Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
4 Maj 2006, 13:41
Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Gumy w sprężyny
Autor Wiadomość
pantera
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwi 2005, 10:50   Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Gumy w sprężyny

jak w temacie, co myślicie o takim cudzie :) : http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=47304072 .... moze macie jakies doswiadczenia, czy to pomaga? ... czy moze to kolejna ściema ;)
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 20 Cze 2006, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pvzon 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 43
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 311
Skąd: szczecin
Wysłany: 12 Kwi 2005, 11:08   

cytuję:"W FIRMIE KTÓREJ PRACUJĘ STWIERDZONO ŻE GUMY PONIŻEJ 4.50 zł NIE MOGĄ BYĆ WYKONANE Z CZEGOŚ DOBREGO I POŻĄDNEGO, A DO ICH PRODUKCJI WYKOŻYSTYWANE SĄ STARE ZUŻYTE OPONY (ZAKUPIONE ZA NIE WIELKIE PIENIĄDZE) I NAJTAŃSZE SUROWCE PRZEZ CO TAKA GUMA NIE SPEŁNIA PODSTAWOWYCH NORM I ZADAŃ IM STAWIANYCH"
nie mam pytań
 
 
 
Maniek
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwi 2005, 11:09   

Witam, ja mysle że to jakaś sciema ;/ znowu.
Jakby tak miało byc jak On pisze to chyba fabrycznie takie cos by było monowane w samochodach, a przynajmniej w samochodach wyższej klasy ;-)
Pozdrawiam
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 12 Kwi 2005, 15:28   

Chłopce daruj sobie...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szpaner
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwi 2005, 16:02   

napewno te gumy nic nie usztywniaja...

ja mam takie, nie pamietam, ile za nie dalem, ale napewno nie malo :) i mam tylko dlatego, ze podwyzszaja mi one przod o ladnych kilkanascie milmetrow, bo nie moglem ujechac na sprezynach -60 :)

pozdro
 
 
2pet
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwi 2005, 16:54   

Popiersze to jakby dobrze poszukal to na forum jest gdzies temat tego dotyczący gdzie zarowno ja jaki ki Joe (pozdro) wyrażalismy swoje zdanie na ten temat.

tak na szybko:
1. gumy trochę pomagają, ale zapomij bo kosztem czegoś innego
"każdej akcji, odpowiada reakcja" czyli tak czy siak ta siła musi gdzies sie rozejść
2. Gumy kosztuja na giełdzie (słomczyn, żeran) po 2,5,- za szt. i sa z tego samego gówna co te po 7.-
 
 
MATEUSZ 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: mateusz
Wiek: 42
Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 103
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Kwi 2005, 16:56   

witam ja mam takie ale dałem 9zł
po 1 sztuce na przodzie i 2 na tyle na jedną strone napewno auto tak nie pracuje na amorkach i napewno sie usztywniło a jest sporo większy prześwit mam to dlatego bo dużo ładuje w samochód

niemam pojęcia jaka różnica towaru do ceny
_________________
Fiesta rok 1990 1.8 D sprzedany
VW T4 rok 1991 2.4 D
Seat Toledo 1994 1.8 B+LPG
 
 
 
Andreoz
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwi 2005, 21:04   

Witam
Taka guma kosztuje w każdym pospolitym sklepie moto jakieś 4- 5 zł i nie płacisz za przesyłkę pocztową (w przypadku kupienia tego na allegro). Mam toto załozone na tył bo często zabieram na pokład 5 osób ......no i powim że już nie ciągnie tak dupcią po asfalcie:))no i założyłem toto tylko i wyłącznie z tego względu!!

Pozdro
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 12 Kwi 2005, 22:12   

Jak słyszęże te gumy pomagająto mi się przypomina opowieśćo jednym skinie co pomógł chorej babci ( zakopał ją ażdo szpitala )
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
pantera
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwi 2005, 22:51   

spoko, spoko ... ja się tylko pytam, nie mówie że kupuję ... a podobno kto pyta, nie błądzi ;)
 
 
Scyhe
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwi 2005, 23:17   

Troche z innej beczki ale tez dotyczace zawiasow - co sadzicie o skracaniu sprezyn - ale nie poprzez ich przycinanie tylko jakos to inaczej robia ( chodzi o taka firme w Bielsku Bialej ) oni je jakos zwijaja na goraco - potem hartuja ... nieznam dokladnego procesu Koszt operacji to 25 zl za sprezyne - czy to bezpieczne ? Chodzi mi glownie o delikatne obnizenie auta o powiedzmy 2 cm z tylu bo cos mi sie wydaje ze ma kufer za bardzo zadarty A tak BTW to o ile obnizyc cale zawieszenie aby wygladalo to dobrze ( nie przesadzone) oraz bylo wmiare praktyczne na naszych polskich drogach ?
 
 
mellow
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwi 2005, 23:18   

Scyhe napisał/a:
Troche z innej beczki ale tez dotyczace zawiasow - co sadzicie o skracaniu sprezyn - ale nie poprzez ich przycinanie tylko jakos to inaczej robia ( chodzi o taka firme w Bielsku Bialej ) oni je jakos zwijaja na goraco - potem hartuja ... nieznam dokladnego procesu Koszt operacji to 25 zl za sprezyne - czy to bezpieczne ? Chodzi mi glownie o delikatne obnizenie auta o powiedzmy 2 cm z tylu bo cos mi sie wydaje ze ma kufer za bardzo zadarty A tak BTW to o ile obnizyc cale zawieszenie aby wygladalo to dobrze ( nie przesadzone) oraz bylo wmiare praktyczne na naszych polskich drogach ?


Nie musisz szukac zadnych specjalistycznych firm, tylko poszukaj warsztatow zajmujacych sie resorami , ten sposob z zagrzaniem :ra: scisnieciem :ra: i zahartowaniem to tzw stary sposob taxowkarzy... tylko ze oni rozciagali sprezyny.

Nie ktorzy mowia ze to niebezpieczne bo moze peknac, ale z doswiadczenia wiem ze stal sprezynowa z ktorej sa wykonane sprezyny w naszych autach bez wiekszego trudu znosi hartowanie (polowa znajomych w ten sposob onbizyla auta...). Nalezy tylko pamietac ze po hartowaniu stal jest twardsza przez co cale auto utwardza sie wyczowalny sposob.

Cena dobra, u mnie trzeba kolo 30 zl zaplacic za sprezyne.


:ra: Co do pytania o gumy... Ich stosowanie ma sesns ale sprzedawane sa w zlym celu... one nie maja za zadanie utwardzic samochodu bo niby jak :vbad: ...

Ich zadaniem jest zapobieganie dobijaniu przy mocno bardzo mocno zaladowanym aucie :ra: po to je wymyslono i takie jest ich cel.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Gumy czyli bezpieczna jazda z każdym partnerem
Żółwik Tuptuś Mechanika ogólna 4 13 Sty 2005, 23:59
Żółwik Tuptuś
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżenie
wójas 22 Tuning mechaniczny 16 24 Sie 2005, 15:30
Gość
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżenie
Armen Tuning mechaniczny 25 6 Maj 2005, 11:59
Gość
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżenie
Gość Tuning mechaniczny 7 1 Paź 2004, 18:15
dawidc
Brak nowych postów Sprężyny , Zawieszenie , Zawias , Obniżanie
Gość Tuning mechaniczny 2 22 Lip 2004, 20:03
Lokmen


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.