Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Auto zezlomowane, wyrejestrowane - wezwanie do zaplaty
Autor Wiadomość
kudayami 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 21 Lip 2011, 14:54   Auto zezlomowane, wyrejestrowane - wezwanie do zaplaty

Witam ponownie. ;)

Cytat:
"(...) uprzejmie informuje, ze w zwiazku z wyrejestrowaniem w dniu 20.06.2011 ww. pojazdu, okres ubezpieczenia w poszczegolnych ryzykach zostal zakonczony. Jednoczesnie informuje, ze dokonano rozliczenia skladki.

-skladka przypisana: 189,96
-skladka zainkasowana: 47,68
-szkody: nie
-skladka wykorzystana: 181,43
-składka do zwrotu/zapłaty: 133,75

W zwiazku z powyzszym prosze o urelulowanie powstalej niedoplaty w ciagu 14 dni(...)"



I tu moje pytanie.... Auto kupilem z wazna polisa OC w okresie od 2010-07-02 do 2011-07-01. Wysokosc skladki ubezpieczeniowej ktora widnieje na polisie : 283,00. Nigdzie nei ma wzmianki o platnosci w ratach. ;) Auto skonczylo swoj zywot na zlomie, papierki zglosilem do Wydziału Komunikacji. W tym samym dniu rowniez odwiedzilem ubezpieczyciela i powiedzialem ze autko skonczylo swoj zywot. Wszystko pieknie. Mysle sobie - no to placic juz nie bede musial... ;)

Dzisiaj jednak dostalem takie pismo. Nie ukrywam - niewiele z niego rozumiem. Pomijam nawet fakt ze wezwali do zaplaty a numeru konta chociazby mi nie podali.

Przez jakies 4-5 dni nie bede mogl udac sie do ubezpieczyciala by wyjasnic ta sprawe osobiscie.

Dlatego tez zalozylem ten temat. Za co mam placic? I dlaczego? Z tego co sie orientuje przy zakupie auta - polisa poprzedniego wlasciciela jest wazna - i rekalkulacja odbywa sie przy ewentualnym przedluzeniu ubezpieczenia.

A moze sie myle. I poprostu musze zaplacic bez marudzenia? :)
 
 
 
Morphinus8 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6/84KM
Imię: Konrad
Wiek: 43
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Lip 2011, 15:01   

Ja na polisie nie mam żadnej informacji, że płatne w ratach, a mam na dwie raty. Załatw od poprzedniego właściciela pokwitowanie, że zapłacił całe należne OC. Swoją drogą nawet 283zł to trochę mało jak na pełne roczne ubezpieczenie. Jakie to było auto?
_________________


 
 
kudayami 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 21 Lip 2011, 15:05   

fiesta 1.3 KAT '94 +LPG

z poprzednim wlascicielem nie mam zadnego kontaktu ;P
 
 
 
Morphinus8 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6/84KM
Imię: Konrad
Wiek: 43
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Lip 2011, 15:10   

Udaj się do ubezpieczyciela i porozmawiaj. Pewnie dowiesz się więcej niż my wywróżymy "z fusów". Co do rekalkulacji to mi takową zrobili z dniem zakupu auta i musiałem dopłacić 450zł.
_________________


 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lip 2011, 15:13   

Ile procent zniżek miał poprzedni właściciel, a ile masz Ty, to raz, a dwa, na polisie OC jest zawsze czy składka uregulowana została w całości czy rata (daj skan/foto jak możesz)
kudayami napisał/a:
Z tego co sie orientuje przy zakupie auta - polisa poprzedniego wlasciciela jest wazna - i rekalkulacja odbywa sie przy ewentualnym przedluzeniu ubezpieczenia.
Źle się orientujesz,,, zakład ubezpieczeniowy może, ale nie musi dokonać re kalkulacji skłądki, a na twoje żądanie jest zobowiązany to zrobić,,, czyli przekładając na życie: jak trzeba dopłacić to przeliczają prawie zawsze.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Tommur 





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Tomek
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 910
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21 Lip 2011, 15:15   

Plisa jest ważna, ale powinieneś zgłosić to do ubezpieczyciela celem dokonania rekalkulacji składki ubezpieczeniowej, bo ty możesz mieć inne zniżki/zwyżki niż poprzedni właściciel. Nie wnikam już w to, ż OC fiesta 1,6 w Szczecinie kosztuje tyle, a w Warszawie kosztuje więcej. Bo większy ruch.
_________________
Prędkość była dobra :-) , tylko zakręt był za ciasny :sad:
Czarnula Tommura :)
Sędzia KJS, PPAiK i inne :)
FKP RACE&RALLY TEAM
Automobilklub Zachodniopomorski
 
 
 
Morphinus8 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6/84KM
Imię: Konrad
Wiek: 43
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Lip 2011, 15:23   

JoeMix napisał/a:
na polisie OC jest zawsze czy składka uregulowana została w całości czy rata
Ja na certyfikacie polisy OC mam dane samochodu, właściciela, okres ubezpieczenia, numer polisy i składkę z tytułu OC. Ani słowa że na raty.

P.S. Mam też sumy gwarancyjne.
_________________


 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lip 2011, 15:52   

Co to certyfikat polisy? Ja mówię o Plisie, a nie o kwitku potwierdzającym zawarcie OC.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Morphinus8 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6/84KM
Imię: Konrad
Wiek: 43
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Lip 2011, 17:52   

Link 4 daje coś takiego co wozi się w dokumentach (nawet na odpowiedni wymiar i perforację do zaginania) i to wystarcza. Pokażę Ci na spocie jak przypomnisz.
_________________


 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lip 2011, 17:59   

No dobra, wiec to jest potwierdzenie zawarcie polisy i tam nie ma, na polisie już powinno być,,, ja mam przez mBank, i na powiedzeniu polisy też nie ma słowa o ratach, ale już na samej polisie jest że do 27 każdego miesiąca składka.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Morphinus8 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6/84KM
Imię: Konrad
Wiek: 43
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Lip 2011, 18:05   

Wracając do tematu najlepiej będzie jak skontaktujesz się z ubezpieczycielem.
_________________


 
 
kudayami 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 21 Lip 2011, 18:13   

na ubezpieczeniu zadnej adnotacji o terminie platnosci nie ma. ;)

Coz, wychodzi na to ze ubezpieczyciel zrobil rekalkulacje. Ach ta nieznajomosc przepisow. Bylem swiecie przekonany ze kupujac auto z wazna polisa OC - rekalkulacja nastepuje dopiero przy zawieraniu nowego/przedluzaniu ubezpieczenia.

Fakt faktem - po zakupie nie zglosilem sie do ubezpieczyciela bo gdzies wyczytalem ze jesli tego nie robie to znaczy ze nie zmieniam zakladu ubezpieczeniowego - i jezdze na tym co mam po zakupie. A ewentualna rekalkulacja martwilbym sie dopiero przy przedluzaniu umowy. ;)


Zastanawia mnie rowniez adnotacja w ''szkody''. Otoz jedna kolizje drogowa mialem. Pan policjant do ubezpieczenia sie nie czepial. Z zakladu przyszlo pismo informujace ze bylem sprawca i bla bla bla. Ale nic o kosztach nie bylo wspomniane. ;)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lip 2011, 18:42   

Cytat:
Fakt faktem - po zakupie nie zglosilem sie do ubezpieczyciela bo gdzies wyczytalem ze jesli tego nie robie to znaczy ze nie zmieniam zakladu ubezpieczeniowego - i jezdze na tym co mam po zakupie. A ewentualna rekalkulacja martwilbym sie dopiero przy przedluzaniu umowy. ;)
Kod:
Art. 31. 1. W razie zbycia pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na nabywcę pojazdu przechodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu mechanicznego. W przypadku wypowiedzenia umowy, rozwiązuje się ona z upływem 30 dni następujących po dniu nabycia pojazdu mechanicznego.

2. W razie niewypowiedzenia przez nabywcę pojazdu umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w terminie określonym w ust. 1, zakład ubezpieczeń dokonuje ponownej kalkulacji należnej składki z tytułu udzielanej ochrony ubezpieczeniowej, poczynając od dnia zbycia pojazdu, z uwzględnieniem zniżek przysługujących nabywcy oraz zwyżek go obciążających, w ramach obowiązującej taryfy składek.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
kudayami 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 25 Lip 2011, 13:10   

Okazalo sie ze poprzedni wplasciciel nie oplacil drugiej raty. Jako ze nie zainteresowalem sie wczesniej ubezpieczeniem - to obowiazek zaplaty spoczywa teraz na mnie. ;)


Temat mozna zamknac ^^'
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 25 Lip 2011, 13:24   

Jak termin OC się zakończył to po sprawie, jak trwa to nie zapomnij wypowiedzieć, co byś następnego roku nie płacił,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
kudayami 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 25 Lip 2011, 15:09   

w dniu w ktorym auto trafilo do kasacji - wypowiedzialem umowe. Znaczy - zglosilem ubezpieczycielowi. ;)

Pprostu musze zaplacic zalegla rate i... tyle. ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Auto Elektryka
pawel_mk3 Team Zachód 1 4 Mar 2013, 22:02
pawel_mk3
Brak nowych postów Zatrzaśnięte auto
Artur Mechanika ogólna 5 10 Sty 2016, 13:49
yoyo72
Brak nowych postów Auto gaśnie
Przy wciśniętym sprzęgle, luzie pow. 80km/h
knopix Mechanika silnika 4 17 Sty 2018, 17:46
damianisko5
Brak nowych postów Sprowadzimy auto z Niemiec.
AutoOrder Firmy współpracujące z FKP 0 4 Maj 2016, 10:05
AutoOrder
Brak nowych postów Na kogo auto i ubezpieczenia
Vision90 Ubezpieczenia i rejestracja aut 11 21 Cze 2012, 17:36
MisiekT


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.