Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
4 Sty 2007, 21:28
GAZ !!
Autor Wiadomość
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lip 2004, 17:37   Re: GAZZZZ

Leo napisał/a:
Otóż 1300 to niewielki wydatek jak na całą instalację do gaźnika w mojej 1.1 . Nie dyskutuję na tematy, że jest taniej gdzieś tam. Zgniłe ziemniaki też są tańsze od świeżych


ja zalozylem takze do gaznika za troche mniej i tez mam dbrze zalozone...wiec nie sa to zgnile ziemniaki...

a tak naprawde to liczmy ze moze spalic ko0lo 20-25% wiecej gazu...a tak w ogole to kazdy pali tyle ile potrzebuje...duzo zalezy od tego jak sie jezdzi, jaki gaz tankuje etc...moze palic nawet tyle samo co PB tylko nie bedize wtedy jezdzic...ktos juz to kiedys pisal na starym forum...:)
 
 
Mike88Gd
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lip 2004, 18:50   

Kurtus napisał/a:
molu napisał/a:
spider napisał/a:
Cze gaz do 1.1 bez obrazy ale to kalectwo bo to itak jest muł na paliwie a co dopiero na gazie dobrze wyregulowany silnik mało pali i niecza mu gazu no chyba ( podtlenek ) to rozumiem a tak to jest męczarnia

Bzdura :? :)


zgadzam sie,duzej roznicy miedzy gazem a benzyna nie widze ( nie widze zadnej i tu mam wlasnie powod dlaczego mi 11 litrow gazu spala) silniczek 55km jak na samochod 825 kg to nie jest tak zle.Na instalacji gazowej biore kazdego golfa 2 dieselka i trzymam tempa 64 konnaj felici 1.9 Diesel (silnik seryjnie montowany w golfach 3) .Samochod do jezdzenia nadaje sie idealnie,do scigania nie :lol:


każdego golfa 2.... bardzo ciekawe :D te 130 konne też ? :D dobre hehe może taki mały silniczek jak 1,5 byś chciał łyknąć? skoro 1,9 bierzesz.. chętnie się spotkam....tylko jakoś cię nie widzę na pole position :D :D zastanów się zanim coś napiszesz, przemyśl 2 dni a później dopiero wciskaj ''wyślij'' hehehe
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 23 Lip 2004, 19:34   

Mike88Gd napisał/a:

każdego golfa 2.... bardzo ciekawe :D te 130 konne też ? :D dobre hehe może taki mały

Kazdego golfa dizla-pisał :)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 23 Lip 2004, 20:53   Re: GAZZZZ

muzz napisał/a:
liczmy ze moze spalic ko0lo 20-25% wiecej gazu..

Nie no tak się nieda... Prawa fizyki są i jeśli benzyny pali 100% to gazu będzie brał do 115%... jeżeli wyniki sa inne to znaczy że albo na gazie jest zle ustawiony albo na benzynie było coś nie tak...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Camila
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lip 2004, 23:22   

Zawisza2000 napisał/a:
A dla wszystkich gazosceptyków mam informację - gaz to czystsze paliwo i wbrew pozorom silnik niszczy się mniej a nie bardziej. Ja miałem wykręcone kadecikiem 1.2 (tak "jeden. dwa") ponad 600.000km (z czego 500.000km na gazie).
Dobrze założona i WYREGULOWANA instalacja to najwazniejsze. Nie śmierdzi wtedy gazem i nie jest tak mułowato

A teraz pytanie do gazowiczów:
Jak wygląda z instalacja butli w fieścince? Bo koło zapasowe pod podłogą :( to trzeba chyba w bagażniku a bagażnik taki malutki, że po wrzuceniu butli chyba znika... jak to jest u Was?
Pozdr.
Zawisza


Chciałem tylko potwierdzić. Według danych żywotność silnika można przedłużyć nawet o 40 procent. Co do regulacji, trzeba zwrócić na to uwagę bo istotnie autko zachowuje się zupełnie przyzwoicie pod butem a i smrodu po spalonym gazie jest mało. Wiem to (mogę już to powiedzieć) z doświadczenia. Zdziwiony jestem brakiem charakterystycznego smrodku. Po prostu nie czuję go tak wyraźnie jak z niektórych innych aut. Zobaczymy jak będzie później.
Co do butli; to fakt. Ja mam w bagażniku, który "lekko" zmalał, ale akurat mnie to specjalnie nie martwi. Innym polecam rozwiązania, które będą ich satysfakcjonować. Niestety, jest to problem. Pozdrawiam.
 
 
Camila
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lip 2004, 23:32   Re: GAZZZZ

muzz napisał/a:
ja zalozylem takze do gaznika za troche mniej i tez mam dbrze zalozone...wiec nie sa to zgnile ziemniaki...

a tak naprawde to liczmy ze moze spalic ko0lo 20-25% wiecej gazu...a tak w ogole to kazdy pali tyle ile potrzebuje...duzo zalezy od tego jak sie jezdzi, jaki gaz tankuje etc...moze palic nawet tyle samo co PB tylko nie bedize wtedy jezdzic...ktos juz to kiedys pisal na starym forum...:)



Zgadza się. Tylko nie wiem kiedy Ty zakładałeś. Dzisiaj są inne ceny instalacji z wiadomych względów. Podobnie ceny gazu. Napisałem tak ponieważ teraz usługi "podskoczyły". Nie twierdzę, że tańsza znaczy gorsza. Po prostu nie wycieram się szkiełkiem. Akurat ja taniej nie znalazłem. :) Poza tym gość jest sprawdzony i nie miałem powodów do dalszych poszukiwań. Co do spalania wiem jedno; mi się opłaciło, jestem zadowolony i tyle. Kompetentnie wypowiem się jak dokładniej sprawdzę. Pozdrawiam.
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 24 Lip 2004, 12:47   Re: GAZZZZ

Leo napisał/a:
muzz napisał/a:
ja zalozylem takze do gaznika za troche mniej i tez mam dbrze zalozone...wiec nie sa to zgnile ziemniaki...

a tak naprawde to liczmy ze moze spalic ko0lo 20-25% wiecej gazu...a tak w ogole to kazdy pali tyle ile potrzebuje...duzo zalezy od tego jak sie jezdzi, jaki gaz tankuje etc...moze palic nawet tyle samo co PB tylko nie bedize wtedy jezdzic...ktos juz to kiedys pisal na starym forum...:)



Zgadza się. Tylko nie wiem kiedy Ty zakładałeś. Dzisiaj są inne ceny instalacji z wiadomych względów. Podobnie ceny gazu. Napisałem tak ponieważ teraz usługi "podskoczyły". Nie twierdzę, że tańsza znaczy gorsza. Po prostu nie wycieram się szkiełkiem. Akurat ja taniej nie znalazłem. :) Poza tym gość jest sprawdzony i nie miałem powodów do dalszych poszukiwań. Co do spalania wiem jedno; mi się opłaciło, jestem zadowolony i tyle. Kompetentnie wypowiem się jak dokładniej sprawdzę. Pozdrawiam.


zakladalem instalke w polowie maja...swoja droga to wiekszosc ludzi mimo wszystko mowi o tym ze na gazie moze palic do 25% wiecej...mi palila ok. 20% wiecej...czyli ok 8,4l LPG w miescie...
 
 
Camila
[Usunięty]

Wysłany: 31 Lip 2004, 21:17   Kłopoty...

Cóż, stało się. Pojawiły się pierwsze kłopoty z instalacją. Z pewnością przeskoczę je, ale co się napienię :evil: Na etylince nie chce jej się jeździć. Tak posmakowała gazu że na 95 obrażona czy jak? Gaźnik wyczyszczony, benzyna czysta; mam nadzieję, że to tylko kwestia regulacji i będzie po sprawie. Pozdro.
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 1 Sie 2004, 02:51   

molu napisał/a:
Mike88Gd napisał/a:

każdego golfa 2.... bardzo ciekawe :D te 130 konne też ? :D dobre hehe może taki mały

Kazdego golfa dizla-pisał :)


zgadza sie napisalem diesla :) czli te bodajrze 56 konne sztuki
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 1 Sie 2004, 08:41   Re: Kłopoty...

Leo napisał/a:
Cóż, stało się. Pojawiły się pierwsze kłopoty z instalacją. Z pewnością przeskoczę je, ale co się napienię :evil: Na etylince nie chce jej się jeździć. Tak posmakowała gazu że na 95 obrażona czy jak? Gaźnik wyczyszczony, benzyna czysta; mam nadzieję, że to tylko kwestia regulacji i będzie po sprawie. Pozdro.

Sprawdz zawory... byc może nie otwiera sie paliwowy i nie dostaje wachy, albo odwrotnie nie domyka sie gazowy i dostaje i wache i gaz - też nie bedzie kręcić...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Camila
[Usunięty]

Wysłany: 1 Sie 2004, 11:15   

Właśnie jutro czyli 02-07 jadę do gościa od instalacji. Myślę że wieczorem będzie już po ptakach, nnno... najpóźniej we wtorek; i dam znać co było nie tak. Wiem tylko tyle, że pozostała możliwość 1-syf w przewodzie po drodze do gaźnika, 2- cokolwiek co dotyczy instalacji Gaz-Benzyna, czyli np. zawory. Paliwo jest OK i gaźnik podobnie. Pomału wykluczam inne dolegliwości.
 
 
Camila
[Usunięty]

Wysłany: 2 Sie 2004, 22:20   Po kłopocie

No i po sprawie. Trza było ino sprawdzić zawory. Okazało się że zawór etyliny nie pracował jak należy. Już jest wszystko OK :D . Dalej mogę polecać gaz, a dla zainteresowanych ze Szczecina i okolic polecać firmę z usług której skorzystałem; i ciekawostka. Dzisiaj kiedy odbierałem swoją Fieścinkę, podjechała jej siostra ale z automatyczną skrzynią (już z zainstalowaną instalacją gazową). Po bliższych oględzinach doszedłem do wniosku; wolę manualną skrzynkę i uczciwą biegałkę pod ręką. JoeMix miałeś rację.
Ostatnio zmieniony przez Camila 3 Sie 2004, 11:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Thomas
[Usunięty]

Wysłany: 3 Sie 2004, 09:05   

Witam...
Skoro jesteście w temacie gazu to zamieszczę miłą informacje. W Starogardzie Gdańskim, gaz można kupić juz za 1,42 zł i jest to naprawdę dobry gaz, nie jakiś śmierdzący. Gorąco polecam stacja Olkop, przy wyjeździe na Tczew.
Pozdrawiam
 
 
Camila
[Usunięty]

Wysłany: 3 Sie 2004, 10:58   Cena gazu

Niestety, w Szczecinie póki co nie znalazłem dobrego gazu taniej niż za 1,70. Może jak wyrobię się w temacie gdzieś trafię. Jednak omijam stację w których tankowałem kiedyś tanie i śmierdzące paliwo... jest ich kilka i mają gaz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Świece 1,25 GAZ
peterg6 Elektryka silnika 2 19 Cze 2020, 21:05
swampshark
Brak nowych postów CPP i gaz
_Piotr_ LPG 4 15 Lut 2007, 19:47
Gość
Brak nowych postów Nie przełącza na gaz
Elektrozawór nie włącza się po przełączeniu na gaz
Blackknight88 LPG 0 5 Lis 2009, 18:07
Blackknight88
Brak nowych postów Za szybko przełączam na gaz ?
Gaśnie
Gość LPG 20 26 Cze 2008, 13:44
diodalodz
Brak nowych postów Uklad wydechowy a gaz
kenczorf Mechanika 7 26 Lip 2007, 23:31
kenczorf


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.