Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: trzeci
23 Maj 2011, 18:16
Mandat na nieprzerejstrowane auto
Autor Wiadomość
Matifcb 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Mati
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Maj 2011, 18:03   Mandat na nieprzerejstrowane auto

witam moja sytuacja w ktorej chcialbym spytac owasza pomoc jest taka:

kupilem auto w lipcu 2010 OC juz wykupione w pazdzierniku 2010 ale auto ma stare blachy. Dostalem mandat z fotoradaru i dzwoni do mnie stary wlasciciel ze mandat 150zl +2pkty i ze jakies powiadomienie o karze za nieprzerejstrowanie 650zl... czy da sie to jakos teraz odkrecic ? np powiedziec ze ja jechalem i biore na siebie a auto ciagle tego starego wlascicela skoro do niego przyszlo.. ma ktos jakis pomysl? dziekuje z gory
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 23 Maj 2011, 18:42   

Nie ma czegoś takiego jak kara za nieprzerejestrowanie do starego właściciela,,, bo skąd oni widzą ze auto jest sprzedane, możliwe że koleś nie poinformował urzędu komunikacji ze auto sprzedał i oni nie mieli tam twoich danych dlatego mandat poszedł do poprzedniego właściciela i on Cie wsadził ze nie przerejestrowałeś,,,

Co do wysokości kary - z mich informacji grozi mandat od policji za nieważny dowód, najlepiej zadzwoń do wydziału komunikacji i podpytaj jaka kara grozi za nieprzerejestrowanie,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 23 Maj 2011, 21:11   

Z tego co wiem to za nieprzerejestrowanie grozi mantdat, ale w wysokości ino 50zł i bez punktów?? No chyba, że policja uważa, to za tak drastyczne wykroczenie zagrażające innym użytkownikom ruchu drogowego w polsce. A jak ma fotkę. To pojedź do poprzedniego właściciela, weź ten mandat i w dzień wezwania weź ze sobą umowę i powiedz smerfikom, że nie było czasu na przerejestrowanie.
Ja też tak jeżdzę, bo kupiłem auto na siostrę, a ona za miesiąc się chajta. Kupiłem auto 18 IV, a mamy już 23 V. Więc termin mi minął. Ale jak poszedłem do urzędu komunikacji to mi powiedzieli że jak siostra zrobi nowe papierki dla siebie to, żebym dopiero przyszedł. A tak jak mówię... Smerfiki mogą Ci dać 50zł mandatu.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
Matifcb 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Mati
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Maj 2011, 21:37   

brewa7 napisał/a:
Z tego co wiem to za nieprzerejestrowanie grozi mantdat, ale w wysokości ino 50zł i bez punktów?? No chyba, że policja uważa, to za tak drastyczne wykroczenie zagrażające innym użytkownikom ruchu drogowego w polsce. A jak ma fotkę. To pojedź do poprzedniego właściciela, weź ten mandat i w dzień wezwania weź ze sobą umowę i powiedz smerfikom, że nie było czasu na przerejestrowanie.
Ja też tak jeżdzę, bo kupiłem auto na siostrę, a ona za miesiąc się chajta. Kupiłem auto 18 IV, a mamy już 23 V. Więc termin mi minął. Ale jak poszedłem do urzędu komunikacji to mi powiedzieli że jak siostra zrobi nowe papierki dla siebie to, żebym dopiero przyszedł. A tak jak mówię... Smerfiki mogą Ci dać 50zł mandatu.


Sprawa wyglada tak ze ja nie przerejestrowalem i koles od ktorego kupilem dzis zadzownil ze dostal moj mandat.
Czy nie moge sie umowic z nim bo chyba jest takie cos, ze mowie ze to ja jechalem i ja chce zaplacic nawet jak to na niego auto i adres do niego poszlo. Tak jakbym ja swoje auto pozyczyl jakiejs osobie i do mnie by przyszlo a to mogl byc moj dziadek ktory zlamal w moim aucie tylko przepis i bierze mandat na siebie.

musze zadzwonic i sie spytac co oprocz mandatu doszlo do niego bo cos mi mowil ze cos o nierpzeresjetrowaniu i jakas kara 650zl z tego tematu..
 
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Maj 2011, 22:03   

Matifcb napisał/a:
Czy nie moge sie umowic

Ale to chyba jego się musisz spytać :hihihi: Musieli byście przepisać umowę z datą późniejszą niż fotka z radaru. Wątpię żeby komuś się chciało tak kombinować.
Za nie przerejestrowanie samochodu nie było żadnych kar jeszcze w tamtym roku. Nie wiem czy coś się nie zmieniło. Wystarczy jeden telefon do wydziału komunikacji a wszystko będziesz wiedział.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
Matifcb 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Mati
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Maj 2011, 22:08   

ok zadzownie do wydzialu mozecie mnie nakierowac konkretnie o co spytac ? bo nie chce opowiadac calej sytuacji :)
 
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Maj 2011, 22:11   

Zawsze byl obowiazek przerejestrowania pojazdy w ciagu 30 dni od daty kupna (tak mi powiedzial policjant z drogowki gdy go o to zapytalem), tyle ze teraz policja moze karac za nieprzerejestrowanie. Takie sa nowe przepisy :sad: specjalnie sie pytalem, bo mam tez dwa nieprzerejestowane auta :-P
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Maj 2011, 22:15   

ElGrey napisał/a:
Zawsze byl obowiazek przerejestrowania pojazdy w ciagu 30 dni od daty kupna (tak mi powiedzial policjant z drogowki gdy go o to zapytalem), tyle ze teraz policja moze karac za nieprzerejestrowanie. Takie sa nowe przepisy :sad: specjalnie sie pytalem, bo mam tez dwa nieprzerejestowane auta :-P

I wszystko jasne w temacie. Czyli przy ewentualnym przerejestrowywaniu auta pokazujemy oryginalną umowę a dla panów policjantów piszemy raz w miesiącu nową :)
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
Tommur 





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Tomek
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 910
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Maj 2011, 22:22   

Ja słyszałem, że to ma wejść/ weszło też w wydziale komunikacji ;-(
_________________
Prędkość była dobra :-) , tylko zakręt był za ciasny :sad:
Czarnula Tommura :)
Sędzia KJS, PPAiK i inne :)
FKP RACE&RALLY TEAM
Automobilklub Zachodniopomorski
 
 
 
Matifcb 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Mati
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Maj 2011, 22:25   

a wytlumaczcie mi jakim cudem koles dostaje mandat i odrazu mi tez mowi o jakims pismie zze kara zanieprzerejestorowanie ? skad ten wydzial ktory wysyla mandaty wie ze trzeba mu takie cos wyslac ? przeceiz rownie dobrze moglby to byc jego samochod no nie ?
 
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Maj 2011, 22:28   

Matifcb napisał/a:
wytlumaczcie mi jakim cudem koles dostaje mandat i odrazu mi tez mowi o jakims pismie zze kara zanieprzerejestorowanie ?

Myślę, że koleś ściemnia bo sam trzęsie portkami bo nie zgłosił sprzedaży i może się boi że będzie maił zapłacić Twój mandat.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
Matifcb 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Mati
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Maj 2011, 22:30   

hmm zadzownie i spytam go czy moze mi wyslac zdjecia tych dokumentow.
 
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Maj 2011, 22:41   

Mati, zadzwoń i powiedz, że ma iść na komisariat z wezwaniem w dniu stawiennictwa, zabrać ze sobą umowę kupna - sprzedaży z tobą, pokazać wszystko, powiedzieć, że sprzedał samochód dnia takiego i takiego temu i temu panu i on jest czysty
Dalej będą namierzać ciebie i mandat dostaniesz ty. I wtedy się dowiesz, czy kara za nieprzerejestrowanie jest, czy nie.
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
mihor 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 65
Skąd: włocławek
Wysłany: 23 Maj 2011, 23:01   

Ostroznie z tymi umowami.... Bo jak jest umowa kupna sprzedaży - to kupujący jest zobowiązany w ciągu 14 dni do złożenia deklaracji w Urzędzie Skarbowym. Tam się cofnąć nie da. A jak przekroczony zostanie termin 14 dni to oprócz odsetek za podatek pcc to jescze podatnik dostaje karę za niezłożenie deklaracji w terminie (od 100PLN wzwyż - sam to przerabiałem). I nie ma zmiluj, że gips, wybuch wulkanu... taki przepis.

Zawsze po sprzedazy auta trzeba iść do Wydziału komunikacji po pieczęć na umowę że "pojazd ubył".
A przy kupnie - 30 dni rejestracja, 14 na złożenie deklaracji. Deklaracje nawet pocztą mozna wysłać - taniej i szybciej niż szukac miejsca parkingowego, opłata za postój plus kolejka... i wszystko do 15.00.
_________________
Budzi się we mnie zwierz.
Obawiam się jednak że to... leniwiec.
 
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 23 Maj 2011, 23:02   

zadzwoń do gościa i ewentualnie się z nim umów, żeby to od niego wziąć i to wszystko. A jak pojedziesz na komendę ruchu to powiesz że jesteś zapracowany i nie było kiedy tego zrobić. Mówię dostaniesz max 50 za nie przerejestrowanie i tyle. A nie jekieś tam 650. moze gość chce Cię poprostu nastraszyć, żebyś szybcij przerejestrował.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
gniewny 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 33
Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 131
Skąd: Zabrze
Wysłany: 24 Maj 2011, 07:25   

ja skarbowke zaplacilem powyzej 14 dni bo myslalem ze mam miesiac ;P
babka powiedziala "bedzie kara" ale cos tam powiedzialem i nic nie dostalem...


ale tak swoja droga to duzo roboty z przerejestrowaniem nie ma ;/ a takie kombinowanie teraz to nie jest warte stania kilkunastu-kilkudziesieciu minut w kolejce w urzedzie miasta
_________________
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=48570

www.lubiezapierdalac.y0.pl

 
 
Matifcb 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Mati
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Maj 2011, 17:34   

rozmawialem z poprzednim wlascicielem. Jutro jade przerejestrowac auto z data niecalego miesiaca ( nasze umowy nie mialy wpisanej daty dlatego wpisze sobie teraz taka zanim uplynie 30dni.) zaplace za mandat tylko jezeli w teorii wszystko bedzie ok.
Ciekawy jestem skoro on sam mi powiedzial ze tak mozna zrobic czy on w ogole byl i zrobil to co on musial w ciagu 30dni od sprzedazy auta. Skoro mi proponuje i mowi ze on na umowie tak jak ja nie mamy daty to chyba tez pewnie nie oplacil czegos lub nie wyrejestrowal czegos co powinien

[ Dodano: Wto Maj 24, 2011 17:37 ]
Do zarejestrowania auta potrzebuje :
umowe dowod rejestracyjny i 180zl chyba z tego co pamietam ? od krecic tablice wziac 2 w lape i wszystko ?
Ostatnio zmieniony przez Matifcb 24 Maj 2011, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Maj 2011, 17:53   

1) Jak chcecie przekręt to najwyżej na 30 dni od daty na zdjęciu, bo więcej siłą rzeczy Wam nie wyjdzie,,,
2) Nie wiem o czym tam mowa z ta karą za brak przerejestrowania, jak gostek palnął ze sprzedął dawno temu to jeszcze bekniecie za przekręt,,,

[ Dodano: Wto Maj 24, 2011 17:54 ]
Cytat:
Do wyrejestrowania auta potrzebuje :
:9: Po co chcesz wyrejestrować auto teraz? :fox:
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Matifcb 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Mati
Wiek: 37
Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Maj 2011, 17:59   

literowke zrobilem akurat poprawialem na ZArejestrowac. On mowil ze dostal oprocz mandatu poprostu napisane ze moga nalozyc kare 500zl (dzis dopiero mi wytluamczyl ze 500+150mandatu liczyl razem 650) w sensie ze raczej nie nalozyli ale ze z jakiegos paragrafu tam moge dostac taka kare. Jezeli to byl inny wlasciciel auta (bo na tym zdjeciu ja siedze) to jak pokaze umowe to przechodzi ta kara na nowego czyli na mnie.

ogolnie sie umowilem ze jutro jade przerejestrowac i on idzie i im mowi ze sprzedal niecaly miesiac temu i mandat poprostu do mnie przyjdzie.
 
 
 
Pele 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 757
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Maj 2011, 18:07   

Jeśli zrobiło Ci zdjęcie na starych blachach to mandat leci do właściciela tych konkretnych blach, w Twoim przypadku do poprzedniego właściciela. On pokazuje umowę kupna sprzedaży i wtedy mandat leci do Ciebie. Poprzedni właściciel chyba nie jest osobą upoważnioną do informowania Cię o mandatach i o ich wysokości, prawda ?? Dostaniesz pismo, będziesz miał wszystko jasne.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Mandat pod koniec leasingu niejasna sytuacja
langolier Hyde-Park 2 31 Sty 2018, 22:27
Lucjan2
Brak nowych postów Zatrzaśnięte auto
Artur Mechanika ogólna 5 10 Sty 2016, 13:49
yoyo72
Brak nowych postów Auto Elektryka
pawel_mk3 Team Zachód 1 4 Mar 2013, 22:02
pawel_mk3
Brak nowych postów Auto gaśnie
Przy wciśniętym sprzęgle, luzie pow. 80km/h
knopix Mechanika silnika 4 17 Sty 2018, 17:46
damianisko5
Brak nowych postów Nieopłacone auto z niemiec
mmaciek8989 Ubezpieczenia i rejestracja aut 5 6 Lut 2012, 16:26
vegetagt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.