Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: mk6, oswietlenie, swiatla pozycyjne, swiatlo stop, zarowki

[MK6] podświetlanie zegarów a wciskanie hamulca
Autor Wiadomość
JoasiaEm 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: FX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 40
Dołączyła: 15 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Mar 2012, 13:23   [MK6] podświetlanie zegarów a wciskanie hamulca

witam,
koledzy mam taki problem, mam nadzieje że nie wyśmiejecie mnie jako baby za kółkiem :) mam wrażenie że w mojej fiescienie dzieje się ostatnio dziwna rzecz. jak wsiadam do samochodu i włączam silnik nie włączając świateł i naciskam hamulec zapala sie podświetlenie zegarów i światła pozycyjne. mam to auto od 6 lat ale nie zwróciłam na to uwagi wcześniej, czy to normalny objaw?
Ostatnio zmieniony przez bidżej 11 Mar 2012, 19:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
marcociarz 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Basic
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Marek
Wiek: 59
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Mar 2012, 13:35   

Czy masz je od nowości czy z drugiej ręki.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 11 Mar 2012, 14:19   

Normalny objaw złej lub źle wsadzonej żarówki do tylnych świateł,,, nie było wymiany ostatnio?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
JoasiaEm 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: FX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 40
Dołączyła: 15 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Mar 2012, 15:16   

od nowości, kupiłam go w salonie jako nówke, tak miałam wymiane żarówki, na stacji mi pan wymieniał
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 11 Mar 2012, 15:39   

No to albo źle założył, albo złą założył,,, włącz światłą pozycyjne (bez stacyjki, najlepiej wieczorem) i zerknij z tyłu czy tak samo świecą obie lampy,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
marcociarz 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Basic
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Marek
Wiek: 59
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Mar 2012, 15:50   

JoasiaEm
Cytat:
jak wsiadam do samochodu i włączam silnik nie włączając świateł i naciskam hamulec zapala sie podświetlenie zegarów i światła pozycyjne.


A jak zwolnisz hamulec to co się dzieje, gasną czy dalej świecą?
Wybacz ale nie będę cię ciągnął za język. Opisz wszystko dokładnie, tak jak na spowiedzi, przecież cudów nie ma!!
 
 
JoasiaEm 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: FX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 40
Dołączyła: 15 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Mar 2012, 17:56   

a jak zwalniam to gasną, jeszcze popatrzyłam zapalają się zegary, lewa pozycyjna i stopy, ale nie wiem czy tylko prawy po przekątnej czy oba, no tak czy inaczej jak puszczam hamulec to wszystko gaśnie. to dość zabawne :)
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 11 Mar 2012, 18:49   

Prawdopodobnie wcisnął jednowłóknową żarówkę i naciśnięcie hamulca powoduje dodatkowo zamknięcie obwodu od pozycyjnych... Ciekawe czy pozycje nie załączają stopów...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
marcociarz 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Basic
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Marek
Wiek: 59
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Mar 2012, 00:01   

Według mnie nie jest to wina źle włożonej żarówki, bo albo w ogóle by nie świeciła, albo nie powodowała takiego zamieszania. Instalacja w samochodach składa się z kilkunastu oddzielnych obwodów zabezpieczonych bezpiecznikami. A obwód świateł STOP w żadnym przypadku nie nic wspólnego, z zapaleniem się świateł pozycyjnych i zegarów.

Raczej wygląda to na przebicie a może się tak zdarzyć, gdy gdzieś przewody dwóch obwodów się zewrą, np.przez przetarcie na ostrej metalowej krawędzi ale wtedy wywaliły by bezpieczniki, albo "jakiś majster" nieopacznie dziabnął w wiązkę, albo grasuje koło ciebie Kuna ( to takie zwierzątko wielkości kota) a żre kable jakby to były kabanosy. Tych "albo" to zbierze się pełne wiadro. Tak to już jest, wszystko grało a teraz niewiadomo jak to wyłączyć. :gitarzysta:
Moja rada na początek ( a zaryzykuje i zapytam czy.... jesteś singielką? bo to robota to dla "majstra'') nunu , proponuje stopniowo wyłączać obwody i obserwować co się dzieje tz. ty siedzisz za kierownicą wciskasz hamulec a "majster" wyjmuje bezpieczniki jest też wersja na singla ale to się strasznie nalatasz.

A które bezpieczniki:

F45 15A - światła STOP
F48 7,5A - światło cofania ( mało prawdopodobne)
F22 7,5A - światła pozycyjne lewa strona
F23 7,5A - światła pozycyjne prawa strona
F33 7,5A - światła podświetlenia tablicy rejestracyjnej
F9 10A - światło mijania lewa strona
F10 10A - światło mijania prawa strona
F52 10A - światło drogowe lewa strona ( mało prawdopodobne)
F53 10A - światło drogowe prawa strona ( mało prawdopodobne)

Tyle powinno wystarczyć aby zlokalizować problem. Napisz po wyjęciu którego problem znikł. A jak nie to będą większe schody
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 12 Mar 2012, 08:20   

marcociarz napisał/a:
Według mnie nie jest to wina źle włożonej żarówki, bo albo w ogóle by nie świeciła, albo nie powodowała takiego zamieszania.
Żarówka 2 włóknowa ma 2 piny na dole jeden od stopu (21W) a drugi od pozycji (5W) są to niezależne obwody w dodatku jeden działa bez stacyjki,,, jak wpakujesz zwykłą żarówkę 21W to piny się zwierają, naciśnięcie stopu powoduje pojawienie się napięcia w gałęzi świateł pozycyjnych i ich świecenie, a że są na pół, to świeci połowa, a że do tej połowy podłączone jest tez podświetlanie zegarów to i ono się świeci - problem wybitnie standardowy na Fiestę,,, więc nie siej za dużego niepokoju, bo dziewczyna (bez urazy) z żarówką była u faceta a Ty jej jakieś bezpieczniki każesz sprawdzać,,, problem wydaje się być standardowy więc trzeba sprawdzić standardowe rozwiązania a jak one nie podadzą to wtedy można będzie kombinować co dalej,,,

JoasiaEm, miałaś sprawdzić jak świeca światła z tyłu po włączeniu pozycji,,, czy czasem ta grzebana żarówka nie świeci jaśniej niż ta z drugiej strony, ktoś zasugerował by sprawdzić czy na włączonych światłach zapala się stop,,, i?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 19 Mar 2012, 17:46   

I jak, problem rozwiązany :?:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 22:19
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.