Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
27 Mar 2014, 20:24
[MK7] Osłona dolna silnika
Autor Wiadomość
irowroc 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: Wro
Wysłany: 29 Kwi 2013, 15:39   

Również postanowiłem sprawić osłonę sinikowi. Kupiłem taką samą jak wojtek_10101 . Faktycznie wszystko pasi i instalacja trwa 5 minut.

Dodatkowo kupiłem wygłuszenie maski.
Niby jest ciszej, ale bez drastycznych różnic.
 
 
Pablo8 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 5
Skąd: Olkusz
Wysłany: 20 Sie 2013, 14:43   

irowroc napisał/a:
Również postanowiłem sprawić osłonę sinikowi. Kupiłem taką samą jak wojtek_10101 . Faktycznie wszystko pasi i instalacja trwa 5 minut.


Rozumiem, że kupiliście zamienniki?
Widzę, że ceny zaczynają się od 64 zł na alledrogo:

Aukcje Allegro

A orientuje się ktoś, czy one pasują do wersji 2013, po liftingu?
_________________
"Państwo chce naszego dobra, a my go mamy tak niewiele..."
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 20 Sie 2013, 15:17   

Pablo8, raczej wątpliwe żeby ktos wiedział, za mało poliftowych tu jest...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Pablo8 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 5
Skąd: Olkusz
Wysłany: 22 Sie 2013, 10:30   

Dzisiaj dzwoniłem do pewnego sklepu z częściami do forda i pan poinformował mnie, że spód pojazdu jest ten sam i pasuje. Jednakże producent do wersji benzynowych nie przewidywał montażu takowej (tylko wersje diesla, celem wygłuszenia), w związku z tym montaż może być troszkę utrudniony... ;-(

Ja jednak, wzorem kolegów, zamontuje osłonkę silniczkowi (biorąc również pod uwagę nisko osadzony alternator, dmuchawę, sól w Polsce....) ;/
_________________
"Państwo chce naszego dobra, a my go mamy tak niewiele..."
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 18 Lis 2013, 18:04   

Pablo8 i co udało się ?
Co to znaczy, że producent nie przywidział ? Czy to znaczy, że nie ma gotowych otworów na spinki ?
Znalazłem dwa oryginały na allegro:
http://allegro.pl/ford-fi...3722483038.html
oraz np.
http://allegro.pl/orygina...3681826551.html
Pierwsza ma zaślepiony ten otwór na środku.
Z tego co widzę te osłony się różnią w zależności czy jest to benzyna czy diesel z dpfem lub bez.
Pytanie która nadaje się do 1.0 Ecoboost, ktoś wie ???

Pozdrawiam
FFDriver
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Pablo8 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 5
Skąd: Olkusz
Wysłany: 27 Lis 2013, 09:35   

FFDriver napisał/a:
Pablo8 i co udało się ?
Co to znaczy, że producent nie przywidział ? Czy to znaczy, że nie ma gotowych otworów na spinki ?


Oczywiście, że są otwory i w 100% się nadaje przed liftingiem i po liftingu.
Ja kupiłem zamiennik ze spinkami na Alledrogo:
Osłona
i jestem zadowolony.

Co do wersji 1.0 to się nie wypowiadam, bo nie wiem :sad:

pozdrawiam
_________________
"Państwo chce naszego dobra, a my go mamy tak niewiele..."
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 28 Lis 2013, 20:44   

No właśnie. Kurcze zadałem pytanie w serwisie i do tej pory nie mam odpowiedzi.
Nie wiem jakie są różnice tam od spodu między silnikami, a nie chcę żeby się potem okazało, że osłona którą założyłem narobiła jakiś szkud zamiast pomóc.

Te co patrzyłem na allegro raczej mało prawdopodobne, że są od 1.0 bo sam silnik jest za krótko w fieście. No a niestety sprzedający mają zerowe pojęcia o sprzedawanych przedmiotach :(

Pozdrawiam
FFDriver
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
artax 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Darek
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 393
Skąd: Świdnica
Wysłany: 29 Lis 2013, 11:26   

Oslonę montujesz do elementow konstrukcyjnych podwozia ,ktore sa raczej takie same w obu wersjach.Taka sama oslona jest w d jak pb .Jak masz w poblizu jakicś kumaty servis to zapytaj.Ja mam szczęscie i serwisanci są ok i tego rodzaju dylematy wyjaśniam w ASO.W kompach kazde auto mają rozrysowane i tylko dobra wola z ich strony się liczy :ok:
pzdr
_________________
Jest 115 KM i 256 Nm :)
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 29 Lis 2013, 13:11   

artax napisał/a:
tylko dobra wola z ich strony się liczy


No właśnie z tym niestety jest problem :(
Jednak osłony chyba nie są takie same bo nawet na allegro trzeba podać czy osłona jest do benzyny czy diesla czy diesla z dpfem.
Ja oglądnąłem sobie autko od spodu i widzę 7 otworów, które są do montowania osłony. Niby prosta sprawa tylko potrzeba właśnie tej dobrej woli kogoś w serwisie kto by mi to ogarnął i powiedział którą z osłon powinienem kupić.

[EDIT]
Gdyby ktoś miał dobre układy w jakimś ASO i byłby skłonny pomóc to z chęcią postawie piwo.
Zależy mi na tej osłonie, a widzę, że są przynajmniej 2 rodzaje: z otworem na środku oraz bez tego otworu. U mnie w miejscu tego otworu (chyba) jest takie elastyczny łącznik/przegub na wydechu. Wolałbym kupić oryginalną używkę niż zamiennik bo z tego co widzę oryginały mają dodatkowo matę wygłuszającą przyklejoną do osłony.

Pozdrawiam
FFDriver
 
 
wojtek_10101 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Wojtek
Wiek: 35
Dołączył: 10 Gru 2012
Posty: 39
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 6 Gru 2013, 19:08   

Kolego kup i załóż osłonę, w turbodoładowanych silnikach pełni zasadniczą funkcję, chroni układ doładowania - turbina przed wodą z kałuż. Nie trzeba nikomu tłumaczyć co mogłoby się stać gdyby gorącą turbinę polać zimną wodą :)
_________________
Ford Fiesta
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 7 Gru 2013, 22:28   

wojtek_10101 napisał/a:
Kolego kup i załóż osłonę

No właśnie chciałbym.
Tylko, że rzeczywiście pomimo otworów mocujących oficjalnie Ford nie przewidział osłony. Teraz powstaje pytanie czy lepiej tą od diesla bo też ma turbo czy lepiej tą od benzyny bo to w końcu benzyna. Czymś one się muszą różnić tylko czym ?

Pozdrawiam
FFDriver
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
dark2pl 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Inna
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 19 Gru 2013
Posty: 11
Skąd: wuelkape
Wysłany: 19 Gru 2013, 23:18   

A czy mógłbym prosić info jakie spinki? Moze fotka? I gdzie mozna kupić ? Tylko aso?
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 20 Gru 2013, 08:33   

No bez jaj, allegro się kłania: http://allegro.pl/ford-fo...3767624465.html

Ja dalej walczę z tą osłoną i już głupieje.
Wygląda to tak jakby fabrycznie przewidziana była tylko do diesla.
Jeśli ma otwór to wówczas jest to do diesla z DPFem, a jeśli nie ma otworu to wówczas do diesla bez DPFu.
W tej sytuacji wydaje się, że spokojnie można założyć do benzyny tą od diesla bez DPF'u (pewnie i tą drugą też :) )
Tylko czemu producent jej nie przewiduje ? Byłem już przekonywany na forum, że panowie inżynierowie z Forda to nie są idioci :) więc może wiedzą co robią ?
Co by im zależało, gdyby pasowało, udostępnić jako akcesorium taką osłonę ?
Pewnie fizycznie ta osłona pasuje bez problemu ale żeby nie narobiła więcej szkód niż pożytku przez np. pogorszenie chłodzenia czy tym podobne ???

Pozdrawiam
FFDriver
 
 
dark2pl 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Inna
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 19 Gru 2013
Posty: 11
Skąd: wuelkape
Wysłany: 20 Gru 2013, 16:26   

Dzięki, faktycznie to było proste.

Gość od którego kupiłem twierdzi że bez DFP pasuje do benzyny. Jak do soboty dostanę te spinki - to się przekonam. A jak nie to po nowym roku.
 
 
ks 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 03 Sty 2014
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Sty 2014, 22:38   

W ASO znalazłem osłonę o nr 1794581 - niby do diesla, bo do benzyn nie ma. Nie byli pewni czy pasuje do 1,0. Kazałem przymierzyć i jak będzie pasować to kupię. Wszystko pasowało więc przy odbiorze samochodu zamontowali.
Cena około 240 PLN. Osłona od wewnątrz bardzo przypomina tę z podlinkowanej przez FFDriver aukcji oryginalnej osłony bez dziury z tą naklejoną dodatkową "folią". Jutro wrzucę zdjęcia.

[Edit] - zdjęcia poniżej:

1. Osłona nie jest plastikowa tylko z materiału coś na podobieństwo tylnej półki




2. Pod koniec osłony jest otwór





3. Od wewnątrz jest założona dodatkowa izolacja (termiczna?) - trudno zrobić dobre zdjęcie w komorze bo strasznie tam ciasno, ale dobrze to widać na podanej wcześniej aukcji przez FFDriver

_________________
pozdrawiam
Krzysztof
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 4 Sty 2014, 17:52   

Bardzo, bardzo dziwna ta Twoja osłona :(
Ta oryginalne dostępne na allegro są plastikowe.
Jakoś tak nie widzi mi się tego typu osłona. Wygląda to jak mata wygłuszająca pod maską i wydaje mi się, że będzie się to potwornie syfić i gnić (no chyba, że się mylę ?).
Tylko czemu te na allegro są wszystkie plastikowe.
No i coś z tymi mocowaniami tam mi się nie podoba u Ciebie.
Kurcze trochę ze zbyt bliskiej odległości są zdjęcia zrobione i nie mogę dojść jak to dokładnie tam wygląda.

Pozdrawiam
FFDriver
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
ks 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 03 Sty 2014
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Sty 2014, 20:31   

No może i trochę dziwna (dla mnie dziwny jest materiał z jakiego jest zrobiona). Kształt i mocowanie jak dla mnie ok.
Jak samochód będzie na podnośniku to będę mógł zrobić lepsze zdjęcia. Chyba, że są jakieś wyjątkowe miejsca, które chesz żebym sfotografował? Musisz tylko wziąć poprawkę na to, że zdjęcia są z pozycji leżącego pod samochodem.
Zobaczymy jak osłona zniesie próbę czasu. Pierwsza ocena przy wymianie kół na letnie. Jak "zgnije", pójdzie do kosza. Kupię plastikową na alledrogo.

Znalazłem na allegro identyczną osłonę z moją. Są jej zdjęcia w pełnej krasie.
_________________
pozdrawiam
Krzysztof
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 4 Sty 2014, 21:25   

Fotka by się przydała taka żeby całą osłonę pod autem było widać ale już nie potrzeba bo pooglądałem tą na alledrogo.
Nic już z tego nie kumam :(
Gadałem już w serwisie i powiedzieli, że mają osłony i mogą mi zamontować jeśli będzie pasowała. Tyle tylko, że takiej to ja chyba nie chce :(


Pozdrawiam

FFDriver
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
dark2pl 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Inna
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 19 Gru 2013
Posty: 11
Skąd: wuelkape
Wysłany: 12 Sty 2014, 22:22   

To wygląda jak wygłuszenie do osłony pod silnik (ale mogę nie mieć racji), jeżeli materiał jest lekko gąbczasty, podobny do tego który jest pod spodem maski to tak bym obstawiał. Podróbki z allegro są sztywne, z twardego plastiku. Wczoraj zamontowałem swoją, pasuje idealnie.
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 13 Sty 2014, 07:48   

dark2pl napisał/a:
Podróbki z allegro są sztywne, z twardego plastiku.


Używane oryginały na allegro też są z twardego plasitku, dlatego właśnie dziwi mnie ta osłona ks'a.

[EDIT 03-02-14]
Wreszcie mam osłonę :ok:

Sprawa nie jest prosta.
Kolejny raz przekonuje się, że są pewne drobne, choć uprzykrzające życie, różnice przed i po fl. Byłem w ASO na przymiarkę osłony. Ta plastikowa nie do końca pasuje, no chyba, że jednak zależy to od silnika ??????
Zerknijcie na zdjęcia, po lewej osłona plastikowa, a po prawej z zaznaczonymi kilkoma miejscami osłona z tego innego tworzywa.


Ta "nowa" osłona ma taki otwór na łapę silnika. Ta plastikowa osłona nie ma tego otworu.
Widać to też na zdjęciach od ks.
Dodatkowo ta w tej "nowej" osłonie jest tam z tyłu taki zaczep na środku, a w tej plastikowej są dwa po bokach zamiast na środku.
Ładnie widać na zdjęciu od ks, że potrzebny jest właśnie ten środkowy.

Ogólnie serwis stwierdził, że na siłę dało by się założyć tą plastikową ale nie będzie to do końca pasowało. Potwierdziło to informacje jakie miałem od jednego sprzedającego z allegro. Gość miał nówkę plastikową i od razu mi powiedział, że nie będzie pasowała.
Trochę dziwi mnie to tworzywo ale pooglądałem auto od spodu i jest tam w podwoziu kilka takich elementów wykonanych z czegoś podobnego. Zakładam zatem, że powinno się to sprawdzić. Zresztą nawet jeśli miałoby wytrzymać choćby tylko 2 lata to raz na te 2 lata te 200zl można wydać.
Zatem podjąłem decyzje o jej montażu.
Żałuje tylko jednego - że nie założyłem tego od razu. Auto ma zrobione 3 tyś. po naszych wspaniałych zasyfionych drogach i już ma komorę uwaloną, a tak mogło by być nadal czysto :-P
Najwyżej na wiosnę odepnę ją i wymyje lekko komorę. Myślę, że ta osłona to całkiem dobra rzecz, szczególnie przy całym tym naszym syfie na drogach włącznie z tonami soli.

Pozdrawiam
FFDriver
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 12:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK6] osłona dolna pod silnik, spinki itp do MK6 2008 1,25
świeża fiesta czas cos z nia zrobic ;)
Beniu Kupię 0 12 Kwi 2017, 15:07
Beniu
Brak nowych postów Osłona silnika
blazej12 Mechanika ogólna 1 12 Cze 2018, 23:58
Jaszczur


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.