Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Dodatkowe ubezpizeczenie AC, zniżka z OC
Autor Wiadomość
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 19 Lut 2012, 09:40   Dodatkowe ubezpizeczenie AC, zniżka z OC

Mam już wykupione ubezpieczenie OC w PZU, wyszło moim zdaniem bardzo tanio bo 270zł (55% zniżki +20% za nowego klienta).
Chciałbym wykupić jeszcze ubezpieczenie AC w innej ubezpieczalni (w PZU chcieli 2000zł bez zniżek). Jest to moje pierwsze AC i szukam takiej firmy, która przenosi zniżki z OC. Znacie jakieś TU, które tak robią?
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
Ostatnio zmieniony przez michal77 19 Lut 2012, 13:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 19 Lut 2012, 12:55   

michal77 napisał/a:
Mam już wykupione ubezpieczenie AC w PZU, wyszło moim zdaniem bardzo tanio bo 270zł (55% zniżki +20% za nowego klienta).
Chciałbym wykupić jeszcze ubezpieczenie AC w innej ubezpieczalni (w PZU chcieli 2000zł bez zniżek)
Trochę nie rozumiem, piszesz że masz wykupione AC w PZU za 270zł i chcesz wykupić drugie AC w innej firmie, bo w PZU chcieli 2000zł :?: :9:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 19 Lut 2012, 13:01   

za te 270zl to ma co najwyzej OC :-P
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 19 Lut 2012, 13:12   

Fakt, pomyłka w pisowni mam wykupione oczywiście samo OC.

Przepraszam, poprawiłem.
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 19 Lut 2012, 13:20   

I wszystko jasne :ok: Odnośnie AC to niekoniecznie najtańsze będzie najlepsze, OC można brać tam gdzie najtaniej, bo w razie czego - niech walczy ten drugi, w przypadku AC Ty masz mieć wypłacone/zrobione... Niektórzy ubezpieczyciele mogą mieć ukryte haczyki, żeby wyłączyć swoją odpowiedzialność w wielu przypadkach, na to trzeba zwracać szczególną uwagę...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 19 Lut 2012, 13:45   

No tak, o tym wiem.
Nie koniecznie będę brał najtańsze, tylko takie które przenosi zniżki z OC.
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 19 Lut 2012, 15:08   

google: "przenosimy zniżki z oc na ac"
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Matifcb 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Mati
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Mar 2012, 11:11   

chcialbym zalozyc swoje pierwsze AC wykupic. Na jakie rzeczy nalezy zwrocic uwage? przy OC patrze na to gdzie mam taniej a przy AC?
 
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Mar 2012, 20:03   

Jeśli na fiestę, od razu zapomnij, tabele są do aut max 10-letnich, starsze tylko na kontynuacji (no chyba, że jakieś towarzystwa wyliczają indywidualnie, to nie wiem, aż tak głęboko w temacie nie siedzę, tak czy siak stawka będzie kolosalna).
Przy AC najlepiej chyba patrzeć na dwie rzeczy
1. gdzie najpewniejsza wypłata
2. co dodatkowo objemuje AC i jakie szkody pokrywa, jaki jest "udział własny" itp. itd. - słowem, jakie są warunki ubezpieczenia.
Co jeszcze się ostatnio dowiedziałam (nie wiem na 100% czy to prawda, więc jak ktoś się zna, niech zweryfikuje), to podpbno jest tak, że jak kupujesz ubezpieczone auto i ono ma OC i AC, to OC przechodzi na ciebie bez dopłat i rekalkulacji, ale AC jest rekalkulowane i musisz dopłacić do składki, jaka wychodzi z wyliczenia na ciebie, lub z ubezpieczenia zrezygnować. Co do OC sprawdzone i faktycznie tak jest, mam w tej chwili ubezpieczenie na 60% zniżki, bo tak miał poprzedni właściciel, i nic nie dopłacałam, ale AC wypowiedziałam, bo raz, że mi niepotrzebne, dwa, że musiałabym dopłacić. Wóz ubezpieczony w PZU.
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 28 Mar 2012, 20:17   

Magda M. napisał/a:
podpbno jest tak, że jak kupujesz ubezpieczone auto i ono ma OC i AC, to OC przechodzi na ciebie bez dopłat i rekalkulacji, ale AC jest rekalkulowane i musisz dopłacić do składki,
Nie, nie jest tak, OC też podlega rekalkulacji, tylko że jak zakład jest prawie pewny dopłaty, to robi awanturę, jak jest szansa że cześć kwoty będą musieli oddać to siedzą cicho i rekalkulacje zrobią tylko na Twoje żądanie,,, PZU tak praktykuje, że stare OC (to co kupujesz z autem) zostają jak jest, czyli możesz kupić auto z 60% i nic nie dopłacać samemu mając tylko 10%, człowiek zachęcony tanim OC nie wypowiada polisy, a kolejna już jest liczona na Ciebie, według twoich zniżek,,, po zmianach 14 lutego OC kupione po tym terminie wraz z autem NIE PRZEDŁUŻA SIĘ Z AUTOMATU tylko kończy z datą jak na polisie lub można zrezygnować w ciągu 30 dni od zakupu auta.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Mar 2012, 20:25   

Widzisz, ja miałam informacje od pana w centrum ubezpieczeń. Powiedział mi, jak poszłąm spytać o ofertę dla mnie, że jak nie chcę brać tego AC, które tam było, to mam iść do PZU i przepisać OC na siebie, bo nie mają prawa (dosłownie tak mi powiedział) zrobić rekalkulacji, a jak będą mnie próbowali zmusić, to mam wypowiedzeniem umowy ich postraszyć i odpuszczą... Cóż, też mi to dziwne się wydawało, ale poszłam i facet w PZU faktycznie w ogóle nic o zniżkach i rekalkulacji się nie zająknął nawet, a było na polisie 60%, podczas gdy ja mam 10%. Auto jak mówię kupione w listopadzie, więc nowe przepisy mnie nie dotyczą. Ale skoro mówisz, że jest inaczej, to ja się nie spieram, mówię, w ubezpieczeniach nie siedzę aż tak głęboko, żeby się za eksperta uważać, co to to nie.
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 28 Mar 2012, 20:42   

Aktualny tekst ustawy jest na forum: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=61344
Artykuł 31 punkt 2 napisał/a:
W razie niewypowiedzenia przez posiadacza pojazdu, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności pojazdu mechanicznego, umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, zakład ubezpieczeń może dokonać ponownej kalkulacji należnej składki z tytułu udzielanej ochrony ubezpieczeniowej, poczynając od dnia przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu, z uwzględnieniem zniżek przysługujących posiadaczowi, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności pojazdu mechanicznego oraz zwyżek go obciążających, w ramach obowiązującej taryfy składek. W przypadku gdy posiadacz, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności pojazdu mechanicznego, złoży wniosek o dokonanie ponownej kalkulacji należnej składki, zakład ubezpieczeń jest
obowiązany do jej dokonania
za okres od dnia przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu. Posiadacz, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności pojazdu mechanicznego, jest obowiązany podać do wiadomości zakładu ubezpieczeń wszystkie znane sobie okoliczności, których ujawnienie
To się akurat nie zmieniło, jest jak było, ale jak wspomniałem to praktyka PZU, nieprzeliczanie składki,,, tez jak kupuję auta z OC w PZU to nie ma problemu, a jak w innych firmach to nie raz już zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia nosiłem,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 28 Mar 2012, 21:33   

Matifcb napisał/a:
chcialbym zalozyc swoje pierwsze AC wykupic
szczerze ? na stare auto bierz w MTU. grosze płacisz, ac jest g.. warte, ALE! wypracowujesz sobie zniżki! dlaczego g..ne? bo wartość kosztorysowa dla takiego zabytku, więc i wypłata taka - po zamiennikach najtańszych, nie wg ASO.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów dodatkowe zegary...
Intruder Tuning stylistyczny 6 12 Lut 2006, 23:54
Gość
Brak nowych postów Dodatkowe oświetlenie, a przepisy
daro_zory Tuning stylistyczny 6 1 Kwi 2010, 07:19
Miły
Brak nowych postów [Ogólny] Dodatkowe zegary
szynszyl Tuning stylistyczny 0 24 Wrz 2022, 17:02
szynszyl
Brak nowych postów [MK7] wyposażenie dodatkowe
mario19804 Przed zakupem 24 19 Mar 2014, 23:54
mario19804
Brak nowych postów Dodatkowe światło w bagażniku
mikrus Elektryka ogólna 5 11 Sty 2018, 10:43
Puff


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.