Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

aparat kompaktowy
Autor Wiadomość
Ad@mus 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adam
Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1832
Skąd: Orzesze SMI
Wysłany: 18 Mar 2012, 13:17   aparat kompaktowy

szukam kogos co by mi poradzil, jestem rozczarowany jakoscia zdjec z mojego idtotaparata, ma 12mpix ale foto robi kiepskie
zaczolem sie rozgladac z kompaktami (z racji ze mi sie ma bobas urodzic chcialbym tez malemu bombelowi popstrykac fajne foto jak z katalogu)

to co znalazlem to kompakty FUJI:
http://allegro.pl/nowy-ap...2196005489.html
http://allegro.pl/aparat-...2206603670.html
http://allegro.pl/aparat-...2204059633.html

zaznaczam ze sie nie znam i kierowalem sie cena i wygladem + oznaczenia HD i jakies tam przechwalki z for odnosnie tych pstrykawek
_________________

Dwu litrowa bestia zwana Ulepem
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 18 Mar 2012, 14:12   

Hybrydy są de best.
Kilka przykładów:
-mulatki
-turbo z większymi muszlami
-hybrydowe aparaty cyfrowe

I tyle w tym temacie :V:
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 18 Mar 2012, 14:27   

Ad@mus napisał/a:
ma 12mpix ale foto robi kiepskie
Bo guzik prawda że im więcej pixeli tym lepciejsze zdjęcia, wręcz przeciwnie,,, chyba że ze wzrostem liczby pixeli idzie wielkość matrycy a to rzadko się zdarza,,, jak mały kompakt do kieszeni to okolice 8mega max
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18 Mar 2012, 14:42   

Jakiś czas temu szukałam aparatu kompaktowego (z racji tego, że zwyczajnie bawi mnie osoba kupująca dla szpanu lustrzankę, która potem lata na ustawieniach AUTO, bo właściciel nie umie jej obsłużyć - jak nie umiem fotografować, kupuję kompakta, który zrobi większość za mnie i tyle).
Zasada podstawowa - "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego" czyli kupujemy aparat firmy, która robi wyłącznie aparaty, bądź od nich zaczynała i w nich się specjalizuje.
Kiedy kupowałam swój, rozważałam zakup Sony CyberShot'a, miał więcej bajerów, większy zoom optyczny i był ciut tańszy od Olympusa, którego ostatecznie wzięłam. Sprzedawca odradził zakup Sony i powiedział, że jak już, to właśnie firmy, które się głównie na produkcję aparatów nastawiają, a więc z tych dwóch to zdecydowanie Olympus.
Padło na niego. Co prawda na gwarancji był 2 razy w naprawie, ale po tej drugiej ODPUKAĆ działa idealnie i narzekać na niego nie mogę. Jedyne, co na minus, to zdjęcia nocne... bez statywu ani rusz. Za to zdjęcia w totalnej ciemności z bliska na samej lampie błyskowej to już wychodzą fajnie.
Na co zwracać. uwagę, to moim zdaniem poza ilością mpix przede wszystkim zoom optyczny, bo tego się już nie powiększy tak łatwo. Na co dzień niewykorzystywany, czasami się przydaje. Dwa format karty (Olympus swego czasu wypuszczał modele jedynie na ich karty... droższe w zakupie, a co gorsza mało który czytnik je obsługuje... teraz już wypuszczają na standardowych SD). Trzy zasilanie (akumulatorki standardowe, jak u mnie, moim zdaniem są lepsze, bo jak się "skończą", to łatwiej i taniej je wymienić, niż wbudowany akumulator). Cztery to dodatkowe funkcje, jak nagrywanie filmów. Dla mnie ważne też było to, jakie akcesoria dodatkowe są do modelu. Do mojego dokupić mogę na przykład specjalną obudowę do robienia zdjęć podwodnych czy nakładkę na obiektyw zwiększającą 1,5 raza zoom optyczny.

Co do aukcji, które podałeś, tą:
http://allegro.pl/nowy-ap...2196005489.html
bym sobie odpuściła od razu, bo jak ktoś pisze, że aparat z 18-krotnym zoomem optycznym ma 26-ktorny, to ja takiemu sprzedawcy juz dziękuję, bo albo zdjęcia są nie tego sprzętu, który sprzedaje, albo nie wie, co ma, albo oszust - nie ważne, która opcja, tam bym aparatu nie kupiła.
I moim zdaniem przejdź się najpierw po sklepach typu Media, Saturn, markety, Vobis, Sferis itp., poprzymierzaj się do aparatów, jak ci który w dłoni leży, który ci się wygodnie trzyma, obsługuje, bo to też ważne.

Ale spoko, ja się nie zma, może gupoty plotę :D Więc jak ktoś uzna, ze coś źle napisałam, albo doprecyzować zechce, to z miłą chęcią sama sie czegoś nowego dowiem. :)
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 18 Mar 2012, 14:49   

Magda M. napisał/a:
Co do aukcji, które podałeś, tą:
http://allegro.pl/nowy-ap...2196005489.html
bym sobie odpuściła od razu, bo jak ktoś pisze, że aparat z 18-krotnym zoomem optycznym ma 26-ktorny, to ja takiemu sprzedawcy juz dziękuję, bo albo zdjęcia są nie tego sprzętu, który sprzedaje, albo nie wie, co ma, albo oszust - nie ważne, która opcja, tam bym aparatu nie kupiła.
Dokładnie, na zdjęciu w aukcji jest zły aparat,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szczepan522 




Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Jarek
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2009
Posty: 1031
Skąd: .:CB:.
Wysłany: 18 Mar 2012, 15:25   

Ja tobie mogę polecić Sony DSC H10 świetny intuicyjny kompakt który wykonuje mega zdjęcia bez dużego wkładu ze strony użytkownika
przykłady (moje autorstwa):

http://www.panoramio.com/photo/22279653

http://www.panoramio.com/photo/22279663

http://www.panoramio.com/photo/20032012

http://www.panoramio.com/photo/21154113

http://www.panoramio.com/photo/21623434

Jak nie mam za dużo miejsca to biorę do kieszeni SONY DSC-W180

przykłady (moje autorstwa):

http://www.panoramio.com/photo/45978790

http://www.panoramio.com/photo/40542300

http://www.panoramio.com/photo/40541650

http://www.panoramio.com/photo/40542266

Możesz porównać sobie jakość wykonanych zdjęć oraz który aparat jest bardziej poręczny... To są moje sugestie ponieważ nie zawsze trzeba kupić dużego kompakta :yes:
 
 
kamil wolski 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1416
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18 Mar 2012, 15:26   

Cytat:
szukam kogos co by mi poradzil, jestem rozczarowany jakoscia zdjec z mojego idtotaparata, ma 12mpix ale foto robi kiepskie
zaczolem sie rozgladac z kompaktami (z racji ze mi sie ma bobas urodzic chcialbym tez malemu bombelowi popstrykac fajne foto jak z katalogu)


Nie ma aparatów które w automacie robią cudowne fotki, tym bardziej bobasowi, który sam z siebie, w warunkach trudnego, domowego oświetlenia, jest tematem trudnym. Naucz się obsługi swojego sprzętu lub kup jaki kolwiek inny, każdy cie z czasem rozczaruje.
_________________
było: 104KM 220Nm
jest: 133KM 186Nm
 
 
kamil wolski 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1416
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18 Mar 2012, 15:28   

Magda M. napisał/a:
Jakiś czas temu szukałam aparatu kompaktowego (z racji tego, że zwyczajnie bawi mnie osoba kupująca dla szpanu lustrzankę, która potem lata na ustawieniach AUTO, bo właściciel nie umie jej obsłużyć - jak nie umiem fotografować, kupuję kompakta, który zrobi większość za mnie i tyle).
Zasada podstawowa - "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego" czyli kupujemy aparat firmy, która robi wyłącznie aparaty, bądź od nich zaczynała i w nich się specjalizuje.
Kiedy kupowałam swój, rozważałam zakup Sony CyberShot'a, miał więcej bajerów, większy zoom optyczny i był ciut tańszy od Olympusa, którego ostatecznie wzięłam. Sprzedawca odradził zakup Sony i powiedział, że jak już, to właśnie firmy, które się głównie na produkcję aparatów nastawiają, a więc z tych dwóch to zdecydowanie Olympus.


Co to za pitolenie? Canon i Nikon, przodownicy w dziedzinie foto, jakoś nie zajmują się tylko sprzętem foto, ba, nawet sami nie produkują połowy podzespołów tylko biorą od tzw. firm-krzaków.

---

Sprawa kolejna, najważniejsza - foty do trzymania w formie cyfrowej czy papierowej? Jak cyfrowo, to tym bardziej mało ważne to, jaki to będzie sprzęt. Przy zejściu do 1000px szerokości - bo większych się nie da oglądać na monitorach/tabletach, to i tak o jakości nie ma mowy.
_________________
było: 104KM 220Nm
jest: 133KM 186Nm
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 18 Mar 2012, 16:02   

Może się ostanie dla potomnych, więc pozwolę sobie dopisać kilka rzeczy do tego, co Magda naklepała:

1) zoom nie może być za duży, bo cierpi na tym jakość; aparat klasy ultrazoom na minimalnych i maksymalnych ogniskowych (czyli minimalnym i maksymalnym "zoomie") wprowadza ogromne zniekształcenia - coś, co jest w rzeczywistości proste, strasznie się "gnie", zwłaszcza na krańcach kadru; do tego występuje często efekt winietowania (krawędzie zdjęcia są wyraźnie ciemniejsze), co ogranicza użyteczny zakres zbliżenia, jeśli nie chcemy potem tego korygować w Photoshopie. Rozsądne maksimum to 12x, w ostateczności 14x. Wszystko powyżej tego to strzał w kolano - kto bowiem (i jak często?) robi zdjęcia na maksymalnym zoomie "z ręki" ?
A im mniejsza wartość dolnej ogniskowej (w ekwiwalencie 35mm), tym lepiej - nie trzeba robić zdjęcia z 10 metrów, żeby złapać grupkę kilku osób stojących koło siebie.

2) Olympusowe xD miały tą zaletę, że były maciupkie i dostatecznie szybkie jak na taką klasę aparatów - minusem niestety była cena i ograniczony maksymalny rozmiar do 2GB. Obecnie większość aparatów działa na CF-y lub SD(HC), więc problem w sumie nie istnieje.

3) Baterie AA mają tą zaletę nad akumulatorami, że nawet jak akumulatorki "umrą", to można się w kiosku zaopatrzyć na szybko w komplet "paluszków". Z drugiej strony aparat na dedykowanym akumulatorze potrafi zrobić taką ilość zdjęć, że przeciętny "pstrykacz" nie będzie musiał na dwutygodniowy urlop zabierać ładowarki - dobre aku starczają czasami na czterocyfrową liczbę z dwójką z przodu... :)

I tak ode mnie - liczy się wielkość matrycy. I to bardzo. Potem dopiero stosunek Mpix do jej wielkości.
Większość chłamu na rynku ma matrycę 1/2,3" i -naście Mpix. To jest jakieś nieporozumienie. Zdjęcia zrobione pod wieczór albo tak zasiane szumem, albo tak zamydlone, że patrzeć się na nie nie da. Już po przerzuceniu się na 1/1,6" (a gdzie tam choćby APS-C) widać ogromną różnicę w jakości.

Na rynku hybryd istnieje w zasadzie tylko jeden sensowny producent - Fuji. Co można takim "pstrykadłem" uzyskać:







Nie są to może cuda na miarę EOS-a 1D mark IV (już pomijam, że taki sprzęt też trzeba umieć obsłużyć), ale pokazują co się da zrobić, jeśli się chce.


kamil wolski - ciężko, żeby każdy producent aparatów stawiał sobie fabrykę, w której będzie tłukł układy scalone, kondensatory i całą resztę elektronicznego tałatajstwa... przecież płaci się w głównej mierze nie za to, z czego się składa dany sprzęt, ale za to jak to jest poskładane do kupy oraz za odpowiednią kombinację zer i jedynek siedzących w układach scalonych w tymże sprzęcie.

...a cyfrówka marki Sony czy Nikon jest na pewno lepsza niż aparat marki Henkel ;]
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
Ostatnio zmieniony przez Puff 18 Mar 2012, 16:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 18 Mar 2012, 16:11   

Fotograf to nie człowieczek z aparatem w reku,,, kupując dobry aparat ciągle jest się cienkim leszczem z dobrym sprzętem, zdjęcia trzeba umieć robić, i przede wszystkim trzeba mieć to coś bo nie każde zdjęcie dobre techniczne jest dobre,,, kumpel konkursy w Łodzi wygrywał fotami robionymi K800i (komórka z 3,2mpix aparatem, jak by ktoś nie kojarzył)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 18 Mar 2012, 16:19   

JoeMix - prawda stara jak świat, tylko jak masz się czegoś nauczyć, jeśli jesteś posiadaczem mydelniczki z trybem auto-only? Dlatego nikt tutaj nie poleca lustrzanek - to byłaby właśnie przesada. Natomiast zaawansowane kompakty jak najbardziej się nadadzą :)

A jeśli ktoś wygrywa konkursy foto robiąc zdjęcia na komórce, to świadczy to tylko o poziomie takiego konkursu... Nie ma i nigdy nie będzie komórki, która robi ładne zdjęcia. (wyjątek - jeśli fotografie, które "jury" ocenia, są zmniejszane do 800x600...)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Docio 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Zbyszek
Wiek: 60
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Mar 2012, 16:58   

Ad@mus według mnie potrzeba Ci aparatu z:
- ogniskowa 28-80
28 jako pejzażówka, szeroki kąt, zdjęcia rodzinki na spacerze z bogatym drugim planem.
80 jako portretówka ujmująca zasadniczo jedynie obiekt.
Jak znam życie zatrzymasz się i 90% zdjęć będziesz robił z ogniskową 35-50. W wyjątkowych przypadkach, na wskutek przypływu weny, może skorzystasz z 200 ale wyżej, wyżej to już pisał Pufcio. Nie znam nikogo komu udałoby się zrobić dobre zdjęcie "z ręki" z ogniskową od 300 w górę. Niestety ale do tego potrzebny statyw a najlepiej jeszcze wężyk spustowy, bo naciskanie migawki też daje drgania. Analogicznie jest z lornetkami - x14 to max jaki pozwala spokojnie oglądać z ręki a i tak horyzont ostro skacze w okularze.
- ostrzenie najlepiej 40-50cm ale jak będzie 80cm to i tak wykorzystasz szeroki kąt do zbliżeń, np zdjęcie dziecka w łóżeczku. Przy większym ostrzeniu każde zdjęcie z bliższej odległości będzie zamazane a Ty wkurzony.
- funkcja zdjęć nocnych. Pufcio pisał już o co chodzi a jedyne aparaty poprawnie działające z tą funkcją jakie znam to Sony.
- zasilanie to też bardzo ładnie opisał Pufcio. Każde ma swoje wady i zalety. Można zawsze mieć zapasowe aku lub baterie a można bez problemu naładować przez noc przed akcją. :)
- pamięć a konkretnie jej wielkość, to też moim zdaniem drugorzędny problem. Wątpię aby zdjęcia leżały w aparacie zamiast być zgrywane na bieżąco do kompa. Jedno porządne zdjęcie nie zajmie więcej miejsca jak 20MB, resztę łatwo policzyć.
- matryca niewele można już dodać. No może poza tym, że 8Mpix pozwoli Ci na całkowicie bezstresowe wydrukowanie na offsecie zdjęcia w 300dpi o wielkości A4, czyli takiego jakie co dzień widać na okładkach kolorowych magazynów - tych ładnych. :)

A na koniec, a właściwie na początek. :) Poszukaj kursu fotografowania wydanego kilka lat temu na płytach CD dołączonych do National Geographic. Nie, nie chodzi mi o dokuczanie lecz o to abyś poznał kilka zależności, które pozwolą Ci się ogarnąć w temacie a także wzbogacą Twój warsztat. Nie jest to absolutnie konieczne ale pozwoli wyłączyć funkcję auto, dopasować się do warunków i wyeliminuje większość błędów. Nie, nie straszę Cię ale sam pomyśl co zrobisz, gdy będziesz chciał zrobić zdjęcie "cukiereczkowi" w łóżeczku ale będziesz musiał "walnąć" mu lampą 200W po oczkach, bo tak chce aparat? Wyłączając lampę zdjęcię z kolei będzie niedoświetlone. A wystarczy poznać zależność pomiędzy przysłoną, czasem, głębią ostrości i ISO. Zdjęcie będzie udane, oczka nie naświetlone, tryb auto wyłączony a satysfakcja gwarantowana. :)
 
 
arecki 
Człowiek Whisky


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 40
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1673
Skąd: WWL
Wysłany: 18 Mar 2012, 17:23   

Ad@mus, dla dzieciaka kup sobie konkretną małpkę na ful wypasie i będziesz zadowolony na pewno. Mają już dobrze dopracowane auto, a przy dzieciaku się przyda ;)

ja zawsze polecam małpki Panasonica bo już nie jedną miałem i mam nadal. Lustro jest fajne ale nie zawsze wygodne, tak samo hybryda....


zawsze do torby obok lustra pakuję małpkę hehe

example: http://allegro.pl/panason...2196248485.html
_________________




Była Fiesta jest Focus
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 18 Mar 2012, 17:26   

Lumix, dobry sprzęt, mam dużą cyfrówkę jak i mały kompakcik,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 18 Mar 2012, 19:10   

jutro podam Ci dokłądny model, którym walimy zdjęcia w pracy i sa naprawdę OK
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Ad@mus 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adam
Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1832
Skąd: Orzesze SMI
Wysłany: 18 Mar 2012, 20:18   

okej-do mnie jak do cepa, konkrety, linki, modele
zaznaczam(widac po zalaczonych przezemnie aukcjach) ze szukam aparatu w kwocie trzy cyfrowej!!

powrzucajcie konkretne linki, aukcje czy opisy
z Pufciem ustalilem ze fuji s9600 bedzie dobrym wyborem, jesli macie inne pomysly to walcie :ra:
_________________

Dwu litrowa bestia zwana Ulepem
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 18 Mar 2012, 21:24   

Ad@mus napisał/a:
fuji s9600
4 paluszki? mam w domu starszy model na 4 paluszki! prądożerca... nowoczesna pracują na 2 i robią kilkaset zdjęć
a opinie o dużym szumie powyżej ISO400 powalają. jak nie masz wprawy jak ja, to zdjęć nie zrobisz. mam lustrzankę d5000 nikona i wiele cierpliwości, ale zdjęcie jak zrobię na iso 250 - 320 czasem wyjdą zniewalające.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 18 Mar 2012, 21:42   

szynszyl napisał/a:
nowoczesna pracują na 2 i robią kilkaset zdjęć

Zapomniałeś dodać "gorszych jakościowo" (zwłaszcza o zmierzchu, że o nocy nie mówię) :)

Poza tym porównujesz lustrzankę do hybrydy... to tak ciut nie na miejscu jest, tym bardziej, że pułap cenowy to kwota trzycyfrowa i zdecydowanie nie w okolicach 999 :D

O ISO można referaty pisać, zaręczam jednak, że biorąc 2 modele klasyfikowane jako "hybrydy", to każda jedna w tym pułapie cenowym polegnie - jak widziałem na Soniakach jakość zdjęć przy ISO200, to moje na ISO800 lepiej wyglądają... :/
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 19 Mar 2012, 08:51   

i kolejny z FS będzie mieć s9600 :D Adaś, jesteś 4 :P
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
Ad@mus 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adam
Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1832
Skąd: Orzesze SMI
Wysłany: 19 Mar 2012, 20:00   

DemptD, tez masz ten szit??:D
_________________

Dwu litrowa bestia zwana Ulepem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Aparat cyfrowy
kenczorf Przed zakupem 12 9 Sty 2014, 22:25
kenczorf
Brak nowych postów Fiesta, aparat. 1985r.
radoslaw555 Elektryka silnika 1 12 Lis 2015, 20:59
Laskosz
Brak nowych postów Wyprowadzenia na wtyczce - aparat zapłonowy
Gość Elektryka silnika 8 18 Gru 2009, 19:56
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.