci auto bez OC,,, (nie wiem czy uda ci się takie zezłomować)

http://www.google.pl/url?...DjjoIGw&cad=rja

Konkretnie interesuje Cię art 31 p. 4
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
maciek1224 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: 1.1/50KM
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 5
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 5 Cze 2012, 12:54   

No właśnie, a zależy mi na tym aby zezłomować. Nie wiem co mam teraz zrobić. Macie może jakiś pomysł?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 5 Cze 2012, 12:55   

Teraz możesz złomować, czy potrzebujesz tego auta (do kiedy?) Będziesz konkretnie złomował,,, czy może wstawiał na jakiś szrot? Do handlarza?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
maciek1224 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: 1.1/50KM
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 5
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 5 Cze 2012, 12:57   

Ja chciałbym zezłomować jak najszybciej. Bo jeżeli mam czekać to i tak 11 czerwca będę musiał przedłużyć to OC. A jak zapłacę OC a potem zezłomuję to zwrócą mi składkę?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 5 Cze 2012, 13:06   

maciek1224 napisał/a:
A jak zapłacę OC a potem zezłomuję to zwrócą mi składkę?
Tak, ale nie licz na zwrot 100%


Dawaj z autem na złom (dostaniesz kwit że zezłomowany, jeszcze masz ważne OC więc nie będzie problemu) lub handluj go na szrot czy gdzie indziej byleś umowę K/S dostał,,,

Bierzesz papier i piszesz, datę, swoje dane, dane auta, dane TU (z polisy spisujesz) i piszesz:

Jako nowy właściciel pojazdu takiego i takiego o numerze rejestracyjnym XYZ1234 (VIN: LKQWJLKJLKJE) (to też znajdziesz na polisie) wypowiadam polisę OC numer 124223 zawartą przez poprzedniego właściciela takiego i takiego w dniu 12,43,1234 na okres 23,43,1234-12,43,1232. Dodatkowo informuję iż w dniu 12,43,1234 pojazd został zezłomowany w ble ble ble (spisujesz z kwita ze złomowania i dołączasz kopię do pisma) lub pojazd został sprzedany panu ble, ble ble (dane z umowy KS której kopię tez załączasz do pisma)

I walisz to do odpowiedniego TU, najlepiej osobiście żeby dostać potwierdzoną kopię przyjęcia pisma lub poleconym za potwierdzeniem odbioru czy coś,,, my śle że jak wyrobisz się w 30 dniach od zakupu to żadnych kosztów,,, jak nie wyrobisz to myślę ze będą kazali zapłacić od 28 maja do czasu kasacji pojazdu (sprzedaż wtedy nie wchodzi w grę, bo policzą do końca OC i nowy właściciel wtedy w 30 dni może zrezygnować i wtedy dostaniesz coś zwrotu)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
maciek1224 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: 1.1/50KM
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 5
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 5 Cze 2012, 13:11   

Dobra to nawet jak z 400 zł zwrócą mi 360 to i tak będzie dobrze. A jak myślisz ile na złomie dostane za fieste mk3 silnik 1.1. Na dowodzie jest napisane, że waży 800 kg? Ale mam nowy akumulator i słyszałem że katalizator troche kosztuje. Nie wiem czy oni biorą to pod uwage. Ale na 600 zł nie mam co liczyć czy może jednak? I jeżeli dobrze zrozumiałem, mam pojechać na złom, zezłomować auto i po prostu wypowiedzieć umowę. Nie będę musiał ponosił dodatkowych kosztów?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 5 Cze 2012, 13:27   

Złomowanie to specyficzna procedura, zgodnie z ustawa auto musi być kompletne, dopłaca się za każdy brakujący kg,,, w zamian dostaje się kwit który pozwala wyrejestrować pojazd,,, a zezłomować można tylko taki który ma OC bo OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym,,,

Sprzedać na kg czy zeszrotować można każdy pojazd, nie musi być kompletny, nie musi mieć OC,,, w zamian dostaje się normalnie umowę kupna sprzedaży,,,

W ciągu 30 dni od daty zakupu, masz prawo do odstąpienie od umowy OC beż żadnych kosztów, jak nie to znaczy ze akceptujesz i umowa trwa do daty na polisie, jak składka nie była zapłacona to musisz zapłacić,,, no i jeszcze rekalkulacja składki jest, i nieraz trzeba zapłacić więcej niż to wynika z kwitu II raty,,,

Jak takie opłacone OC sprzedaż to trudno, nowy właściciel może (tak jak teraz Ty) zrezygnować z tego OC (i wtedy za niewykorzystany okres dostaniesz zwrot), ale równie dobrze nie musi, i wtedy zwrotu nie będzie,,, jak wypowiesz OC to tam nikt Cie pytać nie będzie co się stało z autem, będzie dobrze puki Cie ktoś nie przyłapie że tego OC nie masz,,, ale wiele szrotów i handlarzy bierze auta bez OC,,, - to kwestia 30 minut i wykonania kilku telefonów by wszystko wiedzieć,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Hans 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Arek
Wiek: 31
Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 51
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 5 Cze 2012, 17:58   

200-300 zł dostaniesz na złomie chyba że to jakis super hiper złom to może nawet więcej.
_________________
"Dostałem mandat za niedostosowanie się znaków do mojej prędkości"
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 9 Cze 2012, 09:51   

maciek1224 napisał/a:
mam nowy akumulator
nie wierzę że ktoś znajomy nie ma starego na podmianę..
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Docio 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Zbyszek
Wiek: 60
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Cze 2012, 10:12   

Zamiast spekulować ile dostaniesz weź poświęć dwie godziny i przeszukaj oferty demontażu w swojej okolicy. O jakichś ekstra dodatkach za aku lub kat zapomnij. Samochód ma być kompletny, najlepiej jeżdżący i wtedy dopiero można coś targować za całość. Ja tak zdałem swoją Fiestę na początku maja do stacji demontażu. Po kontakcie z firmą od ręki wycenił mi ją na 500zł i tyle dostałem bez ważenia, sprawdzania itp.
_________________
Fiat Doblo 1,9JTD
Wreszcie wszystko mogę załadować. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Problem
XXXDZIKIXXX Tuning mechaniczny 2 24 Sie 2007, 21:43
Daras84
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Problem
Baraccuda Tuning mechaniczny 3 3 Mar 2007, 12:34
Gość
Brak nowych postów Problem
immobilizer
knd Elektryka 5 9 Sie 2007, 23:54
knd
Brak nowych postów problem
szarpie...
knd Mechanika 2 11 Paź 2007, 13:37
vis
Brak nowych postów Problem z CB
Allmag Elektryka 6 24 Kwi 2009, 21:11
diodalodz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.