Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] gaznik kilka pytan mechanicy prosze o pomoc
Autor Wiadomość
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 27 Mar 2012, 07:38   [MK3] gaznik kilka pytan mechanicy prosze o pomoc

hej czy moglby mi ktos pomoc ustalic poziom paliwa w gazniku po odpaleniu i zgaszeniu auta? przy drugiej gardzieli sa dwa oczka po obu stronach w ktorych widac plywak i mozna tam zmierzyc poziom paliwa.

chce w nie wsadzic kawalek prostego drutu stalowego z gory zaznaczyc na nim markerem krawedz gorną tego okienka i obliczyc od gornej krawedzi tego "okienka" zaznaczonego na drucie, w ktorym widac plywak ile mm ponizej ma byc poziom paliwa... chodzi o to by sprawdzic ile mm nizej ten drucik zrobi sie mokry od gornej krawedzi tego okienka - chodzi o odleglosc w mm dosc dokladną. chodzi o poziom po odpaleniu silnika i zgaszeniu zeby tam bylo paliwo... czy moglby ktos mi zmierzyc co do mm? nie chodzi o pomiar od dolnej krawedzi pokrywy gaznika tylko od gornej krawdzi tego okienka przy drugiej gardzieli (sa dwa takie okienka przy drugiej gardzieli, po bokach jej)

mam problem z ustawieniem poziomu paliwa... auto po dojezdzaniu do krzyzowek i hamowaniu gasnie, jedynie na lekko juz rozgrzanym potrafi nie zgasnac... swiece (bardzo jasne) i ustawienie gaznika jest ok, odpala tez bardzo dobrze. zrobilo mi sie to po wymianie zaworka iglicowego w komorze plywakowej i regulacji poziomu paliwa. wczesniej na takich ustawieniach jezdzil ok. wymienilem tez druga dysze paliwa na 115. pierwsza byla 115 druga 180. teraz sa dwa razy 115. auto jedzi normalnie na 2 przepustnice tylko przy zejsciu z obrotow potrafi zgasnac. zauwazylem ze dzialo sie to rowniez po zlozeniu gaznika po odpaleniu silnika i podgazowaniu w miejscu bez jezdzenia. robilem podgazowanko i po zejsciu z 3-4,5 tys obrotow nie potrafil utrzymac sie na 1200 obr, pamietam ze byly takie momenty ze tak mial...odrazu po wymianie zaworka i plywakow i ich ustawianiu, zmienilem tez dysze paliwa tak jak pisalem wyzej, wiec podejrzewam poziom paliwa, wczesniej tego nie bylo

UWAGA NAGRODA :) !!!
za sprawdzenie i napisanie na forum ile mm, temu ktory mi to sprawdzi wysle nowy komplet swiec do endury lub HCS 1.3 / 1.1 lub CVH
_________________
CVH 1.4 FU..'89

Profesjonalna pomoc w doborze świec i kabli zapłonowych, napisz gg 540570 - CVH, HCS / Endura, Zetec
Ostatnio zmieniony przez trzeci 27 Mar 2012, 16:18, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 27 Mar 2012, 07:53   

Pawełos666 napisał/a:
czy moglby mi ktos pomoc ustalic poziom paliwa w gazniku po odpaleniu i zgaszeniu auta?
Taki sam powinien być cały czas,,, tzn, zużycie jest na tyle niewielkie, a pompa ma tak dużą wydajność że może jak jest zmiana poziomu o milimetr to jest dobrze,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 27 Mar 2012, 07:57   

no tak ale zeby tam bylo... temu napisalem po odpaleniu i zgaszeniu na benzynie, to teraz pytanie ile mm od gornej krawedzi tego okienka nizej drut zrobi sie mokry ile to bedzie mimiletrow? nikt nie pomoze? potrzebny tylko stalowy prosty drut z zaznaczona kreska, linijka i zdjac obudowe filtra. jesli ktos poda to do konca dnia funduje 2 komplety swiec. wiem ze nikt tego za darmo nie zrobi :) wiec zacheta musi byc
_________________
CVH 1.4 FU..'89

Profesjonalna pomoc w doborze świec i kabli zapłonowych, napisz gg 540570 - CVH, HCS / Endura, Zetec
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 27 Mar 2012, 08:21   

No ja nie pomogę niestety bo mój gaźnik stoi niekręcony od grudnia, w dodatku krzywo, bo auto z jednej strony nie ma zawieszenia i oparte o asfalt jest,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 27 Mar 2012, 13:39   

a moglbys sprawdzic rurki emulsyjne? trzeba tam odkrecic 2 srubki dysze powietrza. i dalej za pomoca zagietego drutu lub srubkokreta cienkiego ja wyjac do gory, kazda jest tylko wkladana i dokrecana tymi srubkami na gorze (dyszami). stojac do auta przodem ta po prawej to gardziel 1, a ta po lewej to gardziel druga. i na 1 gardzieli mam rurke z paroma dziurkami 6 lub 8, a na gardzieli drugiej czyli rurka po lewej mam rurke z dwoma tylko dziurkami. dobrze jest? przelozylem i troche sie poprawilo utrzymuje obroty ale jak juz troche pochodzi, bo jak odpale przegazuje i zdejme szybko noge z gazu to ma problem z obrotami jalowymi... dopiero jak troche pochodzi to juz potrafi opuscic obrody do ponizej tysiaca czy tysiaca i podbic wyzej po puszczaniu gazu. mam cos z tymi rurkami emulsyjnymi spieprzone nowy gaznik mial inaczej jak stary albo cos sam namotalem...

moze wiesz, wiecie czym to moze byc spowodowane, gaznik mocno dokrecilem dociagnalem porzadnie... nie ma mowy o lewym powietrzu, gaz chodzi pieknie - nowy parownik itd, a na benzynie ostatnio na zamienionych rurkach moglem jezdzic tylko w trasie, jakby ktos mogl sprawdzic te rurki emulsyjne lub mial taki gaznik i mogl luknac moze byc dowolny gaznik od 1.1 1.3 1.4 1.6. w tej chwili tez nie jest do konca ok, moze ktos z mechanikow wiedzialbym co jest grane? dodam ze wkreca sie ok...
_________________
CVH 1.4 FU..'89

Profesjonalna pomoc w doborze świec i kabli zapłonowych, napisz gg 540570 - CVH, HCS / Endura, Zetec
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: PYTANIA, UWAGI I POMOC W DZIALE ZLOTY/SPOTY
maerik Zloty / Spoty 1 9 Gru 2006, 22:29
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: Pierwsza Pomoc
w Wypadkach na drodze
jaco11 Ubezpieczenia i rejestracja aut 8 20 Cze 2016, 10:52
selena238
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.