Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
22 Mar 2014, 16:16
[MK7] Stukanie klimatyzacji
Autor Wiadomość
mk7

Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Tomek
Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 11
Wysłany: 3 Sie 2015, 20:49   Re: [MK7] Stukanie klimatyzacji

mam dokładnie to samo, stukanie zwiększa się podczas obrotów silnika.
 
 
wojtekpl 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 161
Skąd: KR
Wysłany: 12 Sie 2015, 21:51   Re: [MK7] Stukanie klimatyzacji

W 16 dni zrobiłem 3200 km, w temp. prawie takich samych jak w Polsce - 30+ ( wakacje w BG, przez SK, H, RO ) i po wymianie przewodu sprężarki z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że jest OK. Na wolnych obrotach, owszem jest słyszalne minimalne świerszczenie, ale gdyby problem nie występował wcześniej, pewnie teraz nie zwróciłbym na to uwagi. Podczas schodzenia silnika z obrotów ~2000 do wolnych świerszczenie nie występuje.
Wydolność klimy wystarczająca. Przy ostrym słońcu temp. wskazywana na wyświetlaczu 36-39, czasem ponad 40*- auto zaparkowane na słońcu, wentylator na 4-3; po dłuższej jeździe można zejść do 2; w nocy przy temp. około 28* spokojnie wystarczał 2-1. Jak dla mnie OK; oczywiście są to odczucia subiektywne - inni mogą mieć inne wymagania. Niestety nie mierzyłem temp. wewnątrz auta, piszę opierając się na odczuciach moich i Lepszej Połowy :-P
_________________
Trend, GoldX; Copper Pulse; 1,4i LPG
Pozdrawiam
 
 
edek1977 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Sie 2015, 10:46   Re: [MK7] Stukanie klimatyzacji

u mnie z wydajnością w tych temperaturach jest tak samo jak u Ciebie.
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 1 Cze 2016, 07:37   [MK7] Stukanie klimatyzacji

Z racji wysokich temperatur i problemu który w dalszym ciągu u mnie nie ustąpił ponawiam temat. Może jest ktoś kto wałkował w tym roku temat i został on rozwiązany raz a dobrze i robił to w okolicach Rzeszowa?
Szumy są niemiłosierne i wqur**** na potęgę !
Dodam tyle, że Panowie w Rzeszowskim ASO twierdzą że w każdej fieście tak jest i to już tak musi być...
Ps... Jak odpalam klimę w trakcie postoju to słychać jak silnik dodaje sobie mocy a jak jadę to czuć jak auto delikatnie słabnie. Czy to normalny objaw?
(klima manualna)
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 1 Cze 2016, 20:18   [MK7] Stukanie klimatyzacji

jezeli chodzi o wyzsze obroty i utrate mocy przy klimie - jest to normalne w kazdym aucie - wlaczenie klimy czuc nawet w paruset konnych silnikach, o 1.4 czy 1.6 nie mowiac

opisz jeszcze te szumy, podpytam swojego mechaniora z ASO przy okazji - rozumiem, ze wszelkie odglosy wiatrakow wyeliminowales (chociazby wyciagajac wtyczke)? slychac to lepiej z kabiny czy z zewnatrz?
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
wojtekpl 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 161
Skąd: KR
Wysłany: 1 Cze 2016, 20:55   [MK7] Stukanie klimatyzacji

Zaczyna się ciepło robić, więc temat powraca :)

Utrata mocy jak najbardziej normalna jest (no i wzrost zapotrzebowania na paliwo) - w końcu włączasz kolejne urządzenie, które jej potrzebuje.

Co do dziwnych hałasów - u mnie na razie podobnie jak po naprawie w zeszłym roku: coś tam świerszczy, ale cichutko, na wolnych i jak schodzi z obrotów. Gdybym nie był wyczulony, pewnie nie zwróciłbym uwagi.

Skutecznej "walki" z ASO ;)
_________________
Trend, GoldX; Copper Pulse; 1,4i LPG
Pozdrawiam
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 2 Cze 2016, 07:13   [MK7] Stukanie klimatyzacji

Trudno mi to opisać co do hałasu. Ja to porównuje z gwizdem dosłownie gwizdem i przelewającym się czynnikiem (tutaj hałas jak by laser po zarysowanej płycie CD jechał i nie mógł odczytać). Hałas tylko w środku auta (z okolic nawiewów) Problem występuje od nowości auta odkąd wyjechałem z salonu... Obroty silnika mają znaczenie. Przy wyższych prędkościach nie słychać. Jak auto schodzi z obrotów na biegu to się zaczyna. Na biegu jałowym też...

Posłużę się linkiem od kolegi dominiksoul, kilka postów wyżej:
https://www.youtube.com/watch?v=hrE4F4efyKA
 
 
wojtekpl 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 161
Skąd: KR
Wysłany: 2 Cze 2016, 21:58   [MK7] Stukanie klimatyzacji

Tak samo miałem. Po wymianie owego przewodu, jest tak, jak napisałem wyżej.
_________________
Trend, GoldX; Copper Pulse; 1,4i LPG
Pozdrawiam
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 3 Cze 2016, 07:38   [MK7] Stukanie klimatyzacji

W jakim ASO byłeś i czy od razu wiedzieli o co kaman czy musiałeś robić jakieś podchody bo ci z RZ są nieogarami i nigdy mi tego nie naprawią...
 
 
wojtekpl 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 161
Skąd: KR
Wysłany: 3 Cze 2016, 10:51   [MK7] Stukanie klimatyzacji

Na Powstańców Śląskich, byłem w sumie dwa razy: w '14 nie chcieli zbytno podjąć tematu, więc olałem (z forum wiedziałem co może być przyczyną, wiedziałem również, że aso się dowie to tylko kwestia czasu - taką informację otrzymałem jakby między wierszami)
W '15 było tak, jak pisałem kilka postów wcześniej.
_________________
Trend, GoldX; Copper Pulse; 1,4i LPG
Pozdrawiam
 
 
lacky 

Wersja: FX Silver
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 9
Skąd: Bytom
Wysłany: 12 Wrz 2016, 19:51   [MK7] Stukanie klimatyzacji

Panowie w firmie w której pracuję mamy kilka fiest najstarsza z 2012 roku najmłodsza z 2014 roku. Świszczenie dotyczy każdej fiesty. Sam dokłądnie tydzień temu odkupiłem od firmy z 2012 roku i też trapi mnie świszczenie. Gdy zapytałem o to u nas flotowca, stwerdził, że wystosowaliśmy pismo do forda, w odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że jest ta przypadłość znana, nie ma wpływu to na działanie pojazdu, klimatyzacji ect. poza niedogodnościami akustycznymi nic złego się nie dzieje i wprowadzili już zmiany na linii prtodukcyjnej.

Czyli ford zna problem, odpowiedział "walcie się" w nowych już tak nie ma.
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 5 Paź 2016, 10:41   [MK7] Stukanie klimatyzacji

"Walcie się" bo zapewne wprowadzając akcje serwisową musieli by wymieniać cały osprzęt. Klima w Fieście do 2015 to porażka. Wentylator huczy jak w kombajnie, chłodzenie jak są upały też dopiero po dłuższej trasie a świst to już przegięcie na maxa.
Już nie zwracam na te świsty uwagi. Po długiej walce z ASO po prostu nauczyłem się z tym żyć...
 
 
DanielŻ 

Wersja: Inna
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 31
Dołączył: 27 Lis 2015
Posty: 150
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 5 Paź 2016, 12:55   [MK7] Stukanie klimatyzacji

Mehacz - jeśli chodzi o to nasze aso w Rze to nie ma tam po co jeździć! ;) poważnie :d szkoda zachodu i wydania kasy. Goście są po prostu nieogarami. I na warsztacie i tak samo sprzedający. Nie polecam! ;)
_________________
Peace!!

vegetagt napisał/a:
plakiem takich rzeczy sie szuka :p
- jednak człowiek uczy się całe życie :d old
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 6 Paź 2016, 08:33   [MK7] Stukanie klimatyzacji

DanielŻ - Przekonuje się o tym co wizyta.... niestety.... Poczytaj sobie moje posty w których opisuje przygody za każdym razem jak z tamtąd wrócę... No ale niestety nie mam na razie wyboru... mam 5 lat gwary i muszę gdzieś podbijać książkę a do Krosna nie będę gibał bo tam pewnie podobnie i cholernie daleko...
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 23 Maj 2017, 12:40   

Olałem temat ASO i pojechałem do gościa który specjalizuje się wyłącznie w klimatyzacjach samochodowych. W oparciu o post @edek1977 o różnych rodzajach skraplacza poszperaliśmy trochę w sieci i okazuje się że klima w naszych Fiestach ma 2 rozmiary skraplaczy 12mm(390g gazu) i 16mm(590g gazu). Pomierzyliśmy ten u mnie i okazało się że mam ten większy 16mm. Koleś spuścił mi stary gaz i okazało się, że ASO uzupełnia z defaultu klimę wg tego mniejszego (pomimo 16mm spuścił około 380g gazu). Zasugerowałem napełnienie do ponad 600g i odpaliliśmy klimę... dźwięki dalej występowały ale ciut lepiej chłodziła. Dobił kolejną setkę i.... Dźwięk przelewającej się cieczy zniknął klima zaraz po uruchomieniu momentalnie się wychładza i trzyma około 9*C na drugim biegu przy kratce. Został jeszcze dźwięk chuczenia "sowy" ale pojawia się sporadycznie i aż tak nie dokucza... Suma sumarum... Mierzcie skraplacze i jedźcie do niezależnych warsztatów... jeśli jest 16mm to bijcie około 700g i powinno pomóc...
 
 
edek1977 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Sie 2017, 16:04   

u mnie klima chodziła bardzo ładnie do lipca, ale w sierpniu okazało się że uciekł mi gaz przez awarie złącza serwisowego, po naprawie nabili mi 390 g. Świadomie zostawiłem dla celów naukowych.
Pojeździłem kilka dni i pojechałem na dobicie czynnika do 520 g.
Wygląda to tak:
390 - słychać wibrujący wąż przy spadku obrotów silnika( np. hamowanie silnikiem na 2 biegu z wysokich obrotów), co chwile załącza się sprzęgiełko, czuć wyraźnie spadek mocy
i czuć spore obciążenie silnika.
Po dobiciu do 520 - sprzęgło klimy załącza się rzadziej, nie czuć tak spadku mocy, większa kultura pracy układu- nie ma tych szarpnięć jak się załącza sprzęgło, no i temperatura niższa o 2 stopnie.
Wygląda na to, że te wibracje przewodu są spowodowane zbyt mała ilością czynnika.
 
 
Bulba 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Gold
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 120
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Sie 2017, 18:39   

Czy to nie jest czasem oslawiony waz dolotowy wraz z tlumikiem ?
_________________
"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 11:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK7] Wyciek ze skraplacza klimatyzacji
pucek Mechanika ogólna 8 20 Cze 2014, 11:04
kuba87
Brak nowych postów [MK7] Wymiana chłodnicy klimatyzacji
janko Mechanika ogólna 1 24 Sty 2014, 12:25
oliwer21


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.