Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: spalanie

[MK3] Duże spalanie
Autor Wiadomość
majdanos 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Imię: Wiktor
Wiek: 31
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 73
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Mar 2011, 20:44   [MK3] Duże spalanie

witam posiadam fieste 1.4 z katalizatorem na wielowtrysku 75km i znowu mam problem ze spalaniem ktore wynosi 20l/100km sonda wymieniana,pompa paliwowa wymieniana (wczesciej mial od 1.1 mono i sie nie wkrecal na obroty)ccp,przeplywka wymieniona instalacja w kabinie jak i wokol silnika sprawdzona,czujnik temp.silnika sprawdzony (jak dobrze pamietal to mial ok 20k omów jak sie mianiala temp.to tez cos sie tam na wskazniku pokazywalo)kolektor ssacy szczelny,troche faluje na obrotach ale nie gasnie i mozliwe ze mozna to podregulowac srubka na przepustnicy)bledy wykazaly tylko za szybkie wcisniecie pedalu gazu czy cos takiego,termostat sprawdzony,olej nie wiem jak bo nie mam jak sprawdzic bo nie mam tyle kasy na wache ale zdaje mi sie ze jest ok.dokrecalem kolektor wydechowy bo lapal troche powietrza.auto wkreca sie na obroty,ma moc.sprzeglo troche sie slizga ale bez przesady ze od tego 20l/100km spala(pozatym jak sie nie depta to obroty sa ok i auto normalnie jedzie czyli sprzeglo na niskich obrotach jest wmiare ok)dziwnym objawem jest to ze wali z rury wydechodej jak z kalasza(jakby za mial za wysokie cisnienie spalin).a jeszcze 1 rzecz ktora zauwazylem to to ze wtryskiwacze sikaja taka struga zamiast rozpylac ale gdzies czytalem ze podczas rozruchu tak sie dzieje.posiadam lpg tez wali z 20 l ale chce najpierw zrobic benzyne.(z gazem jest tak ze przewod idacy do sondy lambdy sa jakby zlaczone nie wiem jak sie to zdiagnozuje ale chyba tak nie powinno byc wiec odlaczylem jak nazazie,poizatym sa zesztywniale membrany i instalka rozregulowana jest ale olac lpg ja chce miec spalanie benzyny dobre).nie smierdzi benzyna z przewodu zwrotnego leci paliwo wiec raczej regulator cisnienia paliwa jest ok.szok szok i jeszcze raz szok.mam juz dosyc.pozostalo mi sprawdzenie kompresji ewentualnie przeplywki. A i prosze nie pisac ze to map-sensor bo go nie mam :hammer: prosze o rady.

Posiadam bardzo zle zdanie o tym samochodzie ale to juz moja indywidualna opinia nie wnoszaca nic do tematu.
Ostatnio zmieniony przez trzeci 23 Mar 2011, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 23 Mar 2011, 20:53   

A kompa zaadaptowałeś? ale nie tak jak każe producent...
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
majdanos 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Imię: Wiktor
Wiek: 31
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 73
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Mar 2011, 21:01   

robilem na kilka sposobow(albo i wiecej) wedlug instrucji jaka zaleca sobie ford ,technike czyli odpinamy klemy czekamy z 10 min potem odpinamy i jedziemy skatować silnik technike z jedziemy bez katowania bez zatrzymywania z nominalnym obciazeniem silnika

a kable w/n i swiece nowe filtr powietrza tez.filtr benzyny jedynie nie ruszany ale silnik nie muli wiec chyba z nim wszytko ok
 
 
 
Arek103 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: C
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Arkadiusz
Wiek: 33
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 52
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 23 Mar 2011, 21:09   

a sprawdzałeś czy nie masz przytartego czy o zgrozo dziurawego zbiornika od paliwa ? Bo znam taką historię z pizzeri w której pracowałem że auto dokładniej Siencento od dowozu pizzy nagle zaczeło palić 20L a okazało się że ma dziurę w baku i paliwo sobie ciekło
_________________
Św. Krzysztof jeździ z nami tylko do prędkości 120 km/h, po czym swoje miejsce odstępuje św. Piotrowi.
----------------------------------------------------------
Moja Fieścina :)
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=37539
 
 
 
majdanos 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Imię: Wiktor
Wiek: 31
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 73
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Mar 2011, 21:12   

nie cieknie. Zbiornik paliwa odkrecalem i go zalalem woda (wiem nie zbyt madre) wyciekow nie bylo.pozatym samochod stoi na kostce brukowej (nieraz wilgotnej) na ktorej nie problem zauwazyc nawet maly wyciek

mnie bardziej niepokoi te wysokie cisnienie spalin bo dmucha konkretnie.moze zawory sie nie domykaja i dlatego tak wali:bezradny: tylko z 2 strony to by strzelalo a nie dmuchalo...sam juz nie wiem
 
 
 
Pele 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 757
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Mar 2011, 21:47   

majdanos napisał/a:
mnie bardziej niepokoi te wysokie cisnienie spalin


Skąd wziąłeś pojęcie wysokiego ciśnienia spalin ?? :rotfl:

majdanos napisał/a:
wtryskiwacze sikaja


I się dziwisz że masz takie spalanie ?? Zmien na działające.

majdanos napisał/a:
lpg tez wali z 20 l


Mając taki syf z tą instalacją jak piszesz to nie ma się co dziwić.

majdanos napisał/a:
Posiadam bardzo zle zdanie o tym samochodzie ale to juz moja indywidualna opinia nie wnoszaca nic do tematu.


Więc w jakim celu zamieszczasz taką informację skoro wiesz że nic nie wniesie do tematu ?? Chcesz się pożalić to idź do kolegi :)
 
 
 
majdanos 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Imię: Wiktor
Wiek: 31
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 73
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Mar 2011, 22:54   

Pele napisał/a:
majdanos napisał/a:
mnie bardziej niepokoi te wysokie cisnienie spalin


Skąd wziąłeś pojęcie wysokiego ciśnienia spalin ?? :rotfl:

majdanos napisał/a:
wtryskiwacze sikaja


I się dziwisz że masz takie spalanie ?? Zmien na działające.

majdanos napisał/a:
lpg tez wali z 20 l


Mając taki syf z tą instalacją jak piszesz to nie ma się co dziwić.

majdanos napisał/a:
Posiadam bardzo zle zdanie o tym samochodzie ale to juz moja indywidualna opinia nie wnoszaca nic do tematu.


Więc w jakim celu zamieszczasz taką informację skoro wiesz że nic nie wniesie do tematu ?? Chcesz się pożalić to idź do kolegi :)


1.wysokie cisnienie wzialem stad iz jeszcze chyba zadnego samochodu nie widzialem z takim podmuchem z rury :>
2.wtryskiwacze podobno(pewny nie jestem ale gdzies na tym forum zdaje mi sie ze jest taka informacja)przy rozruchu wlasnie sikaja
3.instalacja to inna bajka i mam swiadomosc w jakim jest stanie.Zreszta zostawmy gaz w spokoju. jak na benzynie bedzie ok to wtedy bede sie martwil o lpg
4.informacja zamieszczona zeby ktos nie mial zludzen ze zyje mi sie z tym spalaniem dobrze. Moge dodac ze poza silnikiem chwale sobie jak narazie :>

postaram jutro wstawic filmik jak dzialaja te wtryski moze to cos da :)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Mar 2011, 07:24   

Sprawdź ciśnienie sprężania w tym silniku,,,
majdanos napisał/a:
przewod idacy do sondy lambdy sa jakby zlaczone
To jaki komputer dostaje sygnał? Może żadnego a może jakiś dziwny i dlatego podaje paliwo w dużych ilościach,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
majdanos 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Imię: Wiktor
Wiek: 31
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 73
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Mar 2011, 20:15   

JoeMix napisał/a:
Sprawdź ciśnienie sprężania w tym silniku,,,
majdanos napisał/a:
przewod idacy do sondy lambdy sa jakby zlaczone
To jaki komputer dostaje sygnał? Może żadnego a może jakiś dziwny i dlatego podaje paliwo w dużych ilościach,,,


mialem na mysli kable idace od sondy do sterownika sondy lambda do gazu.odlaczylem je
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.