Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[Kosmetyka] Polerowanie reflektorów
Autor Wiadomość
uri90 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 33
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 73
Skąd: Plzn
Wysłany: 17 Kwi 2012, 00:02   [Kosmetyka] Polerowanie reflektorów

Witam!
Jak patrzę na tematy dotyczące "KOSMETYKI" a odnosza sie one do części karoserii do samochodu, albo jakichś brakujących elementów wyposarzenia wnętrza to aż mi sie ciśnienie podnosi i załuję, że w ogóle zaproponowałem utworzenie takiego działu na tutejszym forum :kaput:

No ale do rzeczy :tyłek:
Moje światełka były delikatnie mówiąc mało reprezentatywne, należała im sie dawka porządnych pieszczot, by wyglądały jak dawniej. Z takimi kupiłem samochód (jakieś rysy od krzaków, obicia kamyczków, zmatowienia aż po zakurz z lakierni :plask: )

Akcja była szybka, prosta i przyjemna
1. mycie reflektorów
2. oklejenie elementów karoserii
3. matowienie papierkami wodnymi
4. polerowanie

Nie jest to zrobione na tip-top ale różnica jest duża

ponoć "relacja" bez zdjęć to relacja stracona. więc zapodam pare marnych "fotografii"
widoczne rysy od krzaków, które były najbardziej wkurzające notw można doszukać się również zapylenia z lakierni


oklejamy, by nie uszkodzić elemantow karoserii


matujemy (zdecydowałem się na delikatne targanie papierami, bo nie było potrzeby zbierania więcej. tak więc w ruch poszły papierki 1500> 2000> 2500)
miałem już swego czasu "na kozetce" reflektory, które zaczynałem od papieru o gradacji 800 :rotfl: , ale to były takie, przez które juz światło niewiele świeciło na drogę


po polerowaniu polerka rotacyjną pastami PB na padach ABW











drugiemu oberwało się podobnie <8>
tylne światła też można odświeżyć :) opisałem to mniej wiecej w połowie relacji nad Citro która jest tu -> http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=57357

życzę wytrwałości w dbaniu o swoje F peace
_________________
Sport to zdrowie
-samochód świadczy o jego właścicielu- więc zadbaj o swoje auto.
Jak dbać o swój wóz?? -->>
Ostatnio zmieniony przez trzeci 17 Kwi 2012, 07:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 17 Kwi 2012, 01:57   

uri90 napisał/a:
Jak patrzę na tematy dotyczące "KOSMETYKI" a odnosza sie one do części karoserii do samochodu, albo jakichś brakujących elementów wyposarzenia wnętrza to aż mi sie ciśnienie podnosi i załuję, że w ogóle zaproponowałem utworzenie takiego działu na tutejszym forum :kaput:
To nie Twoja wina że jakiś "mondry" szuka w tym dziale plastików wnętrza... zadżebisty efekt uzyskałeś z tymi lampami <oki>
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Kwi 2012, 06:18   

To teraz jeszcze taki polerowany reflektor trzeba by zabezpieczyć przed promieniami UV, najlepiej lakierem specjalnym bo szybko mogą zmatowić się ponownie, albo polerować 1 w roku ;/
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
uri90 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 33
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 73
Skąd: Plzn
Wysłany: 17 Kwi 2012, 08:38   

ElGrey, nie słyszałem o takich lakierach :ups:
powiem tak: wszystko zależy od rodzaju reflektora. niektóre po polerowaniu wypłowieja za rok, a inne będą cały czas ok. nie wiem jak to jest w przypadku Fiesty, ale z moich doświadczeń wynika, ze reflektory w Lanosie, Astrze II, i dostawczej Kii wytrzymują ok rok potem znów trzeba "odświeżyć", natomiast w Puncie polerowalem masakrycznie zajechane- znajomy już był tak zdesperowany, że jeden nawet zaczął przecierać Acetonem ;-| naszczęście po miejścowej próbie zrezygnował i chciał kupic nowe w ASO. zdarłem dosyc dużo, a reflektory są cały od jakiegoś czasu przejrzyste

tak to wyglądało:
zacząłem od papierkowej roboty czyli 800 > 1000> 1500> 2000> 2500 (chciałem jeszcze wykończyć 3000 ale niestety w sklepie najdrobniejszy jaki mieli to 2500 :/) i później systemem SSR zacząłem od SSR3 na pomarańczowym padzie ABW, później SSR 2,5 na pomarańczowym waflowym ABW i na koniec SSR1 na czarnym waflu ABW.
Efekt wyszedł dobry Właściciel był mega zadowolony (był tak załamany stanem reflektorów przed polerowaniem, że już był skłonny wydać 500 zł na nowe)

przed: (tak wyglądał reflektor tylko po myciu! )


po:


nie obiecywałem znajomemu za wiele, od razu powiedziałem, że być może za pół roku bedzie musiał znów do mnie przyjechać na polerowanie. Okazało się, ze reflektory są cały czas ok i znajomy jest mega zadowolony!
_________________
Sport to zdrowie
-samochód świadczy o jego właścicielu- więc zadbaj o swoje auto.
Jak dbać o swój wóz?? -->>
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Kwi 2012, 19:45   

Nie no u mnie światełka też po rysane od krzaczków :) . Super Efekt. Nawet nie wiedzialem ze z matowanego plastiku, mozna uzyskac taki efekt szyby.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 17 Kwi 2012, 19:54   

A takie rzeczy to tylko z plastiku czy ze szklanymi też przejdzie?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
uri90 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 33
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 73
Skąd: Plzn
Wysłany: 17 Kwi 2012, 19:58   

JoeMix napisał/a:
A takie rzeczy to tylko z plastiku czy ze szklanymi też przejdzie?


tak jak opisałem można polerować tylko reflektory z plexi.
Natomiast szkło też da sie polerowac tylko w inny sposób. Szkło jest niesamowicie twarde więc podejście do niego z pastami służącymi do polerowania lakieru to walka z wiatrakami- można tylko pogorszyc sytuację. Do polerowania szkła używa sie tlenku ceru i pada filcowego, efekty również bywaja zaskakujące :)
_________________
Sport to zdrowie
-samochód świadczy o jego właścicielu- więc zadbaj o swoje auto.
Jak dbać o swój wóz?? -->>
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Kwi 2012, 08:30   

Reflektory są wykonywane z kiltu tworzyw najczęściej z poliwęglanów, nigdy z plexy, zdzierając wierzchnia warstwę zdejmujesz tez warstwę z filtrem UV, na przykład reflektory we francuzach masz fabrycznie pokryte zabezpieczającym lakierem, użycie zwykłego klaru wystarczy i da ochronę na kilka ładnych lat :yes:
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Polerowanie reflektorów
PacMan Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 9 17 Paź 2012, 02:14
Parzych
Brak nowych postów Polerowanie felg
pytania i odpowiedzi :)
cebula Tuning stylistyczny 24 4 Gru 2005, 23:29
Gość
Brak nowych postów Polerowanie/odnawianie
Opole
TomeX500 Firmy współpracujące z FKP 0 21 Lut 2010, 19:34
TomeX500
Brak nowych postów Polerowanie felg
stafcio Tuning stylistyczny 9 4 Kwi 2009, 16:35
Gość
Brak nowych postów Regeneracja lakieru - polerowanie
opis, foty
Katra30 Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 19 10 Wrz 2012, 19:06
uri90


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.