Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
22 Mar 2014, 16:16
[MK7] Stukanie klimatyzacji
Autor Wiadomość
dominiksoul 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Dominik
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 29
Skąd: Beeftown
Wysłany: 23 Maj 2014, 20:00   

o cykliczne stuki ze sprężarki (chociaż i tak ich nie słychać) i pracę wentylatora to ja się nie martwię, ale te dodatkowe dźwięki mnie niepokoją. odkąd zacząłem zwracać na to uwagę, to nawet przy włączonym radiu są słyszalne. postaram się je nagrać, żeby było wiadomo o co cho :)

[ Dodano: Sob Maj 24, 2014 15:08 ]
wrzucam filmik z nagraniem problemu - w opisie wszystko wyjaśnione co, jak i gdzie :) proponuję zrobić głośniej troszkę, bo jakoś cicho mi wyszło:

https://www.youtube.com/watch?v=hrE4F4efyKA
 
 
wojtekpl 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 161
Skąd: KR
Wysłany: 24 Maj 2014, 16:44   

@dominiksoul w mojej jest dokładnie tak samo.

Wybieram się w ciągu tygodnia - dwóch; zależnie od wolnego czasu, do aso, bo zaobserwowałem jakieś dziwne stuki z tyłu nadwozia. Raczej nie zawieszenie, jakby klapa czy cóś.......

Zobaczymy co powiedzą.

Sprawdzałem przecież klimę przy odbiorze auta, potem też wielokrotnie jej używałem i było ok. Problem pojawił się dosłownie kilka dni temu, jak zaczęły się upały. Przypadek? W tylu autach jednocześnie? Może Ford nieco zaoszczędził na ilości czynnika i w cieplejsze dni nie wyrabia? Chociaż niby wieje zimnym jak trzeba.

pozdrawiam
 
 
matce 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 30
Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Białystok
Wysłany: 28 Maj 2014, 13:16   

Potwierdzam, w mojej Mk7 podobny problem. Niby nie przeszkadza podczas jazdy, ale jest to bardzo niepokojące.
 
 
martiqs 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Marcin
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 4
Skąd: Dąbrowa Górn.
Wysłany: 11 Cze 2014, 14:49   

Witam,

Ja mam dokładnie to samo co opisał i nagrał dominiksoul, tylko z jedną różnicą, moja Fiesta ma już półtora roku i przez całe poprzednie lato tego nie było (albo nie zwróciłem uwagi, w co wątpię raczej). Problem pojawił się dosłownie jakoś miesiąc temu. Przegląd klimatyzacji z ozonowaniem był wykonywany na rocznym przeglądzie w połowie stycznia 2014.

Może jest tak jak pisze wojtekpl i w Waszych nowych Fiestach jest ten czynnik chłodzący co zaaplikowali u mnie na przeglądzie? Tylko ja nie wymieniałem czynnika chłodniczego tylko odgrzybiałem...

Teraz wyjeżdżam na wakacje ale za 2 tygodnie idę do ASO.

Pozdrawiam
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 12 Cze 2014, 05:31   

Dominik - norma - po prostu tak halasuje automatyczna klima
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
dominiksoul 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Dominik
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 29
Skąd: Beeftown
Wysłany: 18 Cze 2014, 14:50   

no tak, ale mamy manualną klimatyzację. tak czy siak, na razie jeździmy z tym i wszystko jest ok - klima hałasuje zawsze jak włączona, nie tylko przy wysokich temperaturach, ale chłodzi. jak coś klęknie to jest gwarancja :)
 
 
bartek_87 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Bartosz
Dołączył: 06 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Lip 2014, 22:01   

Moja fiesta też ma półtora roku i dokładnie dzieje się to co na filmiku i w Waszych opisach. U mnie zaczęło się w zeszłe lato po wymianie czynnika chłodniczego bo klima słabo chłodziła. Jak wymienili czynnik to zaczęło "buczeć". Za drugim razem powiedzieli że jest wyciek czynnika chłodniczego, zatarły się łożyska sprężarki i stąd ten dźwięk. Wymienili mi sprężarkę na nową. Po wymianie jest dokładnie to samo a mi się wydaje że klima coraz słabiej działa. Jak byłem przedwczoraj w ASO to powiedzieli że to na 100% nie jest dźwięk z klimy i że to może być alternator... W tym tygodniu wymieniają. Jak wymienią alternator to będę informował czy to coś dało. Dla mnie nie jest to normalne że samochód wydaje takie dźwięki. Będę jeździł do końca gwarancji i może wreszcie znajdą przyczynę ;)
 
 
p1nky 


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 33
Dołączył: 29 Mar 2014
Posty: 70
Skąd: rsl
Wysłany: 10 Lip 2014, 19:22   

a ja tez zastanawiałem sie nad tym pykaniem, w kokpicie u mnie to slychac dokladnie pod kokpitem w okolicach radia (kreci, kreci i nagle pyk), ja to sobie tlumaczylem i dalej tlumacze ze kilma sie ustawia, ale nie wiem czy nie podjechac tego sprawdzic.. aczkolwiek nie wydaje mi sie byc normalne to ze robie nadmuch na szyby a wydmuch mi rowniez idzie z frontu.. a jak zwieksze temp. na ok 23 stopnie wtedy idzie na same szyby i nogi.. jakby troszke wariowała..
_________________
'jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma' :)
 
 
dominiksoul 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Dominik
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 29
Skąd: Beeftown
Wysłany: 29 Wrz 2014, 08:35   

sytuacja wygląda w ten sposób - panowie w Fordzie stwierdzili, że do wymiany jest jakiś przewód (wpada w wibrację lub powoduje wibrację sprężarki - już nie pamiętam). Pod koniec tygodnia wymiana, bo musieli zamówić ten element... więc, jeżeli ktoś ma jakieś problemy w nowym samochodzie, cisnąć do ASO na wymianę gwarancyjną. :)

[ Dodano: Pią Paź 24, 2014 11:32 ]
edit: Fiesta wróciła z ASO z wymienionym przewodem - wibracji już nie ma :) tak więc udało się zrobić wszystko w ramach gwarancji.
 
 
Robert 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 44
Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 28
Skąd: Rydułtowy
Wysłany: 30 Gru 2014, 00:53   

to co słyszycie to pewnie rozprężanie się gazu czyli czynnika chłodzącego w środku w przewodach i w chłodnicy w środku auta a zwłaszcza za schowkiem co do tykania co ileś sekund kolega słusznie zauważył że jak by robiło <<pyk>> za często to jest za mało czynnika chłodzącego a <pyk> wszystko zależy od ustawienia szczeliny między kołem pasowym kompresora a tarczką która przyciąga elektromagnes w japońcach rzeczywiście jest to mniejsze <pyk> ale to zupełnie naturalne że to pyk trzask załączenia elektromagnesu i w efekcie przyciągnięcia tarczki jest słyszalne
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 17 Kwi 2015, 07:24   

Moja fiesta ma 3 miesiące (zakupiona w salonie) przejechałem nią ok 4k km. Zrobiło się ciepło więc postanowiłem skorzystać z klimatyzacji i ta sama przypadłość. Coś huczy syczy. Wczoraj byłem w ASO wysiedziałem się w poczekalni 5h po czym ASO stwierdziło że do wymiany jest sprężarka (niestety nie dali sobie wmówić że to przewody choć pokazywałem im odpowiedzi z tego wątku). Twierdzili że przewody sprawdzone i nie mają z tym nic wspólnego. Czekam teraz na sprężarkę choć po przeczytaniu odpowiedzi boję się że będzie to bezsensowna wymiana i strata czasu.
 
 
dominiksoul 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Dominik
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 29
Skąd: Beeftown
Wysłany: 17 Kwi 2015, 07:43   

postaram się pogrzebać w papierkach i o ile będzie taka informacja to może uda mi się znaleźć numer wymienionej części i wrzucę tutaj.

też sprawdzałem ostatnio kilmę po tej wymianie i jest wszystko ok, żadnych dziwnych dźwięków.
_________________
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 17 Kwi 2015, 08:10   

mehacz, Auto masz pewnie na gwarancji, więc czym się przejmujesz, najwyżej będziesz miał nową sprężarką.
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
przemex 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: SX
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 52
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Kwi 2015, 08:16   

A ja wogóle mam cały czas wiatrak włączony na pozycję 1 i wszystko zagłusza, tak się przyzwyczaiłem że bez szumu nie umiem jeździć, nie dosyć że mam nawiew świeżego powietrza cały czas to i mam spokój.
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 17 Kwi 2015, 09:08   

michal77 napisał/a:
mehacz, Auto masz pewnie na gwarancji, więc czym się przejmujesz, najwyżej będziesz miał nową sprężarką.


Najbardziej boli mnie to, że tracą mój czas i pokazują swoją niekompetencję. Przeraża mnie to zwłaszcza że słyszałem że to "podwórkowi" fachowcy pracują w tym ASO... :S Inne ASO nie wchodzi w gre - za daleko...

dominiksoul Poproszę Cię o ten nr części bo coś czuje że po wymianie sprężarki będzie ona potrzebna...
 
 
srs 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Gold
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Robert
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 43
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Kwi 2015, 21:28   

a skąd wiesz że na 100% to przewód , konstrukcja przewodu została zmieniona pod koniec 2014
_________________

 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 28 Kwi 2015, 15:14   

We czwartek odebrałem samochód z Forda z informacją że wszystko jest w porządku. Pierwotnie miała być wymieniona sprężarka ale przy odbiorze okazało się że wymienili jakieś przewody. Po odpaleniu auta szumy dalej występowały na dodatek doszedł kolejny tak jak by gaz przepływał przez rurę. Dodatkowo porysowali mi nowe alusy podczas wymiany zimówek na letnie kasując przy tym 120 zeta. Złożyłem reklamację, felgi pomalowali a co do klimy ostatecznie stwierdzili że TEN TYP TAK MA... "Czego Pan się spodziewa od samochodu klasy fiesta... ona jest tak skonstruowana..."
ASO RES MOTORS RZESZÓW omijać szerokim łukiem (nie dziwię się że nic nie zrobili jak z głupią wymianą kół sobie nie radzą...) Co można dalej zrobić w tej sprawie? Jakieś zażalenie? roszczenie? Tylko gdzie?
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 11 Maj 2015, 13:57   

serio nikt nic?
 
 
edek1977 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Maj 2015, 17:25   

ta cała pseudo klimatyzacja w fieście nadaje się do wymiany w ramach jakiejś akcji serwisowej, u mnie od początku był problem, a to szyby parowały, a to cały czas się załączała sprężarka(taki pisk co pare sekund), potem wymiana sprężarki na gwarancji, potem wymiana skraplacza -wyciek i jakby nie było jej wydajność pozostawia wiele do życzenia, maksymalne schłodzenie do na 2 biegu wentylatora ze środkowej kratki wylatuje 8 stopni.
Do tego różne dziwne dźwięki przy schodzeniu silnika z obrotów, jakieś buczenie.
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 18 Maj 2015, 12:24   

Jestem mocno rozgoryczony tematem... U mnie jest dokładnie tak samo jeśli chodzi o wydajność. Trzeba przejechać się pare km i nastawić na co najmniej 2 bieg wentylatora żeby coś leciało z klimy... O buczeniu, huczeniu i sykach jak by się gaz przlewał przez rurę to już nie wspomnę ! ASO ma to w du**e a mi wstyd kogoś wieźć w nowym samochodzie który ma niecałe 4 miesiące z załączoną klimą... Nie wiem co dalej z tym fantem począć... Nie po to kupiłem nowe auto z salonu żeby wsiadając do niego się wkurw***
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 11:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK7] Wyciek ze skraplacza klimatyzacji
pucek Mechanika ogólna 8 20 Cze 2014, 11:04
kuba87
Brak nowych postów [MK7] Wymiana chłodnicy klimatyzacji
janko Mechanika ogólna 1 24 Sty 2014, 12:25
oliwer21


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.