Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Nieopłacone auto z niemiec
Autor Wiadomość
mmaciek8989 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 2
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 5 Paź 2011, 14:37   Nieopłacone auto z niemiec

Witam wszystkich serdecznie :) Jako że temacie spraw związanych z ubezpieczaniem i rejestracją aut jestem kompletnie zielony chciałbym dowiedzieć się co macie do powiedzenia w pewnej kwestii :) Posiadam od paru lat fiestę 1.3 i niedawno trafiła mi się okazja do zakupu sprowadzonej nieopłaconej Futury z Niemiec. Nie chciałbym jej rejestrować tylko znajomy zrobiłby mi swapa..przełożył co się da, a buda pojechałaby na złom. I tutaj pojawiają się moje wątpliwości. Auto jest nie opłacone ale czy zeby stało u mnie na podwórku muszę za nie płacić akcyzę? Przeczytałem gdzieś w necie ze za przekroczenie terminu zapłaty akcyzy liczą sobie jakieś horendalne stawki za kązdy dzień (podobno 100zł :głowąwmur: ) czy muszę zapłacić opłatę recyklingową? A gdybym np. za 2 miesiące zdecydował że jednak chcę zarejestrować to auto (karoseria w moim aucie nie jest w najlepszym stanie a ta z Niemiec jest praktycznie bez korozji a swap ze zdrowej budy do zaczynającej wykazywać "oznaki zmęczenia" nie byłby najlepszym pomysłem) to czy będę miał z tym jakieś problemy? Proszę o wszelkie uwagi i sugestie. :czatownik:
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 5 Paź 2011, 17:15   

Tak, auto musi być opłacone (nie zapominaj o OC),,, więc jak nieopłacone będzie stało na podwórku to nic się nie stanie, jak oddasz budę na złom,,, legalnie może być problem, trzeba by pociąć i oddać jako złom (bez cech identyfikacyjnych) a nie auto,,, więc jak nigdzie nie wypłynie to płacić nie trzeba, jak nieopłacone gdzieś wypłynie - ktoś podkabluje i wpuścisz na teren i znajda auto, gdzieś na drodze Cie do kontroli złapią lub wypłynie przy próbie rejestracji - to będzie problem, więc albo nie płacimy i to auto nie istnieje i nigdzie nie wypłynie, albo jak coś mamy w planach z nim robić to płacimy i płaczemy,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
mmaciek8989 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 2
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 5 Paź 2011, 21:55   

JoeMix dzięki za pomoc :) kończąc temat chciałbym zapytać czy nie wyjdzie gdzieś ze ja nabyłem to auto? Pytam ponieważ auto jest od handlarza i zapewne umowa kupna-sprzedaży byłaby zawarta bezpośrednio między mną a Niemcem żeby handlarz nie figurował w umowie. Mam na myśli to czy urzędy nie współpracują ze sobą w takim zakresie że Pan "X" z Niemiec sprzedał auto Panu "Y" w Polsce ale Pan "Y" nic z nim nie zrobił w ciągu np. roku (nie opłacił , zarejestrował itd) i wtedy zacznie się węszenie i ewentualne problemy...czy taką opcję można wykluczyć :) ? Lub inaczej ....czy oficjalnie mogłem nabyć je na części? A może zaproponować mu sprzedaż bez umowy :-P W sumie auto stoi jakieś 4 km ode mnie a zostałoby rozebrane w ciągu kilku dni a karoseria pocięta bez nr identyfikacyjnych pojechałaby na złom...
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 5 Paź 2011, 23:30   

Jak na razie kiepsko współpracują dlatego pewne lewizny przechodzą właśnie i ile się sami do urzędu nie wpakujemy,,, ale od dawna jest mowa o elektronicznej ewidencji która ma ukrócić pewne praktyki,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Peter 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 36
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 6 Lut 2012, 15:26   

mmaciek8989 napisał/a:
JoeMix dzięki za pomoc :) kończąc temat chciałbym zapytać czy nie wyjdzie gdzieś ze ja nabyłem to auto? Pytam ponieważ auto jest od handlarza i zapewne umowa kupna-sprzedaży byłaby zawarta bezpośrednio między mną a Niemcem żeby handlarz nie figurował w umowie. Mam na myśli to czy urzędy nie współpracują ze sobą w takim zakresie że Pan "X" z Niemiec sprzedał auto Panu "Y" w Polsce ale Pan "Y" nic z nim nie zrobił w ciągu np. roku (nie opłacił , zarejestrował itd) i wtedy zacznie się węszenie i ewentualne problemy...czy taką opcję można wykluczyć :) ? Lub inaczej ....czy oficjalnie mogłem nabyć je na części? A może zaproponować mu sprzedaż bez umowy :-P W sumie auto stoi jakieś 4 km ode mnie a zostałoby rozebrane w ciągu kilku dni a karoseria pocięta bez nr identyfikacyjnych pojechałaby na złom...


Owszem niemiecki urząd zawsze docieka co stało się z autem , które stoi wyrejestrowane powyżej 1,5 roku więc wysyła zapytanie do ostatniego właściciela.Jeśli osoba ta pokaże umowę kupna-sprzedaży gdzie kupujący pochodzi z zagranicy to urząd się cieszy że szrota się z niemiec pozbyli i niedocieka dalej...
W Twoim przypadku , jeśli handlarz był Polakiem mieszkającym w PL to ślad i tak będzie kończył się na nim bo on sam nie jest chyba na tyle głupi aby pokazać Waszą umowę- zostałby ukarany z dwóch trzech paragrafów a nie jednego.Także w Twoim przypadku: hulaj dusza... :tyłek:
Zapomniałem dodać ,że co cwańszy handlarz i tak wpisał fałszywe dane podpisując umowę z Niemcem ,więc nawet najlepsza komputeryzacja tu nie pomoże.Z drugiej strony Niemiec nigdy nie będzie miał z tego powodu problemów że kupujący go oszukał
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 6 Lut 2012, 16:26   

troche odkop, ale JoeMix, czy po oplaceniu akcyzy za auto jest obowiązek rejestracji tego w PL ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Sprowadzimy auto z Niemiec.
AutoOrder Firmy współpracujące z FKP 0 4 Maj 2016, 10:05
AutoOrder
Brak nowych postów Zmiany w sprowadzaniu aut z niemiec.
mario3991 Hyde-Park 6 8 Kwi 2015, 20:41
mario3991
Brak nowych postów Auto Elektryka
pawel_mk3 Team Zachód 1 4 Mar 2013, 22:02
pawel_mk3
Brak nowych postów Zatrzaśnięte auto
Artur Mechanika ogólna 5 10 Sty 2016, 13:49
yoyo72
Brak nowych postów Auto gaśnie
Przy wciśniętym sprzęgle, luzie pow. 80km/h
knopix Mechanika silnika 4 17 Sty 2018, 17:46
damianisko5


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.