Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Zamknięty przez: Marcin
28 Gru 2011, 08:09
[Lakiernictwo] Ilość lakieru do pokrycia MK3
Autor Wiadomość
rozasty 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Daniel
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 7
Skąd: Opole
Wysłany: 1 Gru 2011, 22:38   

Jeśli chodzi o fotorelacje to mam taki zamiar, natomiast dopiero lipiec/sierpień, bo samochodem codziennie na uczelnie dojeżdżam i jest mi niezbędny, a poza tym muszę uzbierać odpowiednią kwotę, a na razie wole się o wszystko dopytać i zgromadzić jak największą wiedzę, zdradzę tylko że przemiana będzie widoczna na zewnątrz, w środku oraz pod maską :-P
_________________
FIESTA MK3 1.1 '91 5D
 
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 2 Gru 2011, 09:31   

Nie ma to jak nabrać wiedzy na forum w dziale lakiernictwo i brać się za lakierowanie całościowe samochodu. :brawo:
Szkoda, że na tym forum nie ma działu stomatologia, bo ostatnio zaczynam czuć ból w jednym zębie.Myślę że jak bym poczytał to do wiosny dał bym sobie z tym radę. :rotfl:

Pamiętaj,że lakiernik bierze kasę za czas spędzony przy twoim "dzyrwiu" czy "gniocie"."Lalki" nie trafiają na warsztat.Ten sam element mogę zrobić np. w dzień czasu.Ale mogę go też zrobić w godzinę.Wszystko zależy od kasy właściciela i w jakiej jakości chce mieć to wykonane(są też klienci ,którzy nie pytają o cenę.Jak trzeba to i dwa dni przy tym samym elemencie) .Za pierwszą opcje wołam 4 razy więcej niż za drugą(godzinną).W jednej i drugiej opcji lakierowanie trwa tyle samo np. pół godziny.

Do czego zmierzam? Przygotuj sobie samochód do lakierowania według uznania.Masz na to czas.Jak już będziesz pewny że to jest ta chwila zgadaj się z jakimś lakiernikiem ze swojej okolicy żeby ci tylko polakierował.Zapłacisz niewiele i nie będziesz musiał latać z łyżką i zbierać zacieki z całego samochodu.Szkoda materiału a i auto z "firankami" wygląda nieciekawie.Tym bardziej pod uczelnią. :twisted:
P.s. fotorelacje sobie odpuść.W monitorze , na zdjęciach wszystkie fury to same lalki.Tylko jak się jedzie na miejsce tylko właścicielowi który tak ślicznie to opisał :plask:
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
daniel89_lb 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Imię: Długi
Wiek: 35
Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 43
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2 Gru 2011, 10:01   

lakiernik175 napisał/a:
Nie ma to jak nabrać wiedzy na forum w dziale lakiernictwo i brać się za lakierowanie całościowe samochodu. :brawo:
Szkoda, że na tym forum nie ma działu stomatologia, bo ostatnio zaczynam czuć ból w jednym zębie.Myślę że jak bym poczytał to do wiosny dał bym sobie z tym radę. :rotfl:

Pamiętaj,że lakiernik bierze kasę za czas spędzony przy twoim "dzyrwiu" czy "gniocie"."Lalki" nie trafiają na warsztat.Ten sam element mogę zrobić np. w dzień czasu.Ale mogę go też zrobić w godzinę.Wszystko zależy od kasy właściciela i w jakiej jakości chce mieć to wykonane(są też klienci ,którzy nie pytają o cenę.Jak trzeba to i dwa dni przy tym samym elemencie) .Za pierwszą opcje wołam 4 razy więcej niż za drugą(godzinną).W jednej i drugiej opcji lakierowanie trwa tyle samo np. pół godziny.

Do czego zmierzam? Przygotuj sobie samochód do lakierowania według uznania.Masz na to czas.Jak już będziesz pewny że to jest ta chwila zgadaj się z jakimś lakiernikiem ze swojej okolicy żeby ci tylko polakierował.Zapłacisz niewiele i nie będziesz musiał latać z łyżką i zbierać zacieki z całego samochodu.Szkoda materiału a i auto z "firankami" wygląda nieciekawie.Tym bardziej pod uczelnią. :twisted:
P.s. fotorelacje sobie odpuść.W monitorze , na zdjęciach wszystkie fury to same lalki.Tylko jak się jedzie na miejsce tylko właścicielowi który tak ślicznie to opisał :plask:


Ludzie co za dzban :rotfl: On mówi że w dzień robi element o qarwa hahaha :nawalony: jedzcie do niego robić...ha jeszcze może w dzień mi go zrobisz i spolerujesz :krzesłemgo:
a co do przygotowania i oddania lakiernikowi TO WES KOŁO I srutututu SIĘ W CZOŁO polakierowac nie trzeba mieć takich umiejętności jak wtprowadzić element na prosto i go przygotować jak trzeba :brawo: a on ma przygotowac i dac jakiemuś gamoniowi żeby sobie potryskał :plask:
_________________
MK3 1.8 ZETEC
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 2 Gru 2011, 11:19   

daniel89_lb napisał/a:

Ludzie co za dzban :rotfl: On mówi że w dzień robi element o qarwa hahahajedzcie do niego robić...ha jeszcze może w dzień mi go zrobisz i spolerujesz

Trochę kultury młotku.Za krótko żyjesz na tym świecie. Jak trzeba to w dzień się robi i cały bok.Wiesz chociaż co to jest promiennik lakierniczy?I kabina lakiernicza?Jak malujesz na klepisku i suszysz w słońcu zimą to se rób ten element i tydzień czasu.Ktoś to zrobi w godzinę i weźmie za to kasę(są elementy bez szpachlowania).
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
daniel89_lb 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Imię: Długi
Wiek: 35
Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 43
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2 Gru 2011, 14:25   

Trochę kultury młotku.Za krótko żyjesz na tym świecie. Jak trzeba to w dzień się robi i cały bok.Wiesz chociaż co to jest promiennik lakierniczy?I kabina lakiernicza?Jak malujesz na klepisku i suszysz w słońcu zimą to se rób ten element i tydzień czasu.Ktoś to zrobi w godzinę i weźmie za to kasę(są elementy bez szpachlowania).[/quote]

Ty mnie nie ucz kultury chłopku.Mój ojciec robi 25 lat w tym fachu i mam więcej pojęcia niż ty.Zrób mi teraz element w dzień w kabinie,samochód zostawie na parkingu i rano mam białe kropy na całości bo lakier za hooy nie wyschnie jak trzeba.W kabinie ty zrobisz większe zapylenie niż ja w stodole na tej twojej kraśnickiej wsi :hahaha: Nie trzeba mieć kabin żeby zrobić jak się należy a nie na srutututu :2xf:
_________________
MK3 1.8 ZETEC
 
 
rozasty 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Daniel
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 7
Skąd: Opole
Wysłany: 2 Gru 2011, 15:19   

Dobra panowie, po co się sprzeczacie? Jeden robi tak a drugi tak i już. Jeśli chodzi o mój samochód to nawet gdybym go prysnął SUPER COLOR'EM w sprayu bez matowienia to i tak wyglądałby lepiej. Sorry ale nie zależy mi na tym żeby było to jakoś niesamowicie zadżebiście jak z salonu, najważniejsze że zrobię to sam i będę miał z tego satysfakcję.
_________________
FIESTA MK3 1.1 '91 5D
 
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Gru 2011, 16:17   

@rozasty dobre sprostowanie.

Kocham takie sytuacje (normalnie jak na YouTube), jeden ma problem, reszta pomaga, odpowiada. Ale polak jak napisze jedno slowo, to potem ciagnie się bezsensowna dyskusja w stylu "Ja mam racje bo jestem Bogiem, wiekszym niz ty i nic nie wiesz..."

:D
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 2 Gru 2011, 17:35   

...
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
Ostatnio zmieniony przez lakiernik175 2 Gru 2011, 17:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 2 Gru 2011, 17:45   

daniel89_lb napisał/a:
.Mój ojciec robi 25 lat w tym fachu i mam więcej pojęcia niż ty.

Tu odkryłeś sedno sprawy. Przepraszam że uraziłem największego fachowca w Lublinie.
Szkoda tylko że ten twój zapracowany ojciec nie nauczył Cię kultury tylko jednego mądrego słowa:
daniel89_lb napisał/a:
srutututu :2xf:

U nas we wsiowym Kraśniku też znam kilku synalków lakierników ,którzy u mnie w warsztacie za kulturę osobistą i pseudozdolności lakiernicze nie dostali by nawet miotły do ręki.
Nie pogrążaj się . Ja odpuszczam.Z twoim ojcem jeszcze bym poplotkował w temacie mocy przerobowych warsztatu ale Tobie :kaput:
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 2 Gru 2011, 18:08   

rozasty napisał/a:
Dobra panowie, po co się sprzeczacie?

Ja tej wojny nie zacząłem tylko pierwszy skończyłem.Forum to takie miejsce gdzie znajdują
się tacy ,którzy tylko czekają na takie sytuacje aby się wypowiedzieć w kwestii w której mało mają do powiedzenia.
rozasty napisał/a:
najważniejsze że zrobię to sam i będę miał z tego satysfakcję.

I tak trzymaj. Naprawdę trzymam za Ciebie kciuki. Tylko pamiętaj o porządnych maskach bo szkoda zdrowia. :oki:
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
daniel89_lb 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Imię: Długi
Wiek: 35
Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 43
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2 Gru 2011, 18:28   

U nas we wsiowym Kraśniku też znam kilku synalków lakierników ,którzy u mnie w warsztacie za kulturę osobistą i pseudozdolności lakiernicze nie dostali by nawet miotły do ręki.

WŁAŚNIE tak można się u was coś nauczyć.Tylko zamiatać warsztat.Koniec tematu <oki>
_________________
MK3 1.8 ZETEC
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Gru 2011, 18:38   

A ja was kocham :D .

Potraficie paroma wypowiedziami poprawić mi humor, a to jest ciężkie zadanie :)
 
 
mieszko 
Naczelny spamer F.K.P.


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.0/80KM
Imię: Mieszko
Wiek: 31
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Gru 2011, 19:24   

MAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARCIN, masz gości...
_________________
 
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Gru 2011, 21:21   

Opanujcie sie !!! obaj !!! bo widze jeden o kulturze prawi drugiemu, a sam moglby sie jej troche (lub wiecej) nauczyc :|
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
daniel89_lb 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Imię: Długi
Wiek: 35
Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 43
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2 Gru 2011, 22:58   

Maluj koleszko fieste i ogień pod uczelnie :joint: tylko pamiętaj że np czarnym pomalujesz maske dwoma setkami a czerwonym trzema bo czerwone słabo kryją :odlot:
_________________
MK3 1.8 ZETEC
 
 
Witek1992 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Mariusz
Wiek: 32
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 330
Skąd: DKA
Wysłany: 3 Gru 2011, 16:19   

daniel89_lb napisał/a:
tylko pamiętaj że np czarnym pomalujesz maske dwoma setkami a czerwonym trzema bo czerwone słabo kryją


Ja sie tam nie znam ale to nie zależy czasem od koloru na danym aucie? :rotfl:
_________________
Do Diesla, tak jak do Kobiety... - Trzeba mieć podejście. ;D
 
 
 
daniel89_lb 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Imię: Długi
Wiek: 35
Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 43
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 4 Gru 2011, 12:22   

Ja sie tam nie znam ale to nie zależy czasem od koloru na danym aucie? :rotfl: [/quote]

NO zależy ale on chce chyba zmienic kolor :krzesłemgo:
_________________
MK3 1.8 ZETEC
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Gru 2011, 17:57   

A jak się lakieruje, to przypadkiem nie daje się podkładu koloru białego (kolor podkładu), i na to kolor obojętnie jaki się będzie chciało mieć ?

Wiem tyle co z serialu :Fani Czterech Kółek :)
 
 
daniel89_lb 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Imię: Długi
Wiek: 35
Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 43
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 4 Gru 2011, 19:51   

AccessX napisał/a:
A jak się lakieruje, to przypadkiem nie daje się podkładu koloru białego (kolor podkładu), i na to kolor obojętnie jaki się będzie chciało mieć ?

Wiem tyle co z serialu :Fani Czterech Kółek :)


W pimpmyride kładli 7 warstw podkladu,5 bazy i 8 bezbarwnego więc nie patrz na to co w tv pokazują :hahaha: na jaki kolor chcesz malowac fieste??
_________________
MK3 1.8 ZETEC
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Gru 2011, 20:04   

Wiem wiem, tylko w wielu odcinkach jak przemalowywali samochody na inne kolory (Fani Czterech kółek), to zawsze po czyszczeniu papierem ściernym itp. Dawali warstwę podkładu i auto było całe białe, i potem dopiero lakier.

Tak poprostu przyszło mi na myśl :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.