Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

OC przez mBank
Autor Wiadomość
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Mar 2011, 21:46   OC przez mBank

Zapragnąłem ubezpieczyć sobie auto w HDI przez mBank (w sumie jedyne OC gdzie udało mi się przebrnąć przez wniosek) no i zrobił się zonk, bo się okazuje że na koniec trzeba puścić pierwsza ratę mTransferem (55 zeta, a na koncie -0,8),,, i teraz moje pytanie, bo to wniosek w sumie, czy oni to z automatu akceptują czy potem jakoś rozpatrują? Jakieś dokumenty są potrzebne? Czy wpłacę te ratę i wszystko mi od razu przyjdzie? Czy jak lipa wyjdzie to kasę oddają? termin był odległy to był czas ale się nic nie robiło bo jeszcze czas,,, jak nóż na gardle to czasu brak totalnie :ups:
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 21 Mar 2011, 21:58   

pewnie nie takiej odpowiedzi się spodziewałeś, ale najszybciej się dowiesz jak zadzwonisz na mLinię :-P
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 21 Mar 2011, 22:05   

za jakiś tydzień czasu będę finalizował swoje ubezpieczenie przez mbank, więc wtedy będę mógł coś więcej na ten temat powiedzieć. jak chcesz na już to najlepiej dzwoń na mlinie.
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Mar 2011, 22:12   

Nie mam tygodnia :ups: na mLini siedzą ludki i czytają w większości z internetu co chcesz wiedzieć :) liczyłem na odpowiedz życiową,,, z tak zwanego doświadczenia :-P (zasiliłem se konto stówką i się sam przekonam jak to dalej jutro :hihihi: )
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 21 Mar 2011, 22:18   

JoeMix, jak chlasną Ci formułką z ulotki, to ich pytasz konkretnie - czy jak w praktyce zasilisz konto to cośtam - i wtedy dostaniesz konkretną odpowiedź :yes:
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
Radkalkin 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: konrad
Wiek: 44
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 157
Skąd: EL
Wysłany: 22 Mar 2011, 11:04   

ubezpieczam się przez mbank już któryś raz i praktyka jest taka, że jak nie masz kasy na koncie [mam na myśli ratalną spłatę kredytu], to próbują za jakiś czas ściągnąć, i znowu za jakiś czas, aż do skutku.
natomiast jeżeli chodzi o umowę, to klepią bez rozpatrywania. najwyżej te 55 zeta pobiorą jak się pojawi na koncie. bez paniki :]

co do mlinii, to po wszelkie grubsze informacje dotyczące ubezpieczenia wysyłają Cię do firmy ubezpieczającej :] na słuchawkach mbanku tak jak mówisz - mają stałe FAQ.
_________________
PUNKY RS -> ZOŁZA RS :]
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=34771
http://barylski.daportfolio.com/
 
 
 
Rebel 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Rafał
Wiek: 34
Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 569
Skąd: Kielce
Wysłany: 22 Mar 2011, 11:49   

JoeMix, a czy ty wcześniej nie miałeś ubezpieczenia bezpośrednio z HDI? Czyżby przez mBank wychodziło jeszcze taniej?
Ja też w sumie miałem brać mBank>HDI ale jak poszedłem do PZU i sie dowiedziałem, że dostałem z kapelusza 40% zniżki i mi wychodzi 805zł to chyba nie tak źle jak na pierwsze ubezpieczenie na siebie (do tego w PZU!). Przyjmując oczywiście, że kalkulator mBank w najbiedniejszej opcji wyliczał mi 740zł.
 
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 22 Mar 2011, 15:24   

Konrad a potwierdzenie ubezpieczenia wysyłają pocztą czy mailowo?
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 22 Mar 2011, 17:20   

Marcin napisał/a:
Konrad a potwierdzenie ubezpieczenia wysyłają pocztą czy mailowo?
Od razu mailowo, dodatkowo za jakiś czas na papierze,,,
Rebel napisał/a:
JoeMix, a czy ty wcześniej nie miałeś ubezpieczenia bezpośrednio z HDI? Czyżby przez mBank wychodziło jeszcze taniej?
Akurat jak mam do wyboru 2x300 czy 12x55 to w tej konkretnej chwili wolę tę drugą opcję :) , może za tydzień by było inaczej,,,
Rebel napisał/a:
ale jak poszedłem do PZU i sie dowiedziałem, że dostałem z kapelusza 40% zniżki i mi wychodzi 805zł
Kupiłem auto z polisą w PZU, i na przedłużenie mi wyliczyli 600 parę złotych, czyli porównywalnie, ale z rozbiciem na maksymalnie 2 raty,,,
Radkalkin napisał/a:
natomiast jeżeli chodzi o umowę, to klepią bez rozpatrywania
I to dla mnie teraz najlepciejsza zaleta tego ubezpieczenia :)

[ Dodano: Wto Mar 22, 2011 18:02 ]
Radkalkin napisał/a:
najwyżej te 55 zeta pobiorą jak się pojawi na koncie
Jak nie ma kasy na końce to nie złożysz wniosku,,,

Ja swój złożyłem, musiałem od początku zacząć bo stary nie chciał się zamknąć, bo czegoś tam nie wybrałem, a nie było z czego wybrać :P - zobaczymy co będzie,,,

[ Dodano: Sro Mar 23, 2011 12:51 ]
Więc,,, nie minęło 24 godziny mam już ubezpieczone auto i 2 polisy (OC+NNW) oraz potwierdzenie w wersji elektronicznej na skrzynce, wersja papierowa ma dojść pocztą, w komunikacie jest przypomnienie o wypowiedzeniu poprzedniej polisy jak była w winnym TU i jest papier do wydrukowania,,, przesłane elektroniczne wersje są ponoć w pełni akceptowane przez policje (potwierdzenie trzeba podpisać),,,

Rozłożenie polisy na 12 rat kosztuje niecałe 60 złotych,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Somnium 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Family
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 17
Skąd: DJ JJJ
Wysłany: 6 Sty 2012, 20:30   

JoeMix
Czy można wykupić polisę OC w mBanku, ale nie posiadając u nich konta??
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 6 Sty 2012, 21:02   

Nie można, bo zawierając polisę przez WWW podajesz tylko dane auta, nr. rejestracyjny, rok produkcji nr. VIN i datę przeglądu,,, wszystkie inne dane w tym kasa jest pobierane z konta,,, druga sprawa żeby rozpocząć składanie wniosku musisz być zalogowany do systemu transakcyjnego,,, mBank jest tylko pośrednikiem, na końcu jest do wyboru w zależnie od ubezpieczenia kilku ubezpieczycieli, i co ciekawe każdy z nich ma inna ofertę cenową, sami decydujemy czy wybieramy najtańszego czy tez innego, ja już dwukrotnie wybrałem HDI pomimo nie najtańszej oferty,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 7 Sty 2012, 09:49   

nie mozna nawet jako drugi wspolwlasciciel w dowodzie - tylko glowny wlasciciel... a konto to nie problem - mozna zalozyc
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Somnium 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Family
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 17
Skąd: DJ JJJ
Wysłany: 7 Sty 2012, 14:02   

W zasadzie można założyć konto, ale już jest ich za dużo :) Poza tym Allianz ma o 30zł drożej (w moim przypadku), więc nie ma sensu zakładać konta i pamiętać o tym, żeby wpłacać na to konto itd..

JoeMix
Jeśli mogę spytać to czemu wybrałeś droższe OC? Czym się różnią te oferty z mBanku?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Sty 2012, 14:22   

Po pierwsze nikt Ci nie zadaje głupich pytań, i jak muś możne zrobić lekki przekręt,,, dokładnie to jeśli auto nie ma aktualnego przeglądu a akurat trzeba OC przedłużyć - główny powód dlaczego poszedłem tam, na końcu wybrałem HDI bo wcześniej w HDI miałem wykupione OC, nie była to najdroższa oferta, ale jednocześnie tez nie najtańsza,,, oferty nie równią się niczym, bo wyskakują na końcu i masz do wybory przykładowo firmę X za 350 firmę Y za 356 oraz firmę Z za 362,,, kolejna sprawa to rozłożenie składki na raty większość firm ma zniżkę jak zapłacisz jednorazowo lub rozbija Ci składkę na dwie raty czyli płacisz 1x550 lub 2x300 przykładowo,,, to w mBanku możesz wybierasz opcję 12x55 i mnie osobiście to bardzo pasowało pomimo iż rocznie około 65 złotych nadpłacam,,, o składce nie zapomnisz bo kilka dni przed czasem przysyłają maila lub SMS z przypomnieniem i prośbą o zabezpieczenie na rachunku środków w wysokości takiej a takiej,,,

Jak mi kilka miesięcy temu przyszło drugie auto, to bez zastanowienia w 10min ubezpieczyłem przez mBank,,, może i na mieście by było by gdzieś taniej, ale ile szukania jeżdżenia i sprawdzania,,, też wybrałem HDI,,,

Co jest najlepsze i jednocześnie najgorsze - samodzielnie przy składaniu wniosku ustalasz sobie wielkość zniżek i zwyżek, możesz wybrac +5% lub też -60% i nikt tego nie będzie sprawdzał ani weryfikował, tak samo z pozostałymi danymi,,, po 15min przyjdzie Ci polisa na skrzynkę a po kilku dniach to samo pocztą o oryginale,,, tylko że jak skłamiesz a z Twojej polisy pójdzie szkoda to się nie wypłacisz do końca życia bo BRE ostro Ci za skórę zajdzie zaczynając od poświadczenia nieprawdy na obciążeniu miesięcznym na czyjąś rentę kończąc,,, (równie dobrze Twoja polisa może trafić na losową weryfikację i jak wykopią przekręt to tez będzie problem)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 7 Sty 2012, 15:15   

Ta ja swoją fiestę :jupi: kupiłem z ubezpieczeniem w kill2 mBanku. Nawet skur....e mnie nie raczyli powiadomić, że mam coś do zapłaty. Dostałem kwit na którym była napisana cała skaładka opłacona, a okazało się, że poprzedniemu właścicielowi "oddali składkę" bez mojej wiedzy i pół roku jeździłem bez opłaconego OC, bo laska placiła składkę co miesiąc ;-| . Normalnie są 1, 2, 4 raty i koniec, a w mBanku kur...a 12 :9: . Po czym przysłali mi pismo, że mam do zapłady 180zł i jeszcze zaczęli mnie straszyć komornikiem :hahaha: . Jak do tych gnoi zadzwoniłem to miła pani mi powiedziała, żebym się cieszył, że przysłali mi takie pisemko teraz(przysłali w 20 października, a polisa się skończyła 5 września), a nie za 3 lata :-) . Z resztą nawet wcześniej zaraz po kupnie... No może nie tak zaraz, bo kupiłem w kwietniu, a dzwoniłem w lipcu do nich, to kill2 nikt mnie nie raczył poinformować, że mam jakąć składkę do uregulowania.

Dlatego powiedziałałem sobie piep...ę te wszystkie mBank, AXA, Liberty, HDI itp i idę się zapisać do PZU.
Jeszcze jak poszedłem do PZU to mi kazali przynieść pisemne zrzeczenie się poprzedniej polisy wystawione przez poprzedniego ubezpieczyciela, bo taki jest niby w przepisach ubezpieczeniowych. I znów do tych kill2 idiotów zadzwoniłem to mi powiedzieli,że oni nic takiego nie wystawiają i że mogę ich cmoknąć. Więc kolejne ubezpieczenie to jakoś mi zrobili na gębe i gostek potem dzwonił do nich wyjaśnić tę sprawę.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Sty 2012, 17:00   

Po pierwsze, kupując auto kupujesz je z polisa OC, jeśli poprzedni właściciel je wypowiedział jak miał samochód to trzeba było ich pytać dlaczego przerwali OC w trakcie trwania polisy, i złość do funduszu leszcza ze sprzedał Ci auto bez polisy,,, jak wypowiedział tą polisę po tym jak kopiłeś auta, to było to nieskuteczne, bo nie był już jej właścicielem,,,

To jest akurat fajne bo jak sprzedajesz auto, to musisz z OC, i jesteś to zapłacone OC w plecy, jak się zgadasz z nowym właścicielem że to OC wypowie i składka do Ciebie wróci to tez jesteś w plecy,,, a tak po prostu nie płacisz jakby co kolejnych rat,,,

BTW, jak laska płaciła składkę co miesiąc to nie wiem jak na polisie mogło być zapisane ze jest opłacona w całości?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Somnium 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Family
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 17
Skąd: DJ JJJ
Wysłany: 7 Sty 2012, 17:08   

Owszem, lepiej jest załatwić osobiście, jednak za "obsługę" się płaci.. i to znacznie drożej, niż przez ubezpieczenie internetowe.. Kusi mnie mBank, ale to konto zakładać itd.. Ale mają najtańsze OC na rynku (w moim przypadku)..
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 7 Sty 2012, 17:34   

JoeMix napisał/a:
BTW, jak laska płaciła składkę co miesiąc to nie wiem jak na polisie mogło być zapisane ze jest opłacona w całości?


Zrobić Ci skana to zobaczysz, że mam na świstku z polisy napisane 540, czy 560 zł, czyli polisa opłacona cała. Nie było żadnego napisu, że polisa zapłacona do maja, czy że trza płacić co miesiąc. Po 2 oni na pilisie zasłaniają się tym, że ja po kupnie powinienem się do nich zgłosić w przeciągu 30 dni od zakupu... Nie wiadomo po jaki ch... Bo rozumiem jak chce poprzednikowi oddać resztę składki, ale jak nie chce mu oddawać to zgłaszam się tylko 30 dni przed wygaśnięciem i koniec. A tu skurw... kazali mi jeszcza zaplacić i straszyli komornikiem :hahaha: Cóż zapłaciłem już im niech się wypchają i udławią tymi 180 złotymi. Dlatego ja walę te wszystkie ubezpieczeniowe krzaki i wolę iść do tego PZU, czy Warty. Tam chociaż mogę wejść do instytucji i im w ryj napluć, a tamtym chamom tylko na telefon.

Już na samą myśl o mBanku mnie kur... bierze... Poprostu mimo, że tam jest taniej ja odradzam i przestrzegam. Jeżeli kupujecie auto OC z mBanku to odrazu dzwońcie tam i się z tego gówna wypisujcie, bo tak jak mi bedą Wam kazać płacić ubezpieczenie za auto, które już ma ubezpieczenie. Na dodatek nie idzie im wytłumaczyć, że w przepisach jest, że kupując sprzęta to kupujecie go z ubezpieczeniem.

Także strzeżcie się mBank(BRE ubezpieczenia) old
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Sty 2012, 18:08   

brewa7 napisał/a:
Po 2 oni na pilisie zasłaniają się tym, że ja po kupnie powinienem się do nich zgłosić w przeciągu 30 dni od zakupu...
Niestety, taki Twój obowiązek zgodnie z prawem,,,
brewa7 napisał/a:
Nie wiadomo po jaki ch...
Ubezpieczyciel może a na Twoje żądanie musi, przeliczyć składkę po Twoich zniżkach lub zwyżkach jak chcesz,,, czyli wiadomo jak wychodzi taniej to siedzą cicho, jak są pewni że będziesz dopłacał to sami Cie wołają :P
brewa7 napisał/a:
Zrobić Ci skana to zobaczysz, że mam na świstku z polisy napisane 540, czy 560 zł, czyli polisa opłacona cała.
A z ciekawości pokaż,,,
brewa7 napisał/a:
Jeżeli kupujecie auto OC z mBanku to odrazu dzwońcie tam i się z tego gówna wypisujcie,
Generalnie miałeś niemiła przygodę,,, dokładnie to samo ja mogę powiedzieć o PZU oraz Liberty,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 7 Sty 2012, 18:14   

Wiadomo że trzeba w ciągu 30dni po kupnie zgłosić się to ubezpieczalni, tym bardziej jeżeli chce się jeździć na ubezpieczeniu sprzedającego. Choćby tylko po to zmienić dane nowego właściciela na polisie, druga sprawa to różnica w składce ubezpieczenia (np. sprzedający może mieć 60% zniżki a ja mam 10 i różnicę muszę dopłacić).

Edit:
widzę że kolega był szybszy :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów OC przez internet
rufus295 Ubezpieczenia i rejestracja aut 52 24 Paź 2011, 11:53
szynszyl
Brak nowych postów gaśnie przez kompresje?
stafcio Mechanika 9 22 Wrz 2008, 07:42
stafcio
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Obniżenie przez obcięcie
obcinanie standardowych sprezyn
Yankes Tuning mechaniczny 9 28 Sie 2007, 13:58
Daras84
Brak nowych postów Słuchanie muzyki przez BLUETOOTH
brajciu2115 Elektryka ogólna 5 11 Kwi 2019, 09:09
frisby
Brak nowych postów Odsysanie oleju przez bagnet.
murgrabia Mechanika ogólna 8 13 Maj 2021, 13:03
murgrabia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.