Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] Kable WN
Autor Wiadomość
GrubyP 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Paweł Gruby
Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 61
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 13 Sie 2011, 08:42   [MK4] Kable WN

Szukałem w poradach eksploatacyjnych ale tam głównie o świecach a o kablach prawie nic.

Moje pytanie, jakie przewody zapłonowe do Endury 1.3 na LPG. Od nowości są motorcrafty, ale ostatnio w garażu na wieczór zrobiłem taki test, że po zapaleniu mój brat pocisnął pedała gazu a ja spoglądałem na przewody i co ciekawe na 1 przewodzie jakby się jarzyło, rozjaśniał się. Aby to zjawisko miało miejsce to trzeba było wcisnąć gaz do samej podłogi... A z tego co czytałem na necie świadczy to o zużyciu tychże przewodów...
Teraz przeglądam sieć i szukam, albo horrendalnie drogie, albo około 70 zł, skoro będę już wymieniał to chciałbym to zrobić abym za rok nie musiał znowu kupować.

Warto te za 70 PLN kupić czy trzeba te lepsze, a jak lepsze to jakie ?

http://allegro.pl/przewod...1726628378.html - te dośc dobrze się prezentują na zdjęciu :twisted:
http://allegro.pl/przewod...1758442351.html
http://allegro.pl/przewod...1753838086.html - te chyba dobrej firmy. Spasowałyby ?
 
 
bojarek 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grześ
Wiek: 76
Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 153
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Sie 2011, 11:34   

GrubyP,
GrubyP napisał/a:
Od nowości są motorcrafty
To znaczy od kiedy? Bo jeśli od 1998r, to mają prawo "świecić". Motorcraft jest przede wszystkim dla forda, więc nie kieruj się wyglądem - pierwszy link, ani czy "spasują". Kombinowanie zwykle skutkuje kolejnym wydatkiem w krótkim czasie. :yes:
_________________
Pyrki można gotować, byle nie na gazie...
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 13 Sie 2011, 11:37   

jak dostaniesz motorcrafta to je kupuj, ja już mam 3-cie (nie ori) u siebie i może będzie spokój...
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
GrubyP 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Paweł Gruby
Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 61
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 13 Sie 2011, 11:58   

bojarek napisał/a:
Bo jeśli od 1998r, to mają prawo "świecić"


No jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń, samochód działa "normalnie", ale czytałem, że przewody jak są walnięte to może pójść cewka- a to chyba droższe, wydatków zbędnych nie chce sobie robić. Po 2 jak w grudniu mi gaz założyli to gostek powiedział, że mam świece zmienić na nowe i przewody WN też, zmieniłem tylko świece na motorcrafty a przewody sobie odpuściłem. Teraz przed zimą, zamierzam świece wymienić, przewody + oleje i filtry bo już licznik na to wskazuje. Dlatego pytam o te przewody. Świece motorcrafty za 10 PLN/sztukę, co 20 tys zmieniam- gaziarz mówił, żeby na tych częściach nie oszczędzać.

Marcin napisał/a:
ak dostaniesz motorcrafta to je kupuj, ja już mam 3-cie (nie ori) u siebie i może będzie spokój...


Wiem, wiem... najlepiej byłoby, skoro te hulają już 13 lat i dopiero teraz na jednym przewodziku coś wyskakuj. Na dodatek tylko jak jest na prawdę pedał gazu w podłogę wciśnięty i ma spore obroty bo wcześniej ciemno... wszystko normalnie. Tylko, że przewody są naprawdę drogie... motrocrafta, fiesta ma już 13 lat, 20 tys na LPG zrobione a ile na benzynie to diabli wiedzą, więc ile mi jeszcze pojeździ? Nie wiem czy warto dawać 140 zł za motorcrafty ;-|

Macie doświadczenie z którymś z tych produktów? Ewentualnie jakieś inne ale do 80 PLN żeby były... :)
 
 
bojarek 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grześ
Wiek: 76
Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 153
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Sie 2011, 12:23   

GrubyP: Z Janmorów cenowo będziesz zadowolony...
_________________
Pyrki można gotować, byle nie na gazie...
 
 
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 13 Sie 2011, 18:11   

odezwij sie do mnie na gg 540570, siedze w temacie, wysylki 24h; nie sluchaj sie zadnych gazownikow i nie wkladaj zadnych oryginalnych swiec do gazu motorcrafta na pale, przy lpg liczy sie kazde 0,1mm na swiecy niklowej by bylo ustawione do wydajnosci cewki z dokladnoscia, napisz do mnie spasuje Ci komplet na generatorze tak ze bedzie auto hulać jak brzytwa i pewność niezawodnosci=100%, podaj mi tylko numer cewki zaplonowej lub przeslij mi jej zdjecie. reszte dobiore i wykonam. zmiescisz sie cenowo rowniez. nie kupuj w ciemno kabli niby motorcrafta sa robione z przewodow chinskich z bylejakim rdzeniem weglowym w srodku. jak zle ustawisz przerwe na swiecy to tez nie za ciekawie lub kupisz zle. nie wzoruj sie katalogami ngk bo nie sa doskonale. ani zadnymi innymi jesli danej firmy swieca nie byla uzywana na montaz fabryczny lub nie jest teraz dostepna w sprzedazy a jako zamiennik. na pewno nie wiesz ze przerwe do lpg sie ustawia majac pojecie o danej instalacji zaplonowej lub kupuje swiece do lpg majac pod auto gotowe (producenci wiedza mniej wiecej jaka przerwa). odezwij sie mam naprawde dobre ceny, ustawie Ci to i bedziesz spac spokojnie. moge CI tez pokazac dowody ze udaje mi sie dobierac swiece lub ustawiac je tak ze pracuja lepiej niz dedykowane z katalogow ngk czy odpowiednikow dzis dostepnych zamiast fabrycznych. z pozycji tych ktore podales z propozycjami jakie bym zapropnowal z kabli nie maja szans nawet te ngk pierwsze jesli chodzi o jakosc rdzenia... hart odpusc, to chiny, janmory polskie nie maja dobrego rdzenia weglowego, nie kazdy wie ze przewody dziela sie na 4 rodzaje i janmor ma dobre partie ale nie wszystkich typow...ale pominmy juz to. te tutela wloskie ktore podajesz sa na SAE do cvh i nie podejda do Twojej cewki. napisz do mnie dam Ci w duzo lepszej cenie i lepsze made in germany albo europejskie a nie chinszczyzne. jesli nie ustawiasz swiecy pod lpg to Twoje przewody skoncza sie znacznie szybciej, dodatkowo tak jak mowisz obciaza to cewke, wykanccza kable i powoduje wieksze spalanie oraz brak dynamicznosci auta, czemu Twoje przewody swieca? bo zalozyles gaz i dopiero teraz to widzisz... padly jak muchy - norma
_________________
CVH 1.4 FU..'89

Profesjonalna pomoc w doborze świec i kabli zapłonowych, napisz gg 540570 - CVH, HCS / Endura, Zetec
Ostatnio zmieniony przez Pawełos666 13 Sie 2011, 18:48, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 13 Sie 2011, 18:31   

GrubyP napisał/a:
Nie wiem czy warto dawać 140 zł za motorcrafty ;-|
czesci ze znakiem towarowym pojazdu sa drozsze. w porownaniu z tymi co podales to tak, w porownaniu z innymi tanszymi od nich o bdb jakosci nie
_________________
CVH 1.4 FU..'89

Profesjonalna pomoc w doborze świec i kabli zapłonowych, napisz gg 540570 - CVH, HCS / Endura, Zetec
 
 
GrubyP 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Paweł Gruby
Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 61
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 14 Sie 2011, 16:23   

to ja się odezwę, tylko nie wiem czy zmieścisz się w cenie, bo nie mam zamiaru dawać wielkiej kasy na to. Świeczki i kable maks 130 zł?
Świece motorcrafty są oryginalne do tego modelu samochodu i się sprawdzają, a nie wiem czy znajdziesz coś za 10 PLN żeby działało jak to. W sklepie mi radzili, abym kupił platynowe itd, tylko, że cena było ponad 20 PLN w górę. Nie po to zakładałem LPG do Fiesty, żeby teraz pakować hajs w jakieś drogie części, ten samochód ma służyć do taniej jazdy z pracy i do pracy dla mojej mamy, przy tym ma się nie psuć, dlatego staram się wszystkie sprawy załatwiać na bieżąco i póki co działa. Nie chcę na siłę poprawiać jego osiągów, nie zależy mi żeby był wyścigówka, bo i tak nie będzie, słaby silnik, spory ciężar... nie wiem czy warto Pawełos666, ale dzięki za chęci. Jak nadal jesteś zainteresowany to daj znać na forum, a skrobnę coś na gadu.

http://allegro.pl/przewod...1758441971.html + tutaj sa nadajace sie do mojej fiesty, mial ktos tutele?
 
 
bojarek 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grześ
Wiek: 76
Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 153
Skąd: Poznań
Wysłany: 14 Sie 2011, 17:37   

GrubyP,
GrubyP napisał/a:
Nie po to zakładałem LPG do Fiesty, żeby teraz pakować hajs w jakieś drogie części, ten samochód ma służyć do taniej jazdy z pracy i do pracy dla mojej mamy, przy tym ma się nie psuć, dlatego staram się wszystkie sprawy załatwiać na bieżąco i póki co działa
Już przez wzgląd na Mamę na podstawowe elementy zapłonu nie powinieneś sępić. Kto Ci ugotuje smaczny obiadek, jak Mamusia utknie, bo silnik odmówi posłuszeństwa? :yes:
_________________
Pyrki można gotować, byle nie na gazie...
 
 
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 14 Sie 2011, 17:38   

motorcrafty sa bardzo dobrymi swiecami, ktore zaleca producent. oni wiedza co wsadzic do danej instalacji. jesli uzywa sie swiec montowanych na montaze fabryczne to bdb. ale oryginalne robione sa pod benzyne i ich przerwa 1,0mm AGSF 22 C1, wczesniej byly AGRF 22 PP. 1mm przy tej cewce zaplonowej dla lpg to zdecydowanie za duzo, bedzie chodzic, ale nie najlepiej, skoncza sie szybciej, nie bedzie to pracowalo jak nalezy poza tym wtedy auto troszke wiecej pali...zglos sie na gg. mam pare modeli juz na oku dla Ciebie, kable tez, zmiescisz sie cenowo. odezwij sie
_________________
CVH 1.4 FU..'89

Profesjonalna pomoc w doborze świec i kabli zapłonowych, napisz gg 540570 - CVH, HCS / Endura, Zetec
 
 
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 14 Sie 2011, 17:40   

motorcrafty sa bardzo dobrymi swiecami, ktore zaleca producent. oni wiedza co wsadzic do danej instalacji. jesli uzywa sie swiec montowanych na montaze fabryczne to bdb. ale oryginalne robione sa pod benzyne i ich przerwa 1,0mm AGSF 22 C1, wczesniej byly AGRF 22 PP. 1mm przy tej cewce zaplonowej dla lpg to zdecydowanie za duzo, bedzie chodzic, ale nie najlepiej, skoncza sie szybciej, nie bedzie to pracowalo jak nalezy poza tym wtedy auto troszke wiecej pali...zglos sie na gg. mam pare modeli juz na oku dla Ciebie, kable tez, zmiescisz sie cenowo. odezwij sie
_________________
CVH 1.4 FU..'89

Profesjonalna pomoc w doborze świec i kabli zapłonowych, napisz gg 540570 - CVH, HCS / Endura, Zetec
 
 
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 14 Sie 2011, 18:48   

pokaze Ci swiece ktore przebija motorcafty, a za pare dni napiszesz na forum ze auto ozylo i duzo lepiej sie wkreca, gg 540570
_________________
CVH 1.4 FU..'89

Profesjonalna pomoc w doborze świec i kabli zapłonowych, napisz gg 540570 - CVH, HCS / Endura, Zetec
 
 
GrubyP 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Paweł Gruby
Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 61
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 13 Lis 2011, 10:22   

Odświeżę temat.

W katalogu inter cars poszukałem modelu kabli do mojej fiesty i katalog podaje sentech 8529 i takie zakupiłem(relacja ceny do jakości moim zdaniem jest ok)- tylko proszę o nie komentowanie, mój wybór i kropka.
Mam problem a mianowicie końcówka kabli idących do cewki nie pasuję, są różne cewki we fiestach?
Jakie w takim razie powinny być te kable, jak chciałbym sentecha kupić?
Te końcówki powinny być takie jak na zdjęciu
http://imageshack.us/phot...1929737424.jpg/
a obecnie w tych moich bolec łączący się z cewką jest zupelnie inny i nie ma tych zaczepów mocujących- ale problem polega na tym bolcu... nie ma go i nie moge podlączyć kabla ;/
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 13 Lis 2011, 11:11   

GrubyP napisał/a:
są różne cewki we fiestach?
:yes:
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 13 Lis 2011, 12:27   

modul-ford i m4 zlacze <było> jak nie ma "zapinek" to m4, jak na gwint "m4"
_________________
CVH 1.4 FU..'89

Profesjonalna pomoc w doborze świec i kabli zapłonowych, napisz gg 540570 - CVH, HCS / Endura, Zetec
 
 
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 44
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 13 Lis 2011, 17:25   

Ja mam od ponad 2 lat przewody firmy JANMOR. Dałem za nie 60 zł, do mk3 i nie mam zastrzeżeń.
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
GrubyP 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Paweł Gruby
Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 61
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 13 Lis 2011, 23:58   

JoeMix napisał/a:
GrubyP napisał/a:
są różne cewki we fiestach?
:yes:


A może byś odpowiedział na pytanie, wiesz jaki model sentecha trzeba do tej fieściny mojej(patrz na zdjęcie wyżeje, żeby ten moduł kable miały)

Przeszukałem katalogi, do fiesty tylko że z 50 Km są sentechy 8114 i one mają takie kable na zapinki...
Czy fiesta 1,3 mk IV endura 50 km i 60 km różnią położeniem cewki zapłonowej, czy w tym sammy miejscu(nad filtrem oleju) w obu silnikach jest cewka, bo jak nie ma różnicy to kable będą pasować i sobie je kupie.

Co do janmorów, słyszałem, ze kable mogą być, ale jeśli chodzi o LPG to leppiej sobie te sentechy kupic... zobacze jak się będą sprawowały, jak coś to napisze czy warte kupienia, ale czy napewno sentech 8114 będzie mi się nadawał?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 14 Lis 2011, 00:03   

Mk4 to za nowe wozidło dla mnie i nie interesuje się tym tak bardzo,,, jesteś pierwszym właścicielem ze w katalogach części szukasz,,,, ja już się nauczyłem ze szuka się części takiej jak stara a nie takiej jak katalog pokazuje bo może poprzedni właściciel wyrzeźbił jakąś cewkę zupełnie nie od Fiesty przykładowo,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 14 Lis 2011, 14:28   

nie, za krotkie i koniec
_________________
CVH 1.4 FU..'89

Profesjonalna pomoc w doborze świec i kabli zapłonowych, napisz gg 540570 - CVH, HCS / Endura, Zetec
 
 
DewREW 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 309
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 15 Lis 2011, 20:39   

GrubyP napisał/a:
Mam problem a mianowicie końcówka kabli idących do cewki nie pasuję, są różne cewki we fiestach?

zrobiłes to co ja. kupiłeś przewod nie patrzać pod maske, ja tez kupiłem sobie przeowdy na zatrzask, a okazało się ze te ktore mam montowane są na wcisk. i takie mają byc w naszym przypadku, na wcisk. przedzwon do skleu, niech wymienia. roznica miedzy nami to taka ze ja kupiłem NGK a ty Sentech, i kto wie czy Ty lepiej na tym nie wyjdziesz : P bo moje NGK przy LPG ma przebicia przy fajkach, i świeą wzdluż kabla, ale to drugie to akurat nie jest wada, z tego co się dowiedziałęm przewod ma prawo świecić ponieważ w okol niego zbiera się jakies tam pole elektryczne, nie powoduej to ubytku napiecia i nie mozna sie tym porazic, ponoc normalna sprawa.
moje kable to dokładnie te (polecane zreszta przez ten sklep...) http://ford.sklep.pl/pl,p...we,ngk,hcs.html i ty musisz miec z taka sama koncowka : )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów mk4 - ktoredy kable?
jak puscic kable do wzmacniacza itp
cinot Car Audio i CB 9 14 Maj 2006, 11:58
Gość
Brak nowych postów Kable do wzmacniacza! JAK? MK4
Którędy się przebić mam z komory silnika do kabiny?
dziki.pl Car Audio i CB 4 5 Lut 2008, 22:48
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.