Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[Ogólny] Smartfon - który wybrać??
Autor Wiadomość
Obywatelka Higienistka 
Rodzynek FKP

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 25
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 416
Skąd: WaWa
Wysłany: 3 Cze 2012, 15:25   [Ogólny] Smartfon - który wybrać??

Zwracam się do ludków mających trochę pojęcia na temat smartfonów aby doradzili, który mam wybrać. Niedługo kończy mi się umowa w Play i chcę ją przedłużyć. Czytałam troszkę na forach o modelach, które wybrałam, ale liczę na Waszą fachową pomoc ;) Przyznam się, że bliżej mi do SE niż Samsungów :P

HTC 7Mozart
Sony Ericsson Xperia neo V
Sony Ericsson Xperia Ray
LG Swift 7
LG GM360 Bali
Samsung Galaxy Ace S5830
Samsung S8600 Wave III

Z góry dzięks za pomoc :ok:
 
 
Bezimienny 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Łukasz
Wiek: 32
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 1185
Skąd: Torzym/ZG
Wysłany: 3 Cze 2012, 16:09   

Z tych co Podałaś to doradzał bym te dwa:
Sony Ericsson Xperia neo V
Sony Ericsson Xperia Ray

Są to w miarę mocne smartfony na przystępnym Androidzie, co oznacza spore wsparcie, duży dostęp aplikacji, łatwa obsługa.

Alternatywą są też:
LG Swift 7
HTC 7Mozart

Tylko że te są na windowsie phone 7 który nie ma tak dobrego wsparcia jak android, ogólnie prosty system, ale jednak Android jest chyba na tą chwile lepszy.


Pozostałe z góry radził bym skreślić, czyli:
LG GM360 Bali
Samsung Galaxy Ace S5830
Samsung S8600 Wave III



Podsumowując, według mnie najlepszym i najrozsądniejszym wyborem był by którykolwiek z tych dwóch:
Sony Ericsson Xperia neo V
Sony Ericsson Xperia Ray


Pozdrawiam :)
 
 
Docio 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Zbyszek
Wiek: 60
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Cze 2012, 16:26   

Od roku posiadam i użytkuję Samsung S7230 WaveII i złego słowa na niego nie mogę powiedzieć. Z poczatku, przy intensywnym użytkowaniu (radio, mp3, aparat) ładowałem go co 5-7 dni. Obecnie, gdy mi juz to przeszło i użytkuję go jak najbardziej normalnie, ładuję go dwa-trzy razy w miesiącu a właczony mam non-stop. Tak, po roku nadal bateria trzyma bardzo dobrze. Ostatnio miałem włączony Bluetooth przez 6 godzin i spadła mu jedna kreska z naładowania (są cztery) a wiadomo jak prądożerne jest to urządzenie.
Fakt, że system to BadaOS ale epoka "systemu łupanego" dawno minęła. Większość nastawiona jest na androida i można by się zapytać kto tak mocno forsuje ten system. O BadaOs najlepiej jak sama poczytasz, tak jak i o podanym przez Ciebie S8600 na forum bada .
_________________
Fiat Doblo 1,9JTD
Wreszcie wszystko mogę załadować. :)
 
 
Bezimienny 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Łukasz
Wiek: 32
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 1185
Skąd: Torzym/ZG
Wysłany: 3 Cze 2012, 16:48   

Ja pominąłem Wave dlatego że jest to jednak system oferowany jedynie przez samsunga i nie ma tak dobrego wsparcia jak android. Osobiście użytkowałem jedynie starego WM, Androida (play mi na tydzień wypożyczył :rotfl: ) i przez moment w sklepie WP7, z Bada nawet nie miałem nigdzie okazji sie spotkać co może świadczyć troche o małej popularności tego systemu, ale jeśli jest inaczej to mój błąd.

Pozdrawiam.
 
 
Obywatelka Higienistka 
Rodzynek FKP

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 25
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 416
Skąd: WaWa
Wysłany: 3 Cze 2012, 16:58   

Wpisałam Samsunga Wave III, bo to pono jakaś nowość jest. Miałam do czynienia przez jakieś 2 tyg. z Samsungiem Galaxy Ace i szczerze to dla mnie był on zbyt skomplikowany i pogmatwany ;-( a w szkole dziewczyny pobrały te Soniaki i chwalą sobie, twierdzą, że jest o niebo prostszy niż Samsungi.
A z tych dwóch Sony to który lepiej wziąć? Czytałam na jakimś forum, że ten neo V nie robi dobrej jakości zdjęć na takie parametry jakie podaje producent.
Mnie nie zależy na mini komputerku, poczcie czy fejsie w kompie, chce mieć czym kontaktować się z ludźmi i zrobić dobre zdjęcie, bo aparatu nie lubię nosić codziennie przy sobie...
 
 
Bezimienny 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Łukasz
Wiek: 32
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 1185
Skąd: Torzym/ZG
Wysłany: 3 Cze 2012, 17:26   

Sony Ericsson Xperia Ray będzie lepszym o ile nie przeszkadza ci że ma mniejszy ekran (rozdzielczość ta sama, ale Ray ma w nowszej technologi) i z tego co wyczytałem będzie robić lepszej jakości zdjęcia niż NEO V, reszta to właściwie takie same telefony, którego Byś nie wybrała będziesz zadowolona.

Pozdrawiam.
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Cze 2012, 21:37   

Obywatelka Higienistka napisał/a:
Mnie nie zależy na mini komputerku, poczcie czy fejsie w kompie, chce mieć czym kontaktować się z ludźmi i zrobić dobre zdjęcie, bo aparatu nie lubię nosić codziennie przy sobie...


To po co w takim razie smartfon? Zwykłe fony w pełni spełniają powyższe wymagania, a bateria trzyma o wiele dłużej i są mniej skomplikowane. Osobiście mam SE Elma jako telefon do kontaktowania się na co dzień i HTC Wildfire do neta, gg i innych fajerwerków. Fakt faktem, HTC powala Elma jakoscią zdjęć, przy czym oba mają aparaty 5 mpx, ale kiedyś zmuszona byłam zamienić miejscami karty (bo w Elmie bateria padła, a potrzebowałąm akurat mieć czynny numer z niego) i stwierdzam jedno - smartfon jako mini komputerek ok, ale jako telefon do częstego dzwonienia... raczej nie za bardzo.

A jeżeli już smartfon, to ja osobiście polecałabym HTC. Ale jego trzeba dobrze skonfigurować, zanim zacznie się go używać, inaczej może stawać okoniem...
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
Obywatelka Higienistka 
Rodzynek FKP

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 25
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 416
Skąd: WaWa
Wysłany: 3 Cze 2012, 21:42   

Magda M. napisał/a:

To po co w takim razie smartfon? Zwykłe fony w pełni spełniają powyższe wymagania, a bateria trzyma o wiele dłużej i są mniej skomplikowane.

Ok, ale ciężko o telefon z dobrym aparatem :/ Mam Samsunga U900 Soul i niby aparat 5mega i co z tego, dobre zdjęcia to on robił 2-3 lata temu, więc szukam w miarę prostego i normalnego smartfona :)
I skoro płacę abonament to po co mi telefon jak za niewielkie pieniądze można mieć coś lepsiejszego :P
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 4 Cze 2012, 06:33   

Obywatelka Higienistka napisał/a:
Ok, ale ciężko o telefon z dobrym aparatem
Smartfony rzadko mają dobry aparat, chyba że wyznacznikiem jego jakości są mega pixele,,, ale mnie się wydaje że lepiej zrobić dobre zdjęcie 3,2 niż kiepskie 8,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Cze 2012, 08:32   

SE omijaj i doplac do Galaxy S2 - teraz wchodzi S3, wiec cena na pewno spadnie

JoeMix napisał/a:
Smartfony rzadko mają dobry aparat

w porownaniu do czego? lustrzanek? 8mpx w GS2 daje rade - jak na kalkulator to robi zajefajne foty
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Pietrekk 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Wiek: 32
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 1240
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 4 Cze 2012, 10:26   

Jak ktoś twierdzi że galaxy Ace bardziej skomplikowany od SE to pomyłka, ten sam software więc obsługa taka sama.
To że skreślacie Samsungi to też złe, ile ludzi używa tych Ace, ja sam posiadam Galaxy S, nie zawiódł nigdy, nowe Samsungi to już nie to co kiedyś. SE jak dla mnie ma kijową fabryczną nakładkę.
Ja polecam Samsunga
A co do aparatu? 5MPX i zdjęcia super + Filmiki w HD.
_________________
BMW e36 touring 325tds 1997
Profil Facebook
 
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 26 Cze 2012, 20:17   

Pietrekk napisał/a:
SE jak dla mnie ma kijową fabryczną nakładkę.
Ja polecam Samsunga
A co do aparatu? 5MPX i zdjęcia super + Filmiki w HD.
Bredzisz chłopie. Po podłączeniu telefonu do kompa sam zaktualizował do nowego Androida 4.0.4. bez nakładki fabrycznej - praktycznie czysty Android. Tel to SE Xperia Neo V - którą mam od tygodnia. Aparat 5Mpx i tez kręci filmy w HD - co prawda tylko 720p. Zdjęcia robi dobre gdy jest dosyć jasno, bo ma diode zamiast lampy (jak mój poprzedni SE k810 miał pełną lampę błyskową). Żadnej zawiech. Co do problemów z aparatem, to ni Xperia Neo V je ma tylko Xperia Neo (ma 8mpx ale problem z obiektywem Exmor). Mam tez Samsunga i jego ekran dotykowy doprowadza mnie do szału (jest mało precyzyjny). Wg mnie Xperia jest lepsza. Ale każdy znajdzie jakieś plusy i minusy.
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 26 Cze 2012, 20:30   

jackrzec napisał/a:
tez kręci filmy w HD - co prawda tylko 720p

to w HD czy nie HD :hahaha:
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 26 Cze 2012, 23:10   

MisiekT napisał/a:
to w HD czy nie HD
Wszystko powyżej PAL jest HD,,, HD to właśnie 720p czyli rozdzielczość 1280×720 (swego czasu telewizory oferujące taką rozdzielczość były znakowane HD Ready), jest jeszcze drugie HD zwane FullHD i ma rozdzielczość 1920×1080,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 26 Cze 2012, 23:27   

eee tam, 720p to takie niedorobione HD :-P
ale filmow kinowych kalkulatorem i tak sie nie kreci, wiec spoko...
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
emperor 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Ghia
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 34
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 27 Cze 2012, 08:00   

Nie pchaj się w Windows Phone 7 (HTC Mozart) bo to nowy system, nie ma na niego praktycznie nic, fatalne... wszystko stanowczo odradzam telefony z tym systemem.
Za Samsungi systemem Bada OS też się nie zabieraj, mało przszłościowe, Bada to autorski projekt Samsunga taka mocno okrojona wersja Androida a więc jak dla mnie Wave odpada.
Ace? Tak średnio, trochę słaby 5-letnie nokie robią lepsze fotki i on ma trochę małą rozdzielczść wyświetlacza jak na dzisiejsze czasy ja mam telefon z 2007 roku o 2x większej rozdzielczości wyświetlacza no i ten telefon np nie ma kamerki z przodu a więc jeśli chciałbyś Skype z wideo to lipa.
LG Swift ma WP7 a więc też lipa.
LG GM360 Bali ? Nie miałem do czynienia z nim ale wyświetlacz 240 x 400 px (3") z 256k kolorów oraz brak UMTS (3G) to śmiech na sali.
Z tych wszystkich ja bym się zainteresował Sony Ericssonami.
Jeśli chcesz coś nowego to mimo to nie polecam WP7 a raczej odradzam ma tyle wad że nie chce mi się wypisywać nawet.
To jest tylko i wyłącznie moja opinia, każdy ma prawo do swojej ale jeśli mogę doradzic to zastawanwiaj się nad tymy SE z Androidem.
Najlepszy sprzęt z tych co wymieniłeś i najlepszy system z tych co wymieniłeś.
 
 
Obywatelka Higienistka 
Rodzynek FKP

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 25
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 416
Skąd: WaWa
Wysłany: 27 Cze 2012, 13:47   

A oprócz tych SE, to co uważasz według Ciebie za godne uwagi?
Bo nie będę inwestować ponad tysiaka w telefon - jest to bez sensu.
 
 
emperor 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Ghia
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 34
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 27 Cze 2012, 14:57   

Hmm muszę Cię poprosić o napisanie...
Jaki masz obecnie telefon?
Czy to co wymieniłaś w #1 poscie to wszystko co mogą Ci zaoferować?
Ile dopłacasz do nowego telefonu?
Jaką masz ofertę w tym Play?
 
 
Obywatelka Higienistka 
Rodzynek FKP

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 25
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 416
Skąd: WaWa
Wysłany: 27 Cze 2012, 15:31   

Miałam LG 880GDmini, ale się wieszał i bateria trzymała 12h!!! Więc poszedł do ludu :P i używam swojego starego Samsunga U900 Soul.
Play oferuje dużo fajnych fonów, ale tak jak napisałam przy abonamencie ok. 60zł uważam, że dopłata ponad 1000zł do tego Samsunga Galaxy II czy np. Nokii N8 to przesada i głupota, zatem szukam czegoś tańszego, a w miarę bez awaryjnego :)
Stan Darmowy 59zł chce zamienić na All Inclusive MAX chyba jest za 65zł.
 
 
emperor 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Ghia
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 34
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 27 Cze 2012, 15:40   

Nie oriętuję się jakie mają teraz w ofercie, jak będę miał czas to popatrzę ale ja osobiście jak bym miał wybrać coś z tego co wypisałaś to wziął bym Neo V.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Ogólny] Proszę o ocenę samochodu.
W tym temacie prosimy o ocenę auta z ogłoszenia i prośby o sprawdzenie
Freeman Przed zakupem 298 21 Maj 2021, 05:43
mariusz131
Brak nowych postów Przyklejony: [Ogólny] FOTA - oferta promocyjna na wybrane części do Ford
trzeci Przed zakupem 0 19 Cze 2012, 21:55
trzeci
Brak nowych postów Testery diagnostyczne -który wybrać?
scorpion69 Hyde-Park 9 5 Sty 2018, 23:53
scorpion69
Brak nowych postów [Ogólny] które radio wybrać JVC albo KENWOOD?
scorpion69 Car Audio i CB 5 22 Wrz 2018, 18:28
VoSooler
Brak nowych postów smartfon CAT S50 / 15Q - MANN 5S czy warto?
diablo189 Przed zakupem 1 26 Sie 2015, 21:42
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.