Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
22 Mar 2014, 16:16
[MK7] Stukanie klimatyzacji
Autor Wiadomość
edek1977 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Maj 2015, 08:45   

co ciekawe po przejechanych prawie 70 tys. mechanicznie fiesta jest idealna, jestem pod wrażeniem jakości wykonania, prowadzenia itd., tylko ta klimatyzacja... jak byłem u speca od klimy i wyciągnął chłodnicę klimatyzacji to rozsypywała się w ręce, więc widać ford zaoszczędził mocno na klimatyzacji, u mnie nawet wentylator chłodnicy padł i był już wymieniany.
Masz rację wstyd kogoś wozić tym samochodem, szczególnie w lecie kiedy to dmuchawa idzie na największym biegu a w środku jak w saunie, natomiast ASO twierdzi że wszystko jest ok.
Do tego jeszcze te odgłosy.
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 21 Maj 2015, 07:27   

Przełom w sprawie.... Po wypełnieniu ankiety "zadowolenia" zadzwonili do mnie z ASO że zapraszają mnie jednak na usunięcie usterki (po wcześniejszym wręczeniu pisma że wg. nich kilma jest sprawna i nie wiedzą co ja od nich chce). Pewnie im się dostało od Ford Polska bo Pan w miarę grzecznie ze mną rozmawiał, jednak po dwóch próbach ich "naprawy" jakoś nie chce mi się wierzyć że w końcu uda im się ogarnąć temat ba... boję się że dojdzie kolejny niezidentyfikowany dźwięk. Wnet po włączeniu klimy nie będę musiał odpalać radia bo zacznie wydobywać się z niej symfonia dźwięków. :S
 
 
edek1977 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Maj 2015, 08:01   

a jaką masz temperaturę na 2 biegu wentylatora ze środkowych kratek?
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 21 Maj 2015, 08:08   

Szczerze Ci powiem, że nie mierzyłem, ale auto musi zrobić kilka KM żeby coś zaczęło chłodzić... Jak już się rozbuja to jest w miarę ok. Jak w aucie jest sauna to zawsze startuje z 3 biegu dmuchawy i staram się jak najszybciej ruszyć auto... po ok. 5 minutach w aucie czuć chłód...
 
 
edek1977 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Maj 2015, 10:47   

przed oddaniem do serwisu albo już w serwisie sprawdziłbym temperaturę, niech włożą termometr jak auto będzie stało na hali albo na zewnątrz (jak będzie ciepło), jeśli z kratki będzie wychodzić powietrze 5 stopni jest ok, jeśli będzie wyższe to już nie twój problem. Zostawiasz samochód i mają do ciebie zadzwonić jak naprawią. Nie daj sobie wcisnąć kitu i nie słuchaj bajek, ja dałem sobie wcisną kit i teraz musze naprawiać klimatyzację poza gwarancją.
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 21 Maj 2015, 16:31   

Ok, dzięki za poradę... Auto odstawiam w poniedziałek o 8.10 dam znać jak potoczyła się sytuacja...
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 25 Maj 2015, 12:28   

I stało się... Auto zostało w ASO. Planowany czas zakończenia "robót" ok 1 tydzień ?:S Czarno to widzę...ale... pożyjemy zobaczymy...
 
 
edek1977 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Maj 2015, 19:34   

widzę że ASO podchodzi do tej klimatyzacji jakby to był prom kosmiczny, ciekawe co oni chcą przez ten tydzień wyczarować, daj znać jak coś będziesz wiedział bo jestem bardzo ciekawy.
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 1 Cze 2015, 10:22   

Nie ma czego komentować.... Diagnoza polegała na przepompowaniu czynnika chłodzącego i stwierdzeniu po raz 5 że ten typ tak ma. Mało tego... Dostałem zastępcze auto Fiata Pandę w której rzekomo z mojej winy szyba czołowa dostała odprysk (nie zauważyłem przy odbiorze z racji małego odprysku koło wycieraczki) i musiałem płacić za klejenie ubytku 140 zł (początkowo chcieli mnie skroić na 300zł) - dodam tyle, że autem wyjechałem z pod ASO i zauważyłem odprysk no ale niestety moja wina...

Reasumując: 140 zł w powietrze, klima syczy bzyczy jak przedtem + prawie tydzień straconego czasu... (Ja się pytam po jaką cholerę mnie wezwali skoro nie mieli nic zamiaru w dalszym Ciągu poprawić)

ODRADZAM stanowczo ASO RES MOTORS Rzeszów.
 
 
dominiksoul 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Dominik
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 29
Skąd: Beeftown
Wysłany: 30 Cze 2015, 10:32   

Dziwnych odgłosów z klimy część druga.

Po ośmiu miesiącach ciszy (czyli od momentu wizyty w ASO i wymiany jakiegoś tam przewodu) z okolic nóg pasażera zaczęły się wydobywać dziwne odgłosy, pochodzące na 99% z układu klimatyzacji. Są słyszalne na postoju, podczas jazdy, na zimnym i ciepłym silniku. Klima generalnie według mnie działa normalnie, chociaż wiadomo - zależy od warunków na zewnątrz, jest jest bardzo gorąco i samochód jest mocno nagrzanych to kawałek trzeba przejechać, żeby poczuć chłód.

Te dźwięki to coś jak przelewane się zapowietrzonej cieczy. Mniej więcej tak to słychać:

https://www.youtube.com/watch?v=HZJEQ8y9nOM

Co o tym myślicie?
_________________
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 3 Lip 2015, 07:02   Re: [MK7] Stukanie klimatyzacji

Mam dokładnie takie same dźwięki tylko że u mnie po wymianie węża nie pomogło nawet na 10 minut. Po prostu się przyzwyczaiłem... Podczas szybkiej jazdy nie jest źle bo nie słychać prawie w ogóle a jak jadę wolno bądź po mieście to podgłaszam radio (choć czasami nie pomaga) i jakoś to jest... BTW Klima w Fieście to żenada!
 
 
dominiksoul 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Dominik
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 29
Skąd: Beeftown
Wysłany: 3 Lip 2015, 08:24   Re: [MK7] Stukanie klimatyzacji

W najbliższą środę wybieram się do OMC Motors i mają w ramach gwarancji sprawdzić o co chodzi. :)
_________________
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 3 Lip 2015, 08:58   Re: [MK7] Stukanie klimatyzacji

Już to widzę... sprawdzą czynnik chłodzący pościemniają że rozebrali pół auta i nic nie wyczaili... A tak na poważnie... jak tylko uda Ci się coś dowiedzieć proszę napisz, bo ja już straciłem wszelaka nadzieję na poprawne działanie tego ustrojstwa...
 
 
dominiksoul 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Dominik
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 29
Skąd: Beeftown
Wysłany: 3 Lip 2015, 09:29   Re: [MK7] Stukanie klimatyzacji

Jak pierwszy raz pojechałem to od razu udało im się wskazać hałasujący element (wibrujący przewód) więc mam nadzieję, że i teraz uda się coś ustalić za pierwszym razem. Coś musi być na rzeczy, bo tych hałasów po prostu wcześniej nie było, a szczerze wątpię, że z dnia na dzień zrobiło się "ten typ tak ma". :)
_________________
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 3 Lip 2015, 10:07   Re: [MK7] Stukanie klimatyzacji

Może twoje ASO jest bardziej rozgarnięte... jeżeli i tym razem uda im się naprawić to jadę do Ciebie !
 
 
edek1977 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Lip 2015, 11:41   Re: [MK7] Stukanie klimatyzacji

ASO nawet nie wie ile dać czynnika więc ciężko aby coś naprawili, mnie się pytali przez telefon jak zostawiłem samochód na przegląd czy mam skraplacz 12 czy 16 mm, a wystarczyło zmierzyć. Niestety w ASO pracują przeważnie praktykanci, rotacja jest spora więc trzeba by raczej pojechać do porządnego serwisu klimatyzacji.
U mnie w serwisie na ul Ślicznej w Krakowie była rozbierana klimatyzacja ponieważ pomimo dobrego ciśnienia była słaba wydajność, gość podejrzewał że sprężarka jest zapchana olejem ale okazało się że jest ok, wniosek był taki że skraplacz ma za duża pojemność w stosunku do sprężarki, dobili mi więcej gazu niż jest zalecane i:
-ustał ten hałas tego przewodu przy schodzeniu silnika z obrotów np. na drugim biegu i to przelewanie się wody,
-temperatura nawiewu na 2 biegu wentylatora przy 30 stopniach na zewnątrz 7-8 stopni, na 3 biegu 8-9 stopni, wydajność zadowalająca, przed było 3-4 stopnie więcej.

U mnie była już wymieniany skraplacz który rozpadał się w rękach i wentylator chłodnicy oraz sprężarka więc z jakością wykonania tego układu nie jest najlepiej, dodatkowo przez łączenia przewodów do skraplacza uciekał gaz- nieznacznie ale jednak, tak że warto kupić dłuższy pędzel i aceton techniczny, wyczyścić połączenia na górze i dole przy wejściu przewodów do skraplacza i zobaczyć po miesiącu czy coś tam nie jest tłuste i oblepione kurzem.
 
 
tadeo38
[Usunięty]

Wysłany: 9 Lip 2015, 14:25   [MK7] Stukanie klimatyzacji

Witam, jestem nowy na tym forum. Od października jestem posiadaczem nowej fiesty z silnikiem 1,25. Mam podobne objawy przy działającej klimie. Wczoraj byłem na serwisie - pełny przegląd klimy z wymianą czynnika i nic. Dalej dziwne odgłosy przy schodzeniu z obrotów, przeważnie 1 - 2 tyś. obrotów. Nie wiem tylko czy jest to słyszalne na zewnątrz - bo w środku jest to dość głośne. W wolnej chwili jeszcze raz wybiorę się do ASO i podzielę się postępami w usuwaniu tego zjawiska.
 
 
wojtekpl 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 161
Skąd: KR
Wysłany: 15 Lip 2015, 16:28   [MK7] Stukanie klimatyzacji

Moja wizyta w aso, z objawami jak wyżej wyglądała tak: umówiony byłem na diagnozę w poniedziałek rano, zostawiłem auto i poszedłem do pracy - planowany odbiór na szesnastą. Około 14:30 nie wytrzymałem i zadzwoniłem do aso, pani poinformowała mnie (gość, który przyjmował auto gdzieś wyszedł), że zamówili jakąś część. Około 15 z minutami telefon z aso - to już człowiek, który auto przyjmował- że zamówili przewód do sprężarki z tłumikiem drgań i czy zabieram auto i podstawiam następnego dnia, czy zostawiam :9: . Zostawiłem, następnego dnia, koło 12-13 telefon - auto gotowe do odbioru. Pojechałem po samochód po pracy, pan z serwisu jeszcze raz wyjaśnił co zrobili, podstawił samochód; dziękuję, do widzenia. Tyle.

Wrażenia: sam przewód faktycznie inny, chyba sporo grubszy? i ma taką jakby gruszkę - zgrubienie od strony sprężarki; chyba to faktycznie rozwiązuje problem, co prawda czekam na jeszcze wyższe temperatury, żeby zweryfikować ( na razie wczoraj 24-25; dziś przed deszczem 26 stopni), ale wydaje się być OK.

p.s. Dobrze, że nie dotarłem z tym do aso w zeszłym roku, bo bym się pewnie tylko nawq....ł.
_________________
Trend, GoldX; Copper Pulse; 1,4i LPG
Pozdrawiam
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 16 Lip 2015, 12:08   [MK7] Stukanie klimatyzacji

Dobrze że przynajmniej u Ciebie sprawę to rozwiązało. U mnie też zostało to wymienione wąż z tego co pamiętam Bosch'a Ale niestety .... jest jak było... Przywykłem... może kiedyś ktoś znajdzie i u mnie na to jakiś patent !
 
 
dominiksoul 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Dominik
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 29
Skąd: Beeftown
Wysłany: 28 Lip 2015, 13:30   [MK7] Stukanie klimatyzacji

Fiesta po serwisie - nic podejrzanego nie zauważyli, podobno wszystko w porządku... Kazali zwrócić uwagę na jakąś membranę po lewej stronie ściany grodziowej, że niby ona może powodować dziwne odgłosy.
Przy okazji dowiedziałem się, że ten nieszczęsny przewód powodujący wibracje jest zawsze wymieniany, gdy (obstawiam) Fiesta z danego okresu produkcji pojawi się w ASO.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 11:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK7] Wyciek ze skraplacza klimatyzacji
pucek Mechanika ogólna 8 20 Cze 2014, 11:04
kuba87
Brak nowych postów [MK7] Wymiana chłodnicy klimatyzacji
janko Mechanika ogólna 1 24 Sty 2014, 12:25
oliwer21


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.