Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK7] oświetlenie wewnetrzne(kabinowe) problem
Autor Wiadomość
sab 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: łódź
Wysłany: 7 Kwi 2012, 14:20   [MK7] oświetlenie wewnetrzne(kabinowe) problem

Słuchajcie, czy oświetlenie to przy lusterku nie powinno działać kiedy włacze je na 1? A działa mi tylko kiedy zostawie włacznik w pozycji środkowej, to wtedy zaświeci się wyjmując kluczyk ze stacyjki.Zamykam auto i po pewnym czasie gaśnie.
I nie działają te oświetlenia które mozna kierować albo na kierowce albo na pasażera.
co to może być, żarówki sa dobre połaczenia też, bezpieczniki sprawdziłem. I juz sam nie wiem....
_________________
sab
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 7 Kwi 2012, 14:35   

sab napisał/a:
I nie działają te oświetlenia które mozna kierować albo na kierowce albo na pasażera.
co to może być, żarówki sa dobre połaczenia też, bezpieczniki sprawdziłem. I juz sam nie wiem....
Wyjmij lampkę i sprawdź czy jest napięcie na kabelkach. Pojedynczy to minus, a podwójny to + (jeden do lampki oświetlenia wnętrza, drugi od lampek do czytania).

sab napisał/a:
kiedy włacze je na 1?
Masz na myśli pozycję A lampki? Nie kluczyk w stacyjce?

sab napisał/a:
czy oświetlenie to przy lusterku nie powinno działać kiedy włacze je na 1? A działa mi tylko kiedy zostawie włacznik w pozycji środkowej, to wtedy zaświeci się wyjmując kluczyk ze stacyjki.Zamykam auto i po pewnym czasie gaśnie.

Tak to powinno działać:


Moim zdaniem lampka działa dobrze. Jak przełączysz na pozycję C to wtedy lampka świeci cały czas.
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
sab 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: łódź
Wysłany: 7 Kwi 2012, 14:49   

własnie nie, lampka działa tylko wtedy kiedy mam ustawiony włacznik w pozycji B, kiedy włacze na C powinna swiecic, a nie swieci...
_________________
sab
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 7 Kwi 2012, 14:51   

Wygląda na to że w jednym z kabelków plusowych kabelków nie masz napięcia.
Sprawdzę jak jest u mnie (za mw.godzinę).
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
sab 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: łódź
Wysłany: 7 Kwi 2012, 15:41   

słuchaj masz 100% racje nie mam plusa w jednym kablu, zrobiłem zworke , połaczyłem plusy i działa. Ale jak to sie stało i jak to naprawić?
_________________
sab
 
 
sab 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: łódź
Wysłany: 7 Kwi 2012, 15:49   

dodatkowo, jakby tego było malo wczesniej na forum pytalem o bład jaki mi sie wyswietla a mianowicie wycieraczki lampa awaria nastepna inspekcja. Po zrobieniu zworki na kablach w oswietleniu wewnetrznym. Czyli po dodaniu plusa, właczajac swiatła reflektorow na automatyczne ten komunikat zniknął. Ale przy ustawieniu wycieraczek w pozycje na czujnik deszczu jest wychwytywany.
Co to moze być? czujnik deszczu pracuje bo moczac go sliną na palcu wycieraczki reagują. Czy ten plus moze być połaczony z czujnikiem i tam też go nie ma?
_________________
sab
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Kwi 2012, 16:05   

Dobre,,, mam złośliwą nadzieje że robiąc zwarcie (zworką) coś sobie w aucie rozwaliłeś, podając napięcie od dupy strony :twisted: bo najlepiej człowiek się uczy na własnych błędach :P
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
sab 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: łódź
Wysłany: 7 Kwi 2012, 16:10   

no ja mysle ze nic sie nie stanie, zastanawiam sie tylko dlaczego jedego plusa zabrakło. czy jest gdzies kabel przerwany? no jak to naprawić...
_________________
sab
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Kwi 2012, 16:14   

sab, a ja myślę że tak, kabel się przerwał i jest zwarcie do masy, i z każda chwila te 12V podane tam "od tyłu" zwiększa ryzyko pożaru w aucie,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
sab 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: łódź
Wysłany: 7 Kwi 2012, 16:19   

no to teraz zeby zdiagnozować moment przerwania kabla, trzeba cała instalace wybebeszyc. nie wiem zostawiam to tak jak jest, auto jest ubezpieczone:), a z tym czujnikiem deszczu podjade do ASO , moze oni maja jakąś koncepcje. Tylko czy tam sie znają ?:)
_________________
sab
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Kwi 2012, 16:27   

sab napisał/a:
no to teraz zeby zdiagnozować moment przerwania kabla, trzeba cała instalace wybebeszyc.
No i nie da się tego zrobić via forum, trzeba albo do speca albo samemu z miernikiem i schematem szukać przerwy,,, lub przyczyny że napięcia tam nie ma,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 7 Kwi 2012, 16:28   

sab, czy ubezpieczenie obejmuje nieumiejętne grzebanie w elektryce ? <???>
 
 
sab 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: łódź
Wysłany: 7 Kwi 2012, 16:36   

przeciez ja nic nie zrobiłem, przeniosłem tylko plus z kabla, a raczej połaczyłem plusy w jednej wtyczce no i oswietlenie mi działa oraz czesciowo zlikwidował się bład zwiazany z czujnikiem deszczu i świateł automatycznych.
A o resztę musze popytać w ASO.
LEPIEJ NAPISZCIE MI CO OZNACZA ŻE FILTR POWIETRZA JEST BEZOBSLUGOWY, TROCHE TO DZIWNE...
_________________
sab
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Kwi 2012, 16:40   

Jak mu jeszcze auto nie spłonęło, to rozłączy i dobrze będzie,,,

Poważniej: z elektryka trzeba ostrożnie, jak gdzieś nie ma prądu to możliwe ze bezpiecznik wywalił,,, akceptowalne jest wyjęcie i włożenie takiego samego,,, może będzie działać, ale wsadzenie większego już nie,,, bezpieczniki nie palą się od tak, i wsadzając większy, lub uparcie wymieniając taki co się pali sami się narażamy na pożar w aucie,,, Tu u kolegi wcięło napięcie z przewody,,, nie wiadomo dlaczego, ale przyjmijmy jak wspomniałem przerwanie przewodu i zwarcie do masy,,, robiąc taką zworkę i podając napięcie na wiązkę w której go nie ma z innego źródła znowu się narażamy,,, z elektryka żartów nie ma, można rozwalić sobie od akumulatora, przez alternator, kable w sensie spalić wiązkę po pożar całego auta,,, aby w tym grzebać potrzeba minimum wiedzy z zakresu elektryki, posługiwania się miernikiem i kontrolką,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 7 Kwi 2012, 17:03   

sab, coś taki nadgorliwy :P , mówiłem że za godzinę sprawdzę, bo sam dokładnie nie wiedziałem jak to jest. Dobrze że nic się nie stało, myślałem że użyjesz miernika zanim cokolwiek zrobisz.

Jest troszkę inaczej (odwrotnie), niż pisałem wcześniej: w pojedynczym kabelku jest +, a w podwójnych masa.
Jedna masa jest stała, a druga zależna od włączenia zapłonu, otwarcia drzwi itd.
Zdecydowanie u Ciebie nie mam masy w jednym kabelku, kabelek ten gdzieś jest przerwany, ten na którym jest stale masa.

Nie wiem tylko co jest rozłączane, aby nie dopuścić do rozładowania aku (też można to sprawdzić, ale nie chciało mi się siedzieć w aucie aż lampka sama zgaśnie)
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
sab 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: łódź
Wysłany: 7 Kwi 2012, 17:12   

No moim miernikiem była zarówka i dwa kabelki żeby sprawdzić gdzie jest przerwa, :) , to tak na szybko .
czyli bedzie trzeba ją na stałe zrobić i powinno być git.
Słuchaj czytałeś to o czujniku deszczu? jak myslisz dlaczego mam takie objawy? czy tez tam masy nie ma?
a kolejne pytanie co z filtrem powietrza, dlaczego ta instrukcja opisuje go jako nie wymaga obsługi?
_________________
sab
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 7 Kwi 2012, 17:39   

sab napisał/a:
LEPIEJ NAPISZCIE MI CO OZNACZA ŻE FILTR POWIETRZA JEST BEZOBSLUGOWY, TROCHE TO DZIWNE...
Bezobsługowy bo się go nie obsługuje tylko wymienia... Poka tą stronę z instrukcji...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
sab 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: łódź
Wysłany: 7 Kwi 2012, 18:02   

Dzięki kolego michal77, DZIAŁA! wszystko:) poprowadziłem dodatkową mase, błedy sie anulowały, oswietlenie wewnetrze działa, wszystko tak jak powinno być:)
_________________
sab
 
 
sab 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 27
Skąd: łódź
Wysłany: 7 Kwi 2012, 18:09   

Kolego Parzych, w instrukcji na stronie jest info przy opisie ze zdjeciem komory silnika:
H Filtr powietrza: Nie wymaga obsługi.
a szukajac informacji jaki wkład filtra powietrza jest w obudowie znalazlem tylko do silników diesla....
Moze ktoś ma wiedze czy wymienia sie wkład filtra powietrza czy cały w MK7?
_________________
sab
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 7 Kwi 2012, 18:45   

sab napisał/a:
szukajac informacji jaki wkład filtra powietrza jest w obudowie znalazlem tylko do silników diesla....
Moze ktoś ma wiedze czy wymienia sie wkład filtra powietrza czy cały w MK7?
Coś chyba słabo szukałeś: http://ford.sklep.pl/pl,p...etrza,ford.html
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 12:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK4] Oświetlenie kabinowe
misiekbig Elektryka 4 9 Lut 2011, 19:55
jackrzec
Brak nowych postów [MK7] Oświetlenie wnętrza i oświetlenie drzwi - montaż
Piotr76 Elektryka 24 3 Paź 2011, 18:07
Piotr76


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.